Лазерна корекция - кога и при какви условия?

  • 40 854
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте, интересувам се от извършването на лазерна корекция на зрението. На 24 години съм, с диоптри -6, -6.5, имам и астегматизъм. Преди години ми бяха казали, че трябва да съм поне на 25, за да няма опасност от връщане на диоптрите, след това ми бяха казали, че поне една-две години не трябва да има промяна в диоптъра. Програмист съм - целият си живот ще изкарам пред компютрите, така че бих искала да си помогна на очите по някакъв начин, защото с очила и с лещи окото малко или много се напряга и уморява (особено с лещи).

Та накратко - кога и при какви здравословни условия е удачно да се извърши лазерна корекция?

Благодаря предварително за отделеното време!

# 1
  • Мнения: 154
ива,условията са ориентировъчни, но желателно е човек да е над 20, над 25 години още по- добре, и диоптъра да не се е променял последната една година поне.

# 2
  • Мнения: 187
При -9/-2.25 диоптъра възможно ли е корекция само на едното око? Къде се извършват такива корекции в България?

# 3
  • Мнения: 154
emm, разбира се че може да се направи корекция и само на едното око. Лазерна корекция може да направите в частни клиники, тъй като това е операция която не се заплаща от касата. Конкретните очни клиники, където се извършва може да проверите в интернет.

# 4
  • Мнения: 3
IVA prepory4vam Ti Cachet , stiga astigmatizma ti da ne e > ot 1 D .

# 5
  • Мнения: 65
Една позната наскоро си прави такава операция. На 22 години е и за последните 6 месеца дьоптърът й беше скочил много, затова и си направи операцията. Аз не съм запозната с условията, но явно това за годините и че дьоптърът не трябва да се е променял не е вярно.

# 6
  • Мнения: 14
Привет!Рядко пиша във форума,но като видях темата реших да се включа.Оперираха ме през 2008,когато бях на 24г. в клиниката във Варна "Света Петка" при доцент Митов.Имах много диоптри(около 7) и тежка форма на астигматизъм.Преди корекцията ходих на преглед около половин година по-рано,така че най-добре иди да се посъветваш(и прегледаш) в самата клиника,която си избрала.Манипулацията е кратка,чувства се дисконфорт и след като мине упойката има и лека болка и дразнене от светлината,но повярвай ми това са най-разумно изхарчените пари в моя живот,още на другият ден виждах така,както никога досега не бях виждала.Една едмица спиш и се къпеш с пластмасови капачета на очите,около 5-6 месеца виждаш малко странно нощем.Дават мисля около 1 месец болничен.През 2010 родих дъщеричката си секцио,така ми препоръчаха заради корекцията,защото все пак ретината ми е отлепяна веднъж,така че имай го впредвид.Но мен ако питаш не се замисляй изобщо,няма нищо по-хубаво от това да виждаш нормално.Успех!

# 7
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен:) Аз съм на 23години, бях с -6 и -5,50 късогледство и имах астигматизъм на двете очи по 1,5. Октомври 2011г си направих лазерна корекция в клиниката Св.Петка във Варна. Страшно съм доволна, едно че ми свалиха диотъра на 0, друго че отношението в клиниката е страхотно...може би защото е частно незнам.. От октомври се чувствам като преродена, сутрин не търсиш къде са очилата или лещите..вечер си лягаш без всичките онези досадни процедури за махане на лещи и т.н.
Хубава вечер ви желая  Hug

# 8
  • Ловеч
  • Мнения: 144
garfiela, можеш ли да ми кажеш колко струваше корекцията? От много години отлагам, но много ми се иска да си направя и май вече е наближил момента Simple Smile

# 9
  • Мнения: 5
Здравей, sillvy83! Моята корекция струваше 800 евро на око, но има и по евтин вариант който е 600 евро на око. Разликата е, че ако заплатиш по 800 евро на око ти правят едно или две изследвания повече. Мой познат си направи корекцията от 600 евро и е страшно доволен, смъкнаха му диоптрите на 0. Според мен не трябва да се пестят пари за здравето ни, не съжалявам, че съм заплатила 1600 евро за цялата корекция..просто това да виждаш чисто и ясно,без да пресвиваш очи....невероятно е.. чувстваш се като нов човек:) Така, че Силви събирай паричките и отивай да ти я направят.
 
P.S. Първичния преглед е 120 лева. След корекцията имаш 4 безплатни прегледа. Това е от мен,ако имаш въпроси, ще ти отговоря с голямо удоволствие.  Hug

# 10
  • Ловеч
  • Мнения: 144
Много ти благодаря за отговора, паричките са почти готови, май трябва да започна да събирам смелост, че малко ме е страх Simple Smile Понеже диоптрите ми не са големи се колебая дали си заслужава риска нещо да се обърка, но пък много искам да махна очилата!

# 11
  • Мнения: 3
От 2 години и малко съм с лазерна корекция PRK - напрви ми я д-р Гугучкова във Вижън. Благодарна съм за всеки ден, в който нямам нужда да нося тежките и ужасни очила, от които постоянно ме болеше главата, бяха много неудобни и постоянно диоптерът ми растеше. (тогава бях на 28 и пак растеше).

Няма да крия - боля ме след операцията, защото май забравиха да ми дадат успокоителни, а през уикенда не успях да се свържа с клиниката и не искам да си спомням колко болка изтърпях. Предполагам, че тъй като роговицата ми беше изключително тънка се е получило така, не знам. Предполагам, че болката е строго индивидуална - в деня, в който ме оперираха имаше десетки хора, с които след това се засичахме по прегледи и всеки казваше, че не го е боляло, дори връщаха капките, които евентуално капеш, ако те боли.

Самата операция не боли, нищо не усещаш, не е никак страшно, всички бяха много мили и внимателни. Екипът е на отлично ниво. Всеки миг от това изпитание си струва за свободата, която имам сега - зрение, което на прегледите ми казват, че е невъзжно да имам. Но ето - имам го. В момента работя по 12 часа на компютър и да чукам на дърво, нямам проблем. Разбира се с ежедневни какпи за овлажняване. Горещо препоръчам да си дарите тази свобода. Цената беше преди 2 години за 2 очи - 3К лева.

Надявам се, че съм ти помогнала с информация. Зрението е безценно.

# 12
  • Ловеч
  • Мнения: 144
Определено много полезна информация, много благодаря!   Hug Жалко, че така се е получило при теб с болката, но явно си е заслужавало!

# 13
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз също съм с корекция на очите в Св.Петка през декември 2008 г. Късогледа бях с 5 и 3,5 деоп.и голям астигматизъм.Корекцията ми е от 600 Е на око.Много съм доволна защото аз и лещи не можех да нося.
Хубавото е че на предварителния преглед за който трябва да си отделите цял ден.Доц. Митов ви казва на каква степен ще ви възвърне зрението и за колко време./случвало се е да откаже корекция/

# 14
  • Мнения: 3
@sillvy83, заслужаваше си всяка минута болка, защото сега виждам и съм мобилна, както винаги съм си мечтала. НО - това не оправдава лекарите, че не се сетиха да ми изпишат успокоителни. Защото трябваше да се справям в 3 течни аналгина, кафетин и какво ли не, докато не пийнах един нурофен и едно приспивателно. Но пак казвам, при 90% от хората не се усеща нищо.

# 15
  • Мнения: 4 569
И аз ще събирам пари за лазерна корекция. Очилата ме загрозяват. Страх ме е от болката.  Grinning

# 16
  • Мнения: 87
ЗДРАВЕЙТЕ!

Решила съм да си направя лазарната корекция, но моят очен лекар ме разубеждава, че съм на 40г и няма смисъл да си давам парите на вятъра, защото след тази възраст диоптрите се възвръщали.

Моля споделете ваш опит или на ваши близки по въпроса с възрастта.

п.с искам 5-10 г да виждам без лещи или очила, но дали ще е възможно???

 Hug

# 17
  • Мнения: 253
Здравейте,Djona!Не сте уточнили за какви диоптри става въпрос.Дали имате далекогледство,късогледство,астигматизъм или имате вече възрастово далекогледство.Компетентно мнение за Вашия случай бихте могли да получите от хирург,който прави лазерни корекции на зрението,за да няма недоразумения.Има доста параметри,които се изследват и взимат в предвид,преди да се прецени възможността за лазерна корекция.След всички тези процедури може да получите конкретнен отговор за това какво може и какво не би могло да се коригира.

