ВЪПРОС

  • 2 629
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 693
Днес педиатърката на сина ми ми препоръча /всъщност аз я изнасилих да го направи/ Esberitox за Емката, тъй като след две седмици тръгва на ясла. Въпросът ми е, някой давал ли е такова нещо на детето си, има ли ефект, по колко е давал и колко време го е давал /май станаха много въпросите/? Тя каза - 20 капки на ден, а на опаковката пише 3х15 капки на ден за деца до 6 г. За колко време стига една опаковка, постоянно ли се пие? Питах за Рибомунил, а тя ми отговори, че каквото и да му дам, децата боледуват на подобни места. Иска да види как ще се адаптираме, и ако много боледуваме - ще мислим нещо друго - не иска да го изнежвам явно... Аз ще се видя с нея другата седмица, но дотогава ми се ще да чуя и вашите мнения, защото всъщност съм пред друга дилема - дали изобщо да му давам такива неща, или да го оставя сам да си изгради имунитета /до момента не съм му давала нищо, даже и прословутите детски витамини, и не е боледувал/. Смятам, че вашите мнения ще ми помогнат в избора. Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 975
Ami az znam che ot samite boleduvaniq decata se zakalqvat...... i toj ako ne se razbolee ot edno - shte se razbolee ot drugo...........

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Аз не мисля да давам на Мартин имуностимулатори, докато не видя да има спад в имунната система - в смисъл - той е доста калено дете, да чукна на дърво досега, макар че всеки ден се навън, общува с много деца, случвало се е и с болни деца да има  епидермални и слюнчени контакти, но единственото, от което е боледувал е рубеола.
 Някак си ми се иска по-естествено да се случват нещата, затова сега залагам на каляване, добра храна и много време прекарано навън. Ако видя, че почне да боледува необичайно много и по-продължително ще взема мерки, но засега не мисля да правя нещо повече.

Есберитокс-а съм го пила аз - оправих се бързо, но не твърдя, че е от него - по принцип боледувам рядко и кратко Wink

# 3
  • Мнения: 2 006
Ние още сме малки и не съм се интересувала за тези имуностимулатори,но все си мисля,4е на здраво дете не са необходими,закаления детски организъм е способен да се справи с по-голяма 4аст от циркулиращите вируси,пък и няма гаранция,4е като пие някакви сироп4ета няма да боледува,в слу4ая моето мнение е ,4е са напълно излишни Grinning

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Не искам да те разочаровам, но досега не съм чула положителни отзиви за Есберитокса. Като оставим настрана отвратителния вкус, който трудно може да се маскира в нещо... децата боледуват въпреки приема му.
На моята дъщеря го изписаха след поредни отит и ангина/не боледува цяла зима, за сметка на това м.май си навакса:-(/ за подсилване след приема на антибиотици. При нея се появи страничен ефект от препарата - кашлица. Според лекаря рядко - но се случва, дори преди години, в старите листовки е било описан този страничен ефект като /кашлица до задух/.
И уж рядко но същото се случи и с дъщеричката на едно момиче от Варна от клуба в дир-а...гадна кашлица в следствие на  прием на Есберитокс - спряхме го, спря и кашлица след 24 часа, като се изчисти организма.
Аз още не съм решила какво да давам на Сиси, тя ходи на градина и общо взето е здраво дете...давам и Мултисаностол - витамини и това е засега.

# 5
  • Мнения: 4 458
аз съм давала и не съм доволна - ефект никакъв. сега сме на аквасорс и съм много доволна - цяла година нямат ден отсъствия по болест!

