Сумамед форте 200мг и Сумамед 100мг - СПЕШНО

  • 7 423
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 435
Момичета помагайте,

На малката и изписаха Сумамед форте 200мг за седем дни, но опаковката стига само за пет! Проблемът е че днес отидох да и купя втора опаковка, а аптекарката ми е дала Сумамед 100мг! На всичкото отгоре без да видя разликата дадох на малката антибиотик! Направо вряла вода ме изби като видях, винаги чета всичко, но днес от бързане...! Офф ужас! Четя листовките няма разлика освен в мг, моля някой от вас да ми каже, какво значи!
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 729
Дали са ти по-малки мг.А от тях трябва да дадеш по-вече мл.Обади се на ЛК да ти каже по колко да даваш.По колко мл. ти изписаха да даваш?

# 2
  • Мнения: 5 435
Дали са ти по-малки мг.А от тях трябва да дадеш по-вече мл.Обади се на ЛК да ти каже по колко да даваш.По колко мл. ти изписаха да даваш?

Трябва да давам по 5мл! Утре сме на преглед и ще го попитам! Благодаря ти за отговора, притеснявах се да не съм предозирала и да и стане нещо на малката!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 976
Не си предозирала, а си дала по-малка доза (като съдържимо на активното вещество). Утре питай лекуващия лекар колко да даваш.

# 4
  • Мнения: 5 435
Не си предозирала, а си дала по-малка доза (като съдържимо на активното вещество). Утре питай лекуващия лекар колко да даваш.
Благодаря Ви момичета!

# 5
  • Мнения: 1
здравейте мами . аз съм майка на 3 месечно бебе и в момента имаме зачервено гърло изписаха ми сумамед сироп 100мг./5мл. Има ли някой които
е давал от този сироп защото нещо не мога да се оправя със начина на приготвяне

# 6
  • Мнения: 5 435
здравейте мами . аз съм майка на 3 месечно бебе и в момента имаме зачервено гърло изписаха ми сумамед сироп 100мг./5мл. Има ли някой които
е давал от този сироп защото нещо не мога да се оправя със начина на приготвяне

Прочети внимателно листовката! Мисля че прахчето се разтваряше с 4мл вода и се разклаща хубаво бутилката! След това се оставя да постои малко и тогава се дава! Това е по памет, ако мога да съм полезна цитирай листовката и ще коментираме....

# 7
  • Мнения: 3 157
здравейте мами . аз съм майка на 3 месечно бебе и в момента имаме зачервено гърло изписаха ми сумамед сироп 100мг./5мл. Има ли някой които
е давал от този сироп защото нещо не мога да се оправя със начина на приготвяне

Ако не си се справила с приготвянето,упътване от листовката:
-Прибавят се 11мл вода и се разклаща.Има и картинка.Годно е за ползване до 5дни от датата на приготвяне.

Общи условия

Активация на акаунт