за раждането

  • 4 879
  • 111
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Интересни са ми мненията ви относно начина на раждане аз лично смятам да е по естествен път както всички останали жени поколение преди нас!!!

# 1
  • Мнения: X
Тази тема във форума е бистрена до безкрай.
Пожелавам ти да родиш така, както ще бъде най-добре за теб.

# 2
  • Мнения: 8 999
За мен, повтарям ЗА МЕН, не за Пенка, не за Драганка, не за който предпочита и вярва в друго - та за мен по-добър вариант е раждане чрез секцио.
Кой как иска да роди е едно, а как ще се случи - съвсем друго.

# 3
  • Мнения: 150
Препоръчвам нормално раждане. Не е чак толкова трагично, колкото го изкарват всички. Според мен важното е да си позитивно настроена и ако можеш посети някакви курсове за дишане по време на раждането. Когато бях бременна мислех, че са голяма глупост, но когато раждах установих, че със сигурност ще е доста полезно да знаеш някакви техники. Прочети и "Смешно ли е раждането 1.2.3" Успех и един прекрасен финал! Hug

# 4
  • Мнения: 9 481
Пусни търсачката и си чети колко щеш такива теми Laughing

# 5
  • Мнения: 147
Тази тема предполага отприщване отново на хиляди спорове.
Аз си гласувах,естествен път,другото за мен без показания и по прищявка е чиста лиготия и неоправдан риск.Няма безопасна операция,безопасна анестезия.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 185
Вагинално раждане!  Peace

# 7
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз лично предпочитам естественото раждане и двата пъти родих така.

# 8
  • Мнения: 1 092
И аз се надявам да родя естествено, но нищо не се знае

# 9
  • Мнения: 3 241
Объркана съм - защо "естествен път" и "упойка" са самоизключващи се?

# 10
  • Мнения: 808
Родих със секцио. Ако пак ми се наложи, пак такъв метод на раждане ще избера. 

# 11
  • Мнения: 1 267
И аз предпочитам нормалното раждане, но зависи дали бебо ще се обърне. Да сме живи и здрави пък каквото е такова Naughty

# 12
  • София
  • Мнения: 104
гласувах за нормално раждане

# 13
  • Мнения: 3 932
Секцио.

Саmо гледай какво ще стане след още няколко mнения  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 4 555
Какво толкова ще стане?
Ако всеки си казва личното мнение и уважава правото на другите да имат такова, без да се търси къде е всеобщата правда, едва ли нещо кой знае какво ще стане.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 122
И аз съм за нормалното раждане. Предпочитам така защото след това възстановяването е по бързо от секциото - там поне 1 месец ще ти трябва възстановяване ( така съм чувала, а и мои познати и приятелки са се възстановявали толкова време ).

# 16
  • София
  • Мнения: 2 217
След като медицината предлага избор - всеки си решава за себе си. Това не определя нищо нататък. И двата варианта си имат предимства и недостатъци.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 539
Тръгнах за нормално раждане ,но се наложи секцио . Не съжалявам .

# 18
  • Мнения: 1
Zdraveite!!!Na men shte mi e parvo rajdane i se nastroivam da se sluchi po estestven pat,jivot i zdrave.Interesuvame otnosno bolnicata.Az iskam vsichko da mi se sluchi po absoliutno estestven nachin bez da hodq predvaritelno da se ugovarqm s nikakvi doktori.Iskam kogato zapochne razdaneto majat mi da me kachi v kolata i da me zakara v bolnicata.Vaprosat mi e vazmojno li e ili trqbva predvaritelno da se poluchat nqkakvi zapisvaniq i ako da kolko vreme predi tova trqbva da se sluchi tazi procedura???

------------------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 19:58 от Boten Mary

# 19
  • Мнения: 27 524
Объркана съм - защо "естествен път" и "упойка" са самоизключващи се?

И аз щях да попитам същото.  Simple Smile

Аз лично предпочитам и родих нормално и без упойка. Но все има право на избор (само, че в чужбина не можеш ей така да си избираш секцио, де  Wink). Не е концерт по желание, освен в разни скъпарски, частни клиники (ако има такива  Thinking).

# 20
  • Мнения: 1 800
Секцио по желание първия път, живот и здраве втория път-пак.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 479
Нормално, но без осцитоцин.

