д-р Дяволов или Вита?

  • 4 904
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4
мили мами моля помогнете ми  Rolling Eyes след месец раждам,а още незнам каде?!?! колебая се м/у доктор Дяволов или вита болница и не мога да реша... във вита всичко секциото ми излиза към 2000 лв,което    ми се струва много Sad нямаме толкова излишни пари  Sad приятелки ми препоръчват д-р Дяволов,бил добър и нямало да бъде толкова скъпо при него,но те са раждали при него преди 3-4 години и не могат да ми помогнат с цени за секцио  Sad моля ако някоя мама е раждала със секцио по нейно желание да ми пише как е било и колко и е струвало  smile3525 благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 15
Привет, не си струва толкова пари за раждане във Вита, по-добре ако си решила да е лукс и да се грижат за теб отиди в Токудда -там е 2100лв и имат страхотна неонтология и ще се погрижат мн.добре за бебето ти за разлика от Вита където имат два -три кувьоза и ако има проблем ги карат във Токуда бебетата и ти начисляват допълнително.
Аз също чисто от финансова гледна точка, а и от препоръки този път избрах Дяволов.Избора на екип за него в момента е 860лв в Мдом, планувана съм и ще родя другата седмица и после ще  пиша дали съм доволна.Дяволов няма да ти откаже секцио,, но и ще ти го направи когато и както на него му е удобно, кофти ми е че не ми даде избор да си реша поне за датата, но се опитвам да го разбера защото е много натоварен.Отиди на един преглед и говори, аз лично ти се чудя че предпочиташ секцио, ако мога да родя нормално ще го направя.Вече имам едно секцио и ще ти кажа че е гадно и трудно възстановяването, а и си е операция коремна със всички рискове, не си прави илюзии, природата го е измислила.

# 2
  • Мнения: 4
мерси много и ще чакам да ми разкажеш как е минало Simple Smile аз имам здравословен проблем заради това ще съм секцио... пожелавам ти да мине като по вода раждането и всичко да е наред с теб и бебчето  Praynig baby_neutral Praynig

# 3
  • Мнения: 42
И аз ще чакам отзиви от Я.Монева. Живот и здраве след около месец и нещо и на мен ми предстои раждане, аз не се колебая и съм решила твърдо да раждам при Дяволов, ходя при него от началото, но ще ми е интересно да чуя разказ от съвсем скоро раждане Simple Smile
Успех Я.Монева и на теб mististyle какъвто и избор на направиш Simple Smile

# 4
  • Мнения: 15
Обещавам да ви пиша, само да мине и всичко да е ок в четвъртък, ще ви разкажа подробно.Малко съм уплашена и вече ме е страх, малко ме е яд, че нямах дума за датата.Ако се уговаряте с него не правете моята грешка, каза че ще я изберем като ме приеме.А  в един ден с уговорка да носим направления за раждане и събра 4 девойки  взени документите и ни разпредели от миналата за тази седмица както той си иска с посочване ти утре ти в сряда ти...,"ако  някой не иска да си взима документите и да си ходи "-ни заяви доста авторитарно....Признавам си, че това ме разочарова, но вече съм тръгнала по тази пътека,сложила съм главата в торбата и съм се навила, дано поне е толкова добър като оператор и лекар колкото казват...Забелязах и че,ако е на кеф има чувство за хубор и се държи ок, но и не говори много питаш го той все бърза, ако е нещо ядосан вика по коридора, но може би това е нормално в отделението му има много тежки случаи действително...
Стискайте палци.Яна

# 5
  • Мнения: 15
[мили Момичета, днес д-р Дяволов неочаквано за мен  все пак ми отложи операцията за др.седмица -ще ви пиша обещавам ...

# 6
  • Мнения: 42
Стискаме палци Яна  Peace Peace Peace
Мисля, че го оправдавам за това, че той избира кога да е датата, да и аз ако съм секцио би ми се искало да си я избера, но като знам колко много жени ходят при него, ако всяка една си избира датата, то той луд може да стане  Shocked Като имаме предвид всички раждащи естествено, при които няма избор, когато дойде-тогава  Grinning

# 7
  • Мнения: 4
вчера ходихме при него и го избрах вече за екип Simple Smile малко ми е страннен човек,а още по странното е че ми изчисли нов термин доста по-късен от този който си знаех от др доктор Confused и ми записа следващия час чак след месец...дали е нормално?

