Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравйте мили мами,   smile3525
бих искала да споделя своето притеснение и да помоля за съвет?
Преди няколко дни си направих тест и се оказа +, но 2 чертика бе по-бледа.  EFP
Приех го за бременнот.
Изчаках да мине още някой друг ден (7 от закъснението на цикъла ми, а на мен ми е точен всеки месес) и отидох на АГ.
Оказа се, че той нищо не видя, а само увеличена матка като това не ми го изтъкна като признак.
Ако говориме в числа седят така нещата.
Последен цилъл 14.09
Овулация 29.09
Имам и + тест защо нищо не се вижда на видеозон (вагинален)?
Прочетох един куб статий за оплождането и такива неща пише, че незнам какво да си мисля......  smile3518

"5 - та седмица от началото на последния ви мензис

3-та седмица от оплождането
2-ри лунарен месец
1-ви месец от бременността

Вашето бебе вече не е яйце. Превърнало се е в зародиш с туптящо сърце!

Бъдещото бебе

Тази седмица е от изключително значение за него. На първо място, в резултат на ускореното клетъчно делене то расте с главозамайваща бързина - от 0,2 мм стига до 1,5 мм. От своя страна това делене се обособява в определени клетки, от които впоследствие ще се изградят всички органи.

От средата на 3-та седмица, тоест между 17-я и 19-я ден от развитието, главичното окончание на първичната бразда се издува, за да се получи клетъчно натрупване, от която ще се изгради централната нервна система. В началото под форма на дебела клетъчна връв, по-късно се вдълбава във формата на улей. Предната част на тази тръба се затваря по-късно, за да образува първичният мозък.

Друго постижение, което трябва да се впише в актива на вашето бебе: в края на 3-та седмица то вече се е сдобило със сърце, естествено много несъвършено, но туптящо сърце! От първичната бразда в областта на главата между 19-я и 21-я ден се обособява зачатък на сърце, което представлява две тръбички. Много скоро тръбичките оживяват от ритмични удари. Тези контракции се получават далеч преди образуването на специализираните контрактилни клетки и предхождат нервната възбудимост на сърцето.

Появяват се първите кръвоносни съдове. Ритмичните удари на сърдечния зачатък задвижват течността в съдовете. На този етап не съдържат червени кръвни телца, а първичните клетки, от които ще произлязат всички видове кръвни телца. Но така или иначе, кръвната група е генетично заложена още при появата на зиготата.

Както виждате, вашето бебе се организира много бързо, докато вие все още се съмнявате в присъствието му.

Бъдещата майка

Началото на новата седмица е ознаменувано с едно изключителнопо своята важност събитие: отсъствието на менструацията ви.

Това, че мензисът ви не е дошъл, не представлява само по себе си признак за бременност, но все пак, при условие че имате редовен цикъл и сте направила всичко необходимо, за да заченете, шансът надеждите ви да се сбъднат е голям.

Дори да прокървите, не изключвайте възможността да сте бременна. Кървенето може да се предизвика от ерозия на кръвоносни съдове на маточната лигавица при имплантирането на яйцето. Дребните клинични признаци , които започват да се проявяват, потвърждават съмненията ви:

гърдите ви са наедрели и напрегнати;  
сутрин ви се гади;
през деня чувствате внезапна отпадналост;
ставате нервна и раздразнителна.
Това са характерните признаци на начало на добре имплантирана бременност."

Тогава как е възможно да не вижда нищо доктора ....

Разяснете ми ....
Помогнете ми ....  ooooh!

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 10:07 от mimsy___

# 1
  • сред маслини и портокалов цвят
Иди при друг доктор. Или при същия след няколко дни.
Щом имаш + тест си бременна, може овулацията да е била по-късно. Затова е най-добре да се ходи на доктор 10 дни след закъснението, освен ако нямаш болки или кървене.
Иди в понеделник пак, тогава трябва да се види нещо в матката.
Не се шашкай! Успех!

