Убиха Кадафи?

  • 13 625
  • 234
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 272
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1083456

"Бунтовниците: Заловихме Муамар Кадафи

Сваленият либийски лидер Муамар Кадафи е заловен и ранен в двата крака, съобщи Би Би Си, позовавайки се на представителя на Националния преходен съвет на Либия Абдел Маджид.

Кадафи е бил задържан в родния си град Сирт при опит да напусне града с конвой, който е бил атакуван от бойни самолети на НАТО. Според друг представител на бунтовниците Кадафи е бил убит. До момента няма официално потвърждение на съобщенията. Официални представители на САЩ и НАТО заявиха, че проверяват информациите.

По-рано днес частите на новите либийски власти установиха пълен контрол над Сирт.

Министърът на отбраната на Муамар Кадафи - Абу Бакр Юнис, е бил убит при сраженията за град Сирт, съобщи АФП."

# 1
  • Мнения: 3 580
Убито е едно долно куче, което цял живот е избивало невинни хора!

# 2
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
А де?!
Wikipedia дори вече го е погребала  Laughing
Колкото до въпросния Mlegta:
Asked if there was photographic evidence to prove that Gaddafi was dead, Mlegta said, "We have the footage but it is not available now."

There was no independent confirmation of his remarks.

Преди колко време се е случило това, та да няма снимка, запис, труп?

# 3
  • Мнения: 2 272
Преди по-малко от час.

# 4
  • Мнения: 182
В БЛИЦ  са поместили сника.

# 5
  • Мнения: 4 916
Агенциите разпространиха снимки, вероятно скоро ще ги пуснат и по българските сайтове.

Иначе либийците са действали бързо - http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1082937

# 6
# 7
  • Мнения: 31
ха дано да е вярно

# 8
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
Все си мисля, че и Осама бин Ладен, и Саддам Хюсеин са живи. Кадафи и той може да се разхожда някъде на чист въздух. Такива едни мисли ми се въртят в главата  Rolling Eyes

# 9
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
ако е истина - да, сигурно, убиха един, който знае прекалено много и никой няма интерес да бъде изправен на международен съд!

# 10
  • Мнения: 9
Че е куче, куче е.
Ако е истина, значи и тези, които са го убили не се различават много от него...

# 11
  • Мнения: 852
Все си мисля, че и Осама бин Ладен, и Саддам Хюсеин са живи. Кадафи и той може да се разхожда някъде на чист въздух. Такива едни мисли ми се въртят в главата  Rolling Eyes



Аз си го мисля същото, но дано да грешим.

# 12
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
В нюза даже има и ужасяваща снимка: http://news.ibox.bg/news/id_2016913104

# 13
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Потвърди ли се официално?
Защото от Ал Джазира твърдят, че това е въпросната снимка от мобилен телефон.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 552
Току що Би Би Си съобщи, че премиерът на Либия Джибрил официално е потвърдил смъртта на Кадафи.

# 15
  • Мнения: 4 841
Все си мисля, че и Осама бин Ладен, и Саддам Хюсеин са живи. Кадафи и той може да се разхожда някъде на чист въздух. Такива едни мисли ми се въртят в главата  Rolling Eyes

Да, и играят карти с Елвис и Майкъл Джексън  ooooh!

Всеки диктатор заслужава да бъде представен пред съд, където да отговаря за постъпките си. И да получи моралната оценка на съвременниците си - но формирана не на база една или друга пропагандна машина, а на база ФАКТИ, документирани и систематизирани, предоставени пред оторизиран съд.

Всяко прибързано ликвидиране носи повече негативи, отколкото позитиви, и винаги оставя един горчив вкус за нещо недоизказано, нещо прикрито, нещо не както трябва... А за снимките не искам да отварям тема, изобщо  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 2 199
Вчера Хилари Клинтън каза, че трябва да бъде убит и днес вече е, съжалявам за мен това е садизъм. Не ме радва такова нещо.

# 17
  • Мнения: 15 619
Тези, които са пуснали заповедта да бъде убит, с нищо не са по-различни от него самия. Докато им е бил удобен, е господарувал, те зяпали отстрани и не виждали нищо престъпно. Организираха му една революцийка, утрепаха го. Да заповяда следващия...  Не се радвам никак.

# 18
  • Мнения: 2 927
При прибързано убийство на диктатор, винаги си задавам въпроса какво ли би могъл да сподели пред света, когато бъде поставен на съдебната скамейка? Какви и чии ужасяващи тайни трябва да бъдат прикрити?

# 19
  • Мнения: 1 167
Все си мисля, че и Осама бин Ладен, и Саддам Хюсеин са живи. Кадафи и той може да се разхожда някъде на чист въздух. Такива едни мисли ми се въртят в главата  Rolling Eyes

Да, и играят карти с Елвис и Майкъл Джексън  ooooh!

Joy Joy
Преди време съвсем сериозно се говореше, че Бин Ладен работи за ЦРУ и семейството му живее в САЩ.

Всяко прибързано ликвидиране носи повече негативи, отколкото позитиви, и винаги оставя един горчив вкус за нещо недоизказано, нещо прикрито, нещо не както трябва... А за снимките не искам да отварям тема, изобщо  Crossing Arms

Дори и да бяха го съдили, едва ли щяха да изкопчат нещо от него.
Никого не осъждам, така или иначе всеки си получава някога заслуженото, независимо на кой свят.

# 20
  • Мнения: 9
Недоизказано, недоизречено, да, така е, но моето мнение, е че след като го убиват без съд и присъда по нищо не се различават от него, т.е. приравняват се до това, което е представлявал и той самият  - кучета..

# 21
  • Мнения: 1 167
Ее, вие пък. "Човекът" може да е работел за себе си.

# 22
  • Мнения: 2 927
Дори и да бяха го съдили, едва ли щяха да изкопчат нещо от него.
За неговите деяния нямаше да изкопчат, но обвинения, а може би и факти за външна намеса сигурно щеше да има.

# 23
  • Мнения: 2 199
За мен e много интересно какво ще стане сега с Либия. За мен положението ще стане втори Ирак - хаoc безкраен.

# 24
  • Мнения: 1 167
Дори и да бяха го съдили, едва ли щяха да изкопчат нещо от него.
За неговите деяния нямаше да изкопчат, но обвинения, а може би и факти за външна намеса сигурно щеше да има.

Хърмаяни, дори и така да е. Кой може може да каже със сигурност какво е можело да се случи. Пред свършен факт сме. Смятам, че доста хора ще си отдъхнат.

# 25
  • Мнения: 9
За мен e много интересно какво ще стане сега с Либия. За мен положението ще стане втори Ирак - хаoc безкраен.


     Едно племе идва на власт на мястото на друго племе. Не забравяйте, че всъщност в Либия е точно такова държавното им устройство. Там няма такова нещо като нация /народност/. Това е...

# 26
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
даммм едни престъпници в подкрепата на едни други престъпници убили един престъпник. с цел вторите в схемата да си покрият срамотиите.
гнус и срам.

# 27
  • Мнения: X
Е, крайно време беше...Лошото е, че тези хора никога няма да започнат да живеят цивилизовано. Манталитетът им го изключва. Наистина е много вероятно да стане като в Ирак и Афганистан....

# 28
  • Мнения: 4 916
За мен e много интересно какво ще стане сега с Либия. ...



Бъдещето й е на колония. Гражданите рано или късно ще се почувстват унизени и изключени от разпределението на богатствата, защото преди си живееха сравнително добре от приходите от петрола и най-голямата им финансова грижа беше защо бензинът е скочил от 15 на 18 стотинки в течение на пет години. Привържениците на Кадафи след време ще надигнат глава - те имат предимството той да е единственият от диктаторите, който си отиде така, както е дошъл на власт - с оръжие в ръката, а не преоблечен и маскиран, - и вероятно ще получат известна подкрепа вътре в страната.

# 29
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
даммм едни престъпници в подкрепата на едни други престъпници убили един престъпник. с цел вторите в схемата да си покрият срамотиите.
гнус и срам.

Тези, които са пуснали заповедта да бъде убит, с нищо не са по-различни от него самия. Докато им е бил удобен, е господарувал, те зяпали отстрани и не виждали нищо престъпно. Организираха му една революцийка, утрепаха го. Да заповяда следващия...  Не се радвам никак.

Подкрепям.

А изявлението на Хилъри - гнус и отврат. Що за свят е това?

# 30
  • Мнения: 5
Ама, жал ли ви е за тиранина - Кадафи? Недейте!
Всеки народ си заслужава присъдата - ние също!

# 31
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Не каза почти нищо смислено, честно казано.
Дали ми е жал или не ми е, не е тема за разговор.
Жал ми е, че има хора, които се кефят на това псевдоправосъдие.

А това с тези снимки?
Чия гнусна жажда за зрелища се храни?
За да повярвам, че е убит ли?
Сега с Фотошоп мога да направя всеки жертва на касапница...
Задоволявайки с размах най-ниските ни страсти ни превръщат в скотове.

# 32
  • Мнения: 4 916
...
А изявлението на Хилъри - гнус и отврат. Що за свят е това?


Предполагам, че по него време вече е бил локализиран, а Временният съвет е искал публично изявление, за да не поемат те цялата отговорност. Един вид "Ако искате да го направим, ще трябва да кажете на глас пред целия свят, че вие ни карате."

# 33
  • Мнения: 5 710
Аз исках и Осама, и този да получат присъда от м/ународен съд.
Изходът 'убит' провокира у мен само съмнения. И сякаш някаква реабилитация, видите ли, колко бързо и удобно ги убиха.
Тези светкавични развития тип Осама, Чаушеску .. не се вписват в мирогледа ми, очаквах разкрития, процес, присъди.

Последна редакция: чт, 20 окт 2011, 19:41 от 10 c's

# 34
  • Мнения: 60
никой не се интересува от Кадафи , искат да се докопат до петрол без пари ...

# 35
  • Мнения: 60
За мен e много интересно какво ще стане сега с Либия. ...
Бъдещето й е на колония. Гражданите рано или късно ще се почувстват унизени и изключени от разпределението на богатствата ...

да не стане като в Ирак - там идват танкерите , свалят се измервателните уреди , пълни се , откачат танкера , после  монтират уредите отново и чиста работа , без пари ...
войни за ресурси са това ... май се задава още една , локална ...

# 36
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Много удобно залавяне и убийство, за да се избегне много неудобен съдебен процес. Поне да не беше от вчера за днес...

# 37
  • Мнения: 5
Не каза почти нищо смислено, честно казано.
Дали ми е жал или не ми е, не е тема за разговор.
Жал ми е, че има хора, които се кефят на това псевдоправосъдие.

А това с тези снимки?
Чия гнусна жажда за зрелища се храни?
За да повярвам, че е убит ли?
Сега с Фотошоп мога да направя всеки жертва на касапница...
Задоволявайки с размах най-ниските ни страсти ни превръщат в скотове.
Joy

# 38
  • Мнения: 5 710
кадрите бяха повече от отвратителни.
представено е в контекста на логичното - това е краят на големите дикатори.
мусолини провесен на площада, чаушеску разстрелян пред онази стена ...
за мен това е варварска история, да ми показват в 21ви век как го вадят и дърпат, крещят ... един труп. справедливостта имаше нужда от процес, но настина кой има полза от процес, само някакви убедени демократи  - не и световните политици, които от това, което видях са се усмихнали доста спокойно
а ми беше интересно да разбера връзките, отношенията. парите
защото тоя човек си разпъваше палатката къде ли не, и кой знае какво имаше да разкаже на света.
тъпа история

# 39
  • Мнения: 234
На колко години е Кадафи?
На кадрите излъчени от "убийството " му се вижда една... да не кажа млада,но опъната кожа  newsm78 newsm78 newsm78 Младее явно....

# 40
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
На 69.
На един от кадрите действително изглежда с поизпъната кожа, но може да е и от позицията на увисналата назад глава.
Прокрадват се съмнения, все пак има няколко двойника.
Има и много противоречия в последователността на събитията.
Не ли редно да се направят експертизи?!