# 22
  • Мнения: 28
Аз също съм за естественото раждане  Peace
Друг е въпросът, че отново всичко е индивидуално и всеки може да изтъкне аргументи и в едната и в другата посока  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 456
 Аз съм За нормалното раждане, родих по този начин, но с упойка, така се случи. Ден преди да родя, тъй като вече преносвах докторът ми ми каза " На 23.10. ставаш майка". Прекарах тежка нощ, молих се да родя нормално и обикалях коридора, за да слезе по- надолу бебчо  Grinning
 Не мога да разбера ''секцио по желание''  Whistling

# 24
  • Мнения: 28
Не мога да разбера ''секцио по желание''  Whistling

Съгласна   Peace Имала съм разговори с мами, които ползват този "термин" и се аргументират с това, че се причинява по-малък стрес на бебето и на майката също. Не споделям това мнение, няма начин природата да го е измислила така. Виж ако е по медицински причини, това е друга тема  Peace

# 25
  • Мнения: 27
Аз бих препоръчала раждане, по преценка на лекаря. По принцип съм "за" раждането по естествен път и си настоявах почти до край, но моя лекар ми препоръча секцио, защото бебето си стоеше високо и не искаше да "слиза" до последно. Той предположи, че имаме възел и след много умуване се съгласих на операцията. Макар, че ми препоръчваха да родя 10 дни преди термин, реших да изчакам и родих три дни преди това ( с тайната надежда да си тръгне само) Не съжалявам понеже се оказа, че наистина имаме "истински възел" на пъпната връв и при едно нормално раждане, можеше и да нямаме бебе.

Знам, че звучи ужасно, но това е моя опит и само това мога да споделя!

Успех!!!

# 26
  • Мнения: 808
Аз също бях оперирана по спешност. И при мен проблема беше с пъпната връв и бебето не можеше дори да мърда. В последствие установих, че лично аз предпочитам точно този метод на раждане. 

# 27
  • София
  • Мнения: 28
Аз съм за естествено раждане с упойка. Пропуснах упойката  Laughing , но изобщо не съжалявам

# 28
  • Мнения: 498
Предпочитам нормално,но родих секцио и сега пак ще трябва да е секцио! Peace

# 29
  • Мнения: 472
Родих секцио и се надявам и второто така да го родя- страх ме е от естественото раждане. То и от секциото ме е страх де  Wink

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 558
Родих каката нормално, без упойка.
Близнаците, сецио, с пълна упойка.
Не съм избирала. Така се стекоха обстоятелствата Peace
Обръщайки се назад, мога да кажа: за мен секциото и по-лесния и по-безболезнен начин  Wink

# 31
  • Мнения: 46
Няма по - добро от естественото раждане, когато здравословното състояние на жената позволява. Аз два часа след като родих бях на крак и можех сама да се грижа за бебето си

# 32
  • София
  • Мнения: 23 067
След като родих по естествен път, стократно съжалих, че избрах именно него.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 539
Тръгнах с нагласата за нормално раждане .Получи се усложнение и се наложи секцио . Кофти!Хем си изтраях болките , хем ме срязаха .Ако знаех щях да избера секцио от самото начало.

# 34
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Секцио с пълна упойка. Така раждах първия път, ако има втори пак така - поне знам какво да очаквам.

# 35
  • Мнения: 314
Родих каката нормално, без упойка.
Близнаците, сецио, с пълна упойка.
Не съм избирала. Така се стекоха обстоятелствата Peace
Обръщайки се назад, мога да кажа: за мен секциото е по-лесния и по-безболезнен начин Wink

За раждане може  Wink, но не и за възстановяване - до 3-тия ден /след 1 реанимация/ бях с ужасни и постоянни болки  Sick, само пъшках и охках, мнооого болеше, дори и без да мърдам... не се търпеше  ooooh! Tired и на 4-тия ден реших, че ще се "възползвам" от обезболяващо /слагах свещички следващите 2-3 дни/

П.П. секцио със спинална поради здравословен проблем

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 558
Родих каката нормално, без упойка.
Близнаците, сецио, с пълна упойка.
Не съм избирала. Така се стекоха обстоятелствата Peace
Обръщайки се назад, мога да кажа: за мен секциото е по-лесния и по-безболезнен начин Wink

За раждане може  Wink, но не и за възстановяване - до 3-тия ден /след 1 реанимация/ бях с ужасни и постоянни болки  Sick, само пъшках и охках, мнооого болеше, дори и без да мърдам... не се търпеше  ooooh! Tired и на 4-тия ден реших, че ще се "възползвам" от обезболяващо /слагах свещички следващите 2-3 дни/

П.П. секцио със спинална поради здравословен проблем
Аз съпоставям болките при раждането+възстановяването Peace
При мен болките след секцио бяха 15 мин след събуждане от упойката. След това кофти беше раздвижването на следващия ден, но бях решена да си взема бебетата при мен, защото много ревяха и станах!
Та, на следващия ден ми ги донесоха в стаята и съм се грижила за тях 24 часа аз, до изписването ни на 5-тия ден.
Чувах, че колкото по-бързо станеш и повече се движиш, по-бързо се възстановяваш. Може би затова при мен нямаше проблеми никакви!