# 18
  • Мнения: 398
Здравейте!

От септември 2011 год. съм с очила.Астигматизъм имам от малка,носих очила като дете, но след това ги свалих.Ходила съм на прегледи и ми казваха, че всичко е ОК.
Септември реших да се прегледам, тъй като надалеч не виждах изобщо добре. Резултатите, които имам са следните
SPH: ляво око 0.00 ; дясно око -0.25
CYL: ляво око -1.50 ; дясно око -1.00
AXIS: ляво око 170.0 ; дясно око 175.0

Прегледа е правен в английска оптика, но мисля системата е една и съща.
Въпроса ми е мога ли да си направя лазерна корекция? На 28 год. съм.
Нямам кой знае какви проблеми с носенето на очилата, но сякаш предпочитам да съм без тях  Simple Smile

Благодаря ви предварително   bouquet

# 19
  • Мнения: 253
Здравейте!Трудно е да се даде отговор само въз основа на диоптъра Ви!Взимат се под внимание доста други важни фактори и параметри на роговицата.Необходим е и преглед на широки зеници.Важно е диоптъра Ви да не се е променял в разстояние на около 2 год.Астигматизмът,който имате не би трябвало да Ви създава големи затруднения.Бихте могли да опитате също и с меки контактни лещи за астигматизъм.Заповядайте в оптики GRAND-и JOY-Optics!Можем да Ви бъдем полезни!

# 20
  • Мнения: 398
Благодаря Ви, Д-р Петрова   bouquet

# 21
  • Мнения: 4
Здравейте!
Аз съм на 21г. Диоптърът ми е на двете очи е -3.75. Нося очила от 4-ти клас. От известно време диоптърът ми не беше скачал забележително. От около половин година се налага да работя нон-стоп на компютър и забелязвам как вече трудно виждам през очилата.. диоптърът ми е скочил значително предполагам, но не съм ходила на преглед скоро.
Силно искам да си направя лазерна корекция , но чета, че възрастта и това дали се е променял диоптърът ти или не са от значение. Страх ме е ако си направя лазерна операция да не ми се възвърнат диоптрите. Болката и дискомфорта са ми най-малката грижа.. 

# 22
  • Мнения: 814
Колко трае възстановителния период при една такава  корекция?

# 23
  • Мнения: 2
Аз съм на очила, но направи си една консултация с още една лекарка Албена се казва, тел. 02 857 6936, СОБАЛ Визус ООД. Много е наясно с тази тема

# 24
  • Мнения: 2
Здравейте,

имам голям диоптър (-11) късогледство и в момента съм с меки лещи,от около 10-тина години се чудя дали да си направя лазерна корекция на зрението и вече съм решен.Искам да ви попитам и ако някои може да ми помогне със съвет.До каква степен би ми премахнало късогледството тази интервенция и нещо много важно къде ще е най-добре да се направи тази операция,много хора ми казват че най добре ще е в Истанбул,ще се радвам ако ми препоръчате клиники,аз съм от Бургас по принцип.

# 25
  • Мнения: 4
Здравейте! Simple Smile Аз също имам въпрос. Колко дълъг е възстановителният процес след операцията? И има ли някакви дейности, които не се препоръчват известно време след нея? Благодаря, очаквам отговора ви!:)

# 26
  • Мнения: 253
Здравейте,

имам голям диоптър (-11) късогледство и в момента съм с меки лещи,от около 10-тина години се чудя дали да си направя лазерна корекция на зрението и вече съм решен.Искам да ви попитам и ако някои може да ми помогне със съвет.До каква степен би ми премахнало късогледството тази интервенция и нещо много важно къде ще е най-добре да се направи тази операция,много хора ми казват че най добре ще е в Истанбул,ще се радвам ако ми препоръчате клиники,аз съм от Бургас по принцип.
Здравейте!Най-точен отговор на въпроса дали да е възможна лазерна корекцията при Вас,ще получите само след пълен преглед и топография на роговицата.След тези изследвания ще получите и отговор за възможността за пълна корекция на Вашия диоптър.Много съвременни и модерни апарати с последни технологии има и в България.Водещи клиники в тази област има няколко-в София и Варна.Много информация има по тази тема и в интернет.Мисля,че Вие сам ще изберете за себе си най-доброто,като се сдобиете с повече информация и мнения.Поздрави!

# 27
  • Мнения: 2
Благодаря ви за отговора,

аз разбрах че може би най добри в България са в Света Петка гр.Варна,ще се радвам,ако някой,който е ползвал услугите им си даде мнението.

# 28
  • Мнения: 266
2010 година отидох  в EyeStar Clinic в Истанбул с диоптър -3 и на следващия бях с 0  newsm44 newsm44 newsm44 Дават доживотна гаранция - тоест ако след лазера случайно се появи диоптър или астигматизъм го оправят безплатно.
Една от сестрите говореше български.
Изключително доволна съм - посрещнаха ме на автогарата, настаниха ме в хотела, махнаха ми диоптъра и като си свършиха работата пак ме изпратиха до автобуса. Страхотно отношение.
Пратете запитване и ще ви обяснят подробно  Wink
http://www.eyestar.bg/ceni

# 29
  • Мнения: 266
Да поясня - отидох в Турция, защото за същите пари, дори по-малко от в България получих доживотна гаранция, екскурзия с придружител и 2 дни хотел в центъра на Истанбул newsm10

# 30
  • Мнения: 4 569
И колко пари ти излезе удоволствието, Ема86?

# 31
  • Мнения: 176
И колко пари ти излезе удоволствието, Ема86?
И аз ще ти бъда благодарна да споделиш.
От години ми се иска да си направя такава корекция, а все нещо друго излиза на преден план.

# 32
  • Мнения: 89
Здравейте на всички!
Присъединявам се към Ema86 - през 2011 си направих лазерна корекция на зрението в клиника EyeStar в Истанбул. Отношението на лекарите, медицинския и обслужващия персонал към пациента е невероятно! За пръв път в живота си се чувствах като принцеса!
Цената е 1090 евро за операция на двете очи, в цената влизат преглед, пространни изследвания, медицинска застраховка, лекарства, персонални грижи за всеки пациент във всеки един момент. Предлагат дори до теб да има постоянно медицинска сестра, която говори родния ти език, като постоянно означава да бди над теб преди, по време и след операцията, докато не си тръгнеш. Техен сътрудник те посреща в Истанбул и след като приключи операцията те и изпраща обратно за България.
Аз не се възползвах, защото познавам Истанбул, исках да остана 3-4 дни, да похапна локум, баклава, да напазарувам  Laughing
Операцията, нощувката, пазаруването, транспорта ми излезе 2500 лева /1250 евро/, т.е. съм похарчила към 200 евро за глезотийки.
Да не пропусна да спомена, че на Коледа, Нова година и Великден получавам поздравителни картички от клиниката. Много мило!
Моят съвет е всеки, който реши да направи подобна стъпка, да се запознае с предимствата и недостатъците на технологията за лазерна корекция на зрението. И след като е преценил дали все още иска, да го направи при отличен специалист.  Аз се доверих на тази клиника и съм невероятно благодарна!

# 33
  • Мнения: 89
Забравих да кажа, че никак не боли и веднага след интервенцията виждаш кристално ясно.
Лекаря препоръча да не си мия лицето плискайки се с вода, да не попада вода, грим в очите до 3 дни след интервенцията.
Мен не ме болеше, виждах нормално, само влажното време в Истанбул ми причиняваше лек дискомфорт.

# 34
  • Мнения: 266
1100 евро, защото хотелът, в който бях беше с 10 евро по-скъп. Не казах цена, защото все пак ходих там 2010 година, март месец и мислех, че цените са се променили.
Наистина съм впечатлена от отношението на персонала (също ми пишат на мейла поздрави за празниците) и най-вече от резултата. Приемат по 10 човека на ден. Имаше хора от Румъния, Италия и Германия, поне в моя ден. Процедурата с лазера трае около 10 минути, малко е гаднично (все едно имаш пясък в очите), после дремнах 1-2 часа и вечерта обикалях кръчмите без очила  newsm68 newsm44 newsm68

# 35
  • Мнения: 15
Здравейте, и аз от доста време си мисля за лазерна корекция на зрението, защото ми омръзна с тези лещи и очила.
Четох доста теми по въпроса и оставам с впечатлението, че най-добрия вариант е EyeStar в Истанбул.  Моля за малко повече подробности, как си записахте час, какво ви трябваше, изобщо каквото се сетите по въпроса...