# 41
  • Мнения: 2 199
Тук по новините казаха, че си е слагал ботокс.

# 42
  • Мнения: 234
Тук по новините казаха, че си е слагал ботокс.


Верно ли  Laughing На целия гръб? Интересно  Thinking

# 43
  • Мнения: 2 199
Тук по новините казаха, че си е слагал ботокс.


Верно ли  Laughing На целия гръб? Интересно  Thinking

А за целят гръб не знам, всъщност не уточниха къде, но той беше ексцентричен та знае ли се.

# 44
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392

# 45
  • Мнения: 4 447
Току-що чух по радиото, че той всъщност е бил жив докато са го влачили по улиците.

Отвратително, що ли имам усещането, че и тая революция няма да доведе до нищо хубаво и не хич не се чувствам доволна..

# 46
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Кадрите по CNN снощи бяха покъртителни  Confused
Живо същество не заслужава да умре така. Ритаха го, дърпаха го, влачиха го. Кървища. Мъчна работа.
После показаха уличните празненства. Стрелба, възгласи, заря. Ако знаеха какво им предстои и как ще бъдат опустошени за десетилетия напред...
Тази война не е в интерес на демокрацията, а на надмощието на силните в кредитните и стокови пазари. А Либия бе заплаха в ключови сектори с изобилието от ресурси. Особено неудобна за МВФ И Св. банка, които с финансови принуди поддържат сервитута на гореспоненатите.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 383
http://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/klanetata_v_lib … ariya-119931.html

Мда, обаче всяка една война е чудесен бизнес...

# 48
  • Мнения: 234

Винаги е била. Само,че с "обявяване" нищо не доказва Хюс. И аз мога да "обявя" много неща.
То щото другите "заинтересовани" държави ,хич милите не са виждали оръжия и не са продавали....

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Пред кого има да се доказва? На когото му трябва го знае и без "обявяването" на Хюз.

# 50
  • Мнения: 17 546
даммм едни престъпници в подкрепата на едни други престъпници убили един престъпник. с цел вторите в схемата да си покрият срамотиите.
гнус и срам.

Тези, които са пуснали заповедта да бъде убит, с нищо не са по-различни от него самия. Докато им е бил удобен, е господарувал, те зяпали отстрани и не виждали нищо престъпно. Организираха му една революцийка, утрепаха го. Да заповяда следващия...  Не се радвам никак.

Подкрепям.

А изявлението на Хилъри - гнус и отврат. Що за свят е това?
Свят, който нарича себе си "най-великата демокрация"... Това е толкова нечовешко, че, да - убийците на Саддам, Кадафи... са същите животни като тях, подкрепяни от "велики" животни като Хилари Клинтън. Пфу, отвратително!
И една от медицинските сестри излезе по телевизията да каже с радост "Той беше куче и трябваше да умре като куче!". Оставам с мисълта, че тези хора редовно трепят така и кучета, щом са толкова наясно...
Или е твърде божествено да прощаваш?

# 51
  • Мнения: 1 253
Скапани терористи и убийци. Имам предвид САЩ и НАТО, да не ме разберете погрешно.
Каквото и да си говорим за света преди "пълната победа на демокрацията", аз израснах в свят, в който имаше ООН, международни организации и съдилища; вярвах в правото и реда, уважението и себеуважението.
Не мога и няма да приема саморазправата и гнусните убийства.

Viva Kastrо! Поне него не можаха да убият, въпреки че дълго се опитваха. Сега просто го чакат да умре, за да открият най-после Макдоналдс в Куба, тя да се превърне във вилна зона, а вчерашните лекари и инжинери да се захванат да чистят басейните на дебелите флоридски пенсионери.
Скапани терористи и убийци.

Пък и некадърни - толкова много време не могат да го демократизират тоя свят и да го научат да пие кока кола и да плюска биг мак най-после.

# 52
  • Мнения: 17 546
  202uu 

Като прочета такъв пост и ми се иска и тук да има Hug

# 53
  • Мнения: 654
Скапани терористи и убийци. Имам предвид САЩ и НАТО, да не ме разберете погрешно.
Каквото и да си говорим за света преди "пълната победа на демокрацията", аз израснах в свят, в който имаше ООН, международни организации и съдилища; вярвах в правото и реда, уважението и себеуважението.
Не мога и няма да приема саморазправата и гнусните убийства.

Viva Kastrо! Поне него не можаха да убият, въпреки че дълго се опитваха. Сега просто го чакат да умре, за да открият най-после Макдоналдс в Куба, тя да се превърне във вилна зона, а вчерашните лекари и инжинери да се захванат да чистят басейните на дебелите флоридски пенсионери.
Скапани терористи и убийци.

Пък и некадърни - толкова много време не могат да го демократизират тоя свят и да го научат да пие кока кола и да плюска биг мак най-после.
Дали извънземните са направили контакт с теб newsm78
Поднасям ти извиненията си,ако си израснала в Либия или подобна страна.
Тогава може да кажеш всичко и ти е простено.
Но...иначе Shocked

# 54
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Тия либийци си вкараха страшен автогол.

А американците мислех, че няма как по-противни да ми станат- лъгала съм се.


We’re all living in Amerika
Coca-Cola, sometimes war
We’re all living in Amerika
Amerika, Amerika

Последна редакция: пт, 21 окт 2011, 12:23 от Arayа

# 55
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вчера Хилари Клинтън каза, че трябва да бъде убит и днес вече е,

въпросът е, дали не е станало в обратен ред   Thinking и нищо чудно да е така.
Садистично убийство, да. А дали не е в пъти "по-леко" от убийството на хилядите (невинни) жертви на Кадафи?

# 56
  • out of space
  • Мнения: 8 569
За мен e много интересно какво ще стане сега с Либия. За мен положението ще стане втори Ирак - хаoc безкраен.


     Едно племе идва на власт на мястото на друго племе. Не забравяйте, че всъщност в Либия е точно такова държавното им устройство. Там няма такова нещо като нация /народност/. Това е...

Глупости на кълбета!!! Чети!

БВП на глава от населението – $ 14,192.
За всеки член от семейството държавата плаща годишно $ 1,000 субсидии.
Помощи за безработица – 730 $.
Заплата на мед.сестра – $ 1000.
За всяко новородено се плаща $ 7,000.
Младоженците получават помощ от 64 000 $ за покупка на жилище.
При откриването на частен бизнес еднократна финансова помощ – 20 000 $.
Високи данъци и налози са забранени със закон.
Образованието и медицината са безплатни.
Образованието и стажовете в чужбина са на правителствени разноски.
Верига магазини за големи семейства със символични цени на основните хранителни продукти.
За продажба на продукти с изтекъл срок на годност – големи глоби и затвор за спекулантите.
Част от аптеките с безплатни лекарства.
Фалшифицирането на лекарства – смъртно наказание.
Наеми – забранено е събирането на наеми.
Такси за електричество на населението – няма.
Продажбата и употребата на алкохол е забранена .
Безлихвени кредити за купуване на жилище и кола.
Брокерските услуги са забранени.
При закупуването на автомобил 50% се изплащат от държавата, а на бойците от народното опълчение – 65%.
Петролът е по-евтин от водата. 1 литър бензин – $ 0,14.

# 57
# 58
  • Мнения: 9
Araya, всичко, което си написала е истина  Peace
Но, не е зле все пак да се знае и това, че племето на бившият "крал" на Либия се разбунтува срещу племето на Кадафи като беше подпомогнато от "великите демократи" американските терористи, от които и на мене, както и на тебе направо ми се повдига.

И кое е глупости на кълбета? - племена са си в Либия.

# 59
  • Мнения: 21 272
    Предпочитах да го изправят пред съда. Сега един диктатор и убиец на хиляди се превръща в мъченик.

    Това тема за възхвала на режима в Либия и Куба ли е? Тогава я прекръстете, да не се обърка и някой друг освен мен.

# 60
  • Мнения: 1 253
Ами не знам, Iris, ти ни кажи за какво е.
Според мен темата е за реакции на новината, хората реагират по различни начини.
Ако има някакъв правилен начин за реакция или универсална истина за режима на Кадафи, искам да знам.

# 61
  • Мнения: 654
БВП на глава от населението – $ 14,192.
За всеки член от семейството държавата плаща годишно $ 1,000 субсидии.
Помощи за безработица – 730 $.
Заплата на мед.сестра – $ 1000.
За всяко новородено се плаща $ 7,000.
Младоженците получават помощ от 64 000 $ за покупка на жилище.
При откриването на частен бизнес еднократна финансова помощ – 20 000 $.
Високи данъци и налози са забранени със закон.
Образованието и медицината са безплатни.
Образованието и стажовете в чужбина са на правителствени разноски.
Верига магазини за големи семейства със символични цени на основните хранителни продукти.
За продажба на продукти с изтекъл срок на годност – големи глоби и затвор за спекулантите.
Част от аптеките с безплатни лекарства.
Фалшифицирането на лекарства – смъртно наказание.
Наеми – забранено е събирането на наеми.
Такси за електричество на населението – няма.
Продажбата и употребата на алкохол е забранена .
Безлихвени кредити за купуване на жилище и кола.
Брокерските услуги са забранени.
При закупуването на автомобил 50% се изплащат от държавата, а на бойците от народното опълчение – 65%.
Петролът е по-евтин от водата. 1 литър бензин – $ 0,14.

И защо му трябва на някой да режи клона с златната ябълка?
Ето на това му викам Комунизъм.

# 62
  • Мнения: 502

Ако има някакъв правилен начин за реакция или универсална истина за режима на Кадафи, искам да знам.

  Правилната реакция е тази на демократите, нали знеш. Другото са конспирации. Каквото кажат силните на деня, това е правилно. Щом са убили някого като куче, трябва да им ръкопляскаме, как иначе. Нали е в името на всемирната демокрация.

# 63
  • Мнения: 9

Ако има някакъв правилен начин за реакция или универсална истина за режима на Кадафи, искам да знам.

  Правилната реакция е тази на демократите, нали знеш. Другото са конспирации. Каквото кажат силните на деня, това е правилно. Щом са убили някого като куче, трябва да им ръкопляскаме, как иначе. Нали е в името на всемирната демокрация.

           Peace

# 64
  • Мнения: 21 272

Ако има някакъв правилен начин за реакция или универсална истина за режима на Кадафи, искам да знам.

  Правилната реакция е тази на демократите, нали знеш. Другото са конспирации. Каквото кажат силните на деня, това е правилно. Щом са убили някого като куче, трябва да им ръкопляскаме, как иначе. Нали е в името на всемирната демокрация.


     Ако искаш им ръкопляскай. Аз не ръкопляскам, когато някой диктатор е убит, вместо да бъде изправен пред съда - където му е мястото.
   Оставям ви да се възхищавате на великолепното управление на Кадафи и да съжалявате за него - за управлението му. За човека, мога  да  съжалявам, както за всяко човешко същество, постигнато от жесток край.

    Вива Кастро, така ли беше.

# 65
  • Мнения: 182
Либийците сега ще се простят с богатството си - петрола вече не е техен!
Пък и има много начини да се разправят с диктатор - така, както го направиха е много животинско, жестоко, безумно....така влачен труп...няма какво да кажа...
Пък и самия той - диктатора лесно се размина-един куршум и това е!
Така че...тепърва ще видим има ли за какво да се радват или тепърва започват проблемите при тях.

# 66
# 67
  • Мнения: 345
===============
===============
И защо му трябва на някой да режи клона с златната ябълка?
Ето на това му викам Комунизъм.

Аз пък му викам, че е една страна, която е много богата на определени ресурси, които обаче скоро ще започнат да се експлоатират от едни други страни.

# 68
  • Мнения: 9
Много интересно се развива темата.
Не виждам някой да тъжи за това, че един диктатор вече не е на власт, както и не виждам някой да ръкопляска на начина, по който беше унищожен...всъщност за какво спорим?

# 69
  • out of space
  • Мнения: 8 569


И кое е глупости на кълбета? - племена са си в Либия.


Съжалявам, не те разбрах!  Peace

# 70
  • Мнения: 502


  Ясно е, че са го убили преди това. Затова се изтъпанчи Хилъри да дава изявления, да замаже работата.

