Хващали ли са ви, че чатите в работно време ?

  • 7 669
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 972
Едва ли някой зарязва задачите си в работата, само за да чати с познати.  

Ооооо,повярвай ми,познавам хора,които са на служба/не в собствена фирма,а служители/,които прекарват с часове в скайп! И дори се оплакват,че еди кой си колега получава по-голяма заплата от тяхната...Интересно защо ли?! Mr. Green

# 16
  • Мнения: 60
аз чат си позволявам само в почивката Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 788
Едва ли някой зарязва задачите си в работата, само за да чати с познати.  

Ооооо,повярвай ми,познавам хора,които са на служба/не в собствена фирма,а служители/,които прекарват с часове в скайп! И дори се оплакват,че еди кой си колега получава по-голяма заплата от тяхната...Интересно защо ли?! Mr. Green


Абе и аз познавам, не е като да няма, даже са прекалено много такива.
Но интересно защо ги държат на работа. Това не разбирам.
Уж работодателите силни и вилни, не плащали за чат, пък такива служители още има.
Крайните изказвания от рода на горното не ми харесват особено, защото е нормално един ден да си много зает, а в друг - по-свободен. И какво правиш тогава? Симулираш работа и заетост, само за да не ядосаш шефа? То и така явно много народ работи...
Затова написах за мярката. Човек трябва да има самоконтрол. Не може по цял ден да чатиш, не може и по цял ден да симулираш, че си зает и работиш. И в двата случая е еднакво тъпо.

# 18
  • София
  • Мнения: 16 015
Сама в стая съм, никой не ми занича зад гърба.
Но за чатенето си имам умничък телефон.
Понякога и сериали си гледам на него.
Известно ми е, че всяко натискане на клавиш от служ. комп. се отчита където трябва.
Ще го припомнят, когато не очакваш.
Какво работиш?
Уволнявала съм за влизане във фейсбук в работно време...какво работите бе хора?
Как ще ме уволниш, ако го правя от собствения си телефон във време, когато нямам служебна работа и не преча на никого? Което са поискали шефовете е свършено, нямат повод за недоволство от мене. Ясно ми е, че един служител  винаги може да бъде уволнен. Няма проблеми - ведага ще си тръгна, незаменими хора няма. А и друга работа винаги се намира.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 481
Фейсбук е забранен на мястото, където работя- и да искам не мога да вляза- IT политика.

# 20
  • Мнения: 46 504
Работя за себе си и в семейна фирма, така че чатя. Работата е на приливи и отливи и има дни, в които наистина няма работа...

И аз съм така. За едната ми работа. То, аз ако не си сложа спирачки, няма кой друг Laughing
На нашите служители също не забраняваме. Досега не сме имали пристрастени, на които интернетът да пречи.

За другите ми работи съм дистанционно, не от офис, с колегите и шефовете си имаме общ чат в скайпа и си чатим дружно Simple Smile

Всичко зависи от професията. Не върви лекар да си чати по скайпа, докато отвън чака опашка от болни.

# 21
  • Мнения: 1 175
Философията на нашата фирма е, че забраненият плод е най-сладък, следователно няма забрани. Всеки може да влиза където си иска и да чати ако иска. Резултатът - хората не прекаляват. Също имаме и неограничени лични и болнични дни. Резултатът - хората не злоупотребяват, даже взимат по-малко болнични отколкото във фирми с фиксирани дни, които хората искат да си "изгорят" ако им останат на края на годината, и се правят на болни около Коледа. Така че да, чатя, но рядко и кратко, в блогове и фейсбук също само от време на време влизам, за разнообразие. Не мога да седя 8 часа съсредоточена върху едно и също нещо, ще изперкам. Наскоро четох статия цитираща проучване, което показва как продуктивността на работниците скача ако им се позволяват кратки, но чести почивки - или физическа разходка из стаята, или умствена разходка до фейсбук. Иначе им изгарят бушоните по-бързо.