# 37
  • Мнения: 656
Родих секцио със спинална упойка. Раздвижих се на следващия ден и въпреки това месеци наред си ме болеше операцията (никакви проблеми и усложнения не съм имала, предполагам, че е просто индивидуално). Следващото раждане се надявам да е естествено или поне бебето със сигурност да е тръгнало самО. И то не толкова заради мен самата, а заради бебето, защото секциото, въпреки че е по-комфортно за родилката, е много по-стресиращо за бебето, отколкото раждането му по нормалния начин.

# 38
  • София
  • Мнения: 23 067
Аз, както казах, имах кошмарно раждане по естествен път, но пък много бързо се възстанових, при все, че бях с епизиотомия и куп шевове.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 456
  И то не толкова заради мен самата, а заради бебето, защото секциото, въпреки че е по-комфортно за родилката, е много по-стресиращо за бебето, отколкото раждането му по нормалния начин.
Ето този факт се забравя последните години, за жалост все по-често и от лекарите, а не само от бъдещите мами.  Дано следващото ти раждане е нормално  Peace

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 59
Аз лично съм твърдо решена да родя нормално. Не само за това че тъка сме създадени и устроени, възстановяването е по-лесно и бързо, а и детето, за разлика от секциото е подготвено за раждането.

Все още ми е рано имам избор, но мисля че искам детето само да реши, кога да е рожденият му ден  Peace

# 41
  • Мнения: 539
Отговорих секцио.И ако трябва отново да избирам,пак бих го предпочела. Peace

# 42
  • БУРГАС
  • Мнения: 176
Нормално родих,искаше ми се епидурална упойка,но в болницата,където раждах няма такива "екстри".Не съжалявам,раждането мина добре,нямах шевове и нищо не ме болеше после.

# 43
  • София
  • Мнения: 351
и аз отговорих - секцио
исках да раждам нормално, но по препоръка на доки раждах секцио; изобщо не съжалявам - на третия ден бях забравила, че са ме оперирали; всичко мина толкова бързо, лесно и безболезнено, че ако ми се наложи пак да раждам, твърдо ще избера секцио

# 44
  • Мнения: 1 174
Родих нормално  Peace Това и исках.

Мисли позитивно и безпроблемно раждане  Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 5 652
Родих 2 пъти със секцио с локална упойка и ако трябва да избирам пак, бих го избрала още 100 пъти  Peace

# 46
  • Мнения: 11 813
Ако може да се търпи, и разкритието става бързо според мен е по-добре да не се слага упойка, защото тя понякога е нож с две остриета. Ако вече болките са непоносими и следват доста часове докато се стигне до раждане е оправдана упойката.

# 47
  • Мнения: 1 897
Родих по естествен път,без упойка,но не отричам секциото,то се налага понякога.
Не знам дали от естественото раждане се възстановаваш по-бързо,аз лично се възстанових доста трудно,всичко е индивидуално и с раждането.

# 48
  • Мнения: 4
Родила съм и по двата начина Simple Smile
Първото родих естествено.12 часа чаках разкритие на системи и много болеше,но не бих заменила за нищо това чувство.С второто за съжаление почнаха да се губят тоновете и бързо ме приспаха,но след упойката 3 дни беше кошмар.И сега 2 месеца почти след операцията все още ме боли.Така,че за мен естественото раждане е по-лесно.

# 49
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
И двете си деца родих по естествен път,без епидурални упойки. Peace

# 50
  • Мнения: 2 447
Аз лично предпочитам нормално раждане без упойки. И двата пъти родих така.

# 51
  • София
  • Мнения: 233
Естественото раждане, според мен, е най-щадящо майката, а може би и бебето, но по никакъв начин не отричам секциото Simple Smile
И двете си деца родих по естествен път, без упойка, пълното възстановяване първият път беше за седмица, а втория дори по-бързо. Ако някой ден, обаче, ме "потрети" може би ще избера естествено раждане с епидурална упойка Wink

# 52
  • Мнения: 150
Въпреки че беше трудно раждане, пак бих родила нормално, без да се замислям! Да, боли, но няма по-сладки болки! Относно упойките- вече си знам без! Не ми казаха какво ми е разкритието като ме питаха, само една акушерка ми каза, че нямам нужда. И познайте- още не ми я бяха сложили напълно и започнах да раждам. Ефектът- шиха ме с епидурална, чак тогава се усети. Аз мисля, че не трябва да се страхуваме, много е важна нагласата! Успех и леко раждане на всички, на които им предстои!