# 71
  • Мнения: 17 546
Много интересно се развива темата.
Не виждам някой да тъжи за това, че един диктатор вече не е на власт, както и не виждам някой да ръкопляска на начина, по който беше унищожен...всъщност за какво спорим?
Ми така е като се бърза да се пише и се чете механично, без да се забележи смисъла на написаното!...
Иначе - специално такива, които одобряват, има. И ти чети внимателно!
Те одобряват и убийството на Саддам, и на Осама(някой знае ли за този човек нещо различно от това, което медиите му поднасят?), сигурно одобряват и още от времето на Чаушеску... Да убиеш диктатор като куче, докато гледаш страха в очите му е велико, да! ooooh!

Затова пък "аборигени" като камбоджанците, примерно, съдят своя диктатор - Пол Пот. Чилийците също осъдиха Пиночет. Но те са друга категория хора, се оказва, не точно "кучета".

Последна редакция: пт, 21 окт 2011, 13:32 от Денонощница

# 72
  • Мнения: 5 710
днес си мислих нещо
.. че ако в 1 процент вероятност кадрите са истински, и нещата са се развили така... , тези хора ( либийците) в кой век са? Всмисъл, това естествено ли е за човешката психология сега, или те са някакви пещерни човеци тези либийци

# 73
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
за манталитета там си е нормално.

# 74
  • Мнения: 345
днес си мислих нещо
.. че ако в 1 процент вероятност кадрите са истински, и нещата са се развили така... , тези хора ( либийците) в кой век са? Всмисъл, това естествено ли е за човешката психология сега, или те са някакви пещерни човеци тези либийци

Това си мисля, че към момента е нормална реакция за тях. Те са в еуфория, добре манипулирани, чувстват, че всички (най-вече ГОЛЕМИТЕ) са на тяхна страна и ги пазят, защитават. Тук не се случва нищо по-различно от Ирак, Авганистан и т.н. Скоро ще се събудят и осъзнаят колко трудности ще ги чакат. Въпросът е дали ще са готови на тези промени.  Времето ще покаже. Зависи и от сценария, който ще им предложат.

# 75
  • Мнения: 9
Денонощница, прочетох, наистина има и такива, които одобряват убийството, но те са толкова малко, че се губят на фона, на всички други, които се възмущаваме.

# 76
  • Мнения: 234
Дали изобщо е така ?

# 77
  • Мнения: 4 916
Гледате по телевзора въоръжени момчета и мъже, опиянени от силата, която им дава автомата, и кой знае какво друго, и бързате да вадите генерални изводи за всички в страната.

# 78
  • Мнения: 17 546
Ми то за това е информационната пропаганда, да промива мозъци и да гради впечатления от разстояние.

# 79
  • Мнения: 24 467
Дъното на гнусотата е това убийство. А неговият "венец" са директните репортажи на трупа.
Едно време, като ученичка, гледах как убиват Елена и Николае Чаушеску по телевизията. Колкото и да бях против режима и с други идеи и тогава ми се догади и до днес, толкова години по- късно, няма да го забравя и изпитвам същите чувства на погнуса от акта на насилие. Запомнила съм и словесните гаври за "големия учен", а бях дете, ученичка. И пак разбрах колко елементарни и само от позицията на тогавашната сила на автомата бяха те. Да риташ умряло куче...Горда бях, че у нас това не бе сторено с Живков, колкото и да не съм поддържник на соц- а.

За американската политика на постоянна инвазия и екстремизъм с цел плячкосване на всичкото чуждо богатство по земята не ми се обсъжда.

Лично аз имам разностранна информация за "положението" в Либия и на либийския народ. Лична позиция крайна нямам. Да се заеме такава е нормално за повърхностното мислене, на което не са нужни нито доказателства, нито различни гледни точки.

# 80
  • Мнения: 5 710
Judy, аз същото изпитах. У поне това не се случи.
Снощи гледахме кратък репортаж за това, че едва ли не това е логичния край на диктаторите. Ами това е ужасно внушение...  Показаха Смъртта на Мусолини и и разбира се  Чаушескуу до онази стена...
Най-гадното нещо, което съм виждала е това с Мусолини. Снимките не са за хора със слаби нерви, но това е най- не шокиращата , която намерих. Висял е на един площад в Милано, заедно с любовницата си.  Преди някакви си 50 години.. Е нищо ли не се променя, всъщност. Саддам Хюсеин беше в ужасни условия в затвора, наложи се комитета на ЧК да се намеси, нали помните снимките как го преглеждат. Защо е нужно това нещо, защо е нужна такава варващина. Този, който го е убил Кадафи чакал 20 милиона награда.... Каква е тази победа, така ли се започва нещо по-добро, по-справедливо , цивилизовано....

# 81
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Със сигурност не.
Колко удобен параван са тези приказки за наивните хора.
Диктатурата на манипулацията за мен е също страшна с подмолността си и с това, че все по-лесно ще намира почва в изгладените предварително мозъци.
Не са малко и хората, които се хранят с подобни зрелища, нещо като да си купуваш вестник, за да се бухнеш в чуждите чаршафи, да ги разровиш, ако може даже и да ги помиришеш.

# 82
  • Мнения: 654
Дъното на гнусотата е това убийство. А неговият "венец" са директните репортажи на трупа.
Едно време, като ученичка, гледах как убиват Елена и Николае Чаушеску по телевизията. Колкото и да бях против режима и с други идеи и тогава ми се догади и до днес, толкова години по- късно, няма да го забравя и изпитвам същите чувства на погнуса от акта на насилие. Запомнила съм и словесните гаври за "големия учен", а бях дете, ученичка. И пак разбрах колко елементарни и само от позицията на тогавашната сила на автомата бяха те. Да риташ умряло куче...Горда бях, че у нас това не бе сторено с Живков, колкото и да не съм поддържник на соц- а.


  bouquet

# 83
  • Мнения: 17 546
джоджо, не мога да ти разбера позицията!? Thinking На предната страница оплю набързо мнението на Absolute Beginner, а тук се съгласяваш със същото, но казано с други думи...

# 84
  • София
  • Мнения: 4 222
Гледах по новините записа с телефон на последните минути на Кадафи. Shocked
Потресена съм, но не съм изненадана - тълпата е способна на всичко, особено в тази "държава" на племена.

# 85
  • Мнения: 3 405
Детето ме пита защо са го убили, защото не е спазвал правилата ли  Rolling Eyes
Казах му, че човек не го убиват, загдето не спазва правилата. Затова могат да му се скарат.

Изобщо не ми харесва как анонсират цялата тази история в новините, как показват кадри на окървавения труп. Снощи сменях програмите, за да не гледат децата, но все някъде ще се натъкнат на това.
Аз съм голяма и мога да понеса такава гледка, а на тях как да обясня, че не е редно хората да бъдат убивани  ...

# 86
  • гр.София
  • Мнения: 4 148
 Гледах кадрите по руската тв. Показват всичко в подробности.
 А после усмихнатата физиономия на Обама.
 И хубав коментар,как нобеловият лауреат за мир Б. Обама подкрепя това зверско убийство.

# 87
  • Мнения: 9
Нямаше ли някакъв закон /може да не се изразявам точно/, според който такива кървави кадри са забранени да се излъчват по телевизията. Смътно си спомням, че заради подобни кадри в Чечня, журналистка беше уволнена от БТ. /или се лъжа/.

Просто някаква лудост е обхванала целият свят явно, след като такива новини могат да се нарекат ТОП-новина.

# 88
  • Мнения: 5 710
има ли световен лидер, който да е осъдил убийството на Кадафи, всъщност.

# 89
  • Мнения: 3 405
Не знам. Колкото и да искам да огранича това да не стига до децата, не става. Отвсякъде гърми "Убиха Кадафи", анонси, реклами между предавания, новини.
Толкова ми се заби в съзнанието, че го сънувах даже.

# 90
  • Мнения: 9
явно убийство е нещо, което не се осъжда вече в света  Tired

# 91
  • Мнения: 4 916
явно убийство е нещо, което не се осъжда вече в света  Tired

Кой би посмял да каже на лъва, че има лош дъх? Либийска поговорка.
Навремето, когато е имало повече от един лъв, е имало вероятност другият силен да те защити, обаче сега...

# 92
  • Мнения: 5 622
Все си мисля, че и Осама бин Ладен, и Саддам Хюсеин са живи. Кадафи и той може да се разхожда някъде на чист въздух. Такива едни мисли ми се въртят в главата  Rolling Eyes

На Българина само конспирации са му в главата..И Илия Пвлов и той е жив.

явно убийство е нещо, което не се осъжда вече в света  Tired

Не само това ми направи впечатление, ами и това какво ликуване предизвикват тези екзекуции. И сега и с Бин Ладен също. Не, че ги защитавам, разбира се, но някакъв друг начин трябва да има да си понесат заслуженото- съд най-напред, прмерно..

# 93
  • София
  • Мнения: 4 222
Интересно е сега как ще постъпят със Сейф Ал Ислам?

# 94
  • Мнения: 9


явно убийство е нещо, което не се осъжда вече в света  Tired

Не само това ми направи впечатление, ами и това какво ликуване предизвикват тези екзекуции. И сега и с Бин Ладен също. Не, че ги защитавам, разбира се, но някакъв друг начин трябва да има да си понесат заслуженото- съд най-напред, прмерно..

         Това е най-грозното, явно тези, които си мислят за  големи "демократи", всъщност се оказват едни жалки и презряни същества, след като могат да ликуват над убийството на живо същество.
        И докато либийците мога да ги разбера донякъде, то световните лидери, които приветстват смъртта /пък било и над диктатор/ по такъв нечовешки начин не мога да разбера.

        Страх ме хваща, че живея в такъв объркан и нечовешки свят.

       

# 95
  • Мнения: 17 546
има ли световен лидер, който да е осъдил убийството на Кадафи, всъщност.
Лидер в частност, не. Дори тези които са яли и пили до последно с Кадафи, си мълчат като посрани.
Чу се, че ООН и Амнести интернешънъл искат разследване на убийството.

# 96
  • Мнения: 1 021
Ами съдейки от това, което се появява в пресата, той вече е убит.   Дано да се лъжа. Sad
Грозно е без съд и присъда в 21 век да се убиват хора от тълпа озверели хора. Дори нацистите бяха съдени и не всички от правителството на Хитлер осъдени на смърт.
А в какво точно обвиняват децата му, че ги избиват? Мутасим са го заловили същия ден и са го застреляли "при опит за бягство". Shocked

Хареса ми мнението на Лавров, руският външен министър. Международное право гласит, что в ходе вооруженных конфликтов — а именно вооруженный конфликт имел место и еще продолжается в Ливии — действуют международные гуманитарные правила. Эти правила закреплены в Женевских конвенциях, которые закреплены в конце 40-х годов", — напомнил Лавров.
По его словам, в этих конвенциях четко сказано, что как только участник вооруженного конфликта пленен, к нему должны применяться особые процедуры, включая оказание ему помощи, если он ранен.

# 97
  • Мнения: 345
Ако сега не бяха убили Кадафи, най-вероятно в затвора щеше да "получи" някой инфаркт или инсулт.

Интересно е сега как ще постъпят със Сейф Ал Ислам?

Може би ще последва съдбата на баща си или ще остане в неизвестност. Той също знае прекалено много, за да остане жив.

# 98
  • София
  • Мнения: 4 222
Според последните новини Сейф Ал Ислам е заловен и ранен /каквото и да значи това/.

# 99
  • Мнения: 1 262
Вчера Хилари Клинтън каза, че трябва да бъде убит и днес вече е,

въпросът е, дали не е станало в обратен ред   Thinking и нищо чудно да е така.
Садистично убийство, да. А дали не е в пъти "по-леко" от убийството на хилядите (невинни) жертви на Кадафи?

Това в кръга на шегата!Аз пък си помислих , че Саркузи си е направил подарък за раждането на дъщеря си!
До вчера  Сарко опъваше шатри на Кадафи в центъра на Париж!
Кадафи е спонсорирал и неговата предизборна кампания!

На заблуденият либийски народ-Добре дошли на нашия хал-демокрацията!

