Любители на котки тема 55

  • 42 829
  • 722
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте мили дами.
Искам и аз да се похваля с моето сладко котенце. Казва се Блеки и е роден на 21 юни 2010г. Намерихме го по обява и ходихме чак до Плевен за да си го вземем.  Heart Eyes Родителите му са били сиамска и ангорска котка. Чисто черно е с бели гащички  Mr. Green Кастрирахме го като направи годинка. Кастрацията беше 15 мин, безкръвна и Блеки след 1 ден се възстанови от упойката и сега си е същото котенце Simple Smile Има си характер. Казаха ни, че след кастрацията ще се успокои, но не се получи така, той просто си има характер и много див  LaughingОбича сутрин като се събудим и да се гоним. А най-обича докато спим с приятеля ми и да се мушне под завивките, да застане м/у нас и главичката му е на възглавницата ми, а тялото на долу... като човек  LaughingНо приятеля ми бързо го изритва, защото му заема място и му пречел, особено като почне да мърка  Laughing Друго, което много обича е, като се приберем и сме му липсвали много време и иска да се качи на едното ни рамо, като малко детенце точно. И застава като шал  Mr. Green Много е забавен.
На скоро му купихме воден фонтан... и не очаквахме, че толкова бързо ще свикне с него... Адски много глезен е... всичко правим за него... като за наше бебе... Нищо да не му липсва... Сега обмисляме вариант да му вземем голяма катерушка... че от много чесане на сегашното чесало му разката играта... а и след като порасна, вече започна да го обръща и чака да му го подпираме да си се начеше... Laughing
На миналия Хелоуин беше направил една беля и погълна 1 габърче... след като видяхме, че го е повърнал започна борба на живот и смърт, защото му се беше надрало хранопроводчето... Беше няколко дни на системи... правехме му снимки, бариеви каши... беше голямо чудо... Слава Богу успяхме да го спасим и се възстанови лека полека... Във ветеринарния кабинет му викат Блеки габърчето вече  Laughing Адски много съм доволна от клиниката в която го излекуваха и кастрираха после. След като се възстанови и му сложиха ваксина, момента в който го заведем там и почва да трепери целия от страх... и се прибира в клетката си. Най- интересното е, че дори и вкъщи като е... много си обича клетката и често спи в нея... като обежище е сякаш...
На скоро започна и сам да отваря чекмеджетата ни с бельото, както и гардероба ни с дрехи  Laughing Laughing Laughing
Обичаме го много и много сме щастливи, че го имаме  Heart Eyes
Прилагам и снимки към нашия пакосник  Whistling


- Блеки катери пода Laughing
- Блеки спи като човек на възглавницата
- Блеки показва колко е дълъг  Laughing
- Белите гащички на Блеки докато спи
- Поза тайм  Hug

Последна редакция: пт, 28 окт 2011, 16:33 от wenzdy

# 31
  • Мнения: 1 906
Почерпете се от името на моето котешко момче- вчера беше именник   Flutter

# 32
  • Мнения: 616
Атти, добавени сте!

Raulista
на тези години, не чакайте симптоми, правете общи мед, прегледи най-добре на 6м, макс на година, със кръвна картина, за да се хващат проблемите рано. По описание, звучи сякаш има проблеми със зъбите, дори и да са си всичките там, той може да си има болки при хапване. Посетете вет.

Piano ma sano (много дълъг новия ник  Laughing ) да ти е жив и здрав именника!

wenzdy
добре дошли!Блеки е голяма хала  Grinning

# 33
  • София
  • Мнения: 5 656
 Hug Благодаря! Вече съвсем официално сме тук  bowuu

# 34
  • Мнения: 1 175
Добре дошли на Блеки и wenzdy! И честит имен ден на именника!   bouquet

Днес пак се зачетох за котешките цветове, и научих още нещо интересно, което реших да споделя. Та значи, всички възможни цветове освен бялото, са базови цветове - т.е. могат да оцветяват само цялата котка наведнъж, не на петна. Единственият цвят, който може да прави петна, е белият, и ги прави посредством участъци с нарушена пигментация, в които просто липсва базовият цвят (бялото не е цвят, а липсата на такъв). Та всички котки генетично са едноцветни (плътен цвят, тигрово, костенурково и т.н.), просто някои от тях са накапани с белина  Wink Петната могат да бъдат от много малки, до толкова големи че се сливат едно с друго и котката изглежда чисто бяла! Така че, котка която изглежда бяла на черни петна примерно, всъщност е черна с мнооого големи, преливащи се участъци на които им липсва черното. Като се замисля, има логика - всички котки които изглеждат на петна, петната им винаги са на бял фон. Да сте виждали черни петна на тигров фон, или на оранжев, или на сив?