# 6
Аз лично ползвам Респивакс. Това са хапчета, които стривам и давам разтворени в лъжичка сок. Wink  Безобидно е, а предпазва от болестите, които аз наричам яслени. Моят син боледува много рядко - е, имаше период на по-често боледуване, особено в началото, но всичко мина за около месец и сега е бетон! Laughing

# 7
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Мои приятели фармацефти ми препоръчаха Мултисаностол - витаминен сироп, но ние сме още малки за него и педиатърката каза да не го давам още, защото сиропите са допълнително убогатени с минерали и това натоварва бъбреците на бебето. Rolling Eyes

# 8
  • Варна
  • Мнения: 154
Аз също не съм очарована, а също и от други мами съм чувала, че не е нещо особенно.
Миналата зима давах Екин-Епид (пречистен прополис) мисля, че го внасяха от Испания направо е страхотно сиропче никакви проблеми не съм имала. В яслата го водеха като едно от най-рядко боледуващите деца, а ако се разболее мн. бързо се възстановява. НО вече не го внасят и ми препоръчаха "Златно чудо" 1 или 10 номер мисля, едното е имуностимулиращо, а другото е за деца, с подобен състав като Екин-Епида. Вече започнахме "голямата градина" и смятам да му взема "Златно чудо" това което е за имунната система и водорасли.

# 9
  • Мнения: 3 251
wij tuk i az se zainteresuwah za nego,dano ti e ot polza Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5650

# 10
аз също давам на детенце Респивакс вече трета година.
Започнах го когато беше на 2 г. защото много боледуваше когато тръгна на ясла. Мога да кажа че последните две зими сме изкарали само с 1-2 настинки (предимно малко сополи), които туширам още първият ден с 1-2 дози осцилококцинум. През зимата даваме витамини - Animals, пили сме и Мултисаностол, но от този сироп се обриваше и го спряхме.

# 11
  • Мнения: 2 693
Благодаря на всички за отзивите!
За момента сме решили да не подсилваме имунната система. Ще видим как ще потръгне първият месец и ще преценявам в движение. Но май ще се откажа от Есберитокс-а. Не искам да го изнежвам, предпочитам сам да изгради защита, но ако не се справи... ще помагаме. Имам позната, която дава Осцилококцинум превантивно, това редно ли е? И още нещо - давате ли на децата си вит. С профилактично? Ако да - по колко? Или предпочитате комбинирани витамини?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: bobolenta
Благодаря на всички за отзивите!
За момента сме решили да не подсилваме имунната система. Ще видим как ще потръгне първият месец и ще преценявам в движение. Но май ще се откажа от Есберитокс-а. Не искам да го изнежвам, предпочитам сам да изгради защита, но ако не се справи... ще помагаме. Имам позната, която дава Осцилококцинум превантивно, това редно ли е? И още нещо - давате ли на децата си вит. С профилактично? Ако да - по колко? Или предпочитате комбинирани витамини?


Аз давам комбинирани витамини/според мен добри са Мултисаностол и Киди/, давам и витаминС но не по схема или редовно. Давам указаното за възраста и килограмите но не всеки ден а през ден. МОже би ако ядеше повече плодове например, щях да давам и по-рядко, но Сиси яде основно банан, ябълка, това лято диня и праскова. Когато зимата има хубави сочни портокали и мандарини - също хапва, но трябва да им махам ципата. Опитвам се да наваксва поне със сокове но и там предпочитанията и са същите.
Осцилоскокцимум също давам, при нея действат тези лекарства на Боарон. Та като видя, че наоколо децата почват да се разболяват, давам профилактично един или два пъти в седмицата. МИсля, че има ефект - изкарахме безпроблемна зима в яслата където медицинския контрол е по-слаб от този в градината.

# 13
И аз имах същия проблем. Когато синът ми тръгна на ясла - около 2 годишен не беше боледувал. Стоя там един месец и хвана вирусна пневмония. (Да не говорим как ги гледат там лелките). Пневмонията беше лека форма, но на него по никакъв начин не можехме да му дадем антибиотици. Сякаш сам се предпазваше и ни казваше че това е отрова и да не го насилваме. Приеха ни в болница. Оправи се, заведох го на Сандански и там научих за Бронховаксома. Спрях го от градина и започнах да му давам Бронховаксом. Не съм му спирала контактите с деца, даже и болни, но как не кихна близо две години. Сега е на 3 г. и 8 месеца и вече втори ден е на градина. Треперя от страх какво ще стане. Сега търся по аптеките Бронховаксом, но е спрян вноса. Може би защото е на доста разумна цена в сравнение с другите имуностимулатори.  Аз съм много доволна от Бронховаксом.

Общи условия

Активация на акаунт