# 36
  • Мнения: 4 569
Ето страницата на клиниката http://www.eyestar.bg/ , там пише.

# 37
  • Мнения: 15
Естел, много благодаря! Сега ще разгледам!

# 38
  • Мнения: 89
Аз се свързах с техен представител от офиса им в София. Писахме си доста време в скайп с жената. Казва се Еми, беше много любезна, отговори на всичките ми въпроси пространно и търпеливо. Освен това ми резервира хотелска стая, датата за операцията, помага и при избора на компания за пътуване до Истанбул.
Даде ми телефона си и ми поръча да й звъня и при най-малкия проблем или за най-елементарния въпрос. Това ми беше полезно, защото хем някой свърши организацията вместо мен, хем и знаех, че АКО се наложи, има с кого да се свържа дори и за да я чуя как казва "всичко е наред, притесняваш се излишно"  Laughing

# 39
  • Мнения: 15
marjan357Това звучи страхотно! Ще трябва да се задействам по въпроса. Изборът е ясен, остава да намеря парички! Simple Smile

# 40
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
Здравейте-и аз да споделя радостта си от махането на диоптера . Направих си корекцията във Вижън преди 7г с -8 и -6 диоптри и много голям астегматизъм . Всичко ми изчистиха до 0 , много леко и безболезнено мина всичко -след корекцията ми дадоха хапче за сън трябваше да си почина поне 4 часа със затворени очи за да не усещам неприятното дразнене . След моята корекция и майка ми си направи такава корекция- тя беше на 45 г тогава а по-късно след 2 години и  брат ми ни последва той беше тогава на 20г И тримата до момента сме страшно доволни . Успех на всички които са решили да си направят лазерната корекция -това е нещо което си заслужава на 1000% , за зрението пари аз не пестя -то е най важно  Peace

# 41
  • Мнения: 89
Много си права - за мен всеки ден е благослов защото виждам кристално ясно!

# 42
  • Мнения: 266
Тия 1100 евро са ми най-добре изхарчените пари newsm10 Беше ми доста трудно да ги събера, но съм много щастлива, че вече не се занимавам с лещи и очила  newsm44

# 43
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
да това е най приятната част от всичко -да станеш сутрин и да видиш всичко кристално ясно а не да почвам да мия лещите да ги слагам и т.н. .... друго си е бистрия поглед рано сутринта . Peace

# 44
  • Мнения: 1 476
Svetla Bo, при кой хирург си направихте операцията? Ако не е удобно, може и на лични,моля.

# 45
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
лазерната корекция ми направи д-р Дойчинов  Peace, страшно съм доволна

# 46
  • Мнения: 1 476
Много благодаря! Чувала съм много положителни отзиви за него. Гледала съм и репортажи с негово участие.

# 47
  • Ловеч
  • Мнения: 782
На 14-ти направиха на мъжа ми лазерна корекция в Св. Петка - Варна, за сега е много доволен!

Последна редакция: сб, 16 мар 2013, 12:00 от Ив*

# 48
  • Мнения: 108
Единственото, което е неприятно е да отидеш до Турция с нагласата за операция и след направените там прегледи да се окаже, че си неподходящ (това ще са доста разходи). Но пък, ако си подходящ, доколкото разбирам от сайта веднага на същия ден ти правят корекцията, което е супер.
 И другото, което ми се вижда като неудобство, е че ако не дай си Боже нещо в бъдеще се случи и е спешно - трябва да хукваш към Турция, защото колкото и да е не е на 2 крачки разстояние. Иначе ми се вижда всичко чудесно, толкова много хора са доволни, приемат само до 10 на ден....

# 49
  • Мнения: 266
Ходих до Истамбул с автобус от Варна, спах през цялата нощ, билетът 2010г беше 50лв  Simple Smile
Все пак където и да ти направят нещо се очаква да си свършат работата, не да има рекламации.

За лазерна операция условията са да си под 40години и за последните 6 месеца да няма промяна в диоптъра.
Аз съм доволна, нямам никакви оплаквания.
Пожелавам на всеки да има финансовата възможност да се отърве от лещите и очилата  (ако иска да си носи за красота, но без диоптър)Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 1 270
Аз си направих корекцията преди година във Вижън при д-р Пешева. Имах много голям диоптър и на двете очи и астигматъзъм. Сега е нула  Peace Имах много прегледи след корекцията, вечерта се обадиха от клиниката, за да проверят всичко ли е наред. Сега - година след корекцията пак съм на преглед. Отнощението им е перфектно. Не бих се оперирала в Турция.

# 51
  • Мнения: 61
здравейте аз съм след лазерна корекция трети месец опасявам се че нещата не са добри зрението ми е променливо но не това ме притеснява толкова а факта че дясното ми око все още вижда много размазано
попитах при прегледа не получих пояснение ,, защо,, то ясно ще съм с очила но дали това зрение със сенки ще се оправи или няма надежда

# 52
  • Мнения: 49
Вече 7 месеца мъки и ужасно зрение след ласик процедура.
Съжалявам но трудно виждам и за това няма да пиша повече.Който е решил да се запознае с рисковете от лазерна корекция нека да прочете написаното от мен:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=693997.0
Хора, това е руска рулетка

# 53
  • Мнения: 61
така е повярвайте РУСКА РОЛЕТКА Е не правете това със здравите си очи за нищо на света носете си очилата и бъдете благодарни че виждате с тях
дори и самата корекция да е направена правилно усложненията с които явно лекарите не са много на ясно разрушават зрението

# 54
  • Мнения: 89
Вече 7 месеца мъки и ужасно зрение след ласик процедура.
Съжалявам но трудно виждам и за това няма да пиша повече.Който е решил да се запознае с рисковете от лазерна корекция нека да прочете написаното от мен:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=693997.0
Хора, това е руска рулетка

Ако си се оперирала в Турция, в Eye Lasic, ти имаш медицинска застраховка и ако не си доволна от резултата клиниката поема сметката за повторна интервенция.

# 55
  • Мнения: 61
а как ти връща  зрението какво компенсира факта че си сляп или полусляп

# 56
  • Мнения: 49
повторна......седем месеца инвалид и всичко от начало.....просто няма начин.
само да прогледна нормално дори и с очила, ще си ги нося със радост.

# 57
  • Мнения: 61
прав е човека след месеци мъки няма как да се подложиш на всичко това отново и гаранция пак няма никаква естествено пак РУСКА РОЛЕТКА  и мъки а кой знае
ХОРА ПОДЛАГАЙТЕ СЕ НА ОПЕРАЦИИ САМО АКО НЯМАТЕ ДРУГ ШАНС ИЛИ ОСЛЕПЯВАТЕ ИЛИ ОПЕРАЦИЯ ИНАЧЕ НЕ НЕ И НЕ

# 58
  • Мнения: 4
Такаааааа забелязвам напоследък доста отрицателни мнения за лазерната корекция на зрението. Sad А аз тъкмо започвам да проучвам темата. Може ли да попитам mili1 какви са тези „усложненията с които явно лекарите не са много на ясно разрушават зрението”?
Аз не съм с големи диоптри -2 -3 и съм на 35 г. Посетих Ресбиомед и ми казаха че аз съм за метода reLEX SMILE. Малко ми е трудно да осъзная разликата с /явно най-често прилагания метод/ LASIK…  Някой може ли да ми каже повече за метода SMILE или някой минал по този път да даде съвет? 

# 59
  • Мнения: 61
не мога да кажа какво точно е възпалението на очите ми още не е отминало  но знам че нещата се влошиха след него много върна се и диоптър и астигматизъм сухотата се усили а това е 4-5 месец когато нещата трябваше да тръгнат на добре с едното око виждам размазано замъглено и затъмнено и когато работя става ад едва се справям
ще ви пиша ако мога да виждам какво се е случило в крайна сметка сега още няма краен резултата
надявам се да се оправя и тези възпаления и сухота да не ми останат до живот
очите и парите и живота си е твои но ако един ми беше казал и една дума лоша за тази корекция преди фаталният за мен месец  май нямаше да се подложа на това риска е голям няма вече две мнения а  може би бедата идва от това  че след корекцията лекарите или не знаят или не им пука какво се случва бях свидетел как добре и внимателно се отнесоха с жената която имаше добри резултати на първата седмица и как се отнесоха с мен когато ме питаха за числата а аз отговарях че виждам в мъгла дразнението им беше явно

# 60
  • Мнения: 49
Така е mili1
Аз казвам: не ги виждам ясно, двойни са и се наслагват образите
Докторката: ааа виждаш виждаш, то сега пак има някакъв вирус, сигурно си го хванал.
Аз: Може ли да ми дадете болничен, трудно ми е да работя.
Тя: Ама ти нямаш нужда а и нали ти дадохме по рано.
 #2gunfire

# 61
  • Мнения: 49
И наистина номера не е да направиш операцията а да се справиш с евентуалните усложненията. А в тази област хич ги няма.
Как ви звучи: Топене на роговицата
Ами: перфорация
Да много много много редки случай на усложнения но ако това сте вие.