# 8
  • Мнения: 15
нормално е несе притеснявай след месец пак ще те види и ще прецени аз ходих така в 6,7-я и 8-я месец и после ме прие.Не говори много но казва най-важното...
 
вчера ходихме при него и го избрах вече за екип Simple Smile малко ми е страннен човек,а още по странното е че ми изчисли нов термин доста по-късен от този който си знаех от др доктор Confused и ми записа следващия час чак след месец...дали е нормално?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 609
mististyle, явно вече си решила и си избрала Simple Smile Но аз да си кажа - аз раждах със секцио във Вита, изключително доволна съм от всичко - и от грижите, които се полагаха за мен и за бебето ми, и от условията, и от отношението. Аз лично смятам, че си заслужават всяка стотинка. Това за неонатологията обаче е вярно - нямат условия за бебета с проблеми и ги транспортират или в Токуда, или в Майчин дом, което си е голям минус за родилното им отделение.

# 10
  • Мнения: 4
да реших вече и надявам се да не съжалявам  Wink но предпочетох добър лекар за бебето и мен,отколкото добра обстановка и лукс. наистина мисля,че сме в добри ръце при дяволов  Peace

# 11
  • Мнения: 42
И на мен Дяволов всеки път ми казва термин, който е с няколко дни по-късно от този, който аз знам. Това е защото го изчислява по друга схема- мисля че беше нещо от сорта датата от последната менструация + 7 дни и -3 месеца  Peace сметни си го така и виж дали ще се получи това, което той ти е казал. Мен също от началото до сега ме вика в месеца веднъж. Относно Вита, аз ходя там на ЖК, тъй като Дяволов не води такава, доволна съм, но и за миг не съм се замисляла да раждам там, надявам се да издържа на мизерията в Майчин дом  Close

# 12
  • Мнения: 4
дано и аз да издържа в майчин дом  Praynig тои ми каза 18 декември,а по твоя начин ми се пада 15 декември  Rolling Eyes 3 дена разлика...не е много  Wink

# 13
  • Мнения: 42
С тези термини аз съвсем съм се шашнала вече- по календар един, после по размери на бебето друга дата, сега на всеки преглед тази дата се измества, защото бебка върви напред  Rolling Eyes Когато тогава, важното да е в девети месец Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 647
дано и аз да издържа в майчин дом  Praynig тои ми каза 18 декември,а по твоя начин ми се пада 15 декември  Rolling Eyes 3 дена разлика...не е много  Wink
В майчин дом има и  вип етаж. ПО 40 лева  е  двойната стая (демек с друга родилка в стаята)  и бебето е  при теб.
Изражда ме  д-р. Дяволов и съм  много повече от  доволна. Седяхме  6 дена понеже бебето  беше на антибиотици  и всеки ден,  в който Дяволов беше на работа  минаваше да  ни види. 
Ако не са сменили цените  секциото беше 670 с избор на екип а  нормалното  550. Аз платих  500 понеже раждах  без упойка.

# 15
  • Мнения: 42
Много полезно инфо, мерси ANGYA. Мисля, че цените сега са други, ако не с елъжа нормалното е 860 лв или 890 лв- може и д абъркам, някъде ми се мерна, но не съм 100 %, трябва да проверя.
Аз също искам да съм в самостоятелна стая / или с др. родилка/ няма значение, дано да има свободни когато ми се наложи.

# 16
  • Мнения: 3 647
bubsi123,  провери на касата на  МД, там  трябва да са изнесени и  цените  на Вип стайте.
Аз съм раждала декември 2010 и тогава  цените бяха такива.  Хубавото на ВИП стаята, е че  имаш  баня и тоалетна само за теб( +1 ако си в двойна стая), а  и леглата са много по  удобни. Понеже нямаше  легла във Вип-а, когато родих ( а изписването е  към обяд) лежах 2-3 часа на 7мия етаж, където  са  всички останали  родилки. Леглата са по  зле  и  сте по 3 в стая а  банята и тоалетната са общи  за етажа.