# 100
  • Мнения: 4 916
САЩ поискаха "прозрачно обяснение" за смъртта на Муамар Кадафи
21 октомври 2011 | 20:00 | Агенция "Фокус"
Начало / Северна Америка
Вашингтон. САЩ призоваха в петък временните либийски лидери да дадат "прозрачно обяснение" за смъртта на бившия либийски лидер Муамар Кадафи, предава АФП.
Преходният национален съвет вече работи, за да определи точните причини и обстоятелства около смъртта на Кадафи и ние открито ги призоваваме да го направят по открит и прозрачен начин", заяви говорител на Държавния департамент.

# 101
  • Мнения: 1 310

Грозно е без съд и присъда в 21 век да се убиват хора от тълпа озверели хора.

Племето в Либия е спряло нравственото си развитие още в XVIII век. Напълно нормално развитие на нещата, имайки предвид, че те човешкия живот го нямат за нищо. Догадня ми от този Кадафи. Sick

# 102
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Ти била ли си в Либия?
Категоричното ти изказване напомня изказванията на не малко българи, които работеха в Либия, взимаха доларчетата и изнасяха евтиното злато кой в която дупка намери, но иначе либийците бяха за тях мръсни мангали. Ама от мангалите цоцаха пари и като им продаваха дори и ракия, която варяха от всичко, и от лайна биха го правили, ако ставаше. Аз ако смятам някого за измет, няма да ида в държавата му. Въобще не се съмнявам, че има вариант медицинските ни кадри да са били немарливи в работата си. За другото не искам да повярвам, само защото не смятам, че една майка би могла да направи подобно нещо.
Много е гот да живееш в илюзията, че си нравствено развита, вярвай си.

# 103
  • Мнения: 17 546
Вашингтон. САЩ призоваха в петък временните либийски лидери да дадат "прозрачно обяснение" за смъртта на бившия либийски лидер Муамар Кадафи, предава АФП.
 
Е, това, ако не е наглост... здраве му кажи! ooooh!

# 104
  • София
  • Мнения: 30 085
за мен по-ужасното беше как във всеки сайт в нет-а лъсваше снимката на окървавената глава на Кадафи (ако е бил той) и се виждаше, без да е необходимо да отвориш статията и без да има някаква цензура или предупреждение. Нямам думи. По ТВ-то поне го показваха леко в замазан кадър  Rolling Eyes
Разстрелян в главата човек се показва 1:1  Sick

# 105
  • Мнения: 17 546
Разстрелян в главата човек се показва 1:1  Sick
Не, кадрите показваха момента на убийството! Защото започва с кадри, в които Кадафи сам бърше с ръка кръвта, която се стича по лицето му, докато го влачат и блъскат като парцалена кукла... no

# 106
  • София
  • Мнения: 30 085
Разстрелян в главата човек се показва 1:1  Sick
Не, кадрите показваха момента на убийството! Защото започва с кадри, в които Кадафи сам бърше с ръка кръвта, която се стича по лицето му, докато го влачат и блъскат като парцалена кукла... no

 #Crazy добре, че това не съм го видяла и разбрала. Още по-ужасяващо  #Crazy #Crazy #Crazy Има си съд, съдилища и т.н. За мен това е чудовищно. Не казва, че той е невинен/виновен, но това е прекалено.

# 107
  • Мнения: 1 310
Ти била ли си в Либия?
Категоричното ти изказване напомня изказванията на не малко българи, които работеха в Либия, взимаха доларчетата и изнасяха евтиното злато кой в която дупка намери, но иначе либийците бяха за тях мръсни мангали. Ама от мангалите цоцаха пари и като им продаваха дори и ракия, която варяха от всичко, и от лайна биха го правили, ако ставаше. Аз ако смятам някого за измет, няма да ида в държавата му. Въобще не се съмнявам, че има вариант медицинските ни кадри да са били немарливи в работата си. За другото не искам да повярвам, само защото не смятам, че една майка би могла да направи подобно нещо.
Много е гот да живееш в илюзията, че си нравствено развита, вярвай си.

Ти нещо караш ли ми се?! ooooh!
Като ти харесват толкова, защо стоиш тук?!
И айде не ме нарочвай да имам сестра!

# 108
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Абе я...

# 109
# 110
  • Мнения: 5 710
защото в този момент, моменът в който е в ръцете на тъплата  спира да бъде диктатор и става един безпомощен човек , който го убиват
това няма как да не предизвика жал у нормален човек

# 111
  • София
  • Мнения: 30 085
сега и този, който се радваше и хвалеше, че е взел златния му пистолет и го е застрелял, да го затворят и съдят за убийство. Какво значение има дали е убил Кадафи или г-н "Х"  Naughty

# 112
  • Мнения: 9
сега и този, който се радваше и хвалеше, че е взел златния му пистолет и го е застрелял, да го затворят и съдят за убийство. Какво значение има дали е убил Кадафи или г-н "Х"  Naughty

    Peace
    Ако държат да докажат, че се спазват обикновените човешки закони, би трябвало така да се постъпи. Демократично и човешки.

# 113
  • Мнения: 345
сега и този, който се радваше и хвалеше, че е взел златния му пистолет и го е застрелял, да го затворят и съдят за убийство. Какво значение има дали е убил Кадафи или г-н "Х"  Naughty

Той ще се превърне в национален герой.


Много точно описание.

# 114
  • Мнения: 5 710
аз разбрах, че наградата за главата му жив или мъртъв е милиони
така че няма да има съд за групичката или онзи, който се сочи, че го е застрелял. напротив, очаква да му платят 20 милиона

определено световните лидери, които до вчера му целуваха ръка ( буквално) като Саркози, Берлускони и т.н си отдъхнаха от развоя на събитията. Неудобен процес както каза някой назад, кому е нужен. Кадафи крие по западни банки милиарди

# 115
  • София
  • Мнения: 30 085
сега и този, който се радваше и хвалеше, че е взел златния му пистолет и го е застрелял, да го затворят и съдят за убийство. Какво значение има дали е убил Кадафи или г-н "Х"  Naughty

Той ще се превърне в национален герой.


тогава за каква демокрация говорят там? Те станаха същите като Кадафи. Той бил убиец, пък те хич не са  Crossing Arms

# 116
  • Мнения: 17 546
    Ако държат да докажат, че се спазват обикновените човешки закони, би трябвало така да се постъпи. Демократично и човешки.
При настоящите морални устои в световен мащаб, наистина ли очаквате справедливост?! В днешно време справедливостта има твърде много лица и вече се превърна в едно абстрактно понятие...  Tired

И продължават, продължават да излъчват тези кадри и в момента по Нова!!! Rage Rage Това се нарича зверско отношение към човеците, варварство и кръвожадност!

Никога няма да забравя един филм за скандинавските варварски племена, който така се случи че гледах навремето. Бях 16-17 годишна. Кланетата, зверствата и изнасилванията бяха толкова натуралистично пресъздадени в този филм, че се разболях от мъка. Цяла нощ бях с висока температура, повръщах и плаках... Беше ужасно!!! Така се чувствам и сега, докато кадри от това чудовищно деяние биват излъчвани непрекъснато като фон на коментара за това в новините на всички възможни телевизии. Отвратително!!!

# 117
  • София
  • Мнения: 30 085
   Ако държат да докажат, че се спазват обикновените човешки закони, би трябвало така да се постъпи. Демократично и човешки.
При настоящите морални устои в световен мащаб, наистина ли очаквате справедливост?! В днешно време справедливостта има твърде много лица и вече се превърна в едно абстрактно понятие...  Tired

И продължават, продължават да излъчват тези кадри и в момента по Нова!!! Rage Rage

и по Бтв  Close Просто съм изумена  ooooh!

аз разбрах, че наградата за главата му жив или мъртъв е милиони
така че няма да има съд за групичката или онзи, който се сочи, че го е застрелял. напротив, очаква да му платят 20 милиона....


чудесно...да бяха показали, че са по-различни от него, да го бяха заловили и предали на властите.

# 118
  • Мнения: 345

тогава за каква демокрация говорят там? Те станаха същите като Кадафи. Той бил убиец, пък те хич не са  Crossing Arms

За криворазбрана.


# 119
  • Мнения: 1 310
Толкова сте жалки... Sick

# 120
  • София
  • Мнения: 30 085

тогава за каква демокрация говорят там? Те станаха същите като Кадафи. Той бил убиец, пък те хич не са  Crossing Arms

За криворазбрана.




аз не съм запозната с либийския въпрос, признавам си, но от човешка гледна точка за мен е недопустимо да се награждава човек убил друг човек, а да се "наказва" с екзекуция човек убил други хора. Някакси убийството си е убийство и не е демократично да се мери с двоен аршин  newsm78 И двамата са убийци (независимо на колко хора) и трябва да са в съда.

# 121
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
САЩ поискаха "прозрачно обяснение" за смъртта на Муамар Кадафи

А, а Хилъри е просто нЕква си там  луда, дето те и не знаят какви ги дрънка.

Дълъг чорап, жалки сме, разбира се, а ти от висотата на пясъчната си кула фокусираш всичко точно и ясно, благодарение на голямото ти нравствено развитие, разбира се  Mr. Green

# 122
  • Мнения: 1 310
САЩ поискаха "прозрачно обяснение" за смъртта на Муамар Кадафи

А, а Хилъри е просто нЕква си там  луда, дето те и не знаят какви ги дрънка.

Дълъг чорап, жалки сме, разбира се, а ти от висотата на пясъчната си кула фокусираш всичко точно и ясно, благодарение на голямото ти нравствено развитие, разбира се  Mr. Green
Няма как да знаеш за развитието ми. Такива висоти виждам, че са непосилни за теб. Не се напъвай повече! Няма да те отбелязвам.

# 123
  • Мнения: 4 841
Чудя се, от вчера още... Във връзка с вица, че изходът от кризата в България е Терминал 1... А къде е изходът от духовната криза на света? Байконур?

За мен чудовищното в случая е не толкова конкретното убийство, не дори и ликуването на либийците... Гнусното в цялата история е именно медийното отразяване на случая... Как пък не се намери една медия, която да каже "Кадрите се отличават с нечувана жестокост, която противоречи на принципите на нашата медия, и затова ние НЯМА да ви ги покажем"  Confused  

Не тъжа за Кадафи. Просто се чувствам омърсена от отношението - създателите на медийния продукт очевидно смятат, че аз (ние, зрителят - в частност и поотделно) копнее да види точно това, което показват  Confused По подобен начин се чувствах в деня, когато от всички сергии за вестници в супер едър формат се виждаше снимка на тялото на Андрей Луканов в моргата...

# 124
  • Мнения: 17 546
Е, браво! Shocked Що за отношение и по какъв повод? А ти вероятно си велика? Как може в такава тема да си позволиш подобни определения?

Чудя се, от вчера още... Във връзка с вица, че изходът от кризата в България е Терминал 1... А къде е изходът от духовната криза на света? Байконур?
Може би наистина 2012... колкото и налудничаво да звучи, започва да ми изглежда оправдано. Tired

# 125
  • Мнения: 345
Кое точно е жалкото Пипи? Това, което казва LemonDesi наистина се е случвало. Може би не ти хареса начина на изразяване, но може би това си е нейния стил.

Мissence, така е, недопустимо е. Но най-вероятно това момче наистина ще го превърнат в национален герой.

# 126
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
О, няма ли как да знам  Mr. Green?
За отбелязването, не държа никак.

Стилът ми няма как да е друг в случая.
Не мога да говоря за грозни неща с красиви думи.

# 127
  • Мнения: 49

Joy Joy
Преди време съвсем сериозно се говореше, че Бин Ладен работи за ЦРУ и семейството му живее в САЩ.

Не съм чел за семейството му, но Бин Ладен определено е бил тежко финансиран от ЦРУ, по времето когато други военни сили са били в Афганистан. Това доколкото знам си е история, а не конспиративна теория.

# 128
  • София
  • Мнения: 34 938
Вчера, БТВ наложиха цензура на кадрите....днес да не останат по-назад ooooh!
Потресох се, не от мъртвото тяло...а, от живия окървавен човек. И, от последвалото.
Дали го е заслужавал- ооо, да. Така ли- не. Трябваше да го съдят, като Саддам и да го разстрелят.
Тълпата можеше да го заплюе- огромна, огромна обида в арабския свят. Ей, така, да се наредят хилядите и да го заплюят!