# 53
  • Мнения: 354
Аз съм за естественото раждане!За съжаление се наложи да родя секцио(по спешност).

# 54
  • Мнения: 403
Аз съм За естестественото раждане без упокойка. Родих така и не съжалявам. Нямам никакви шевове, първия ден бях омаляла, но на втория все едно не бях раждала. Сега ако заради здравословно състояние на бебето или моето много ясно няма да запъвам краката Simple Smile Сега всеки нали сам си преценява, но когато аз родих моята акушерка ми каза, че тя два пъти е раждала секцио защото така се е налагало, не защото е искала. Та ми сподели, че като е влязла вече в критическата матката много й кървяла и много боляло. Това, че на моята акушерка е било така не означава, че при всички е така. Искрено се надявам мамите, които пишете тук и сте раждали секцио по една или друга причина да нямате такива проблеми.

# 55
  • Мнения: 9 481
Та ми сподели, че като е влязла вече в критическата матката много й кървяла и много боляло. Това, че на моята акушерка е било така не означава, че при всички е така.

Няма да е от секциото Wink Peace

# 56
  • Мнения: 403
Та ми сподели, че като е влязла вече в критическата матката много й кървяла и много боляло. Това, че на моята акушерка е било така не означава, че при всички е така.

Няма да е от секциото Wink Peace


Всъщност ми обясни, че е точно от това, при нея е било така. Все пак си е рязана матка. Не казвам, че при всички е така или ще е така. Но като казвам всичко това не упреквам никой, че е избрал, или се е наложило секцио newsm03

# 57
# 58
  • Мнения: 403

Виж сега аз не икам да оспорвам нещо или да обиждам някой казвам само това, което ми е казано на мен, а пък какво е точно не мога да твърдя на 100  %. Аз за себе си знам, че лично за мен, ама наистина лично за мен, естественото раждане си е по-добре.

# 59
  • Мнения: 9 481

Виж сега аз не икам да оспорвам нещо или да обиждам някой казвам само това, което ми е казано на мен, а пък какво е точно не мога да твърдя на 100  %. Аз за себе си знам, че лично за мен, ама наистина лично за мен, естественото раждане си е по-добре.



Peace
Не става дума за спор и обиди-ни най-малко; просто трябва да сме коректни с инфото което пускаме Peace. Никъде из мрежата няма да намериш че начина на раждане, влияе на критическата...това просто е несъстоятелно..други са факторите; това е. И в тази връзка "една акушерка така каза"... Stop

# 60
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Гласувах за естествено вагинално раждане без упойка.
Имам едно секцио (ненужно, но и не беше по желание; мина нормално, без усложнения) и едно вагинално раждане без упойки и системи.
Определено предпочитам второто.
Смятам, че е по-добре и за мен и за бебето ми.
Малко са обстоятелствата, които биха ме накарали да се съглася на секцио.

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 15:34 от Нощни очи

# 61
  • София
  • Мнения: 1 456
 Много се радвам на резултатите от анкетата.

# 62
  • Мнения: 403

Виж сега аз не икам да оспорвам нещо или да обиждам някой казвам само това, което ми е казано на мен, а пък какво е точно не мога да твърдя на 100  %. Аз за себе си знам, че лично за мен, ама наистина лично за мен, естественото раждане си е по-добре.



Peace
Не става дума за спор и обиди-ни най-малко; просто трябва да сме коректни с инфото което пускаме Peace. Никъде из мрежата няма да намериш че начина на раждане, влияе на критическата...това просто е несъстоятелно..други са факторите; това е. И в тази връзка "една акушерка така каза"... Stop


И да конкретизирам една акушерка с 30 годишен стаж, която колкото и да е наясно с много неща. Аз признавам не съм наясно с всичко. Но другото, което е извън раждането факт е, че стари травми като счупване да речем с напредването на възрастта започва да се появява болка. Както и стари операции в миналото също от време на време се обаждат, това го казвам от хора, които са претъпрели нещо, аз личен опит нямам. Но тъй като често казваме "една приятелка... еди какво си" но никога нещо доказано медицинско или по друго начин, не виждам да е лошо, това което аз казвам, че моята акушерка така била казала. Още повече конкретно за естественото раждане го прави главно акушерката лекарите са там ако не дай си Боже възникне нещо, така че не ми се вярва една акушерка да не е наясно  Wink

# 63
  • Мнения: 9 481
Много те моля, щом вярваш на тази акушерка (или я помоли да ти даде достоверно инфо) или ти намери такова, в подкрепа на казаното Wink Peace

# 64
  • Мнения: X
Естественото раждане го "правят" най-вече родилката и бебето, за да сме съвсем точни.

# 65
  • Мнения: 403
Много те моля, щом вярваш на тази акушерка (или я помоли да ти даде достоверно инфо) или ти намери такова, в подкрепа на казаното Wink Peace

Естествено, че вярвам на акушерката си как няма да й вярвам, тя се занимава с раждания от 30 години ако не и повече, а аз съм раждала всичко на всичко един път. Не искам темата да се превръща в спор, за това айде да спрем до тук. Не искам да убеждавам никой, че секциото е лошо или нещо подобно. Веси сам си решава какво ще прави със себе си и  как да роди детето си.

