Гел за венци - какъв?

  • 50 865
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
Какъв гел за венците при никнене на зъбки давате/давахте?
Бихте ли дали гел съдържащ лидокаин?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 468
Слагам Дентинокс / не съм сигурна, че така се пише/, когато се сетя- 4-5 пъти седмично. Май съдържа лидокаин, честно казано за мен важното е детето да не се дере по цял ден. Ефект не забелязвам, между другото, може би заради рядкото мазане.

# 2
  • Мнения: 1 001
При моя син що годе някакъв ефект имаше Калгел-а. Дентинокса не вършеше никаква работа, а пък и Калгел може да се маже по-често.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 43 833
с лидокаин не бих, ползвах 2-3 , видях, че от всичките има ефект около 5 мин и спряха.

# 4
  • Мнения: 58
Pansoral gel , успокоява но временно

# 5
  • Мнения: 9 272
Аз ползвах Дентинокс и гел за венци на "Бочко". Дентиноксът може да се слага 2-3 пъти на ден заради лидокаина. Бочко гелът е на билкова основа и може да се изпозва неограничено. Затова ги редувах. при най-силните болки помагаха и двата.

# 6
  • Мнения: 11 770
Ползвах Калгел и Бочко, Калгела бързо успокоява, но за много кратко време, а Бочкото незнам колко успокоява, но първо е билков и може да се слага често, и второ на детето много му харесваше Laughing.

# 7
  • Мнения: 2 561
Мажа венците с Dologel...

# 8
  • София
  • Мнения: 27 994
Мажа венците с Dologel...


И аз с него, но не мога да преценя какъв ефект има, защото синът ми още няма силни болки. За кратко помага със сигурност, за по-дълго още не знам.

# 9
  • Мнения: 2 561
И на моята дъщеричка засега помага,но пък наистина болките не са чак толкова силни.Гела е безвреден,няма лидокаин,приятен е на вкус Peace И явно се харесва на малката.

# 10
  • Мнения: 386
И аз даам Дологел.Хареса ми, че няма лидокаин.Обаче ми се струва, че малкия го изяжда мнооого бързо , чак мляска и се облизва.На 2 пъти забелязвам, че след като го намажа и се кротва за малко.

# 11
  • Мнения: 15 379
Ползвах Пансорал бебе, но инцидентно.
Гел с лидокаин никога не бих мазала.

Геловете и средствата за уж обезболяване на бебешките венци са абсолютно безполезни и ненужни.
Изобщо темата за никнещите зъби и болката е често безкрайно преекспонирана.

# 12
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
В началото мазах сина си с Дентинокс, но нямаше ефект или по-скоро ефекта беше за няколко минути. Преди него ползвах Калгел, но и той същата работа. Та по тази причина спрях да го мажа, с каквото и да било. Давам му само Дентокинд, който има по-голям ефект, като че ли, но и той не е вълшебник.

# 13
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265

Геловете и средствата за уж обезболяване на бебешките венци са абсолютно безполезни и ненужни.
Изобщо темата за никнещите зъби и болката е често безкрайно преекспонирана.[/b]

Точно така.
Синът ми съм го мазала няколко пъти, ефекта беше за няколко минути, реших че няма смисъл да продължавам.
За дъщеря ми още не съм купувала, сигурно няма и да купя.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 675
Гелчетата за никнене зъбки - толкова ли са опасни?
Кой лек за зъбки?

Цитат
Въпрос:    Кой лек е бил най-ефикасен при вашето дете?
Дентокинд    52 (24.8%)
Осанит    7 (3.3%)
Колик таблетс    0 (0%)
Пансорал    16 (7.6%)
Дентинокс    19 (9%)
Калгел    26 (12.4%)
Бочко    6 (2.9%)
Схема на д-р Михайлов    4 (1.9%)
Генгигел    5 (2.4%)
CHAMOMILLA CH15    15 (7.1%)
Ashton and parsons infants powder    4 (1.9%)
Dologel    5 (2.4%)
Bonjel    3 (1.4%)
Mundisal gel    2 (1%)
Baby Orajel    6 (2.9%)
Парацетамол    0 (0%)
Нурофен    10 (4.8%)
Панадол    26 (12.4%)
Течен аналгин    0 (0%)
Друго    4 (1.9%)

Синът ми съм мазала инцидентно с Калгел, давах Дентокинд.
Гел с Лидокаин не бих използвала.

Общи условия

Активация на акаунт