# 129
  • София
  • Мнения: 30 085
....За мен чудовищното в случая е не толкова конкретното убийство, не дори и ликуването на либийците... Гнусното в цялата история е именно медийното отразяване на случая... Как пък не се намери една медия, която да каже "Кадрите се отличават с нечувана жестокост, която противоречи на принципите на нашата медия, и затова ние НЯМА да ви ги покажем"  Confused  

Не тъжа за Кадафи. Просто се чувствам омърсена от отношението - създателите на медийния продукт очевидно смятат, че аз (ние, зрителят - в частност и поотделно) копнее да види точно това, което показват  Confused По подобен начин се чувствах в деня, когато от всички сергии за вестници в супер едър формат се виждаше снимка на тялото на Андрей Луканов в моргата...

и аз това попитах на предната страница. Не защитавам никого, още повече, че не съм запозната в детайли с диктатурата, ситуацията в Либия и т.н., но от чпвешка гледна точна да показваш убийството на един човек 1:1 е недопустимо. С какво убийците на Кадафи се различиха от него??? С нищо според мен. Убивал е той, убиха го и него  Thinking Това е като закона на джунглата. Без съд и присъда убиваш някой и готово  ooooh! Съжалявам, аз такава "справедливост" не разбирам.

# 130
  • Мнения: 1 262
Да...трябваше да го съдят, но не беше удобно никому да се разприказва!Този сценарии беше най-угоден!
За 2012год, и аз съм се замисляла, че човечеството може да предизвика нещо като край.Например ето моя сценарии, Сащ се насочват към Иран,поредната богата на петрол страна!Известно е , че в там има ядрено оръжие, може да стане някоя беля.

# 131
  • Мнения: X
много гнусна новина

а медиите достигнаха нови хоризонти с начина, по който я представиха
 Sick
явно вече нямат никаква професионална етика

кадрите ми напомнят едни други кадри от края на 90те по една БГ ТВ - дадоха напълно натурално и без предупреждение как чеченци отсичат главата на един руснак, вкл и звуковото оформление не беше спестено  Sick

не знам какъв е либийският народ
но тази новина ги представи като варвари от каменната ера

а Хилъри все повече наподобява Олбрайт с промития си мозък и демонстрирана жестокост


честита "демокрация" на либийците
почва и тяхното петролно робство

точно снощи гледах ужасен филм за петролното робство на Нигерия
нищо добро не ги чака

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 10:23 от Анонимен

# 132
  • Мнения: 3 405
Във връзка с вица, че изходът от кризата в България е Терминал 1... А къде е изходът от духовната криза на света? Байконур?

хубава мисъл Simple Smile

Аз от миналата вечер държа телевизорите на детки канали и на анимал планет.

# 133
  • Мнения: 1 253
Вие всичко сте казали, супер постове има, аз май нямам какво да добавя. Някак обезсърчаваща е цялата случка. Само въпросите на международните организации са лъч надежда.

Сетих се за процеса срещу Милошевич. Неудобно се получи с този процес, проточи се с години, той се разприказва... И накрая се спомина в затвора. Така е по-чиста работата.

А и, наистина, ако си представим Кадафи в затвора като престъпник, всички световни лидери, дето го посрещаха като държавен глава толкова години... Неудобно си е. Друго си е либийците да са лумпени и идиоти, там вечно да е обясним хаос. По-лесно, по-чисто. С новото "подпомогнато" правителство ще се преговаря лесно, ако нещо се обърка - ми те нали са луди и вечно в гражданска война, ще има ново и така. Може да погледнем Латинска Америка, там от деситилетия си живеят по този начин, защото били идиоти. Абе да им е честита новата колония.

# 134
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Тук може да се прочете мнението по тези въпроси на Фредерик Уилям Енгдал, американски журналист на свободна практика, занимаващ се до голяма степен с анализ на въпроси, свързани с енергийната политика, в частност с тези на петрола.
http://www.engdahl.oilgeopolitics.net/index.html
http://krizata.blog.bg/novini/2010/10/01/frederik-engdal-za-glob … nata-kriza.614229

# 135
  • Мнения: 60
убити са и двама от синовете му оня ден ,
4 от 8-те му сина са мъртви ...

# 136
  • Мнения: 5 710
Настрана останалото, което споделям заедно с всички,  но за мен не са нормални тези хора, които в момента се редят на опашка да видят трупа на Кадафи, който се намира полугол в една стая, по-точно в една месарница. Идиоти пълни, предполагам повечето са негови сънародници. Определено има и друга гледна точка освен лошите американци и прочие световни сили. Той дори не е облечен.
Аллах не знам какво казва, но елементарна човещина е поне да го подготвят по някакъв начин. В момента с него се снимат разни лумпени, аз друго определение нямам за тези хора, и това по никакъв начин не ме кара да мисля, че страната им тръгва по по-добър път.

ООН иска разследване и яснота по убийството на диктатора.

# 137
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Не знам защо си мислиш, че няма и българи, които биха се редили на опашка.
Кучето скача спрямо тоягата, а както каза Absolute Beginner, някому е изгодно либийците като цяло да бъдат представени като лумпени и идиоти, и светът да бъде заливан от тези грозни от всякъде кадри.
Ами че и мен ме правят неволен свидетел на този ужас - отваряйки всеки сайт, пускайки всякановинарска емисия. Както някой по-нагоре беше казал- без предупреждение.
Аз не съм от тия, дето просто ще се разцъкат, и ще кажат - о, Боже, вандали, убиха вандал, о, Господи, добре, че ние не сме от тия, како Сийке... Щото вече и не знам от кои сме...
Не съм съгласна да се прави такава уравниловка, в края на краищата някой бил ли е наистина в Либия?
Аз съм била, и макар и отдавна, и макар и малка, знам, че там срещнах Хора.  

# 138
# 139
  • Мнения: 17 546
Сирия...

# 140
  • София
  • Мнения: 30 085
не знам що за човек трябва да си, че да се кефиш на мъртъв човек  Rolling Eyes
Защо да не се разприказва Кадафи? Та нали точно Саркози му целуваше ръката, когато Кадафи финансира кампанията му. В крайна сметка европ. лидери му се кланяваха, канеха го на (не)официални срещи, а сега същите тези обявяват с радост новината за смъртта му. Гаден и меркантилен свят  Crossing Arms

# 141
  • Мнения: 5 710
Не знам защо си мислиш, че няма и българи, които биха се редили на опашка.


Защо да мисля така, някъде изобщо споменала ли съм нещо такова?
В момента тялото на Кадафи се намира в една месарница , пред която има дълга опашка от желаещи да го видят. Синовете му са убити , преди малко показаха онзи с голямата брада, целият в кръв малко преди да го екзекутират. И за това ли са виновни силите на НАТО, Обама, Хилъри?
Това е пълна диващина. Мейд ин Либия. Язък.

# 142
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Не, не са виновни.
Не са си цапали ръцете, разбира се, могли са да го избегнат.
Само Килъри се по.сра малко оня ден, ама нищо, човещинка е.
Дивашкото го има в не малко хора, и дори в такива, покрити с лустро.
Само му трябва пробойна. Дори мъъъъъничка е достатъчна, за да излезе като дух, ама не като Аладин.

# 143
  • Мнения: 5 710
В момента Расмуссен дава пресконференция

# 144
  • Мнения: 662
А, виновни.Те само предизвикват събитията.Много добре са предвидили реакциите и моделират случващото се, според целите си.

# 145
  • Мнения: 1 404
Всичко това - Либия, Ирак, Афганистан -  е един голям театър, с една единствена цел - облагодетелстване на вече и без това облагодетелствани, а за обикновените хора - на никой не му дреме.
Сякаш има мир сега в Ирак и Афганистан.....

# 146
  • Мнения: 1 253
Тук може да се прочете мнението по тези въпроси на Фредерик Уилям Енгдал, американски журналист на свободна практика, занимаващ се до голяма степен с анализ на въпроси, свързани с енергийната политика, в частност с тези на петрола.
http://www.engdahl.oilgeopolitics.net/index.html
http://krizata.blog.bg/novini/2010/10/01/frederik-engdal-za-glob … nata-kriza.614229

LemonDesi, много интересен линк, благодаря!

убити са и двама от синовете му оня ден ,
4 от 8-те му сина са мъртви ...

Да, това със синовете също е потресаващо.

Между другото, забравяме и нещо друго - Кадафи беше лидер на пан Африканското движение, на идеята и организацията работеща за обединена Африка. През 2009 съвсем официално си го избраха. А една обединена Африка с всички тези ресурси, със собствена армия и правителство, би била кошмар за западния свят. (Както и обединени Балкани или Южна Америка, между другото). Не знам дали сте се заглеждали, но има толкова много "квадратни" държави в Африка, с граници сякаш направени с линийка и молив на някоя западна маса в следствие на някой договор между големите. Такива граници, естествено, не следват етнически или дори селищни граници и, най-ествествено, водят до лесно разпалими конфликти... За мен Африка е кървяща рана върху земята и голям срам за западната цивилизация.

И все не мога да се отърва от усещането, че откакто Индия и Китай започнаха да се индустриализират, петролът и основните индустриални ресурси взеха да свършват с по-бързи темпове от очакваното. Когато тези две държави строят заводи, карат коли и купуват телевизори, ресурсите изведнъж драстично намаляват. Затова е толкова важно кой ще контролира петрола и никой вече не се хаби с ООН или с опити конфликтите да се представят "цивилизовано", а причините за агресията да са красиви и хуманни. Просто станаха по-бързи, по-брутални и по-директни. Цивилизованите маски и хуманизма изчезват със страшна сила, няма време за глупости, а за бързо овладяване на ресурси.

# 147
  • Мнения: 4 892
Не знам защо си мислиш, че няма и българи, които биха се редили на опашка.


Защо да мисля така, някъде изобщо споменала ли съм нещо такова?
В момента тялото на Кадафи се намира в една месарница , пред която има дълга опашка от желаещи да го видят. Синовете му са убити , преди малко показаха онзи с голямата брада, целият в кръв малко преди да го екзекутират. И за това ли са виновни силите на НАТО, Обама, Хилъри?
Това е пълна диващина. Мейд ин Либия. Язък.

Ти имаш акъл, мисли!!! Не си далече от истината, можеш да си отговориш.

# 148
  • Мнения: 502

 Затова е толкова важно кой ще контролира петрола и никой вече не се хаби с ООН или с опити конфликтите да се представят "цивилизовано", а причините за агресията да са красиви и хуманни. Просто станаха по-бързи, по-брутални и по-директни. Цивилизованите маски и хуманизма изчезват със страшна сила, няма време за глупости, а за бързо овладяване на ресурси.

  Е, от кумова срама слагат по някоя цивилизована маска - я за демокрация, я за западни ценности, я за тероризъм и борба с него...Все пак грубо звучи да кажеш, че истинските ти ценности са яхта за двеста хиляди долара и игрище за голф с осемнадесет дупки...А и е доста елементарно, нищо че е голата истина.

  Една много хубава песен, страхотен текст и музика. И клип, който казва всичко по темата.

  Lucha de Gigantes ~ Nacha Pop
  

  

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 15:17 от Соня.

# 149
  • Мнения: 452
Не съм информирана за режима в Либия ,но гледайки кадрите си мисля ,че за да се радват толкова хора за смъртта на този човек ,явно много омраза към него са натрупали .....участта на всички диктатори е подобна.Народът иска мъст .Това ,че в Бг не се стигна до такива събития преди години ме кара да мисля ,че сме нямали истински диктатори ,народа още си спомня с носталгия за бай Тошо,не го мрази така че ...

Кадрите са грозни така е ,но ако по времето на Хитлер и Мусолини съществуваше днешната техника 100 % е сигурно  ,че и тяхната смърт щеше да се снима и разпространява по този варварски начин.Човечеството не се е променило и няма скоро да се промени.

# 150
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз, пък смятам, че докато беше жив Кадафи щеше да има размирици и невинни жертви. И това е, независимо дали щеше да е в затвора - осъден, или в дълъг процес.
Смятам, че самата новина че вече не е жив ще успокои нещата. Пък ние може и никога да не разберем какво точно се е случило...

