Къде е най-добре през януари

  • 4 849
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 17
Здравейте!През януари ми се очертава малко свободно време,което бих желала да уплътня с посещението на някое ново местенце.Стоя и се чудя и не мога да реша къде е най-добре през зимата.Не търся място за почивка/излежаване/ в директния смисъл,а по скоро нещо ново,интересно,с достатъчно интересни и прекрасни местенца.Доста се замислих за Лондон,но не знам дали януари е най-подходящ за него.За това ще ви бъда благодарна,ако ми помогнете малко с предложения/като изключим Холандия и Париж,и все пак се задържим в Европа/.

# 1
  • Мнения: 119
Зависи , но ако търсиш по-топло местенце -  Южна Испания , Канарите , Малта , Кипър , Сицилия.
Иначе на север все ще е студено. В Лондон най-вероятно дъждовно.


Държиш твърдо на Европа иначе май Египет е най-подходящо за седмична почивка по това време.
Мароко също става.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 039
Като чуя Лондон+януари и потръпвам!
   Преди 2 години останахме блокирани на Острова, защото паднаха "сибирски" снегове.Има-няма 10-ина сантиметра, като на третия ден беше останал сняг само по покривите на колите, сещате се, че те ги и изчистиха.  ooooh! Не, че ми беше лошо 5 дни отгоре, но все пак някои са и на работа...
   Ориентирай се на юг-Средиземноморието.

# 3
  • Мнения: 138
Аз напоследък съм "хвърлила око" на Гибралтар. Не съм много сигурна как е през януари, но си мисля, че ще става ! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 119
Аз напоследък съм "хвърлила око" на Гибралтар. Не съм много сигурна как е през януари, но си мисля, че ще става ! Simple Smile

Вятъра ще е пронизващ и най-вероятно дъждовно Wink
На практика където и да се ходи януари в Европа си е все компромис.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
Гибралтар е с площ метър на метър. Simple Smile Иначе из околията има какво да се види, но предполага да ползвате интензивно обществения транспорт.
Други южни точки в границите на Европа - Канарите, Мадейра.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 797
Ние ще ходим в Оман януари.Не знам дали е най-доброто време тогава, но поне температурите не са толкова високи, 4е хи4 не оби4ам жегите.За сега само билети сме купили, така 4е подробности не мога да дам, но ако проявяваш интерес, по-натам ше пиша.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
aunt Ogg, много неприятно/приятно преживяване сте имали, но аз съм била 3-4 пъти в Лондон през януари и винаги времето е било меко и приятно. Случилото се преди 2 години беше нещо изключително необичайно - в Англия дори нямат зимни гуми и помня, че тогава обсъждаха дали следва да се купуват такива на автобусите в случай на бъдещи снеговалежи...

С две думи - Лондон ми се вижда супер за през януари.  Peace

# 8
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
То зависи какво търсиш.
Аз предпочитам топлото и януари бих се засилила към Южна Испания или Мароко.

А иначе януари в Милано има големи намаления  Mr. Green

# 9
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Бих препоръчала Барселона и Севиля /заедно и поотделно/.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 990
Южна Испания добре се съчетава с Мароко. Simple Smile Близо е и може да се отскочи за 2 дни до Танжер.

# 11
  • Мнения: 97
Аз лично съм се спряла на Тунис. Един познат преди време беше по новогодишните празници и сподели, че ходили и на плаж.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 880
Януари сме изкарвали страхотно в обиколки с кола по крайбрежието на Коста Дел Сол. бяхме отседнали в хотел в Тормелинос, много хубав курорт.


ходихме и до Гранада, жалко че не ни остана време за Севиля. но определено в района има мноооого за разглеждане и никак няма да скучаете Peace

температурите бяха 20-24 градуса, страхотно време.

# 13
  • Мнения: 3 841
Мога да препоръчам Севиля и Андалусия. Миналата Нова година я посрещнахме там, като бяхме една седмица. Температурите през деня бяха между 18-23 градуса и тъй като тръгнахме от тук в снегове и ледове, бяхме с по-дебели якета. През по-голямата част от деня ги сваляхме. Не става за плаж, но пък Андалусия е толкова красива и има толкова много неща да се видят, че времето лети неусетно. Ако те интересуват подробности, пиши ми на ЛС, ще ти разкажа детайлно.