# 22
  • Мнения: 76
То не е "хващане", защото аз не съм се крила...Работех на място, където имах компютър и почти никаква работа. Шефа ми беше смотаняк  Laughing(няма да навлизам в подробности) и дойде един път, докато редях пасианс. Да вметна само, че работа нямаше никаква, от толкова свободно време ми се приспиваше и едва намирах нещо ,с което да се занимавам. И двамата не се "харесвахме" и явно си е търсил повод да ме уволни.  Mr. Green  Mr. Green Mr. Green По-скоро си спомням с насмешка за момента, докато в една друга моя работа шефа ми ми инсталира на компа скайпове, яхута и мирки  Laughing Laughing Laughing

# 23
  • Мнения: 54 385
Сама в стая съм, никой не ми занича зад гърба.
Но за чатенето си имам умничък телефон.
Понякога и сериали си гледам на него.
Известно ми е, че всяко натискане на клавиш от служ. комп. се отчита където трябва.
Ще го припомнят, когато не очакваш.
Какво работиш?
Уволнявала съм за влизане във фейсбук в работно време...какво работите бе хора?

А в БГ Мама ? Wink

# 24
  • Мнения: 12 662
На първата ми работа преди 1000 години, колежките плетяха под бюрото.

# 25
  • Мнения: 10 547
Спецификата на дейността, която извършвам, е такава, че привърша ли заданието си, вероятността да имам ново в близките няколко часа е сведено до минимум.
Може би съвестните, отговорни, безгрешни работодатели ще очакват да симулирам безконечен работЕн процес? Едва ли. Надарените с изброените от мен качества ще са напълно наясно, че вероятността да посегна към мишката и да кликна върху иконката Скайп е в пъти по-голяма, отколкото да блуждая през прозореца, или да ходя от офис в офис и да си приказвам с колеги. Вероятно и за това достъпът до социални мрежи, чатове и пр. е разрешен. Смисълът от забрана не виждам. Поне в описаната от мен дейност, при която работи ли се, се работи, седи ли се без работа, просто се седи.
Работила съм обаче и в подразделение на институция, където просто е въпрос на ИТ политика забраната и за влизане в сайтове от типа на БГ Мамма. "Този сайт може да навреди на вашия компютър", ми казваше един, облечен в черно чичко, щом рачех да погледна тук. Simple Smile А пък питаш ли другия чичо- Гугъл, нещо си, той неминуемо в първите пет резултата те препраща на тук.

# 26
  • Мнения: 6 992
Философията на нашата фирма е, че забраненият плод е най-сладък, следователно няма забрани. Всеки може да влиза където си иска и да чати ако иска. Резултатът - хората не прекаляват....
Peace И при нас е така. Още повече, че при нас натоварването не е голямо в повечето време. Не ни правят забележка, стига да си постигнам навреме нужния резултат. Като имаме време, аз си говоря с момичетата в скайп, момчетата гледат геймплейове на СтарКрафт, въобще, кой каквото го интересува  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 38 472
Чатех с по-печените колеги по Скайп. Вратата на стаята ми беше пред очите, така че да няма изненади в гръб. Освен това, винаги имах приготвен работен файл на десктопа. Така че не са ме хващали.Twisted Evil
Шефа един път промърмори, че съм много често в Интернет, което прозвуча тъпо, защото половината ми работа беше в нета.

# 28
  • Мнения: 11 827
Не чатя по скайп,ICQ и т.н., но си чета и пиша във форуми. Но никога когато имам работа, само в случаите когато наистина нямам какво да правя. За сега не са ме хващали защото съм сама в стая Simple Smile.

# 29
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе чакайте малко бе хора!

Ако работат ти е свързана с аналитичен труд, то той не предполага 100 % непрекъснато ангажиране на вниманието. Имаш казус, решаваш го. И когато не си ангажиран с труд, какво правиш, гледаш в една точка ли?!?

То е ясно, че ако си касиерка, продавачка в магазин с клиенти, оператор в някакъв бизнес център, дори и да имаш достъп до компютър, няма как да ровиш в него, при положение, че имаш клиенти пред себе си. Или пък, ако копаш картофи.

Общи условия

Активация на акаунт