# 66
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Аз първо мислех да раждам със секцио по желание,но сега след като се информирах предпочитам естественото раждане.Разбрах,че е по добре за бебето.Това ми стига.Секцио само по медицински показания.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Родих по естествен път, без никаква упойка, без проблеми за мен или детето. Още няколко часа след раждането можех да си вървя спокойно и нищо не ме болеше /за разлика от секциото, при него болката и всичко останало идва не по време, а след/.
Болеше, да.
Не съжалявам.
С удоволствие бих повторила.

п.п. Гласувах -  по естествен път, без упойка.

Естественото раждане го "правят" най-вече родилката и бебето, за да сме съвсем точни.
Да, но ако ти е за първи път, е много важно кой е до теб и как ти помага.
Някои неща няма как да ги знаеш, ако не ти се е случвало. Без значение колко книги си изчел по въпроса и колко филми си изгледал. Peace

Иначе - да, майката и бебето го правят Peace

Последна редакция: пт, 02 дек 2011, 01:18 от Boten Mary

# 68
  • Мнения: 1 050
Много исках да родя естествено, но уви бебето беше седалищно и не се обърна изобщо през цялата бременност. Който има избор го съветвам да избере нормално раждане. Секциото е ужас, вече 4 години мине, не мине време и започва да ме боли раната. Лекарят каза, че цял живот ще ме боли. Лошото е, че ако имам второ дете пак ще трябва да е секцио. Sad

# 69
  • София
  • Мнения: 5 652
Такъв ти е бил лекарят. Аз съм раждала със секцио 2 пъти, втория път преди 5 години и отдавна съм забравила за това. След затварянето на раната повече не ме е боляло никога.

# 70
  • Мнения: 9 481
Smile_d Simple Smile , това не е нормално! Потърси свестен гинеколог и си реши проблема..още повече ако възнамеряваш да забременяваш отново! Peace

# 71
  • Мнения: 354
И аз нямам проблем с операцията си,а и като цяло се възстанових много бързо.Единствено,че някъде след около месец имах проблем с конците,организма ми не ги приемал,но нищо сериозно-просто един конец се беше показал и малко ми течеше от там(ужасно се бях изплашила).В такива филми се бях вкарала не е истина Grinning Но нито ме е боляло нито нищо.
Въпреки всичко съм си ЗА естественото раждане де!
Smile_d Simple Smile защо да е задължително да родиш пак секцио?

# 72
  • Мнения: 646
Аз лично съм с две ръце за естественото раждане. Мисля,че такова нещо не може да се изпита при секциото ,адреналина който е на макс ,2мин. след раждането да си видиш бебенцето и да го докоснеш....само заради това чувство ако мога да избирам винаги ще раждам по естествен път Simple Smile

# 73
  • Мнения: 27
Е що при секциото да не можеш да си видиш бебенцето и да го докоснеш  newsm78

# 74
  • Мнения: 646
За това писах,че "мисля" не съм сигурна дали е така,но по това което са ми разказвали познати и приятелки съм останала с впечатлението ,че тази част от раждането се случва чак след като се посъвземеш от упойката не веднага след самото раждане.Може и аз да греша и ме извинете ако е така Rolling Eyes

# 75
  • София
  • Мнения: 5 652
Да, наистина си в заблуда, зависи от упойката. При секциото с локална упойка майката чува всичко, не вижда самата операция, защото пред лицето й се поставя параван, но веднага чува плача на детето си и може да го гушне  Peace

# 76
  • Мнения: 9 481
За това писах,че "мисля" не съм сигурна дали е така,но по това което са ми разказвали познати и приятелки съм останала с впечатлението ,че тази част от раждането се случва чак след като се посъвземеш от упойката не веднага след самото раждане.

Само ако родилката е била с пълна...

# 77
  • Мнения: 646
Явно наистина съм сгрешила със сравненията за което моля да ме извините  Embarassed, но пак си оставам за естественото раждане(разбира се ако е по желание)  Peace

Последна редакция: сб, 03 дек 2011, 23:32 от DidiDani11

# 78
  • Мнения: X
Зависи от болницата.

# 79
  • Мнения: 347
Току-що прочетох тази статия за цезаровото сечение http://life.dir.bg/news.php?id=10047426#appComments и се сетих за тази тема.
В нея е записано следното "Става въпрос за сериозна коремна операция, която крие много рискове и съответно висока смъртност. Поради тази причина миналата седмица в Брюксел е приет проект за изработването на общоевропейски стандарти, които да доведат до намаляването на раждането чрез цезарово сечение."

и това "Опитът на лекарите в ЕС показал, че към цезарово сечение често прибягват млади лекари, които не са обучени да водят седалищно раждане или раждане при многоплодова бременност, а „се оказа, че това е и по-добре платено”."

Аз лично мисля да раждам по естествен път, стига да нямам медицински противопоказания.

# 80
  • Мнения: X
Аз мисля, че тези, които раждат със секцио по желание, не са толкова много. Съвсем друг е въпросът за медицинскитъе показания и каква част от тях са абсолютни.

# 81
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 744
Отговорих с опцията естествено раждане. Ако второто ми раждане се развие както първото би било добре, въпреки че не бих отказала упойка, защото доста часове се мъчих в предродилна зала. После всичко стана много бързо и слава богу без никакви намеси като епизиотомия и под.

# 82
  • UK
  • Мнения: 2 827
Аз съм за нормално раждане с упойка.
Родих секцио заради седалищно разположение на плода. Надявам се вторият път да мога да родя нормално.

# 83
  • България
  • Мнения: 757
Отговор номер 3!

# 84
  • Мнения: 2 172
Нормално разбира се!
И трите си деца съм родила по естествен път без упойки.При все,че първото ми раждане беше доста тежко и болезнено и съм свръх пъзла....избрах този начин и за следващите си деца  Peace
Възстановяването/ако изобщо имаше такова беше мигновенно/  Peace

Ако пък се случи да родиш без грам шевове/като моето трето  Party /...направо все едно не си раждала след това  Crazy

# 85
  • Мнения: 403
Нормално разбира се!
И трите си деца съм родила по естествен път без упойки.При все,че първото ми раждане беше доста тежко и болезнено и съм свръх пъзла....избрах този начин и за следващите си деца  Peace
Възстановяването/ако изобщо имаше такова беше мигновенно/  Peace

Ако пък се случи да родиш без грам шевове/като моето трето  Party /...направо все едно не си раждала след това  Crazy

аз нямам шевове и се надявам и следващите ми раждания да са такива, ама какъв е шанса не знам Simple Smile

# 86
  • Мнения: 2 172
Нормално разбира се!
И трите си деца съм родила по естествен път без упойки.При все,че първото ми раждане беше доста тежко и болезнено и съм свръх пъзла....избрах този начин и за следващите си деца  Peace
Възстановяването/ако изобщо имаше такова беше мигновенно/  Peace

Ако пък се случи да родиш без грам шевове/като моето трето  Party /...направо все едно не си раждала след това  Crazy

аз нямам шевове и се надявам и следващите ми раждания да са такива, ама какъв е шанса не знам Simple Smile

Незнам дали има нещо общо....но с третата си бременност последния месец пих Арника  Laughing Казаха ,че направо правела чудеса....и колкото и да не ми се вярваше...взе,че се получи...а детето ми беше голямо,колкото и първото-точно 3.650 ,но даже доста по-дълго-53 см.
Второто ми дете беше доста по-малко .но въпреки това имам едно леко разкъсване отвътре на лигавицата и съответно едно шевче.

При първото бях с епизиотомия  Rolling Eyes

Така,че съм склонна да вярвам,че арниката изигра роля и то не само за самото изгонване...а и за самите контракции,които въпреки,че бяха цяла нощ/вкъщи/...не бяха нещо кой знае какво,гледах си тв...пиех си кафе...записвах си ги....и отидох със 6-7 см на сутринта  Peace

# 87
  • Мнения: 403


Незнам дали има нещо общо....но с третата си бременност последния месец пих Арника  Laughing Казаха ,че направо правела чудеса....и колкото и да не ми се вярваше...взе,че се получи...а детето ми беше голямо,колкото и първото-точно 3.650 ,но даже доста по-дълго-53 см.
Второто ми дете беше доста по-малко .но въпреки това имам едно леко разкъсване отвътре на лигавицата и съответно едно шевче.

При първото бях с епизиотомия  Rolling Eyes

Така,че съм склонна да вярвам,че арниката изигра роля и то не само за самото изгонване...а и за самите контракции,които въпреки,че бяха цяла нощ/вкъщи/...не бяха нещо кой знае какво,гледах си тв...пиех си кафе...записвах си ги....и отидох със 6-7 см на сутринта  Peace
[/quote]

Ами то какво точно представлява това, аз за първи път го чувам? Щерката иначе се роди 3550 кг. и 52 см. Аз по принцип съм с широк ханш е предполагам, че и с второто раждане няма да имам шевове, ама знае ли се как ще порасне второто Simple Smile

# 88
  • Мнения: 2 172
http://apteka.framar.bg/30001434/%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA% … ono#axzz1fk1PTLvg 
Представлява ето това.Има различни потенции,колкото по-малка потенция е..толкова по-силна е.Аз лично изпих 2 такива шишенца от 5-та потенция.Вътре са едни много малко бели топенца.
Хомеопатично е  Peace
Аз изобщо  не съм по хомеопатията,но това си го взех и си казах,че дори и да не помогне поне няма да навреди  Laughing
Препоръчват го повечето акушерки  Peace