# 14
  • Мнения: 119
"Тормелинос, много хубав курорт."

За мен наред с Fungirola и Benalmadena са огромна бетонна джунгла наподобяваща Слънчев бряг , но малко по-застроена Wink
Вярно , че има подържани градинки и атракции , но си е хотели , хотели...докъдето ти стига погледа.
Зимата като по-няма хора може да е приятно де.

Извън сезона все пак мисля , че Малага е много по-добра идея и изходен пункт за обиколки.
Барселона и Севиля за мен са най-красивите испански градове.
Ако парите не са проблем - Марбея.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 13:44 от mallkata

# 15
  • София
  • Мнения: 6 673
А защо не Рим, ако не си била? Вярно, няма да е чак толкова топло, но е по-спокойно за разходки и разглеждане, отколкото през активния сезон. А и ще е по-топло от тук. Simple Smile

Смърфиетка, разкажи ми на мен за Севиля и Андалусия! Може и тук, или на лични!  bouquet

# 16
  • Мнения: 3 841
Olive, няма да ти разказвам историята на Андалусия, но за мен тази област е най-красивата в Испания. Не може всичко да се види за 7-8 дни, но това е и поводът човек отново и отново да се връща там. Въпреки, че на юг има уникални морски курорти (например около Jerez de la Frontera), лятото е много, ама много горещо. Най-добре е да се посети Андалусия от есента до пролетта. Както писах, ние прекарахме Нова година там и точно на 31-ви температурите бяха 23-24 градуса. Доста се чудехме между Португалия и Андалусия, но се радвам, че избрахме Испания. И така, ние сами си организирахме пътуването, като след доста ровене по форумите, стигнах до заключението, че Севиля ще бъде нашата изходна точка и за миг не съжалявам за това. Директен полет до там няма, ние пътувахме с комбиниран билет на България еър и Иберия. Излетяхме оттук с 2 часа закъснение, заради заледяване (виновникът беше летището, защото имаха само една машина за обливане на самолети), съответно закъсняхме и за втория полет, но веднага ни презавериха билета за следващия. Хапнахме по една tortilla de patatas и дойде време за втория полет. София - Мадрид е около 3 часа, а от Мадрид до Севиля още 1 час полети. От летището до града се придвижват хората с шатъли, като на място си купуваш билета от шофьора. Тогава цената беше 2-3 евро на човек. Слиза се на последната спирка, там е началото на Стария град. Бяхме си наели апартамент в самия център на Стария град, на гърба на кметството. Целият град е осеан с портокалови дървета, които по това време бяха отрупани с плодове. Самите плодове не стават за ядене, но е толкова красиво - всичко в оранжево. И тъй като периода беше празничен, целият град вечерно време светеше в коледна украса. Бяхме си купили предварително екскурзии от местна фирма и пак нямаше никакъв проблем. Човек може и сам да си организира екскурзиите, но точно тук е по-сложно. Например Гранада и замъка Аламбра се на 3.5 ч. път по магистрала от Севиля, там се влиза самостоятелно в определени часове и при условие че има свободни билети. Тоест броя на влизащите е ограничен. Като се поразрових малко повече, решихме, че организирано е по-добре, макар и малко по-скъпо. Първата екскурзия беше до Cadiz и Jerez de la Frontera. Бяхме само ние и една американска двойка с кубински произход. Возеха ви в модерен и нов микробус с англоговоряща екскурзоводка. В Cadiz посетихме страхотна бодега - Тио Пепе и световно известната школа за танцуващи коне, като гледахме представление. В бодегата имаше тур с гид и дегустация на техни десертни вина – 4 човека с 4 бутилки и накрая работата стана ....  