# 151
  • Мнения: 4 447
Влаченето и обесването на Мусолини е филмирано, на германците въобще не им било до саморазправа с Хитлер, били са заети ожесточено да защитават Берлин от настъплението на руснаците. Дадоха са и примери за други диктатори, много по- жестоки и свирепи, с които не е имало саморазправа.
Това, което става в Либия не моге да бъде оправдано по никакъв начин, ако само за миг допуснем, че може да има обяснение, значи наистина общочовешките цености са мит.

Интерсно мнение за Кадафи от д-р Здравко Георгиев
http://www.glasove.com/dr-zdravko-georgiev-dopuskam-che-bulgariy … sichko-tova-16938

# 152
  • Мнения: 4 841
Попаднах на мнението на Киряк Цонев - за тези, които не знаят, той е един от най-добрите ни арабисти, дългогодишен дипломат с огромни познания за бита и нравите в арабския свят. Освен това е журналист, преподавател, и е човек с доста богат житейски опит и малко нестандартни гледни точки. С интерес очаквах точно неговото мнение, и като го открих, реших да го споделя с вас.

# 153
  • Мнения: 1 021
Кадрите са грозни така е ,но ако по времето на Хитлер и Мусолини съществуваше днешната техника 100 % е сигурно  ,че и тяхната смърт щеше да се снима и разпространява по този варварски начин.Човечеството не се е променило и няма скоро да се промени.
Нацистите ги съдиха в Нюрнберг.

# 154
  • Мнения: 514
Цонев казва всичко. Полезно е да бъде прочетен. Birdsflu Peace

# 155
  • Мнения: 4 892
"Ще се действа по многовековните бедуински закони, където господства отмъщението. Изкуствено поддържаният от Кадафи висок стандарт ще трябва да бъде забравен. Либия ще бъде принудена да внася най-елементарни стоки - защото тя просто не произвежда такива, а това ще е добре дошло на затъващата в криза западна икономика. Може би ще се търси международна помощ за изхранването на страната. Либийците трябва да се научат да работят - нещо, което досега се вършеше от многобройните чуждестранни специалисти. Те ще трябва да се откажат от уникалните си социални придобивки - безплатно образование, включително зад граница, безплатна медицинска помощ, включително зад граница, безплатни лекарства, безплатен обществен транспорт и т.н. Идва времето на пазарната икономика. А това е сложен процес - опитали сме го върху собствения си гръб."


Хубава статия на Киряк Цонев.


Ето за това говорех,  10 c's, това е обяснението, което търсиш. И най-вече в болднатото. Да, диваци са. Такива са ги направили.  За мен либийците са употребени както от вън, така и от собствения си диктатор Кадафи. Тези неща си ги писахме още в първата тема и там Невена Виролан ми обясняваше за образованието в Либия и прочие хубавини, а истината е съвсем друга.  Никак няма да им е лесно.

Тотално осъждам дивашката пропаганда на медиите, но възгласи като вива Кастро ми идват малко в повечко. Предпочитам обективност.

# 156
  • Мнения: 1 262
Попаднах на мнението на Киряк Цонев - за тези, които не знаят, той е един от най-добрите ни арабисти, дългогодишен дипломат с огромни познания за бита и нравите в арабския свят. Освен това е журналист, преподавател, и е човек с доста богат житейски опит и малко нестандартни гледни точки. С интерес очаквах точно неговото мнение, и като го открих, реших да го споделя с вас.

Напълно съм съгласна с написаното от Киряк Цонев!
Кадафи беше стъпил здраво на вратовете на народа си, дори и с цената на деспот, но е факт , че те живееха добре!
Грешката на Кадафи пред Запада беше , че не им позволи да се разпореждат безконтролно с Либийските богатства!
Сценария беше добре режисиран от горе!Убийството му , точно от ръката на либийците беше предсказуемо.Той и режимът му наистина трябваше да си отидат.

Дълго чаканата демокрация според мен ще се изрази в пълен хаос в близките години.

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 16:43 от mari:)

# 157
  • Мнения: 502
Попаднах на мнението на Киряк Цонев - за тези, които не знаят, той е един от най-добрите ни арабисти, дългогодишен дипломат с огромни познания за бита и нравите в арабския свят. Освен това е журналист, преподавател, и е човек с доста богат житейски опит и малко нестандартни гледни точки. С интерес очаквах точно неговото мнение, и като го открих, реших да го споделя с вас.

   Откровената истина в мнението на  Киряк Цонев.  Peace

# 158
  • Мнения: 4 892
Грешката на Кадафи пред Запада беше , че не им позволи да се разпореждат безконтролно с Либийските богатства!

И че допусна хората в страната му да станат готованци. Консуматори.  И с годините да подценят образование и прочие.

Трудничко, ше им е, много.

И всъщност изобщо не смятам, че са били толкова добре. Това за мен е абсолютна илюзия.

# 159
  • Мнения: 1 262
Грешката на Кадафи пред Запада беше , че не им позволи да се разпореждат безконтролно с Либийските богатства!

И че допусна хората в страната му да станат готованци. Консуматори.  И с годините да подценят образование и прочие.

Трудничко, ше им е, много.

И всъщност изобщо не смятам, че са били толкова добре. Това за мен е абсолютна илюзия.

Да, така е, както е написал и Киряк, ще им е трудно да забравят изкуствено поддържания стандарт на живот.

# 160
  • Мнения: 60
И че допусна хората в страната му да станат готованци. Консуматори.  И с годините да подценят образование и прочие.

е , те все едно са или някакви работари преди нефта ,
същите са си били - в родовообщинен строй насред пустинята , какви да бъдат ...
нито са работели , нищо са учили , нито и сега ще тръгнат да го правят ..

# 161
  • Мнения: 4 892
Абе не е баш така, ама айде. Не са типичната мюсюлманска страна, изолирана от света.  За толкоз години можеше да направи нещо Кадафиту, вместо да разчита, че става само с пари. Уви, трябва и акъл.

# 162
  • Мнения: 60
от най-изостаналите са ,
няма конституция , нито е имало ,
Кадафи не заема никакъв пост и крал не е , не му и трябвало - щом опъва някъде шатрата , какво ли е останалото  ...
синовете му ги е образовал и цивилизовал , личи си добрата среда , а тях така примитивно са ги убили ......

# 163
  • София
  • Мнения: 30 085
...Дълго чаканата демокрация според мен ще се изрази в пълен хаос в близките години.

напълно съм съгласна. От прочетеното оставам с впечатление, че самите либийци не са наясно, че сега ще трябва да запрятат ръкави, да работят и че няма да им е толкова сигурен начина на живот, а ще трябва сами да си го осигуряват и докато се лутат и напасват към новата обстановка, великите сили ще ограбят д-вата им, ще имат контрол в/у петрола и либийците ще станат чираци в собствената си д-ва.
Дано греша  newsm78

# 164
  • Мнения: 4 916
Предразсъдъците са голяма работа.
Да не се чудим когато българите ни изкарват мързеливи, необразовани и всичко останало.

# 165
  • Мнения: 4 841
За съжаление от доста дълго време не се дава възможност на подтиснатите народи да извървят сами пътя по осъзнаването си и развитието на стремежа им за свобода и еманципация  Confused
Първо се подкрепят негласно диктаторите, без на никой да му пука за народа (освен, разбира се, подпомагането на някой и друг дисидент от време на време), и после изведнъж в зависимост от личния интерес, се "внасят" (силово или не) демократични ценности... И се получава точно "преяждане" с демокрация... Примери - бол...

# 166
  • Мнения: 4 916
И аз мисля, че промяна в управлението можеше да бъде постигната и по друг начин, но той нямаше да е толкова бърз във времето. С такъв огромен процент млади хора беше неизбежно.

# 167
  • Мнения: 662
BirdsFlu, така е.Но и целта не е да бъдат демократизирани /тази думичка вече е с тотално размито значение/.Неудобните вече, са заменени с нови послушници, на каквато и да е цена.

# 168
# 169
  • Мнения: 345
Лабрадор, мерси за линка. Интересни са мненията на хора и от други националности  Peace
Съгласна съм с един от коментарите. Това, което се вижда по репортажите са групи хора, а не либийския народ. Колкото и новини да съм изгледала, никъде не видях маси, а само добре въоръжени групи. Дори и в репортажа, в който даваха опашката от чакащи, за да се снимат с мъртвия Кадафи, нямаше повече от няколко стотин души. Снимките бяха само от местата, където са локализирали бунтовниците. Това не е реална представа. Интересно ще ми е, ако обявят мястото и датата на погребението, колко хора ще видим там.

# 170
  • Мнения: 1 262
aleni_cvetya , точно така!Медиите отразяват това , което трябва да види зрителят, тоест това, което трябва да се втълпи на зрителя!
Да не забравяме и живия щит , който образуваха хората поредни седмици за да пазят полковник Кадафи ,там имаше е и много майки с деца!Аз не го видях отразен  никъде по медиите или поне не толкова широко отразяван.

http://amezzavia.wordpress.com/2011/10/07/6945/

Последна редакция: нд, 23 окт 2011, 13:17 от mari:)

# 171
  • Мнения: 345
Беше отразен, но така го извъртяха, сякаш са ги насилвали да излезнат на улицата и да направят щит.

# 172
  • Мнения: X
"ЗА ДА НЯМА БЕЗРАБОТИЦА В СТРАНАТА НА ТОЯГИТЕ,
ТРЯБВА ДА ИМА ВОЙНИ, МНОГО ВОЙНИ, ДАЖЕ МЕЖДУЗВЕЗДНИ ВОЙНИ.
10-20 СЕДМИЦИ БОМБАНДИРАШ, ПОСЛЕ 10-20 ГОДИНИ ВЪЗСТАНОВЯВАШ И ПОСЛЕ ПАК И ПАК И ПАК!"


News.bg - Обама: "Стига политически цирк, одобрете плана"
          http://news.ibox.bg/news/id_1295317210

# 173
  • Мнения: 28
Бях дете когато Кадафи беше в апогея си.... В съзнанието ми си е останал образът му отвъд политиката ...  Пелерината върху снажните рамене, черните къдрици, ослепителната усмивка... Боже, колко красив беше този мъж....

# 174
# 175
  • Мнения: 15 619
Това трябва да е израз на уважение към чуждото мнение, за което толкова внимателно и учтиво молиш в темата за изборите...

# 176
  • Мнения: 1 310
Това трябва да е израз на уважение към чуждото мнение, за което толкова внимателно и учтиво молиш в темата за изборите...
Охоооо! Следиш ли ме?! Joy Joy Joy
Радвам се, че правя впечатление! Flutter /макар, че аз не съм те виждала тук във форума newsm78/
Просто ми се повдигна при мисълта, че Кадафи е секси. И не обиждам никого, както това става в цитираната от теб тема. Надявам се умееш да различаваш нещата? Това удовлетворява ли те? Ако имаш още въпроси - насреща съм. Mr. Green

# 177
  • Мнения: 15 619
Порадвай се малко!  Mr. Green  Правиш впечатление, да.
Но не бих си направила труда да те следя.

# 178
  • Мнения: 1 310
Но не бих си направила труда да те следя.
Нали знаеш, че няма как да ти повярвам? Wink

# 179
  • Мнения: 15 619
Но не бих си направила труда да те следя.
Нали знаеш, че няма как да ти повярвам? Wink
Ти си знаеш, какво ти е необходимо. Не мога да споря.

# 180
  • Мнения: 4 892
Къш, де, гонете се в друга тема. Не е коректно към участниците в тази.  Simple Smile

# 181
  • Мнения: 15 619
Къш, де, гонете се в друга тема. Не е коректно към участниците в тази.  Simple Smile
Аз съм потребител, прочел всеки постинг в тази тема. Моля те, Нино Тино, не принизявай мнението ми до някакви гонки из форума заради факта, че чета и друга тема.  Grinning

# 182
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
без да съм въобще наясно по либийския въпрос, мисля че е позор онова което запада направи. и разкрива страха им от желанието за независимост на различни държави.
започнах да изпитвам положителни чувства към кадафи, мисля че е направил невероятни неща. хидропроекта е само едно от тях. сателита и крачката към информационна независимост е друго. мисля че беше смел и умен мъж.
и не виждам никаква разлика между промитите мозъци на английските и либийските младежи... например.  в този ред на мисли, вероятно е разбираемо, че не осъзнават какво правят, и в чии ръце са оръжие. в англия някакви 25 годишни, добр еобразовани се радват, че кадафи е убит...спомням си навремето така се радваха студентите на натовските удари в сърбия...  Sick
позор.

