Удовлетворени ли сте от работата си?

  • 7 856
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 284
Извинявам се ако е пускана такава тема Simple Smile.
Въпросът ми е по скоро дали сте удовлетворени от естеството на работата си, а не от заплащането й. В смисъл обичате ли работата си, отивате ли с желание на работа или напротив. А от тук произлиза и въпросът свързан със заплащането - Бихте ли сменили работа която ви носи удовлетворение, но малко пари за такава която не ви допада, но е с добро заплащане?

# 1
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Да, работя това, което обичам, а и нямам шеф, така че съм много доволна Wink

# 2
  • Мнения: 1 567
Извинявам се ако е пускана такава тема Simple Smile.
Въпросът ми е по скоро дали сте удовлетворени от естеството на работата си, а не от заплащането й. В смисъл обичате ли работата си, отивате ли с желание на работа или напротив. А от тук произлиза и въпросът свързан със заплащането - Бихте ли сменили работа която ви носи удовлетворение, но малко пари за такава която не ви допада, но е с добро заплащане?

Да, харесвам си работата. да, отивам с желание, дори и тогава, когато знам, че ме очаква тежък и напрегнат ден.
Не знам дали бих я сменила. Честно.

# 3
  • Мнения: 2 803
Преди много си харесвах професията, сега отивам с нежелание на работа, а заплащането е под всякаква критика за труда и отговорността, която имам.

# 4
  • Мнения: 3 611
Работя за себе си, доволна съм и от работата, и от заплащането.

# 5
  • Мнения: 72
Да, много си харесвам работата и винаги отивам с голямо удоволствие.

# 6
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Не, не съм  доволна нито  от работата  си, нито  от заплащането.
Не се чувствам  да тежа на мястото си.

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Харесвам си работата, но не и заплащането. Може поне малко по-добре да бъде.
Иначе хората за които работя са страхотни, работата е много приятна.... едва ли бих я сменила (поне за сега)

# 8
  • Мнения: 284
Радвам се, че повечето отговори са на хора които си обичат работата, защото все пак там прекарваме по-голямата част от времето си. Аз също съм от тях, само че не харесвам заплащането си(но съм с надежда за промяната му Simple Smile). А иначе пускането ми на такава тема, бе провокирано първо от това, че около мен постоянно слушам хора които отиват без желание на работа, и другото е тази дилема - дали да избереш да работиш нещо което харесваш или си принуден да отидеш някъде заради по-високо заплащане, а често работата е и по-ниско квалифицирана.

# 9
  • Мнения: 5 577
Работя в нещо средно между Офис 1 и книжарница, колежката ми е най-добрата ми приятелка.
Офиса е в центъра на Русе, всеки ден се виждам с всичките си познати. Освен това имам възможността сама да кажа колко часа ще работя - до скоро бях на половин ден, сега съм на 5-6 часов работен ден по мое желание. Отивам в 8:30, тръгвам си в 13:30. Когато няма клиенти както сега, пием кафета, чатим или се гримирваме, шефа е широкоскроен и приема всичко с усмивка.
Заплащането определено не ми стига да си изхранвам семейството, но пък задоволява всички мои прищявки като козметики, дрехи, аксесоари и излизания.

Не се чувствам особено удовлетворена, защото работата няма никаква перспектива и развитие, нито трупам някакъв опит, но с тези 2 малки деца се чувствам адски изморена все още, недоспала и определено не бих могла да работя друго, по-отговорно нещо, под стрес и с голяма отговорност.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 735
Работя това,което харесвам.Отивам в повечето случаи с удоволствие на работа.Имам няколко приятели там,а и повечето ми колеги са внимателни и отзивчиви.Когато имам проблем са ми на среща.Заплащането не ме удволетворява,но имам достъчно време за детето си /което за мен е по-важно/ или пък ако искам да работя и още нещо.

# 11
  • Мнения: 7 947
Мдааа, поредната тема на тази тема  Laughing
Сега като се явят неработещите и ще се започне едно кудкудякане...  Whistling

Но аз да си кажа за пореден път - ми харесвам си я. НО малко странно делиш естеството на работата /и условията/и заплащането от друга страна, без едното - няма как като цяло да ни се хареса! Поне аз си мисля, че са малко хората, които работят изцяло за удоволствие, без значение от заплащането, пък аз лично - не познавам такива нито един!