DrunkСлед това имаше разходка из Jerez de la Frontera. Втората екскурзия беше до Гранада и Аламбра. Ще разгледаш снимките и ще видиш колко е красиво. Бяхме близо 50 човека, имаше блестяща организация. Първо се разглежда замъка, след това и самият град, където има време и за обяд. Отново модерен и нов автобус, чист, лека празнична музика и добре говореща английски екскурзоводка. Автобусът не тръгваше, ако всички не си бяхме закопчали коланите. В Аламбра можеш да избираш екскурзоводи с различни езици. Лепват ти една лепенка и си следваш своя човек. Единствено съжалявам, че не си взехме и екскурзията до Кордоба, но както казах това е повод отново да отидем там. От същата агенция си купихме и посещение на фламенко шоу в новогодишната вечер. Това е задължително за всеки, който отива в тази област. Невероятно изживяване. Аз бях доста скептична първоначално, но навсякъде пишеше, че това е must и решихме да видим за какво става въпрос. Имахме и вечеря, а шоуто беше незабравимо. Самата Нова година посрещнахме на площада и ядохме 12 гроздови семена с всеки удар на камбаната – стара тамошна традиция. Имаше фойерверки, хиляди хора, шампанско.
За самата Севиля оставихме 3 цели дни и май ни бяха малко. Там задължително трябва да се посети Катедралата с кулата Хиралда, Real Alkazar – кралският дворец в града, Каса Пилатес, площад Испания, Златната кула, еврейския квартал, университета, арената за корида и музея към нея и т.н. Возехме се на файтон. С две думи изкарахме прекрасно. Сега малко сайтове с цени, защото и това е важно:
Наехме този апартамент http://www.sevilla5.com/apartments/seville.html?pajaritos, има си и собствена тераса на покрива. Вечерно време си пийвахме по една сангрия там без да ни е било струдено. Стратегическо място, препоръчвам го. Самият сайт също е много полезен с интерактивната си карта. Може да видите транспорта, забележителностите и т.н.
Екскурзиите и фламенко шоуто закупихме предварително оттук: http://www.discoversevilla.com/things-to-do/day-trip-to-jerez-and-cdiz.aspx
Това пък е сайтът за транспорта в града: http://www.tussam.es/index.php?id=3&linea=2&no_cache=1
За пътеводител използвах този на Нешънъл за Испания. Доста е полезен.
Летището http://www.sevilla-airport.com/en/getting_there.php Има варианти да се лети и с ниско бюджетни авиокомпании, но аз лично не ги препоръчвам, особено в зимно време. Закупен 4 месеца по-рано, самолетните ни билети излязоха 234 евро на човек. Според мен абсолютно разумна цена.
Ето и снимките:   
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1731975614830.95628.110 … &l=41489f97a8
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1731911853236.95620.110 … &l=47405ac2b4
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1731890692707.95617.110 … &l=5427f41ac1
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1731871572229.95613.110 … &l=4276cc2afe
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1731849211670.95606.110 … &l=bbe3b32174