# 183
  • Мнения: 1 262
Аз не съм била родена в младите му години на управление, но когато гледам снимки , наистина е бил красив Peace

без да съм въобще наясно по либийския въпрос, мисля че е позор онова което запада направи. и разкрива страха им от желанието за независимост на различни държави.
започнах да изпитвам положителни чувства към кадафи, мисля че е направил невероятни неща. хидропроекта е само едно от тях. сателита и крачката към информационна независимост е друго. мисля че беше смел и умен мъж.
и не виждам никаква разлика между промитите мозъци на английските и либийските младежи... например.  в този ред на мисли, вероятно е разбираемо, че не осъзнават какво правят, и в чии ръце са оръжие. в англия някакви 25 годишни, добр еобразовани се радват, че кадафи е убит...спомням си навремето така се радваха студентите на натовските удари в сърбия...  Sick
позор.

Напълно заставам зад думите ти Peace
Отвратих се и от триумфа на държавните глави!А Саркози, това злобно еврейско  джудже, което до скоро целуваше ръка на Кадафи.....нямам думи!

# 184
  • Мнения: 1 404
Аз не съм била родена в младите му години на управление, но когато гледам снимки , наистина е бил красив Peace

без да съм въобще наясно по либийския въпрос, мисля че е позор онова което запада направи. и разкрива страха им от желанието за независимост на различни държави.
започнах да изпитвам положителни чувства към кадафи, мисля че е направил невероятни неща. хидропроекта е само едно от тях. сателита и крачката към информационна независимост е друго. мисля че беше смел и умен мъж.
и не виждам никаква разлика между промитите мозъци на английските и либийските младежи... например.  в този ред на мисли, вероятно е разбираемо, че не осъзнават какво правят, и в чии ръце са оръжие. в англия някакви 25 годишни, добр еобразовани се радват, че кадафи е убит...спомням си навремето така се радваха студентите на натовските удари в сърбия...  Sick
позор.

Напълно заставам зад думите ти Peace
Отвратих се и от триумфа на държавните глави!А Саркози, това злобно еврейско  джудже, което до скоро целуваше ръка на Кадафи.....нямам думи!

Напълно подкрепям и двете мнения!!!  Peace

# 185
  • Мнения: X
А имаше време, когато диктаторите бяха живи, пък и млади, пък и хубави ... айде, чак пък хубави ...

# 186
  • Мнения: 28


http://www.dnevnik.bg/photos/2011/10/20/1145559_fotogaleriia_mua … 9/?pic=51#picture

Бяха, бяха и хубави някои Simple Smile Властта и разкошът не прощават на никого. Но умирайки окървавен в ръцете на тълпата сякаш върна част от ореола си на непокорен бунтар, дете на пустинята...

Последна редакция: вт, 25 окт 2011, 22:52 от zizuzuzi

# 187
  • Мнения: 345
На мен ми е интересен в това интервю.

http://digob.com/bbc-interview-1976-col-muammar-gaddafi-libya/

# 188
  • Мнения: 1 404
Семейството ми беше в Либия, когато започна конфликтът.
По думите им, всичко е такъв сценарий и такава режисура, че и Холовуд ще завиди.
Баща ми казваше, че това либиец да вдига плакат "Дайте работа" е нереално, тъй като безработица там е нямало, хлябът и бензинът - стотинки, образование и за мъжете и за жените, да не говорим, че е било пълно с гастербайтери, които са вършели всичката черна работа.

Всичко е заради петрола и огромното наличие на подземни извори с питейна вода, на територията на Либия.
Нали се сещате, че много скоро, водата и петролът, ще са по-скъпи и от златото.

# 189
  • Sofia
  • Мнения: 3 975
За съжаление и аз мисля, че либийците нямат никаква представа какво ги очаква след последните събития.

Последна редакция: ср, 26 окт 2011, 13:13 от vaflichka

# 190
  • Мнения: 345
Точно, живота който са живеели, вече ще остане в миналото. Аз пак гледах разни репортажи, никъде не видях народни маси, а само някакви въоръжени групи. Толкова лъжи се изговориха  от журналистите, но въпреки това почти никой не им повярва. По форумите масово хората са наясно, че всичко е нагласено и е една голяма конспирация.

# 191
  • Мнения: 234
За съжалиление и аз мисля, че либийците нямат никаква представа какво ги очаква след последните събития.

чака ги инвазия от народ създаден от долна измет ....

# 192
  • Мнения: 4 916
Семейството ми беше в Либия, когато започна конфликтът.
По думите им, всичко е такъв сценарий и такава режисура, че и Холовуд ще завиди.
Баща ми казваше, че това либиец да вдига плакат "Дайте работа" е нереално, тъй като безработица там е нямало, хлябът и бензинът - стотинки, образование и за мъжете и за жените, да не говорим, че е било пълно с гастербайтери, които са вършели всичката черна работа.

Всичко е заради петрола и огромното наличие на подземни извори с питейна вода, на територията на Либия.
Нали се сещате, че много скоро, водата и петролът, ще са по-скъпи и от златото.


 Grinning Това верно е най-големия виц.

# 193
  • Мнения: 1 253
Ами те вече обявиха, че въвеждат шериата. Край на поредната сравнително светска и модерна държава, доколкото можеше да бъде такава в този регион.

Последна редакция: ср, 26 окт 2011, 14:08 от Absolute Beginner

# 194
  • Мнения: 1 404
Ами те вече обявиха, че въвеждат шериата. Край на поредната сравнително светската и модерна държава, доколкото можеше да бъде такава в този регион.

 Sad

# 195
  • Мнения: 1 262
Колко ли мирни либийски граждани включително жени и деца са загинали от "ръката "на НАТО!
При въздушния удар по Триполи тази година през месец май, загинаха и трима от внуците на Кадафи- Сейф НА 2 ГОДИНКИ, , Картахена НА 2 ГОДИНКИ, и Мастура (БЕБЕ НА 4РИ МЕСЕЦА).

Интересна е биографията на единствената му дъщеря Аиша Кадафи , наричана К.Шифър на Северна Африка.Другата му, осиновена дъщеря умира при бомбардировките по времето на Рейгън . Аиша е получила  убежище в Алжир , има какво да каже след смъртта на баща си , но Алжирските власти и забраняват да говори, тъй като и е дадено убежище като частен гражданин.

Днес, видях, че в нет пространството се върти клип със смразяващото име-"Бунтовник изнасилил Кадафи с нож (видео)"
Съжалих многократно след като го изгледах!

Последна редакция: ср, 26 окт 2011, 17:27 от mari:)

# 196
  • Мнения: 4 555
Да не би съдържанието да е отговаряло на заглавието!?  Shocked

# 197
  • Мнения: 1 262
Елора , умишлено не дадох линк тук, за мен беше потресаващо Sad

# 198
  • Мнения: 514
Не гледайте това видео, според мен е публикувано в разрез с всички етични кодекси. Има го и в уважавани новинарски сайтове, което е абсолютно недопустимо.

Не гледайте това видео, ужасно е.

# 199
  • Мнения: 4 555
Аз не искам линк, а и не мисля, че е коректно да слагаш такъв. Питах дали клипчето е било истинско, защото прочитайки заглавието предположих, че е било измислица, каквито са най-често клиповече с най-провокативните заглавия.

Явно е истина... Това ме шокира повече от начина, по който беше убит Кадафи...

# 200
  • Мнения: 1 262
Съгласна съм, не разбирам защо са допуснали този клип да се разпространява и то в новинарски сайтове или грешката е в мен...прочетох заглавието и го отворих Sad

# 201
  • София
  • Мнения: 787
Нали той не е бил жив когато е снимано въпросното видео?!

# 202
  • Мнения: 1 262
Сирт. Последните минути от живота на Муамар Кадафи са били още по-кошмарни, отколкото се предполагаше досега. "Глобъл Поуст" направи детайлен анализ на едно от многобройните видео материали, заснети с мобилен телефон при залавянето на сваления диктатор. На кадрите ясно личи как един от бунтовниците нанася няколко дълбоки удара с нож в задните части на Кадафи.

Изданието отбелязва, че е възможно хладното оръжие да е част от огнестрелно оръжие, наричано от либийците Бикети. Друг вариант е нож с марка Becker Knife and Tool. Шокиращото разкритие идва в подкрепа на желанието на многобройни организации за човешки права за детайлно разследване около смъртта на Муамар.
 Lindt , бил все още жив.

# 203
  • Мнения: 1 253
Ей това не трябваше да го чета... Варвари и животни.

Много се надявам да има разследване и деянието да бъде наречено каквото си е - убийство, а убийците да бъдат наказани, вместо да заемат някой важен пост.

Важно е за да знаем, че все още има някаква цивилизация.

# 204
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Как ми се иска да вярвам, че все още има цивилизация...
Не вярвам на тази, която се представя за такава.

Това може би сте го прочели:
http://dnes.dir.bg/news/libia-nato-Lybia-and-Mid-East-unrest-sirt-9779341?nt=4

Absolute Beginner, намерих една от книгите на Фредерик Уилям Енгдал, на английски, в пдф формат:
http://www.amazon.com/Century-War-Anglo-American-Politics-World/ … 646446&sr=8-1

Качвам я тук, линкът ще е валиден до 9.11.2011
http://dox.bg/files/dw?a=e93d016303

Последна редакция: ср, 26 окт 2011, 19:28 от LemonDesi

# 205
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
отиде си като ку4е, те така го и нари4аха и във видеото! един младеж се писа екзекутор на кадафи, само на  18 г и горд ,4е е  утрепал един диктатор! гледах го и си мислех, кои останаха в либия да се бият и кои избягаха? Thinking

# 206
# 207
  • Мнения: 1 310
Изобщо не ми е жал за това куче - поръча ли атентат над Локърби? Защо не кажете на майките на загиналите, как го жалеете тук и какъв хубавец е бил на младини?! Поръча ли заразяване на стотици деца със СПИН, за да обвини невинни хора, да се гаври с тях и да си прави интригите, замислени от болния му мозък? Защо отново не отидете да кажете на майките на болните и починалите деца как жалеете за "хубавеца" и как са му нарушени човешките права?! Това не е човек, а изрод и умря като такъв! Crossing Arms

# 208
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Искаш ли отново да ти кажа директно, че смятам, че нашите сестри са били немарливи към тези деца?
Съмнения в това отношение почти нямам.
Ти с какво ще ми докажеш обратното?
За мен в момента се правят много по-големи интриги, но на хора като теб явно не правят впечатление.

# 209
  • Мнения: 345
Изобщо не ми е жал за това куче - поръча ли атентат над Локърби? Защо не кажете на майките на загиналите, как го жалеете тук и какъв хубавец е бил на младини?! Поръча ли заразяване на стотици деца със СПИН, за да обвини невинни хора, да се гаври с тях и да си прави интригите, замислени от болния му мозък? Защо отново не отидете да кажете на майките на болните и починалите деца как жалеете за "хубавеца" и как са му нарушени човешките права?! Това не е човек, а изрод и умря като такъв! Crossing Arms

Ти беше там като поръча атентата и заразяването на децата, така ли  newsm78
След като се разбра как всичко може да се манипулира, не се ли замисляш, че и около тези събития може нещата да не са такива, каквито изглеждат отстрани.

# 210
  • Мнения: 60
атентатът е негов ,
заразяването - не е поръчково, а кой знае чия немърливост ...

# 211
  • Мнения: 345
атентатът е негов ,
заразяването - не е поръчково, а кой знае чия немърливост ...

Най-вероятно не е. По-скоро е използван за постигане на определни политически цели, но и до ден днешен има големи съмнения относно цялото разследване. А и вече  едва ли истината някога ще се разкрие.

# 212
  • Мнения: 1 310
Много сте зле! ooooh!
Особено тази дето ме пита била ли съм там!  Sick

И Хитлер и Сталин са натопени, да знаете! Те са прекрасни добри феи! Joy Joy Joy

Целувайте си гнусния либиец, чиито ръце са изцапани с кръв на стотици невинни хора! Sick Само не знам с какво сте по-добри от изрода, щом ви е жал за него и го защитавате?! /"Ти била ли си там?" Баси простотията! ooooh!/ Но всъщност, не ме и интересува в какво вярват продажните ви души. Спасявайте се! ooooh!

