Хващали ли са ви, че чатите в работно време ?

  • 7 670
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 647
Чак пък уволнение заради влизане във фейсбук...е, айде нЕма нужда.
Нямам проблеми нито с чатенето в скайп, нито с влизането във фейсбук, още повече, че съм администратор на фирмената страница във ФБ.

# 31
  • Мнения: 1 446
Аз не чатя много, само малко в ИМО, и то когато хептен няма какво да се прави. Скайп ни е забранен. Не ми казват нищо за ЛинкедИн и Фейсбук, както и за форума, макар да знаят постоянно къде сърфираме. Докато си вършим работата, никой не ни закача.

Ние сме на таргети--като ги надминаваме сме бели и добри  Mr. Green

# 32
  • Italia
  • Мнения: 1 059
При нас проблема със скайп е решен - има фирмен комуникатор с чат, видео и аудио връзка. Не можеш да добавиш външен човек. Е, имам скайп, но рядко го пускам, в повечето случаи го ползвам за трансфер на файлове. Вкъщи не изключвам компютъра, скайпа е 24 на DND и контактите ми знаят кога съм вкъщи, за да чатя Simple Smile Не съм чула при нас да има уволнени заради чат или фейсбуук, достатъчно е, че не всички имат нет достъп, освен това компютъра ти се дава без администраторски права - няма как да инсталираш скайп (освен ако не си малко по на "ти" с компютрите). А, освен това има софтуер, който следи 24 часа какво правиш, къде отваряш, пишеш. Плюс отдел, който следи нет изявите на служителите.

# 33
  • София
  • Мнения: 38 476
Впрочем, и тук забелязвам една тенденция, Ако фирмата си е дала труда и парите да осигури добър софтуеър и хардуеър, злоупотребите с Интернет и чат са сведени до минимум.

А ако са някои муньовци със Скайп, абв поща, Опън Офис и прочие безплатни, ще си берат ядовете от некоректни служители.

И ако шефката си е платила за добра системна администрация, няма да и се налага да обикаля като кокошка по комповете, а може с едно "цък" да види всеки къде е.

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 11:11 от L'Agent

# 34
  • Мнения: X

Уволнявала съм за влизане във фейсбук в работно време...какво работите бе хора?

Еййй, че си страшна.  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Като не искате служителите да влизат във ФБ, спрете достъпа.

На работния ми комп нямам скайп и ФБ, та поне няма да ме уволнят по тази причина,  Mr. Green, но и дори шеф да ме види да чета вестници или нещо друго, никога няма да направи забележка, защото е възпитан/а. Всеки си разпределя времето и паузите както му е удобно и ако точно когато си почивам 5 мин с форума например, ще е много тъпо Шефът да ми търси сметка защо точно в този момент правя точно това.  Та не го и прави де.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 623
От всичко в работата, най-много съм мразила симулирането на такава.
Толкова е тъпо, че няма до къде.
Има длъжности, които не предполагат 8 часова, непрекъсната заетост.
И когато даден човек си е свършил работата, защо да не се разсее малко ?
Всеки сам избира как - интернет ли, разговор по телефона, разходка до
кафе машината и т.н.
Тук не става въпрос за пристрастените, а за хората, които си вършат работата.
Да уволниш човек затова, че си е позволил да влезне в интернет за мен е много тесногръдо  Naughty

# 36
  • Мнения: 1 404
Имаме си служебна чат програма и си чатаросваме в нея с колегите Simple Smile Whistling

# 37
  • Мнения: 11
Доста хора обаче наистина прекаляват с висенето във фейса и бгмама, докато са на служебното си място.Почти всеки път като съм в някой офис или на държавно гише, магазин(не хранителен) виждам как всеки е отворил фейс, скайп, форум и чати, като дойде клиент бързат да минимайзват. Crazy Много е неприятно да чакаш някой да си отлепи погледа от монитора и да те обслужи.
Това разбира се важи за тези пристрастените, не за малкото ползване на социалните мрежи по  някое време, когато служителят е свободен.

# 38
  • Мнения: 75
Който хванат да чати, си събира вързопчето. Това е моето предложение.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 613
И моята работа не предполага непрекъснат 8 часов работен процес /на приливи и отливи е, понякога има много напрегнати дни, понякога е много спокойно/, а съм с работно време от 9-17.30. Винаги съм гледала да си свърша първо служебните ангажименти, но когато контектно не съм анажирана с нищо от работата, ползвам и интернет, то някои и от работните ми задачи са свързани с него де, и фейсбук, мога да ползвам и скайп Simple Smile. Никога обаче не съм си позволявала да чатя или ползвам нета за лично удовоствие, за сметка на работните задачи! Naughty

# 40
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
От всичко в работата, най-много съм мразила симулирането на такава.
Толкова е тъпо, че няма до къде.
Има длъжности, които не предполагат 8 часова, непрекъсната заетост.
И когато даден човек си е свършил работата, защо да не се разсее малко ?
Всеки сам избира как - интернет ли, разговор по телефона, разходка до
кафе машината и т.н.
Тук не става въпрос за пристрастените, а за хората, които си вършат работата.
Да уволниш човек затова, че си е позволил да влезне в интернет за мен е много тесногръдо  Naughty

Така мислех и аз. Но бившата ми шефка явно не беше на същото мнение. Е едва ли би уволнила, но като влезеше при нас с колежката винаги питаше "Ти сега какво правиш?'. В началото като нямах работа си се упражнявах нещо, за да навляза в нещата, но по-натам се случваше да нямам какво да правя и тя веднага ми намираше нещо, което беше напълно безсмислено, но само и само да не седя ей така. Много ми беше странно. 

# 41
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Докато си вършим работата, никой не ни закача.

Ние сме на таргети--като ги надминаваме сме бели и добри  Mr. Green
Това е правилната позиция според мен. Всеки има различна скорост и успеваемост. Аз работя с документи и ако аз успея да извърша някакъв обем от работа за 4 часа активна работа и да си позволя почивка от, примерно 30 мин., то колежката може да работи по-хаотично и да се организира по-дълго, изработвайки същото количество за 6ч. Съответно остава за мен преценката дали ще поема допълнителни задължения за останалите 2 часа, което ще доведе до по-добри крайни резултати и заплащане или ще имитирам дейност, която няма да ми бъде заплатена.
Имах колега, който държеше да остава на работа поне 30мин., след като всички сме си тръгнали, за да го забележи шефът колко е работлив, оказа се неработещо- накрая той имаше почти 2 пъти по-слаб резултат, което на фона на удължения работен ден го превърна в неефективен и бавен служител.
Така, че при таргети и заплащане според реални резултати, а не работно време и присъствие, не виждам причина да се забрани влизането във форуми и фб.

# 42
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
    Работех в една от най-известните фирми в БГ.Нашият отдел имахме работа за около 10г. напред - голям хаос беше.Но анархията беше ужасна.Някои колеги 80% от работния ден бяха на интернет игри и чатове.Когато влезеше някой шеф и се правеха на най-работните и най-примерните.И да, постоянно мърмореха защо заплатите са им по-ниски от на някои други в отдела.Безочието беше станало безгранично.И когато ни направиха интернета по 1ч. на ден настана драма. Simple SmileНо въпреки това пак успяха да намерят игри, които можеха да се играят при спрян интернет.
 Имах колежка която беше фен на игрите с топчета.По цял ден се чуваше по едно "чук-чук-трак...", откачах.Няколко пъти й се направи тактична забележка, но оправданието беше, че имала проблеми и така се успокоява. CloseДобре, че излязох в дълго майчинство, там все още е съща ситуацията.

  Аз също чатих много преди години когато открих ICQ и ми беше интересно много в началото.

# 43
  • София
  • Мнения: 16 023
    Но анархията беше ужасна.Някои колеги 80% от работния ден бяха на интернет игри и чатове.Когато влезеше някой шеф и се правеха на най-работните и най-примерните

Не ги ли е било срам от колегите? Все пак сте по цял ден заедно. Един да се преуморява от работа и да не може глава да вдигне, а на съседното бюро - топчета. Това не го разбирам.
Извън темата - в отпуска съм тази седмица и си пиша от дома.  Grinning

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 268
............
Уволнявала съм за влизане във фейсбук в работно време...какво работите бе хора?
Ти какво работиш? Wink На поточна линия ли си?

Щом си върша работата достатъчно добре, смятам за мое право да организирам времето си както преценя. Мисля, че е честно и за двете страни.

Общи условия

Активация на акаунт