# 12
  • Мнения: 1 404
Доволна съм на 100%  Peace

# 13
  • Мнения: 54 404
Доволна съм ! Grinning
От работата , от условията и от заплащането ! Peace

# 14
  • Мнения: 654
Не просто харесвам,а обожавам.
Моята работа е мечта за доста жени,но....заплащането.
Може би аз не се справям достатъчно добре,
може би не успявам да ,,мина през полето",а се юрвам към вратата,
но доходите ми не са това което ми трябва.
То вярно,че на един му трябват за хляб,на друг за бензин на самолета му,
но има какво да се желае.

# 15
  • Мнения: 284
viliko аз също не познавам хора които работят само за удоволствие  Simple Smile Peace, но да деля ги тези понятия защото на мен наистина ми е интересно дали хората харесват това което правят, без оглед на заплащането. Ако трябва да се даде пълна оценка, то тя естествено ще включва както условията на труд така и заплащане и т.н

# 16
  • Мнения: 7 947
Ами пак не мога да те разбера напълно. То как ще харесаш нещо, без изцяло да си доволен...
Въпреки че се за мислям - аз харесвам скъпи палта, нищо, че не мога да си ги к упя  Whistling

# 17
  • София
  • Мнения: 23 086
За пореден път и тук ще кажа, че съм доволна от работата си, в частност - харесвам си професията и ми доставя удоволствие (креативна е). Заплащането ми не е зле, според приятели от провинцията е космическо (хаха), но винаги може и още по-добре. Наскоро имах разговор с шефа на тази тема и след Нова Година си чакам увеличение.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 958
Харесвам си работата! Колкото и да е натоварваща психически, някак се чувствам добре работейки точно това. Колегите ми са готини и си станахме близки. Фирмата е коректна във всяко едно отношение. Заплащането - може още да се желае, но няма толкова хубавини на едно място. Като цяло съм доволна и дори да сменя работодателя пак бих се занимавала с това.  Peace

# 19
  • Мнения: 2 510
Не, не съм удовлетворена.
Бих я сменила с друга със същото заплащане или за друга с  по-високо заплащане / независимо дали ми харесва или не/.
Надолу не мога да си го позволя т.е. друга работа с по- ниско заплащане. Не съм и могла.

# 20
  • Мнения: 160
НЕ СИ ХАРЕСВАМ РАБОТАТА!Харесва ми само това, че нямам шеф. Вече и заплащането не е това, което беше...

# 21
  • Мнения: 3 818
viliko аз също не познавам хора които работят само за удоволствие  Simple Smile Peace, но да деля ги тези понятия защото на мен наистина ми е интересно дали хората харесват това което правят, без оглед на заплащането. Ако трябва да се даде пълна оценка, то тя естествено ще включва както условията на труд така и заплащане и т.н
Да де, но когато работиш страхотна работа, но заплашането ти е неадекватно, в един момент започваш да губиш мотивация и ти спада сериозно КПД-то и желанието да си я вършиш с цялото си сърце, така че трябва да има все пак някаква, макар и не 100%-на релевантност между естеството на работа и заплащането.

Иначе да, харесвам си много работата. И заплащането си харесвам, а най-много му харесвам това, че се променя периодично към по-добро Laughing

# 22
  • Мнения: 1 205
Харесвам и работата си и заплащането. Разбира се няма 100% идеална работа и фирма, но и това което имам ме устройва.

# 23
  • Мнения: 1 175
Доволна съм от работата, но не от заплащането. Това е цената която плащам за да работя това което обичам... за съжаление.

Бихте ли сменили работа която ви носи удовлетворение, но малко пари за такава която не ви допада, но е с добро заплащане?
Ако опре ножа о кокала и парите наистина ми трябват, да. Но за момента се изхранваме и така, затова - не.

# 24
  • Мнения: 420
Обичам си работата /може би е по-точно да кажа местоработите/. Но заплащането, дори взето на куп е под всякаква критика.