# 2
Понякога наистина не се вижда нищо толкова рано.
На твое място бих изчакала малко преди да отида пак на преглед. Дали ще е при същия лекар или ще се довериш на друг си е твое решение  Peace

Лично аз и с двете си бременности не съм бързала да ходя на преглед.
С първата отидох в началото на 9-та седмица, а с втората - в 10-та седмица.
Така направо чуваме и сърчицето и ми е някак по-спокойно.

# 3
Дам,вариантите са 2.Или да изчакаш още малко,или да се консултираш и с друг.Успех ти желая!
Аз си направих тест,в деня в който трябваше да ми дойде цикъла,оказа се положителен с втора бледа черта.Първият преглед ми беше в 5 г.с.Ясно се видя  плода,също така чух и сърчицето още тогава.

# 4
В 6 г. сед., в един и същи ден ходих при двама лекари. Първият не видя нищо на ехографа, вторият, с по-нов ехограф видя ембрион и сърдечна дейност през корема. Най-добре изчакай още няколко дни или иди при друг лекар. Успех!

# 5
Раничко е, мин. 10 дни трябва да имаш от закъснението. Преди това в повечето случай не се вижда нищо, така че не се шашкай  Hug

# 6
В 6 г. сед., в един и същи ден ходих при двама лекари. Първият не видя нищо на ехографа, вторият, с по-нов ехограф видя ембрион и сърдечна дейност през корема. Най-добре изчакай още няколко дни или иди при друг лекар. Успех!
Наистина в толкова ранен етап е от значение на какъв ултразвук те гледат.В повечето случаи се вижда,но също зависи от опитността на лекарското око.Има гинеколози с ехографи,които не знаят много-много как да ги разчитат.За да  си най-спокойна потърси друго мнение:)Но щом си видяла втората чертичка (тя в много случаи е доста бледа) значи ЧЕСТИТО   bouquet !!!

# 7
Изчакай още няколко дни и си направи и кръвен тест. Не се тревожи излишно, най-вероятно си бременна щом имаш положителен тест.

# 8
  • София
 Grinning Първо - честито положително тестче.  bouquet
Второ - още е рано за снимка Laughing

# 9
Мили мами благодаря ви за отделеното време и бързите отговори  newsm51
В четвъртък пак съм на преглед тогава ще са минали 6 седмици от последния ми цикъл  Rolling Eyes
Ще ходя в Токуда там ми казаха, че техниката е доста нова надявам се да ми кажат хубавата новина ... Praynig
Много съм нетърпелива ....   bouquet

# 10
  • Sunshine state
Успех!  Hug
Наистина може да е било раничко.При мен в 6г.с. се видя плодното сакче  и сърдечния ритъм,но с вагинален ехограф.  Peace

# 11
Мила много е рано още! Успокой се и внимавай, сега това е важно. Аз познавам доста жени, на които в тази седмица не се виждаше нищо. А уголемената матка си е признак. Не се притеснявай и ако усещаш симптоми за цикъл, нормално е! Успех и всичко ще бъде наред! Hug Hug Hug

# 12
  • София
На мен ми видяха сакчето на повече от 2 седмици закъснение, а сърчице по-натам. И аз бях много уплашена, обаче се оказа живо и здраво!

Изчакай още 5-7 дни и отиди на друг лекар.

Спокойна бременност, леко раждане и прекрасен бебок!  bouquet

# 13
В четвъртък да се отчетеш с добри новини! Simple Smile

# 14
Мили мами успокоихте ме наистина ...Благодаря  Hug
Да имам леки болки ниско долу, но не болки а по-скоро лек дискомфорт приемам ги за нормални и така ...
Малко ме притеснява, че съм настинала ... Добре че имам сестра която роди преди 2 месеца та тя много ми помага ... Каза веднага да взема Осцилококцинум и днес съм много по-добре...
Надявам се този гриб да не навреди на бъдещото ми бебче   Confused
Задължително ще ви пиша след прегледа ....  Hug
Благодаря   bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт