Инактивирана(убита) противо полиомиелитна ваксина???

  • 3 712
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 411
Ако има мами поставили такава на децата си,моля да ми обяснят от къде са я взели,защото моите лекари  тъпо и упорито ми обясняват,че такава в бг няма Sad

# 1
  • Мнения: 3 777
Има Имовакс полио се казва, на нас Педи ни я даде, тя се занимава с това.
Иначе от доставчика или с поръчка в аптека.

# 2
  • Мнения: 7 186
Добре де аз не мога да разбера защо и двамата ми педиатри твърдят, че убита полиомиелитна ваксина нямало или по- точно не била разрешена за употреба в БГ все още. Заради тях бях принудена да сложа от живата ваксина миналата седмица, при все че имах желание да купя от убитата.
А във форума след това прочетох че доста майки са сложили Имовакс Полио на децата си. В крайна сметка защо така се получава? Педатрите ли не са достатъчно информирани или причината е друга? newsm78

# 3
  • Мнения: 3 164
Има Имовакс полио се казва, на нас Педи ни я даде, тя се занимава с това.
Иначе от доставчика или с поръчка в аптека.


Да и  при нас е така.

Добре де аз не мога да разбера защо и двамата ми педиатри твърдят, че убита полиомиелитна ваксина нямало или по- точно не била разрешена за употреба в БГ все още.


Много странно наистина newsm78 Аз чета , че масово майки я ползват, дали не е нещо при вас от рода на конспирация Mr. Green
Все пак, ако не е разрешена, това не означава, че е ЗАБРАНЕНА, а и на Запад май все нея ползват Thinking

# 4
  • Мнения: 411
Lady,абе ние сме тука живият ужас бе..... #Crazyтака съм подивяла с тези ваксини!Кви са тия лекари,кво е тва чудо #2gunfire #2gunfire #2gunfire.Ама аз ти казах боли го него х..,че ше ти орезили детето!Аз умрех и се съживих,докато го родя,еми няма да го натъпча насила с някъв вирус(околните също са контактни от живата),при положение,че има алтернарива!

# 5
  • Мнения: 7 186
Много странно наистина newsm78 Аз чета , че масово майки я ползват, дали не е нещо при вас от рода на конспирация Mr. Green
Все пак, ако не е разрешена, това не означава, че е ЗАБРАНЕНА, а и на Запад май все нея ползват Thinking

Ми не знам какъв е случая, изрично съм ги питала и двамата- категорични са.
Пък са пловдивски лекари не сме да кажеш някъде в тъмна Индия. Странно. Да си готов да извадиш пари да си платиш пък няма. Rolling Eyes

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здрасти и от мен. На нас тази ваксина дори самият педиатър ни я препоръча, въпреки че и дори да не го беше направил аз пак щях нея да я сложа. Ние му давахме по 15 лв. и той си я взимаше от някъде. Много съм доволна и наистина на запад вече никъде не слагат от живата. В БГ тази ваксина се слага по усмотрение на родителите и лекарите, защото действително ХЕИ не я е одобрила - не че не е разрешена, но не влизала в имунизационния календар като задължителна (задължителна е тази с капките и се поема от здравната каса). Живата ваксина има и повече приеми, отколкото напълно умъртвената. Даже, когато ни искаха документи за ясла и какви ваксини са правени на детето, нашия лекар написа, че сме слагали от "живата" ваксина", за да не се заядат нещо. Това знам за тази ваксина. Дано да съм ти помогнала поне малко. Освен тази ваксина преди да навърши 2 годинки си платих за ваксина против менингит, която също е препоръчителна, а на запад е задължителна.

# 7
  • Мнения: 8 585
Живата ваксина има и повече приеми, отколкото напълно умъртвената.
И двата вида ваксини имат еднакъв брой приеми!

# 8
Lady,абе ние сме тука живият ужас бе..... #Crazyтака съм подивяла с тези ваксини!Кви са тия лекари,кво е тва чудо #2gunfire #2gunfire #2gunfire.Ама аз ти казах боли го него х..,че ше ти орезили детето!Аз умрех и се съживих,докато го родя,еми няма да го натъпча насила с някъв вирус(околните също са контактни от живата),при положение,че има алтернарива!
  Мноооого "тежки" думи и то казани от човек, който и понятие си няма от тези неща  Sick  ДОКТОРИТЕ НЕ СА тези, които ще ти  "орезилят детето" - трябва да бъдеш сигурна в това... И от къде го научи това "околните също са контактни от живата" - абсолютна ГЛУПОСТ! Shocked  Производителите на жива /атенюирана/ ваксина са тези, които произвеждат и другата, убитата ваксина  -  Глаксо Смит и Клайн, Авентис Пастьор и др. Това са едни от най-добрите производители на ваксини в света - значи излиза, че те произвеждат "вредни" продукти специално за нас.  Rolling Eyes  Когато човек не разбира от нещо, то той не бива да си позволява да прави крайни и "компетентни" изказвания, мила! Naughty

# 9
  • Мнения: 8 585
И от къде го научи това "околните също са контактни от живата" - абсолютна ГЛУПОСТ! Shocked
За съжаление пак трябва да те поправям.

Децата, които се ваксинират с оралната ваксина, до 6 седмици са източник на разпространение на полио-вируса чрез изпражненията.
Е кажи сега, че възрастен човек, гледащ децата си НИКОГА не идва в допир с фекални материали на детето си....

Лица, контактни на ваксинираните, могат могат да се заразят с ваксиналните щамове полио.
Междувпрочем, това ясно го пише и тук:
http://www.cdc.gov/nip/publications/pink/polio.pdf
стр.105 (5 of 12). Pink Book 8-th Edition-Американската "Библия" по имунизационните въпроси.

Следователно майката е права.
Да, големите производители още произвеждат орално полио, но предимно за третият свят. Оралната полио ваксина Е РЕЗУЛТАТНА И МНОГО ДОБРА. Причината да не я предпочитаме днес не се крие в нейната неефективност.
Аз лично бих ваксинирал моето дете с 4 дози инактивирана полио ваксина. Същото препоръчвам и на моите пациенти.

# 10
  • София
  • Мнения: 748


Децата, които се ваксинират с оралната ваксина, до 6 седмици са източник на разпространение на полио-вируса чрез изпражненията.
Е кажи сега, че възрастен човек, гледащ децата си НИКОГА не идва в допир с фекални материали на детето си....

Лица, контактни на ваксинираните, могат могат да се заразят с ваксиналните щамове полио.


Само че ваксиналният щам с който се заразяват все пак е инактивиран и теорията в тази посока е, че така дори хора,които не са ваксинирани ,а са в контакт с фекалиите се "ваксинират",поради което ефекта от ваксинацията се умножава,не знам дали ме разбрахте.Сестра ми е лекар-микробиолог и ме посъветва да поставя на детето си жива ваксина,тъй като се смята,че предизвиква много по-дълготраен имунитет от убитата,такава е поставила и на собствените си деца.Аз съм й се доверила!

# 11
  • Мнения: 8 585


Децата, които се ваксинират с оралната ваксина, до 6 седмици са източник на разпространение на полио-вируса чрез изпражненията.
Е кажи сега, че възрастен човек, гледащ децата си НИКОГА не идва в допир с фекални материали на детето си....

Лица, контактни на ваксинираните, могат могат да се заразят с ваксиналните щамове полио.


Само че ваксиналният щам с който се заразяват все пак е инактивиран и теорията в тази посока е, че така дори хора,които не са ваксинирани ,а са в контакт с фекалиите се "ваксинират",поради което ефекта от ваксинацията се умножава,не знам дали ме разбрахте.Сестра ми е лекар-микробиолог и ме посъветва да поставя на детето си жива ваксина,тъй като се смята,че предизвиква много по-дълготраен имунитет от убитата,такава е поставила и на собствените си деца.Аз съм й се доверила!
За съжаление, въпросът е не какво смята сестра Ви, а какво е прието днес в повечето страни, имащи резултатни и достойни за уважение епидемиологични школи. Въпросът с оралното полио приключи за САЩ от 2000 година, а за Европа от 2001-2003. Няма страна от ЕС днес в която да се ползва орално полио. Франция,Германия, Австрия плюс Северният "алианс" страни ползват само ИПВ и то в състава на комбинирани пет и шествалентни ваксини.
Ако по някаква причина се наложи да се върнем към оралното полио-ще го направим. Така или иначе ваксината е ефективна и добра. Засега обаче въпросът стои точно така, както Ви го представям.

С аматьорството в педиатрията е приключено още през 50-те години.  Ако въобще някои школи-германската например-могат изобщо за цялата си история да се нарекат с това определение.

# 12
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Ние също ваксинирахме малкия с Имовакс Полио. Купихме я от Аптечна лига по препоръка на педиатъра.

# 13
  • Мнения: 3 663
таня също е ваксинирана с инактивирана ваксина (имовакс полио) (по съвет на педиатъра)
за мен лично основната причина e, че живата ваксина може да доведе до паралитични реакции (vapp)
купени са от аптеки Ремедиум

Последна редакция: нд, 25 дек 2005, 10:53 от T o n i

# 14
  • Мнения: 3 663
Lady,абе ние сме тука живият ужас бе..... #Crazyтака съм подивяла с тези ваксини!Кви са тия лекари,кво е тва чудо #2gunfire #2gunfire #2gunfire.Ама аз ти казах боли го него х..,че ше ти орезили детето!
тук обаче съм напълно съгласна с кикилота... що за думи, що за стил....  Sick
ако ти е такова мнението за лекарите, защо изобщо ходиш при тях

Общи условия

Активация на акаунт