# 25
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Сега като се явят неработещите и ще се започне едно кудкудякане...  Whistling
Вилико, винаги си тооолкова позитивна Joy

На въпроса- харесвам си работата, харесвам си заплащането (може да го харесвам и повече Whistling Whistling Whistling), не харесвам колегите си особено Whistling

# 26
  • София
  • Мнения: 1 609
Аз от няколко месеца не ходя на работа (по обективни причини), ама да си кажа Simple Smile

Естеството на работа си го харесвам. Заплащането също не е лошо. Обаче... обаче през последната година започнаха да се случват неща, които да ме карат да ходя с нежелание на работа и ако не бях забременяла, щях да напусна. От колеги научавам, че това, което ме дразнеше, се е разраснало като явление и вече дразни много други хора, които един по един напускат и започвам да си мисля за нова работа (след като ми свърши майчинството). Та еднозначно не мога да отговоря, като че ли - хем ми харесва, хем прекалено много неща ме дразнят. Или - аз работата си харесвам, ама работодателя не ме кефи вече.

# 27
  • София
  • Мнения: 397
 Удовлетворена съм от заплащането, от работата- не. Не ходя чак с нежелание, но не е "моята" работа.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Много си харесвам и професията и настоящата месторабота. Въпреки че е много напрегната, натоварваща и много има още какво да се желае на мен ми харесва. Заплащането е прилично, но не отговаря на отговорностите и количеството труд, нито на обещаното при постъпването. Което дразни. Ако ми предложат работа за много повече пари бих я сменила дори другата работа да не ми харесва. Ако са малко повече не. В края на краищата колкото и да я харесвам, за мен работата не е жизнено необходима. Най би ми харесало да родя още 1-2 деца и никога повече да не работя.  Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 6 797
Cosi, cosi. Както казват италианците.
Обичам да работя за себе си. В тази криза, се наложи да работя за друг...поне заплатата е сигурна. Естествто на работата е същото, каквото ако работя за себе си, но това, че някой ми виси на главата, определя ми времето и т. нат. ме изнервя адски много. Пък и заплащането не е такова, че да ме мотивира да грея като слънце.
Та, към този момент ме удовлетворява, иначе не бих седяла - ясно е.
Но като цяло - не.
Влече ме да си работя за себе си и това е.
Свободата, Санчо... Wink

# 30
  • Мнения: 3 893
Винаги съм мечтала да работя нещо, при което няма да ми дирят резултати, да ме обвиняват ако липсва достатъчно оборот, печалба. Е, точно такъв тип ми е работата въпреки, че съм част от търговски отдел.
Интересно ми е, обичам да се ровя в програмата, с която работя. Намирам я за очарователна (въпреки, че повечето колеги я смятат за досадна стягаща рамка).

Само дето... си има и лоши страни. Бидейки неуправленско ниво, по всяка вероятност заплатата ми има определен таван, докъдето може да расте. Нямам грам желание да управлявам хора, но пък парите живо ме вълнуват.

# 31
  • Мнения: 1 210
Удовлетворена съм напълно от работата си, обичам я, отдадена съм и.
И тя напълно справедливо ми отвръща със същото.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 349
Да обичам работата си!  Hug Hug

# 33
  • Мнения: 8 949
Не, не си харесвам работата. Но на този етап нямам избор - все пак парите са неизменна и много важна част от ежедневието ни.... Аз съм творческа натура и работата зад бюро ме убива...  Cry

# 34
  • Мнения: 249
Извинявам се ако е пускана такава тема Simple Smile.
Въпросът ми е по скоро дали сте удовлетворени от естеството на работата си, а не от заплащането й. В смисъл обичате ли работата си, отивате ли с желание на работа или напротив. А от тук произлиза и въпросът свързан със заплащането - Бихте ли сменили работа която ви носи удовлетворение, но малко пари за такава която не ви допада, но е с добро заплащане?
Ако не ми харесваше дадена работа нямаше да я работя. Peace Все пак човек си избира работата, макар че понякога и избор няма но това е отделен въпрос.
А относно другия въпрос: бих я сменила, ако ми носи удовлетворение и ако заплащането и условията на работа ми харесват.   bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 2 381
Харесвам работата си. Парите може и да са повечко, но...

# 36
  • Мнения: 2 171
Харесвам работата си, но има и неща, които не харесвам, в това число и заплащането. Не бих си я сменила обаче за по-висока заплата. По-скоро си мечтая да получа удовлетворение и в този аспект Simple Smile

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Харесвам работата си и то много,но като като всяка работа и тя си има недостатъци.Преглъщам ги и продължавам Peace

# 38
  • Мнения: 7 987
Нещата не са толкова черно-бели по принцип и всичко е много относително.
Може работата много да ми харесва, но да я сменя за такава, която ще ми отнема по-малко време примерно, независимо от заплатата.

