Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте,
спрях да кърмя моето дете когато стана на 11 месеца.Тогава кърмата ми много беше намаляла- почти спираше. Следващите два месеца се доизцеждах - в началото всеки ден после през ден два- през седмица и така докато нацяло спря кърмата.Преди една седмица обаче започнах да усещам напрежение в гърдите, лека болка, като преди когато усещах да имам много кърма.Незнам дали е нормално това или е признак за наличие на някакъв проблем. Ще се радвам ако някой може да ми отговори, благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Пазарджик
Здравей, Лиланина,

казваш, че усещаш напрежение като препълване - дали, ако опиташ да изцедиш, ще потече кърма?

Също като идея - дали би свързала това напрежение и болка с менструацията или пък овулацията? При някои жени тези периоди дават отражение и в усещането на гърдите.

Дали е възможно да има някаква механична причина - например по-тясно бельо или дреха, презрамка на чанта, спане по корем?

# 2
Благодаря за отговора- пробвала съм да изцедя кърма- но вече нищо абсолютно няма. Така че причините най- вероятно ще са другите, които сте ми изредили.

# 3
  • Пазарджик
Разбирам. Вероятно е добра идея да се консултираш и с личния си лекар, който би могъл да те насочи към специалист за профилактичен преглед, който се препоръчва след спиране на кърменето.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт