Оглупявате ли по време на майчинството ?!

  • 4 707
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 386
Да съм оглупяла? Не.По-скоро съм разсеяна.Толкова съм се вглъбила в малкия... то не бяха колики,сга явно зъби..постоянно си намира за какво да реве.Та всичко минава на заден план и не се стремя да помня неща,които не се отнасят до детето..

# 31
  • Мнения: 147
Според мен темата не е глупава,пък и доколкото виждам из сайта се пише не само за ПРОБЛЕМИ,но и за неща,които са любопитни на всеки,така че не бъдете груби.
Аз все още не съм майка,но тъй като сте засегнали оглупява ли се и по време на бременност,да ви кажа не знам дали е оглупяване,но много по-трудно се концентрирам,понякога правя разни недомислици,забравям разни неща...Като забременях учих за тежък изпит-ефективността ми беше доста по-ниска.А и това си е световен феномен.
Виж за майчинството още не мога да кажа,догодина като имам 6 държавни + бебо живот и здраве ще ви кажа Simple SmileНо мои познати минали през същото,казват че даже е по-лесно,защото не се стресираш толкова от изпитите,четеш си колкото можеш и каквото стане,на първо място е детенцето:)

# 32
  • София
  • Мнения: 580
Според мен темата не е глупава,пък и доколкото виждам из сайта се пише не само за ПРОБЛЕМИ,но и за неща,които са любопитни на всеки,така че не бъдете груби.
Аз все още не съм майка,но тъй като сте засегнали оглупява ли се и по време на бременност,да ви кажа не знам дали е оглупяване,но много по-трудно се концентрирам,понякога правя разни недомислици,забравям разни неща...Като забременях учих за тежък изпит-ефективността ми беше доста по-ниска.А и това си е световен феномен.
Виж за майчинството още не мога да кажа,догодина като имам 6 държавни + бебо живот и здраве ще ви кажа Simple SmileНо мои познати минали през същото,казват че даже е по-лесно,защото не се стресираш толкова от изпитите,четеш си колкото можеш и каквото стане,на първо място е детенцето:)
Лека бременност и успех на изпитите. Бебчо ще е с висше образование като се роди след толкова изпити  Grinning

# 33
  • Мнения: 984
Не защото си родил, Мишона, а защото си у дома по майчинство с дребни дечиня наоколо Simple Smile

За мен отпуска по майчинство беше интелектуален връх при тежка трайна умора и недоспиване, особено с първото. Трудно е, но се научих да съм два пъти и три пъти по-изобретателна, по-забавна, по-организирана, по-търпелива. За мен си беше троен скок, ако мога така да се изразя.
Как можеш да оглупееш докато си гледаш детето, нали ще го лишиш от добър пример, ще го ограничиш в нищото...какво ще му дадеш?!

Темата е смехотворна. Пък и много показателна.

Последна редакция: вт, 25 окт 2011, 12:53 от Мишона

# 34
  • София
  • Мнения: 17 278
Ами ей така, можеш. За мен да нахраниш детето правилно, да му покажеш някоя игра или да го научиш на нещо може да е изключително за ума на детето, но не и за този на майка му. А това, че си станала забавна, организирана и търпелива съвсем не виждам каква връзка има с ума.
Не смятам, че развивайки мозъка на детето си, развивам и своя.
Аз лично чета много, ама адски много, особено сега като съм си у дома, телевизор не пускам, тоест не изключвам половината си мозък. Но няма ли го това бясно предизвикателство за ума да щрака и жонглира с много задачи, комуникира с много хора бързо и адекватно, което ми се случва на работа, за мен мозъкът си почива и да, оглупява.