# 89
  • Мнения: 403
http://apteka.framar.bg/30001434/%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA% … ono#axzz1fk1PTLvg 
Представлява ето това.Има различни потенции,колкото по-малка потенция е..толкова по-силна е.Аз лично изпих 2 такива шишенца от 5-та потенция.Вътре са едни много малко бели топенца.
Хомеопатично е  Peace
Аз изобщо  не съм по хомеопатията,но това си го взех и си казах,че дори и да не помогне поне няма да навреди  Laughing
Препоръчват го повечето акушерки  Peace

Благодаря ще видим какво ще правим Simple Smile

# 90
  • София
  • Мнения: 1 456
 Момичета, хомеопатията не е бонбон, има тема където всеки, които се интересува може да попита  Peace

# 91
  • Мнения: 2 172
Момичета, хомеопатията не е бонбон, има тема където всеки, които се интересува може да попита  Peace

Разбира се първо трябва да се попрочете /мисля,че имаше някъде такава тема и д-р обясняваше как се приема и по колко  Peace Нашата отчетна беше луднала и всички пиеха  Mr. Green
Може да се сподели и с АГ-то...въпреки,че те обикновено не са запознати с тези неща  Laughing

# 92
  • София
  • Мнения: 1 456
 Нашето семейство се лекува само с хомеопатия от години. Исках да наблегна на това, че много хора си мислят, че тези т.нар. топченца са като аспирин и щом Ива ги пие, ще са добри и за Мария. Има и такива продукти, но трябва човек да е добре осведомен   Peace Да, има си цял подфорум за хомеопатията в Здраве и красота.

# 93
  • Мнения: X
На ваше място не бих си самоназначавала хомеопатия, защото изобщо не е вярно, че "ако не помогне, няма да навреди", но вие си знаете.  Tired

# 94
  • Мнения: 2 172
Никой нищо не си замоназначава.Достатъчно изписано има в нета  и всеки,който го е ползвал се е доверил на това.Точно д-р Михайлов/не съм сигурна за фамилията/ го препоръчваше и подробно беше разяснил какво и точно се пие.
Ако беше толкова "опасно" или специално щеше да препоръча конкретна среща с хомеопат  Wink Точно това "лекарство" не изисква някакви  специални подготовки или дозировка.Следват се потенциите и според тях се пият по повече или по по-малко  Peace

Но както и да е.Никой не агитирам.Казвам при мен как се получи и какво се препоръчва.Може да е на психична основа,може да е самовнушение ,може пък и наистина да оказва влияние върху меките тъкани и възстановяването след това.....може пък да е чисто съвпадение...но факт е,че родих много бързо,доста по-безболезнено...без грам шев и се възстанових точно след 2 часа  Peace

Моля да не скачат привърженичките на хомеопатията...те имат по-особено отношение към нея  Laughing

# 95
  • Мнения: X
Както казах, вие си знаете. За хомеопатията е видно, че нищо не знаете.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 456
elfi4ka, нищо лично, знам че искаш да помогнеш  Hug
Но Алексче е права  Peace

# 97
  • Мнения: X
Май не сме много по темата...  Confused

# 98
  • Мнения: 403
Никой нищо не си самоназначава. elfi4ka ми каза какво е взимала и какво може би е помогнало. Първото си дете го родих за 4 часа както казах по-горе 3550 кг. и 52 см без грам шевове, мисля /не че е задължително/, че и след второо раждане  ще е без шевове, защото структурата ми е такава, че "позволява" такива неща. Аз единственото хомеопатично, което по принцип пия /не сега/ това при настинка Осцилококцинум. Недейте така с приятелския огън, никой нищо лошо не е казал. Всеки споделя мнение, а пък който иска се влияе Simple Smile

# 99
  • Мнения: 2 172
Който желае може да се консултира с хомеопат .
Но е тъпо просто да се отхвърли варианта,при положение,че явно наистина помага  Wink

Аз не съм се консултирала с никой защото ЛИЧНО АЗ не съм сметнала,че крие каквито и да били рискове,а и не съм страхлива.След като се препоръчва иманно за раждане....значи няма с какво  да навреди.Изобщо не коментирам други хомеопатични продукти,с които нито съм запозната,нито нищо  Peace
Изчела съм много материали и дискусии за арниката.....консултирала съм се онлайн с д-ра....така че със сигурност ако имаше нещо опасно нямаше никой да си позволи да го коментира или препоръча.