 Peace

# 17
  • Мнения: 3
Здравейте

Вдях темата ви и реших да пиша. Не познавам Др Дяволов, не съм раждала при него но сега чета друга във форума и там една мама пише недобри неща за него. Давам цитат на самото мнение защото темата е тежка:

"Поставям в този списък д-р Дяволов от Майчин дом- груб, арогантен, женкар ходещ с половината перосанл на болницата.
На моя близка извърши некомпетентен преглед след раждане, дръпна й зашитото и вследствие на голям кръвоизлив матката и яйчници й бяха отстранени. Сега на 34г е в менопауза.
Детето се роди в 7месец и е в критично състояние в кувьоз.

Преди този случай на моя колежка нанесе буквално побой по време на раждане - жената е с Хашимото и му беше дала 800лв на ръка преди раждането. Вместо секцио той я мъчеше да ражда нормално с тази болест и я е бил. Тя има медицинско за случая и смята да води дела срещу него.

Адски съм възмутена - живея в Горна баня и всеки ден виждам палата, който е построил с парите на толкова нещастни майки."




Аз раждах във Вита и съм адски доволна, но съм съгласна че нямат неонатологично отделене. Общо взето съм на мнение че всяка майка има интуиция и знае къде за нея ще е най-добре да роди. Дано да е така.

# 18
  • UK
  • Мнения: 2 836
Здравейте!
Аз родих преди по-малко от 4 месеца във "Вита".  Много съм доволна .Ако има следващ път не бих се замислила нито за миг.

# 19
  • София
  • Мнения: 217
Здравейте

Вдях темата ви и реших да пиша. Не познавам Др Дяволов, не съм раждала при него но сега чета друга във форума и там една мама пише недобри неща за него. Давам цитат на самото мнение защото темата е тежка:

"Поставям в този списък д-р Дяволов от Майчин дом- груб, арогантен, женкар ходещ с половината перосанл на болницата.
На моя близка извърши некомпетентен преглед след раждане, дръпна й зашитото и вследствие на голям кръвоизлив матката и яйчници й бяха отстранени. Сега на 34г е в менопауза.
Детето се роди в 7месец и е в критично състояние в кувьоз.

Преди този случай на моя колежка нанесе буквално побой по време на раждане - жената е с Хашимото и му беше дала 800лв на ръка преди раждането. Вместо секцио той я мъчеше да ражда нормално с тази болест и я е бил. Тя има медицинско за случая и смята да води дела срещу него.

Адски съм възмутена - живея в Горна баня и всеки ден виждам палата, който е построил с парите на толкова нещастни майки."




Аз раждах във Вита и съм адски доволна, но съм съгласна че нямат неонатологично отделене. Общо взето съм на мнение че всяка майка има интуиция и знае къде за нея ще е най-добре да роди. Дано да е така.
Как така я е бил. Просто не мога да си го представя. И какво, целия екип е гледал, докато той я е пребивал. Нещо ...
Да линк към тези мнения, да видим кой ги е писал.
А и да е женкар, какво значение има за родилките  newsm78

# 20
  • Мнения: 3 647
Slance_1 , мнения от рода на четох и чух не са  много  надежни!
Малко стана работата  "иди да  доказваш, че нямаш  сестра"
Като раждах, друга  родилка, която беше със избор на екип при него  беша изяла един шамар, понеже беше  изпаднала в истерия и не  напъваше, а детето се беше заклещило - извади го със вакум, но това далеч не може да се класифицира  като  бой.  Просто жената  трябваше да се опомни и да напъва вместо да  вика, че я  боляло.

# 21
  • Мнения: 3
Angya съгласна съм че мнения от рода на чух и четох не са надеждни. Затова писах че не съм раждала при този доктор и нямам лични впечатения от него. Просто реших да споделя прочетеното.  Simple SmileУспех на всички с избора на лекар и леко раждане.

# 22
  • Мнения: 3
Self_control ето линк но това което аз копирах е единственото нещо което беше писано за този доктор там. Иначе не копирах темата първия път защото аз не бих искала да я чета докато съм бременна.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=287106.msg18625514#msg18625514

# 23
  • Мнения: 15
Здравейте,
родих на 31.10 при д-р Дяволов.В сравнение с първият път в Токуда,този път не усещах нищо по време на операцията и въпреки,че продължи дълго заради много сраствания,на 31-ви в 14ч ме вкараха в реанимация- на 01 в 9ч вече станах и ходех и ме качиха в стая.В реанимация,ако човек не си поиска обезболаващи се правят на ударени,но са сравнително мили от тези нагоре по етажите.Операцията е ок,шева ми е по-хубав и тънък от предният път-така ме е зашил,че нямам конци за махане,което е изненадващо за мен.Разочарованието ми-без значение дали избереш вип стая на 12 етаж или обикновена на 7-мия,след като родиш просто няма кой нищо да питаш-всичко е проформа.Истина е д-ра мина да ме види два пъти,не е сърдечен,но пък е професионалист и аз затова го избрах и разчитам да си е свършил добре работата.Въпреки че им каза на 3-я ден ги домързя та чак на 4-я ми смениха превръзката на операцията и ми почистиха раната.На 12 -я етаж випа е що годе приличен - стая с тв и тоалетна бебето е при теб, когато спре да плаче и не плаче на съквартирантката бебето може и да починеш и поспиш.В стаите е мн.горещо парното не се регулира,нон-стоп влизат хора на посещения-едно безкрайно щъкане на роднини по всички стаи е.На 7-я казват че било ужасна мизерия,но бебетата са при педиатрите и ти ги носят само за ядене.Страшно ме болеше кръста след раждането звънях на Дяволов-ходих и да ме види-така и не стана ясно какво беше с днешна дата мога да кажа след още ходене по лекари че е било от упойката- чисто неврологична болка, беше ужасно но слава богу мина.Ще кажа,че всичко е ок като в края на месеца мина профилактичният преглед и стане ясно,че матката се свива,след като ми излязат и кръвните изследвания и показатели.Иначе избора на екип е 860лв и отделно ако си в двойка стая х40лв на ден,мен ме изписаха на 3-я ден.

# 24
  • Мнения: 42
Здравейте,
родих на 31.10 при д-р Дяволов.В сравнение с първият път в Токуда,този път не усещах нищо по време на операцията и въпреки,че продължи дълго заради много сраствания,на 31-ви в 14ч ме вкараха в реанимация- на 01 в 9ч вече станах и ходех и ме качиха в стая.В реанимация,ако човек не си поиска обезболаващи се правят на ударени,но са сравнително мили от тези нагоре по етажите.Операцията е ок,шева ми е по-хубав и тънък от предният път-така ме е зашил,че нямам конци за махане,което е изненадващо за мен.Разочарованието ми-без значение дали избереш вип стая на 12 етаж или обикновена на 7-мия,след като родиш просто няма кой нищо да питаш-всичко е проформа.Истина е д-ра мина да ме види два пъти,не е сърдечен,но пък е професионалист и аз затова го избрах и разчитам да си е свършил добре работата.Въпреки че им каза на 3-я ден ги домързя та чак на 4-я ми смениха превръзката на операцията и ми почистиха раната.На 12 -я етаж випа е що годе приличен - стая с тв и тоалетна бебето е при теб, когато спре да плаче и не плаче на съквартирантката бебето може и да починеш и поспиш.В стаите е мн.горещо парното не се регулира,нон-стоп влизат хора на посещения-едно безкрайно щъкане на роднини по всички стаи е.На 7-я казват че било ужасна мизерия,но бебетата са при педиатрите и ти ги носят само за ядене.Страшно ме болеше кръста след раждането звънях на Дяволов-ходих и да ме види-така и не стана ясно какво беше с днешна дата мога да кажа след още ходене по лекари че е било от упойката- чисто неврологична болка, беше ужасно но слава богу мина.Ще кажа,че всичко е ок като в края на месеца мина профилактичният преглед и стане ясно,че матката се свива,след като ми излязат и кръвните изследвания и показатели.Иначе избора на екип е 860лв и отделно ако си в двойка стая х40лв на ден,мен ме изписаха на 3-я ден.

Много се радвам, че ни разказа, благодаря  Hug
Пожелавам ти много хубави моменти с бебето Simple Smile

# 25
  • Мнения: 753
И аз съм за Дяволов, заради местоработата.
Частното си е частно, гледат от всичко да икономисат.Освен това нямат неонатология.
Родих по стечение на обстоятелствата в МА, без избор на екип, без предварителни уговорки....
Уж трябваше да родя в Токуда, но се оказа, че може да има проблем с бебето и макар там да имат неонатология, бързо бързо отидох по нощите в МА.там е гадно, мръсно, неуютно, но пък всички са професионалисти.
Попаднах на страхотна акушерка, всичсите ми пари бяха на карта и и дадох 50лв на ръка, които тя едвам прие.А свърши толкова много за мен!родих при нея, докторката дойде после, за да сложи няколко шева.
В отделението май само аз бях без уговорка с лекар Sad , но това като че ли беше плюс, защото с мен се държаха нормално, даже любезно GrinningЧакайки пред манипулационната ги чувам......"ами като си е платила на......еди кой си да дойде той да я погледне!"Виждат ме мен и направо ме поканиха да вляза, погледнаха ме, обслужиха ме нормално............
Все си мисля, че раждането си е до късмет.
Странното е, че и първото си дете родих с уговорка с лекар, пак в МД, но бях много разочарована от отношението.
Ако ми се наложи пак, бих родила с уговорка с акушерка.
Успех на теб.Дано късмета не те напуска!!!!

# 26
  • София
  • Мнения: 167
Аз родих първото си дете без уговорка, но се случи при д-р Дяволов. При втората си бременност го потърсих още в началото и не съм съжалявала за това нито за миг. Винаги се е държал с мен супер адекватно. А и в МД не е чаааак такава мизерия, каквато се спряга по форумите... Има места, където блести, лъщи, пък... само на външен вид го докарват  Wink

Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 17:45 от Триестина

# 27
  • Мнения: 150
За казуса- само да кажа, че ако раждате във Вита и има усложнения директно ви карат в МД. За мен е безмислено да давате толкова пари.

Относно Дяволов, аз се запознах с него ( не раждах при него, защото беше в отпуска) наистина си е цапнат в устата, но не смятам, че това е показателно. В крайна сметка важното е да сте добре с бебо. Искрено ви го пожелавам и леко раждане  Hug Hug Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 217
Аз съм твърдо за д-р Дяволов. Родих при него преди 22 дни. На прегледите не беше много словоухолив. Но за мен това беше плюс, защото съм ходила при много гинеколози, които все казват по нещо и ти вкарват нещо в главата да се притесняваш. Дяволов ти казва точно толкова колкото трябва да знаеш  Simple Smile
На самото раждане е много различен. Много е внимателен и постоянно пуска майтапи, за да предразположи. Аз трябваше да родя нормално, но се наложи секцио по спешност. Стигнах до пълно разкритие, но бебо не слизаше надолу, нямах никакви напъни и се наложи секцио. Не знам, ако не беше д-р Дяволов какво щеше да се случи с мен и бебето. Много съм му благодарна за всичко. Ако раждам друг път, пак него ще избера без никакво колебание.

# 29
  • Мнения: 42
Аз съм твърдо за д-р Дяволов. Родих при него преди 22 дни. На прегледите не беше много словоухолив. Но за мен това беше плюс, защото съм ходила при много гинеколози, които все казват по нещо и ти вкарват нещо в главата да се притесняваш. Дяволов ти казва точно толкова колкото трябва да знаеш  Simple Smile
На самото раждане е много различен. Много е внимателен и постоянно пуска майтапи, за да предразположи. Аз трябваше да родя нормално, но се наложи секцио по спешност. Стигнах до пълно разкритие, но бебо не слизаше надолу, нямах никакви напъни и се наложи секцио. Не знам, ако не беше д-р Дяволов какво щеше да се случи с мен и бебето. Много съм му благодарна за всичко. Ако раждам друг път, пак него ще избера без никакво колебание.

Self-че, с две ръце подкрепям твоя пост Simple Smile Малко късно се включих с мнение за Др Дяволов, но все може да е полезно за някой. Точно както ти си описала- на прегледите не говори много, но казва това, което трябва. Изглежда много сериозен, но на последните три прегледа, когато термина вече наближаваше и на самото раждане той беше съвсем друг човек. Майтапи, усмивки и многооо внимание. Много съм доволна и колкото и деца да имам, при него ще родя.

# 30
  • София
  • Мнения: 4 493
Момичета а как се свързахте с Дяволов, чрез познати или просто отидохте в кабинета му на вторият етаж в МД?

# 31
  • София
  • Мнения: 167
Аз отидох в кабинета му в "Стрелбище". Преди това се обадих да си запиша час. Когато отидох на преглед обясних какъв ми е случая и защо съм при него.

Общи условия

Активация на акаунт