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 06:34 от Пипи Дългото чорапче

# 213
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Що за просто парче си?
Друго мнение освен твоето няма.
Не можеш да излезеш от границите на кухата си мозъчна кутия  Joy

# 214
  • Мнения: 345
Много сте зле! ooooh!
Особено тази дето ме пита била ли съм там! Sick

По принцип гледам да спазвам добрия тон, но след като някой ми каже колко съм зле, смятам, че е редно да му отговоря със същото. Тук би трябвало да те нарека тъпа, смотана, овца с мозък на пиле, но няма да го направя. Под достойнството ми е да ти падна на нивото и да давам оценка за някой, който не познавам, особено като му казвам колко е зле, без да имам диплома по психология или психиатрия, каквато и ти нямаш.

Целувайте си гнусния либиец, чиито ръце са изцапани с кръв на стотици невинни хора! Sick

Има международно признати институции, като един съд в Хага, чиято работа е да разследват, докажат  и накажат. Защо ли не стигна до там обаче, малката ти главица едва ли се замисля. Милиони хора, в това число и много лидери, осъдиха бруталното убийство, защото никой нормален не се кефи на това да гледа как се убива човек като животно и после се гаврят с трупа му, за теб не знам де.

Но всъщност, не ме и интересува в какво вярват продажните ви души. Спасявайте се! ooooh!

Правилно, не те интересува и не те засяга, така както мен  не ме влече да знам в какво вярваш ти и дали виждаш по-далече от носа си. Единственото, което искам е да не ме обижда някаква си там, само защото мнението ми не съвпада с нейното .....

# 215
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
aleni_cvetya, адмирации за начина, по който отговори.
Нямам самоконтрола, който да спре първосигналната ми реакция, а определено е нужно.

# 216
  • Мнения: 1 262
Пипи, не се обиждай но не виждам разлика между теб и нахъсаните  и добре манипулирани бунтовници!
Защо не помислиш малко или ти е по-лесно да се доверяваш сляпо на медиите!?
По света има и други диктатори но никой не го е грижа!Защо всички скочиха срещу полковника?
Защото е диктатор и тиранин ли?Защото е убил много хора ли?
На неговата сметка се преписва един самолетен атентат, което е лошо!
А колко невинни хора убиха НАТО?
Колко жени и деца загинаха в Афганистан, Ирак и Либия?Защо не те е грижа за тях ?
Питай 90% от либийския народ дали не го обичаха и как са живяли по неговото време!
Знаеш ли , че не е направил малко за Либия?Воден проект за милиарди , освен това макар и фалшив е поддържал един много добър стандарт на живот!
Но естествено, по медиите вървят кадри само на хора , които ликуват от смъртта на Кадафи!Не ти ли прави впечатление , че тези хора са винаги въоръжени?Това не е либийския народ , а групи бунтовници , които са въоръжени и надъхани!


# 217
  • Мнения: 1 404
Момичета, не се хабете, той Айнщайн го е казал за Вселената и човешката глупост.

# 218
  • Мнения: 345
LemonDesi , има един готин лав: Убий простака с мълчание. По-добре е изобщо да се игнорират такива хора и техните постове. Има си начин за водене на дискусия. Не си струва да се занимаваме с тях.

# 219
  • Мнения: 21 272
Питай 90% от либийския народ дали не го обичаха и как са живяли по неговото време!




    Ти иди питай каква правосъдна система се поддържаше в Либия и какво се случваше с противниците на режима и семействата им. Материалите са достъпни. Или иди питай либийски емигранти, имаме и у нас.
   
    Колкото и да говорите за конспирации и инспирации, 61 племена от страната искаха режима на Кадафи да бъде прекратен и воюваха за това. На страната на Кадафи воюваха наемници. Не знам дали сте наясно, че Либия никога не е имала армия - винаги режима се е поддържал  с платени войници, от всички краища на света, под личното командване на Кадафи.
   
    Ако човек чете в тая тема и нищо друго, от последните и страници ще остане с впечатление, че е убит благодетеля на Либия, обичан от всичките си благодарни поданици, а не дългогодишен жесток диктатор в чиито затвори измъчваха хора по приумица на режима по сходен дивашки начин, като описания тук, постигнал самия него.
   
    Свестете се малко. То бива глупост, бива, ама като в тая тема рядко се среща в целия нет.

     Не си правете труда да отговаряте на поста ми. Вашите схващания и познания се видяха добре до тук.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 10:05 от Iris04

# 220
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Много интересно, как пък точно вие всезнаещите сте и толкова склонни към квалификации?
Що за чувство за превъзходство?

# 221
  • Мнения: 1 404
Ами, оставете ни да си простеем, тогава  Party

Какъвто и да е бил Кадафи, има си съд и цивилизован начин, да си получи наказанието.
По това, което видях, тези, които се борят за свобода и деморкация, не се показаха по-добри от него.

# 222
  • Мнения: 234
Aaa,разбрах Laughing
Хора,които са имали съдбата да живеят там ,да разкажат какво е, хора научили за нравите,политиката и потопили се в живота на Либия  са глупци и лъжци, а всички ТВ канали и "свтовни" лидери най-обективните и безкористни съдници и техни фенове са прекрасни бели птици.
 Колко интерсно  Thinking

# 223
  • Мнения: 1 262
Iris04 , тук не става въпрос , че той е бил светец и не пишем от любов към полковника.
Просто монетата има и друга страна!Факт е , че по медиите се отразява само едната и страна.

А от кого бяха въоръжавани тези племенна - бунтовници според теб?
Има и други диктатори и граждански войни, защо никой не се намесва там?


# 224
  • Мнения: 21 272
    Естествено, че и бунтовниците, и наемниците се въоръжават от  чужди сили, които застъпват свои интереси. Тука няма наивници, тъй като всички сме възрастни хора.

    Доста хора са спечелили бая пари от работа в Либия и това им навява вероятно носталгични спомени от страната, но всичко трябва да има някаква мярка, все пак -  вероятно точно те най добре  знаят, че режима купуваше с пари влиянието си над племената противопоставяйки ги едно на друго както си иска, плащайки милиони и разправяйки се жестоко с други. Кадафи имаше пълен контрол над всеки и всичко в Либия. Плачете за богатството на Либия, но от това богатство от десетки години огромни средства се отклоняват в сметки на диктатора и неговото семейство, и това не е нито тайна, нито е нещо нетипично за диктатори като него.
  И ако сте живели в Бенгази, а аз имам близки които са,  значи знаете какво представлява тоя град, какво са преживели противниците на Кадафи и как бяха стиснати за гушите. И дори ако нашите сестри действително са проявявали немарливост, което май никой не отрича, епидемията от СПИН едва ли е нещо, към което точно Кадафи е непричастен - тепърва ще разберем какво мислят жителите на Бенгази по тоя въпрос.
    Умря един диктатор, дето от години потушава бунтове, избива и измъчва противници, ограбвал страната си, дивашки жесток и може би дори и луд, вманиачен по властта  човек, а не красив герой издигнал народа си до висините на благополучието.

     Ако го бяха заловили западни сили, щяха да го предадат да го съдят либийците и обесят като Садам. Заловиха го бунтовници и го убиха на място - дивашки, гадно и гнусно.  Още по-гнусно е, защото го дават по телевизията... Но какво щяхте да кажете, ако ви бяха показали на клипче убийството на повече от хиляда души в затвора в Абу Салим 96та? И то ли е спорно - самия Кадафи го призна.
   Ами ако бяхте гледали екзекуциите и осакатяванията на противници на Кадафи, които се предават по либийската телевизия?
   Красив бил... луд изрод.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 10:44 от Iris04

# 225
  • Мнения: 1 262
А дали Нато не са убили доста повече невинни граждани ?Но те не се броят, те явно влизат в куверта предвиден от тях.
Никой не отрича , че полковникът трябваше да си отиде!Но защо точно сега, докато беше удобен на Запада защо всички му целуваха ръка!
Всъщност гнева ми е насочен именно в тази насока.Темата Кадафи ми затвърди окончателно позицията - Америка!Стават все по безкруполни, разбираемо е ...в тези години на криза.
http://www.septemvri23.com/Libya_Jan_Pol_Pugala.htm

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 10:56 от mari:)

# 226
  • Мнения: 234
„Доста хора са спечелили бая пари от работа в Либия и това им навява вероятно носталгични спомени от страната”

Лошо няма-работили-спечелили.

„Кадафи имаше пълен контрол над всеки и всичко в Либия. Плачете за богатството на Либия, но от това богатство от десетки години огромни средства се отклоняват в сметки на диктатора и неговото семейство, и това не е нито тайна, нито е нещо нетипично за диктатори като него.”

Този факт какво топли мен или теб?
Сега от където дошли-там отишли. Ново място за нов диктатор. Може навия да убива по-хуманно,с ГМО храна, ваксини, експериментални лекарства. Все хубави работи.
Мисля,че Лабрадор го каза по-рано в темата- Такъв им е манталитета,обичая или както искате го наречете.
Какво има да се жали,обожествява, нарицава?
Нашият живот е тук.

# 227
  • Мнения: 234

Никой не отрича , че полковникът трябваше да си отиде!Но защо точно сега, докато беше удобен на Запада за всички му целуваха ръка!


Нали знаеш кой прави така? Laughing

# 228
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
   
    Доста хора са спечелили бая пари от работа в Либия и това им навява вероятно носталгични спомени от страната....

Завидя на парите, изкарани с кървава пот от баща ми ли?
Парите не са нищо, което ще ми навява носталгични спомени, що за продукт на ограничено мислене избълва  Sick

# 229
  • Мнения: 21 272
„Доста хора са спечелили бая пари от работа в Либия и това им навява вероятно носталгични спомени от страната”

Лошо няма-работили-спечелили.

„Кадафи имаше пълен контрол над всеки и всичко в Либия. Плачете за богатството на Либия, но от това богатство от десетки години огромни средства се отклоняват в сметки на диктатора и неговото семейство, и това не е нито тайна, нито е нещо нетипично за диктатори като него.”

Този факт какво топли мен или теб?
Сега от където дошли-там отишли. Ново място за нов диктатор. Може навия да убива по-хуманно,с ГМО храна, ваксини, експериментални лекарства. Все хубави работи.
Мисля,че Лабрадор го каза по-рано в темата- Такъв им е манталитета,обичая или както искате го наречете.
Какво има да се жали,обожествява, нарицава?
Нашият живот е тук.




   Ми да.

# 230
  • Мнения: 21 272

Завидя на парите, изкарани с кървава пот от баща ми ли?

    Напротив, работил си е човека, изкарал си е.


    Каквото и да си говорим, парите движат света - и нашите тука едно време се мляскаха с Кадафи, като даваше пари и преференции, и африканските крале, дето им изсипваше купища , та го провъзгласяваха за крал на незнам си какво, и Саркози е намазал, както стана ясно...
   Сега някой друг ще ги докопа и така.

# 231
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Да, и така нещата ще си се въртят безспир.
Накрая Земята ще се напъне и ще ни изгърми всичките в междузвездното простронство, за да се отърве от безмерната ни алчност.

# 232
  • Мнения: 1 404
http://www.dnes.bg/index/2011/10/26/miryt-zapochva-s-ubiistvo.132284

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 16:44 от anntonia

# 233
  • Мнения: 1 310
Що за просто парче си?
Друго мнение освен твоето няма.
Не можеш да излезеш от границите на кухата си мозъчна кутия  Joy

Така просташки си говори у вас! Или непременно държиш да си показваш простотията и тук! ooooh!
Овци, кози и друг селски добитък си го говорете на село!
Аз ви отсвирвам, защото с такава простотия просто ми е под нивото да се занимавам! Tired
Жалейте си го изрода!  hahaha

Iris, няма смисъл! Peace

# 234
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Всеки може да се излага както и когато намери за необходимо.
Силно ми е неприятно, когато някои демонстративно се резхождат върху правилата на форума.
Заключвам тук.

Общи условия

Активация на акаунт