Друго интересно за белите петна - имат си предпочитания за местоположение, като най-много обичат лапите, лицето, и долната част на тялото (гуша, гърди, корем, "яка" около врата). Ако една черна котка има няколко малки бели петънца, то те ще бъдат по тези части, а не например отгоре на гърба. Колкото по-големи са белите петна, толкова повече те завземат тези региони, като последни остават ушите/темето, гърба и последна винаги остава опашката. Котките ван са пример за най-много бяло - при тях цветни са останали само темето и опашката. А някои котки пък са изцяло бели, но опашката упорито остава цветна  Laughing Колкото и да се мъчих, не можах да намеря снимка на котка с бели петна, чиято опашка да е бяла. Най-много връхчето.

Терминът "двуцветна котка" означава два цвята, от които единият задължително е бял. Това е защото никои други два цвята не могат да съществуват едновременно, с изключение на костенурковия вариант. Терминът "трицветна" означава костенурково + бяло.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Честит именник, Piano ma sano  bouquet Да ти е жив и здрав Simple Smile
Ето ни и нас:



# 36
  • Мнения: X
Добро утро и от мен и моят Мацух. Не ни остави да се излежаваме дълго.
Още ми е много трудно да му забранявам разни неща, като например да не се разхожда по масата. Междудругото навремето си мислех, че повечето снимки на котки в чаши, чанти итн. са нагласени, но сега се убедих, че нещата са абсолютно непринудени. Благодатни модели са котките.
Жалко, че се наложи да снимам с gsm, но ето вижте част от аранжировката на масата ни вчера:


# 37
  • Мнения: 431
Хихихихи, коте в панерче Simple Smile Много сладък Мацух Simple Smile

Напомни ми за това:



Изглежда удобно Grinning

# 38
  • Мнения: 2 510
Моят влизаше задължително в тавата за печене и на всякъде където е отворена врата - пералня, печка. В началото винаги проверявах последните или търсех него. Търсенето беше по- трудно защото се криеше. Нали ви писах, че на втория ден беше успял да излезе през вратата без да го забележа. Много се изплаших тогава.

# 39
  • Мнения: X
Много е красиво това бяло коте-мелба Laughing
Аз бях свикнала с кучето да ме слуша. Много дисциплинирано беше и беше изключено да вземе нещо от масата, дори и да е оставена някаква храна. Но тактиките за куче явно не действат при семейство котки  Simple Smile
И мен ужасно ме е страх да не се навре във фурната докато вадя нещо сготвено от нея, защото един ден замалко да му прискрипя лапичката. Беше я наврял във вратичката. От друга страна не вярвам да не усеща, че там пари и не е за котки...

# 40
  • Мнения: 3 892
Все още котето на Buttinsky се сбира в панерката. Засега. Нищо де той ще порасне. По навик пак ще влиза вътре само дето ще изглежда като нашия дебелак когато се опита да спи в панера само и само да е под струята на климатика. Аз ви показвах снимки тогава.

Месечинка, много е хубава шарената ти котка.

А все се каня да питам нещо и все не смея, за да не се ядоса някой.  PeaceНали имаше едни два котараци - рижав и черен - дето изчезнаха преди време. Бяха май на Ted_cat. Виждала съм преди доста време, че че ги търси. Така и не разбрах момичето намери ли си котарачетата. Единият се казваше Нико. На другия не си спомням името. Но май ги има на колажа от 1-ва страница.

Меичка, удивителна снимка! Направо е за някакъв фотоконкурс.

Дидитка, много е интересно това за цветовете, което писа. Нашият нали е обикновено гълъбово сиво на чертички. Когато миналия месец лекарят го обръсна на гушката, за да му вземе кръв (неясно защо не на лапичката, но слава Богу козинката му вече израстна та не изглежда недоклан)... та тогава забелязах, че тъмните чертици са не само на космите, а и на кожата отдолу. Толкова се изненадах. Освен това още навремето като го замъкнах в нас забелязах, че венците са му шарени. Половината розовеят, другата половина е в лилаво-сива гама. Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 29 окт 2011, 10:00 от St.

# 41
  • София
  • Мнения: 64
ААаааааа Меичка, много е забавен твоя котак  Laughing Няма такива сладурски физиономии Laughing Големи сладурковци си имате и вие  Hug

П.С. благодаря за топлото посрещане   bouquet

# 42
  • Мнения: 3 892
wenzdy, знаеш ли котето ти някак странно и необяснимо ти отива. И ти си една такава тъмнокоса. И то черничко. То нали май имаше цяло изследване, че животните наподобяват стопаните си.

# 43
  • София
  • Мнения: 64
О да, чувала съм го това нещо. Преди имах кученце, плачеща булонка... Приличаше много на баща ми... (неговия стопанин)
Убедила съм се, че същото важи и за колите... някакси всяка кола много отива на шофьора си Sunglasses

П.С. благодаря  Embarassed

# 44
  • Мнения: 154
buttinsky , емате си много хубава декорация за масата  Heart Eyes
Добре дошли на всички маци и мацовци!
St. , котките на Месечинка са две,загледай се в снимките,огледални са маците.

Общи условия

Активация на акаунт