Блокира ли вашия тъч скрийн?

  • 35 251
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
Имам следния проблем с телефона-от няколко дни дисплеят му ту блокира,ту работи.Вече веднъж е сменян дисплей,но тогава въобще не работеше.Купен март 2011,сменен дисплей май 2011 и ето,сега пак започва да блокира,а няма и 6 месеца от ремонта.Нося го на място,където не го притискам,но въпреки това блокира.Нормално ли е това за този вид телефони,или моят пак отива на зле?

# 1
  • София
  • Мнения: 888
Имам следния проблем с телефона-от няколко дни дисплеят му ту блокира,ту работи.Вече веднъж е сменян дисплей,но тогава въобще не работеше.Купен март 2011,сменен дисплей май 2011 и ето,сега пак започва да блокира,а няма и 6 месеца от ремонта.Нося го на място,където не го притискам,но въпреки това блокира.Нормално ли е това за този вид телефони,или моят пак отива на зле?
Незнам дали е нормално, но аз съм с NOKIA X6 от една година и не ми е блокирал досега, а аз съм много разсеяна и не го пазя много-много - падал е няколко пъти и все още работи и не е  бил на ремонт.

# 2
  • Мнения: 9 990
Никога не е блокирал, каквото и да значи това, а го нося как ми падне, чак супер небрежна не съм де.Марка и модел?Просто явно дава дефект твоя.

# 3
  • Мнения: X
Да. Смениха ми го срещу скромната сума от 40лв., изгубила бях гаранцията. Tired
Около мен имам пример за поне три проблемни, всичките са Самсунг! Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 353
Дааа и моят Самсунг блокира 2-3 пъти при студено време... Моят е с 2 сим карти и това се случи зимата. От тогава не съм имала проблеми, според мъжа ми не е от студа, но знам ли newsm78 - факт е, че се случи

# 5
  • Мнения: 243
И аз съм чувала, чв Самсунг правят проблеми точно с тъчскрийна  Tired

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Блокира на няколко пъти.
LG е като марка. Махам батерията, ресетвам и всичко е ОК.
Най-гадното е да блокитра, докато някой ти звъни и ти не можеш да му вдигнеш.

# 7
  • Мнения: 230
Аз съм с Нокия...но и той блокира или ме включва към интернет за щяло и нещяло....звъни на разни хора.....искам си стария тел Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 11
Ако блокира целият touchscreen и разните му физически копчета (ако има такива) и се оправя само след вадене на батерия, значи има проблем със софтуера. Бих ви препоръчала да направите update или ако не знаете как, да го дадете на някой, който разбира - и не забравяйте да направите backup преди това, да не отиде всичко на кино. Също така може да проверите да не би пък да сте запълнили паметта, което натоварва допълнително софтуера - трябва да има поне 20-30 свободни МБ на основната карта памет.

Ако проблемът е само в touchscreen-а, то обикновено първо започват да отказват само определени участъци от него, като дори рестарт не му помага - тогава е за смяна и/или хардуерна поправка. За да откаже целия екран и да е от хардуера... трябва да е претърпял болезнена катастрофа - падане от високо, няколко часа на жарко слънце, бутане в пералнята и т.н.  Peace

# 9
  • Мнения: 116
Модела е nokia C3.Целия дисплей блокира-не реагира на докосване.Изключвам телефона без да вадя батерия,после включвам.В началото действаше,а сега ефекта е няколко минути.А когато е работещ,понякога докосвам да отворя примерно във форума една тема,а се отваря горната-сякаш не е центриран.Но и центрирането не помага-преди да сменят стария дисплей пробвах на него.Падал е рядко,а и е с метален панел.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 397
Нокия още от старите модели /без тъчскрийн/ имат софтуерен проблем с екрана.

# 11
  • Мнения: 2 196
Точно и аз със Самсунг имах проблеми.Първо тъч скрийна му се разкранти.

# 12
  • Мнения: 2
И за какво Ви е такъв екран?  Rolling Eyes

Хайде, признайте си, че като средство за говорене и писане на СМС, клавиатурата е по-удобна и по-бърза. Особено, ако трябва да пишеш само с 1 ръка, докато с другата буташ количката, или държиш торбите.

# 13
  • Мнения: 116
Тя тази нокиа има и копчета,не е само тъч скрийн,но за какво ли са ми тези копчета,като телефона се отключва с докосване...Хиляда пъти съм съжалила,че си взех тази нокиа.

# 14
  • Мнения: 11
Мидичка, така както го описваш може и да е софтуерен проблем, който да води до неправилното функциониране на хардуера. Следващия път извади и батерията, изчакай 1-2 минути и я постави отново - това е правилният начин за рестартиране на такива техники. Иначе, както казах пробвай с ъпдейт на софтуера. Nokia последните 1-2 години направиха доста подобрения по софтуера си. Не знам дали си със Symbian, но ако си го ъпдейтни до Symbian 60, иначе ако си с Android, би трябвало вече да имаш достъп и до версия 2 и 2.1 - не следя толкова много Nokia.

Но иначе, за смарт телефони най-добри за мен са Sony Ericsson - минус им е, че са със ОС Symbian поне повечето, и HTC с Android. iPhone също са добри, но за мен са твърде скъпи лъскави играчки, които просто не си заслужават инвестицията. Ако сте паралии и искате супер телефон бих ви препоръчала новия Windows Phone 7.5 Mango - само дето го няма в България, та ще трябва импорт.

Общи условия

Активация на акаунт