Има още хиляди малки детайли, но и без това стана много дълго. Но винаги съм насреща да отговарям и помагам. 
 bowuu

# 17
  • Мнения: 119
Смърфиетка  , снимките нещо не се отварят.

Ако някой има път натам пролетта Feria de Abril  в Севиля е нещо уникално !
234 eвро е наистина много добра цена !

Все пак ако на някой му се рови нискобюджетните варианти са с Wizz до Мадрид и оттам полет до Севиля или пък със скоростния влак ( много по-комфортен е от самолет , но билета с намаление в едната посока е около 40 евро).
Друг вариант е през Букурещ до Малага с Blueair . Имат полети по 30-ина евро , което с багаж в двете посоки и всички такси излиза около 100-110 евро на човек.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 673
Смърфиетка, благодаря, запали ме! Laughing
На мен снимките ми се отварят, може би трябва регистрация във facebook.

# 19
  • Мнения: 3 841
Не се отварят, защото трябва да се логнеш във фейсбука. Преди беше без логване, ама те непрекъснато нещо сменят. Имам ги и в пикасата, но там със сигурност иска да си регистриран.
Ако нямате фейсбук профил, казвайте, ще търся начин да ги кача на друго място.

България еър летяха и до Малага до скоро, сега поне не съм гледала, това също беше вариант и при нас, но решихме, че Севиля е много по-добре от Малага. Скоростният влак също ми беше мечта поне в едната посока, но по празниците излизаше много, много скъпо.
Feria de Abril - напълно си заслужава, но тогава е и най-скъпо, резервации трябва да се направят също доста по-рано.
На мен ми се иска поне още едно пътуване до там - Корбода, Малага, белите селца, Гибралтар, някой друг курорт...

# 20
  • Мнения: 119
Вече и при мен се отварят  Grinning.
Чудесни снимки и прекрасна Севиля !!!


Малко от тазгодишната Feria :







И едно клипче за атмосфера  Laughing
http://www.youtube.com/watch?v=VgUJBgQUfes&feature=player_embedded


http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=0&Board=turizym&Num … age=1&fpart=1


P.S. Да знаеш , че ме запали за Нова година в Севиля и ще го обсъдим  "на съвет"  Laughing


Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 19:35 от mallkata

# 21
  • Мнения: 3 841
Хмдааа, а ти мен за Ферия де абрил. Мога да си представя цветовете, атмосферата, музиката... Heart Eyes

Сигурна съм, че ще си прекарате страхотно на Нова година в Севиля. Портокалите, уличните хорове, светлините, площадите, пълни с хора до късно вечер, хапващи тапас и пиещи бира или сангрия..., ох, и на мен ми се ходи пак. Спомням си, че миналата година Иберия бяха пуснали промоция на билети и имаше по 30 евро от Мадрид да Севиля за двете посоки с всичко включено в цената. Ако уличите нещо подобно в комбинация с Уиз, нещата ще изглеждат много привлекателно. Апартаментът ни струваше 100 евро на вечер. После ще чакам снимки Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 7 990
България Еър изпълняват още София-Малага. Миналата есен правих подобно пътуване, но изходният пункт беше Малага. И от Малага ходихме до Севиля, Кордоба, Гранада, Гибралтар, Марбея, белите селца, може да се отиде и до Танжер.

# 23
  • Мнения: 17
Леле колко много предложения имам.Благодаря ви момичета!Сега се връщам да чета назад,че имах малко проблеми с лаптопа и не съм влизала няколко дена и после ще коментирам с удоволствие.

# 24
  • Мнения: 7
а някой знае ли дали Египет става за море през зимата newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 3 880

съгласна съм за Барселона - любим град! Peace
хм, Малага е малко като Бургас Laughing
но Тормелинос имаше много хубави нощни заведения около яхтеното пристанище и си изкарахме много весело. а и времето беше разкошно за Новогодишно. и обиколките с кола по крайбрежието ми харесаха повече например от курортите по Коста Брава... права си обаче, че зависи с какво сравняваш. е, от Слънчев бряг много повече ми хареса Wink

# 26
  • Мнения: 380
Мюнхен. Има и какво да се види, и музеят на БМВ си работи целогодишно, през януари започват финалните разпродажби и могат да се купят разни неща много изгодно. За 1 ден може да се направи разходка до замъка Нойшванщайн, който през зимата със сняг по него е просто приказен.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 968
Смърфиетка, чудесни снимки - никога не ми омръзва да гледам снимки от любимата ми Севиля. Много ми се ходи на Ферията, ама мнооооого!

Въпреки, че на юг има уникални морски курорти (например около Jerez de la Frontera), лятото е много, ама много горещо.

Ааааа, зависи - търпи се, поне август, когато сме били (според един приятел юли е най-топло). През деня е горещо, но вечер си става едно 25-26 градуса и като духне вятъра направо си става хладно. Виж Севиля през август е наистина страшно. Вечер в 8-9 часа е около 37-38 градуса, за сиестата задължително вкъщи на сянка.

ПП В El Arenal е страхотно шоуто!

Последна редакция: вт, 01 ное 2011, 10:33 от Lana

# 28
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Малта също е прилично, като за няколко дена.

# 29
  • Мнения: 17
Аз лично мисля, че зависи какво ще правиш. Много е хубаво януари в Дубай и Египет - личен опит
Или СКИ ваканция - Австрия например, въпреки, че и БГ курорти имат какво дапредложат на тези на който не им се пътува newsm78

Общи условия

Активация на акаунт