# 35
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Е, ако да науча детето ми да играе на жуменка или да различава животните и някои други подобни неща развива мозъка ми, аз съм от най-умните на света, защото се гордея, че детето ми от малко знае тези неща...
А да мога да се справям с него и с домакинството и с още някои дребни задачи не е нищо кои знае какво... Едно време бабите ни са гледали по повече деца, работели са на полето, на работа, в градините и с животните на село и са домакинствали без нашите модерни уреди и пак са се справяли.
Общо взето темата не е, че човек става малоумен, а че губи обичайната си форма! Да мисли адекватно и бързо, не за неща свързани с бебета! Просто мозука съвсем логично е да се прочиства от информацията, която не се използва ежедневно.
И пак питам, ако темата не е интересна на всички защо четете и пишете? От скука или за да дразните другите? Казвате си мнението, че при вас не важи и готово... Като има такива, при които важи да му мислим ние Simple Smile

# 36
  • Мнения: 984
А това, че си станала забавна, организирана и търпелива съвсем не виждам каква връзка има с ума.
Написала съм ""по-", което значи, че оценявам развитие нагоре. Как да няма връзка?! Ай да не се обучаваме тука. Аз  не бих спорила за нещо, което не ми е ясно какво е. Съветвам те и ти да не правиш това.

Не смятам, че развивайки мозъка на детето си, развивам и своя.
Това е проблемът, де! Качественото обучение развива и двете страни, участващи в обучението. И за това не ми се спори, защото е очевидно.
...Но няма ли го това бясно предизвикателство за ума да щрака и жонглира с много задачи, комуникира с много хора бързо и адекватно, което ми се случва на работа, за мен мозъкът си почива и да, оглупява.
Когато вършиш всичко около бебето и семейството си сама няма как да не жонглираш с много задачи и да търсиш практически решения, трупаш знания за собственото си дете и реагираш интелектуално на тях. Ето това е пълноценно развиващо средство.

# 37
  • София
  • Мнения: 17 278
Радвам се за теб, Мишона, щом тези дейности те обогатяват умствено Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 580
А това, че си станала забавна, организирана и търпелива съвсем не виждам каква връзка има с ума.
Написала съм ""по-", което значи, че оценявам развитие нагоре. Как да няма връзка?! Ай да не се обучаваме тука. Аз  не бих спорила за нещо, което не ми е ясно какво е. Съветвам те и ти да не правиш това.

Не смятам, че развивайки мозъка на детето си, развивам и своя.
Това е проблемът, де! Качественото обучение развива и двете страни, участващи в обучението. И за това не ми се спори, защото е очевидно.
...Но няма ли го това бясно предизвикателство за ума да щрака и жонглира с много задачи, комуникира с много хора бързо и адекватно, което ми се случва на работа, за мен мозъкът си почива и да, оглупява.
Когато вършиш всичко около бебето и семейството си сама няма как да не жонглираш с много задачи и да търсиш практически решения, трупаш знания за собственото си дете и реагираш интелектуално на тях. Ето това е пълноценно развиващо средство.

Според мен майчинството води до по-добра организация. Мен специално бебето сякаш ме дисциплинира, научи ме да бъде по-отговорна, по-организирана, по-подредена. Умея по-добре да си подреждам приоритетите, сега имам само един основен, с който си съобразявам всичко в ежедневието.
Наистина съм станала доста разсеяна – плащах на едно такси, при сметка 9,20 лв. давам 10, казвам му мерси, ама си искам ресто – но е нормално, все пак мислите ми са насочени към бебето непрестанно.

# 39
  • Мнения: 984
Радвам се за теб, Мишона, щом тези дейности те обогатяват умствено Simple Smile

Подиграваш ли ми се, Бърди?!
На твое място бих се погледнала първо през очите на околните.

# 40
  • Мнения: 7 947
Ми...Мишонка, то доста хора мислят като Бърди. Трудно ли ти е да приемеш, че има жени, родени не да сменят насрани памперси?

# 41
  • Мнения: 9 903
.....Мисля, че малко те разсейва от пюретата и аките, за които мислиш по цял ден......

че какво им мислите на аките, че и по цял ден?

# 42
  • Мнения: 7 947
.....Мисля, че малко те разсейва от пюретата и аките, за които мислиш по цял ден......

че какво им мислите на аките, че и по цял ден?

Ми те бебетата серат по цял ден.

# 43
  • Мнения: 984
Нима? По цял ден само това правят?! Щом гледаш така на детето си и то ще погледне един ден така на теб. Wink

# 44
  • Мнения: 7 947
Нима? По цял ден само това правят?! Щом гледаш така на детето си и то ще погледне един ден така на теб. Wink

Е, добре, че си ти - да ми го кажеш! Вече зная, че явно насраните памперси са извор на знания за някои! Като ти чета постовете - никакво спокойствие не лъха от теб обаче...

Общи условия

Активация на акаунт