И хайде стига вече с тази хомеопатия....изкарахте я по-мощна и от антибиотиците  Laughing
Разбирам,че всеки има право на избор как и с какво да се лекува...но не всявайте някакви паники за очевидно безопасни продукти  Peace

# 100
  • Мнения: X
Мхм, по-мощна може да бъде от антибиотиците. Но си вярвайте в каквото си искате, разбира се.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 456
 Абсолютен спам, обаче и аз да кажа отново, Алексче е абсолютно права, а не знам защо
 elfi4ka толкова се дразниш на нашите постове?

# 102
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Но е тъпо просто да се отхвърли варианта,при положение,че явно наистина помага  Wink

Всъщност нямаш доказателства, че пиенето на Арника месец преди раждането помага за лесно и бързо раждане без разкъсвания. Можеш да твърдиш единствено, че вероятно на теб ти е помогнало, но нищо повече.

Върнете се на темата, преди да са я замели! Peace

# 103
  • Мнения: 2 172
Но е тъпо просто да се отхвърли варианта,при положение,че явно наистина помага  Wink

Всъщност нямаш доказателства, че пиенето на Арника месец преди раждането помага за лесно и бързо раждане без разкъсвания. Можеш да твърдиш единствено, че вероятно на теб ти е помогнало, но нищо повече.

Върнете се на темата, преди да са я замели! Peace

Какви доказателства искаш да имам?Да не съм научен работник или лекар изследвател?Попрочетете малко за нея...пък тогава се включвайте  Peace
Естествено,че всичко,което казвам е на базата на "прочетено","споделено","обсъждано" и не напоследно място "изпитано"  Peace 
Не мога да твърдя със сигурност,че ми е помогнала,защото не вярвам в такива неща....но пък все пак ако има нещо истинско в нея,съм склонна да твърдя,че ми е помогнала да родя доста бързо,безболезнено и без разкъсвания  Peace А не е като да нямам опит в ражданията...и да не мога да сравня  Wink
Все пак идеята беше да помогна на някой,който е дезинформиран по този въпрос.
И моля не си противоречете.
Аз НЕ СЪМ привърженик на хомеопатията и можеби затова постовете ми звучат като заяждане/а няма такова нещо  Wink /,но въпреки това препоръчвам хомеопатичен продукт,който може и да ми е помогнал  Peace Уважавам чуждото мнение,всеки има право да се придържа към каквото иска.

Всеки си има глава на раменете и може да се поинтересува.Никого не карам да прави каквото и да било  Peace

П.П. Във всяка отчетна тема...от 6-я месец нататък започва да се пише за арниката и до края на 9-тия вече всички я пият.По 100 пъти се пита,по 100 пъти се отговаря.Така че не е нещо ново  Peace

# 104
  • Мнения: 403
Ехеее как се разяри темата. elfi4ka ми каза за продукт, за който аз чувам за първи път, обясни ми за какво иде реч. Никой за нищо не е агитирал и както някой беше написал по-горе всеки си има глава на раменета да мисли и да преценя какви мадикаменти ще пие. Съмняваме някоя бременна да взима лекарства без консултация било то с гинеколог, било то с хомеопат Simple Smile Стига вече сте се нападали взаимно. Мир Simple Smile

Последна редакция: вт, 06 дек 2011, 19:33 от Мама Барбарон

# 105
  • Мнения: 721
С риск да ядосам "хомеопатите" , ще споделя, че и аз пих арника и родих бързо и безболезнено. Подкрепям elfi4ka, като само споделям опит, без да препоръчвам лекарството. Алексче има право, че хомеопатията е мощно средство за лечение и не е безопасно самолечението.

# 106
  • Мнения: 354
Helly от кой месец започна да пиеш арника?Доколкото разбрах elfi4ka е пила само последния месец...
Питам от любопитство  Peace

# 107
  • София
  • Мнения: 1 456
 Много е вероятно да заметат темата вече  Whistling

# 108
  • Мнения: 17
Аз съм с две ръце за естествено раждане без упойка особено - епидурална. Да не допускам такава упойка беше едно от първите неща което ме посъветваха лекари и акушери. А арниката (за по-лесно раждане) и още няколко ми ги предписа от първия ден хомеопатката Simple Smile)

# 109
  • Мнения: 490
Предпочитам естественото раждане без упойка. Така и родих, въпреки че контракциите ми бяха ужааааасно болезнени, защото разкритието ставаше мноооого бавно, а главичката на бебка беше мнооого ниско. Но болката определено си струваше Simple Smile Веднага след като малкото ми жабче проплака забравих за всичко  Two Hearts

# 110
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
И при мен разкритието вървеше много бавно, болезнено и с не дотам адекватно отношение на лекарите и акушерките, но без изрични показания за други действия съм за вагинално раждане без упойка.

# 111
  • Мнения: 468
3-та опция. Но зависи и от ситуацията.
Да се радваме, че съвременната медицина е на това ниво, на което са възможни и другите опции.

Общи условия

Активация на акаунт