Изправянето

  • 986
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
На колко месеца се изправят бебетата? Имам предвид на място, като се държат за нещо. Има ли връзка с другите умения - седене и пълзене?

# 1
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони се изправи на 7 месеца, държейки се за пречките на леглото Heart Eyes

# 2
  • Germany
  • Мнения: 7 922
Бобо се изправи много късно сам. Вече правеше крачки хванат за двете ръчички и тогава опита да става сам. Беше на около 11 месеца.

# 3
  • Мнения: 14 133
Моят син почти не е пълзял, но въпреки тава се изправи и проходи. При всяко дете е индивидуално, но рано или късно ще се получи.

# 4
  • Мнения: 447
Дъщеря ми към 7мия започна да се изправя,а дали има връзка с пълзенето и сядането,ами дотолкова доколкото трябва да се добере до нещо,за което да се хване мисля.

# 5
  • Мнения: 2 479
Ние на около 8 месеца май  newsm78,ама на 9 със сигурност помня,че обикаляше стаята хванат за мебелите.

# 6
  • Мнения: 1 089
Твърде индивидуално и си зависи от детето. Както вижда и деца на месеци се изправят имайки опора на предмет. Виктория проходи на 1 и 2м. и след това започна да се изправя и пълзи.

# 7
  • Мнения: 8 769
Дъщеря ми се изправи на 8м, на 9 навършени проходи, почти без да е пълзяла. Синът ми е на 8м и половина, пълзи много добре и се опитва да се изправя. Все още му е нужна малко помощ, но го виждам изправен до максимум две седмици.
Всяко дете е различно.

# 8
  • Мнения: 1 014
Моите деца са от бързаците - изправиха се малко преди да навършат 7 месеца, държейки се за решетките на кошарата. Скоро след това започнаха да пълзят, но докато каката на 10 месеца се опитваше да прави по 1 -2 стъпки сама, синът ми (сега на 10 месеца) все още се страхува да пристъпи сам (иначе се пуска и се застоява за секунди прав).
За да може едно дете да се изправи, трябва освен самото то да е готово за това, но и да му се създадат условия за това. Познавам дете, което се изправи само доста късно, само защото нямаше за какво да се хване - кошарата му беше от тези сгъваемите, от плат на chipolino. По някое време таткото се сети и измайстори някакви дръжки,за които бебчо се хващаше и имаше опора за да се изправи.

# 9
  • Мнения: 8 505
През седмия месец.

# 10
  • Мнения: 1 089

За да може едно дете да се изправи, трябва освен самото то да е готово за това, но и да му се създадат условия за това. Познавам дете, което се изправи само доста късно, само защото нямаше за какво да се хване .
Умишлено съм я оставяло до предмети където може да се хване и изправи (до канапето, спалнята, в кошарата, която е с решетки и т.н.), но тя просто не желаеше да го направи.

# 11
  • Мнения: 1 489
На 8 месеица се изправяше на кошарата.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Рони се изправи на 7 месеца, държейки се за пречките на леглото Heart Eyes
Така беше и при нас Laughing

# 13
  • Мнения: 2 910
Не съм си ги записвала тези работи,но Марти към 6-тия месец вече се изправи,а малко след това започна и да се разхожда в креватчето,държейки се за решетките.Даже си мислехме,че много рано ще проходи,но самостоятелно го направи на 11м.

# 14
  • Мнения: 2 000
Митко се изправи като беше почти на 6 месеца, никога не е пълзял, а проходи на 10.5 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт