otslabvane

  • 814
  • 10
  •   1
Отговори
Мили родили...и неродили още мамчета,
пиша с болка на душата, защото ми предстои дългата и неравна битка с киготрамите, след раждане.
Аз родих преди 30 дни Grinning, кърмя Laughing, но много бих искала да знам как и то къде да започна отстлабването, защото колкото и да кърмя, все пак не бива да се храня като прасе Embarassed....
Така, де!
Моля, дайте да съберем главички и да ми дадете някой и друг съвет, диета, рецепта.... newsm78
Чакам ви

# 1
  • Мнения: 5 103
аз мисля да мина на диета след раждането, кърменето колкото и да е хубаво тялото си ми е за цял живот, пак повтарям това си е мое мнение и решение

# 2
  • Мнения: 235
Според мен кърмата не е от количеството храна, която се поема, а от течностите. Аз като родих нямах никакъв апетит и около 6 месеца бях само на течности - натурални сокове, вода, и имах кърма като за 5 деца. Кожата ми стана като на бебе и организма ми се прочисти. За съжаление трябваше да спра да кърмя към втория месец поради здравословни причини (операция в резултат на инфекция от родилното). Измъчих се докато ми спре кърмата. И хапчета пиех за това. Така че не се заблуждавайте, че като кърмите неможе да не ядете. Просто си избери някоя диета удобна за теб и ако го съчетаеш с гимнастика ще постигнеш много добри резултати. Така че давай смело.

# 3
  • Мнения: 181
 Laughingо......... тани4ка много болна тема,или поне беше когато родих аз кърмих до 9м и искам да ти кажа 4е пълното възтановяване настъпи 4ак след 1г. Shockedно при всеки е разли4но нали знаеш направо се възхищавам на тези дето още в родилния все едно не са раждали оф.............. Twisted Evilна този етап се храни пълнозенно 4е бебе има нужда от теб но на диети според мен не се подлагай,кърменето е по важно сега Winkда ти е жив и здрав бебока 1crib

# 4
  • Мнения: 614
Добре дошла в клуба Simple Smile

# 5
Благодаря за хубавото посрещане.  Grinning
Да, истината, е че бебето сега е най-важно, но и за също нямам апетит и се тъпча насила, защото всички ми говорят, че кърматами ще спре...притеснявам се, че само на сок няма да стане, защото то количеството е ок, ама качеството?!?
И все пак съм отворена за всякакви съвети

# 6
  • Мнения: 6 155
За кърмата е нужно да има течности, а не да се тъпчеш като за световно Wink
Кърменето е съвместимо с леки диети и ограничения в храната. Не се притеснявай от сега.

# 7
  • Мнения: 1 370
Ами според мен си е до човек. Аз не съм кърмила, определено се ограничавам в храната, но ето мина вече почти 1 и половина от раждането и имам да свалям още 12 кг.

# 8
  • Мнения: 658
Таничка, наистина най-важното са течностите, а не храната.На мен ми беше намаляла кърмата и една приятелка ме посъветва да пия много сокове, млека и житода хаплам. Така за два дена кърмата ми тръгна отново. Пиех много и ядях по една тенджера жито. Мислех че ще се угоя, да ама не - за една седмица бях - 4 кг.Успех. Пък и не бързай толкова с отслабването. Хормоните не са се набушували.

# 9
  • Мнения: 433
Можеш да започнеш разделно хранене, така хем организмът ти няма да е лишен от нищо, хем ще отслабваш.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Здравей,добре дошла в клуба!
Това е примерно меню за диета на кърмачка(написано от лекарка,за съжаление не и' знам името,за което се извинявам)

Бихте ли препоръчали хранителен режим, подходящ за родилата жена, който ще й помогне да отслабне и същевременно няма да се отрази неблагоприятно на здравето й?

На първо място храненето следва да е добре балансирано и пълноценно, което означава включване на разнообразни храни. Дневният продуктов набор следва да включва: достатъчно източници на белтъчини; преди всичко пресни плодове и зеленчуци; пълнозърнести храни; ядки; подходящи мазнини и течности.
За да се преодолее чувството на глад и да се ограничи честият прием на храна или храненето в по-големи количества от необходимото при едно ядене, е препоръчително:
В периода, в който кърмите: закуските между трите основни хранения да са 2-3. Така храненето става пет-шесткратно. Сутрин веднага след ставане изпийте чаша прясно изцеден зеленчуков или плодов сок, мляко или чай с лимон и 1 ч. л. мед. Закуската се състои от парче (50 г) кашкавал или сирене и филийка (30 г) пълнозърнест хляб. Обядът включва порция (200 мл/г) супа, салата от сезонни зеленчуци и печено месо с гарнитура, чаша сок. Вечерята - от порция ястие от зеленчуци и половин кофичка кисело мляко.
Освен плодове или зеленчуци в междинните закуски е желателно да консумирате мляко и млечни произведения.
Позволено е: 20-30 минути преди вечеря освен следобедната закуска да хапнете плод; преди последното кърмене да изпиете чаша мляко или сок.
След 6-ия месец храненията са 4-5. Супата е без застройка или отпада.
Храненето преди сън се изключва.

При положение, че не кърмите: ползвайте вече препоръчания режим с тази разлика, че закуските между трите основни хранения са само една-две. Те се състоят предимно от пресни плодове и зеленчуци. Менюто на основните хранения се запазва.

Между отделните хранения трябва да има интервал от 2-3 часа. Последният прием да е 3 часа преди лягане

Нужно е да поемате поне по 2 л течности на ден.



Важно е да се знае също,че,цитирам:
При положение, че кърмите детето през първите шест месеца, не бива да ограничавате приема на храна. За производството на кърма, т. нар. лактогенеза, вие се нуждаете допълнително: от 700-750 Ккал; от белтъчини, макро- и микроелементи, витамини, които могат да се набавят чрез пълноценно, балансирано хранене. При недоимъчен хранителен режим няма да имате нужните хранителни вещества, биологично активни съставки и енергия и ще започнете да „консумирате себе си“, което може да предизвика дефицит на определени вещества в организма ви и да се отрази на общото ви здравословно състояние; да влоши качеството на кърмата и да се намали нейното отделяне.
Не е за пренебрегване фактът, че бързото мобилизиране (разграждане, изгаряне) на телесни мазнини води до нежелателни процеси в организма: когато рязко се разгражда мастната тъкан се образуват кетотела (токсини), които преминават в кърмата.
Рязкото сваляне на килограми може да доведе и до естетически проблеми: поява на стрии, бръчки, намален тонус на кожата и мускулатурата
.



Успех от мен,мили момичета.Помнете,че най-важното сега докато кърмите са вашите бебчета.И аз бях безумно дебела,но с балансирано хранене,без да гладувам,и с пове4е спорт и движение свалих по4ти 20кг,но ми трябваше година и половина.Още 4 кг остават и нещо се разлигавих напоследък,но все пак не са 20,нали?!
Забравих да напиша,че още кърмя-т.е свалих всички тези кг кърмейки.

Последна редакция: пт, 23 дек 2005, 00:56 от Margi

Общи условия

Активация на акаунт