# 39
  • Мнения: 3 050
Не мога да кажа, че обичам работата си, интересна ми е, но ме натоварва и психически и физически, но съм доволна от заплащането. На този етап, докато съм млада ще търпя  Peace

# 40
  • Мнения: 102
Не харесвам работата си и след края на майчинството си няма да се върна там.

# 41
  • Мнения: 899
Професията ми си ми беше детска мечта. От една страна естеството на работата е нещото, което ме определя до голяма степен като човек. За съжаление реалността, в която се случваше в България, определено не ме удовлетворяваше напълно. В момента съм на свободна практика и се чувствам много по-добре.

Изборът ми повече пари, но неприятна работа или обратното, би се базирал на нуждата. Макар че, ако ми е писнало от разни неуредици в "любимата" ми работа, бих я заменила за нещо по-доходоносно за известно време, а след това бих се завърнала обратно. В крайна сметка трудовият договор не е за вечни времена  Wink .

# 42
  • София
  • Мнения: 2 430
Не не си харесвам работата, но съм доволен от заплащането.
 Въпрос на време е да я сменя с работата,която ще ме удовлетворява и ще знам,че върша нещо смислено.Минусът ще бъде е заплащането.

# 43
  • Мнения: 5 710
Горе долу съм доволна. Не е моят дрийм уорк, но идеята ми за бизнеса е да го подобря и да го продам добре до 2-3 г.. Не ми се занимава твърде дълго с едно и също искам толкова неща да правя,че е шизофренно чак не знам как ще ми стигне времето

# 44
  • Мнения: 3 066
Да обичам работата си!  Hug Hug
И аз .
И заплащането, часовете и , естеството й!

# 45
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Обичала съм всяка работа, която съм работила, независимо от естествеото й  Peace намирам как да си я направя интересна, да си поставя предизвикателства, да изпитам удовлетворение и често това не е зависимо от това някой да ме потупа по рамото, а по вътрешни/лични "критерии"

Заплащането ..... човек, колкото и да получава - винаги ще намесри място за повече, аз съм от хората, които гледат нагоре, не надолу, т.е. целя се винаги в стъпка по-високи цели и това ме движи напред ..... затов аи заплащането ме устройва, с леки резерви  Peace

# 46
  • Мнения: 206
 И аз   си  обичам   работата - удоволетворява ме и  ме  радва. bowuu

# 47
  • Мнения: 5 346
Тази работа не е мечтата на живота ми, но я работя съвестно. Резултатът не зависи само от мен, тъй като професията ми е свързана с деца. Моята оценка е за мн. добър, клонящ към отличен резултат.

# 48
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Преди много си харесвах професията, сега отивам с нежелание на работа, а заплащането е под всякаква критика за труда и отговорността, която имам.

 Peace

# 49
  • Мнения: 265
Преди много си харесвах професията, сега отивам с нежелание на работа, а заплащането е под всякаква критика за труда и отговорността, която имам.

 Peace

 

# 50
  • Мнения: 4 068
Обичам си работата, даже много! Работя за себе си и въпреки че е много натоварена, стресираща и непрестанна аз си я обичам. Доволна съм и от изкарваните пари, но винаги може повече. Стремя се да развивам семейния ни бизнес, за да става заплащането все по-добро. Работата е моята стихия обаче.

# 51
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Обичам работата си, харесвам работодателя си и отивам с желание на работа всеки ден, независимо колко напрегнат ще бъде той.

# 52
  • Мнения: 3 241
Ами в последно време не съм доволна, защото ми е скучно. По цял ден се чудя какво да правя (освен в определени дни). Голяма част от колегите ми бяха уволнени и се случва често да съм сама. Е, има и приятни страни - работно време по мое усмотрение - т.е. в 17ч съм на вратата Simple Smile
От известно време ме преследват с оферти за по-добри позиции и пари, та ако ми предложат нещо супер подходящо сигурно ще приема.  Confused

# 53
  • Мнения: 169
Харесвам си професията и работата. Винаги съм искала да работя това, което работя сега. Дори се преквалифицирах. Доволна съм от Работодателя си. Директорът се старае да ни плаща добре за нашия сектор.  Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 198
Да, много.

Общи условия

Активация на акаунт