# 62
  • Мнения: 61
о да това с болничните се случи и с мен след първият месец аз им казвам че виждам всичко в мъгла и работа с документи и на комп  а те ми изписаха очила за четене и не ми дадоха болнични след като си поисках по тел документите от тях да се явя на комисия за удължаване на болничен чак тогава се стреснаха та се извиняваха станало грешка не ме били разбрали че искам болничен глупости големи както и да е това но да им казваш че имаш проблем и аз казвам с дясното око а те отг сухи са ти очите как лявото не е а дясното е
просто гледат да те махнат от главата си спасявай  се ти вече си платил сега с теб ли ще се занимават

# 63
  • София
  • Мнения: 1 270
Не мога да ви разбера - като имате проблеми защо не кажете къде и при кого сте си правили корекцията. Вече няколко месеца в най-различни теми само заклеймявате наред всички лекари и всички клиники. Така както има неуспешни така има и успешни корекции. Ако проблема е в компетентността на лекарите, то дайте конкретни имена, ако проблема е в апаратурата и в организацията в клиниката, то кажете коя е клиниката. Не съм лекар, като пациент не винаги съм срещала само добро отношение, но не мисля, че е коректно да се дават обобщения на цялото лекарско съсловие.

# 64
  • Мнения: 61
да ви кажа да знаете очна клиника Света Петка във Варна
никога не съм се замислила къде да се обърна за тази корекция защото са известни за мен от 20 години колко са добри в тази област
дали самата корекция или не навреме откритите усложнения но резултата 5 месец вече е лошо зрение
там ме преглеждаха всеки път различни лекари а на прегледа на първият месец лекаря които ме гледа се зачуди защо така с това око а друг лекар го  погледна от страни и вдигна рамене без интерес или отговор и без да погледне окото ми или да направят някаква консултация с друг лекар

# 65
  • София
  • Мнения: 1 270
mili1 съжалявам, че се е получило така. Искрено ти пожелавам да има начин да се оправи зрението ти  Hug Благодаря ти, че сподели къде си я правила и за отношението на лекарите, за да е полезно на други, които ще отидат там.
sun girl, а ти къде направи твоята?

# 66
  • Мнения: 74
inesines, прочетох набързо за процедурата relex smile. Доколкото разбрах, тя наистина е подобна на lasik. Но докато при lasik се отрязва (с един вид лазер) сравнително голямо капаче, отмята се и повърхността отдолу се аблира с друг вид лазер (аблация значи послойно изпарение, тоест тъканта се изпарява слой по слой), то при relex smile с един и същ лазер първо се оформя нещо като миниатюрна лещичка под повърхността на роговицата, а след това се прави много по-малко капаче и тази лещичка се маха, а капачето се затваря. Тоест, разликата е в начина, по който се отрстранява тъканта от дълбочината на роговицата - дали чрез аблация или чрез "отрязване". Пише, че възстановяването е по-бързо. Възможно е поради това усложненията, свързани с оздравяването на роговицата, да са по-малки. Но от друга страна, методът май е по-нов, така че надали има толкова статистика, колкото за lasik. Освен това, предполагам, че риск от децентриране е същият като при другите процедури.

# 67
  • Мнения: 4
Благодаря за отговора и обяснението. Аз естествено ще се поровя още преди да направя последната стъпка, все пак ми предстоят един куп изследвания... Доколкото разбирам както с повечето нововъведения, ако е свършена работата добре, ще има и добър резултат и малко по-щадящ отколкото е lasik, ако обаче стане гаф – тогава май никой не може да ми помогне... Аз гледах едно видео в интрернет с процедурата smile, нямаше и 4 минути на око – важно е само хирурга да е точен. А някой има ли отзиви за д-р Алио в Ресбиомед?

# 68
  • Мнения: 61
този лекар и тази клиника не са ми известни
а не мисля че доц Митов не е добър специалист но виж ме мен сега
помисли добре преди да направиш този експеримент със себе си няма връщане на зад това помни

# 69
  • Мнения: 49
И доктор Хубанов може да е перфектен при операциите нооооо усложненията мисля че не са му по специалността.Поне да беше си го казал и да ме прати за консулт някъде.
Тези почти 7 месеца чакане може да ми костват значително намаление на зрението за винаги

# 70
  • Мнения: 141
Включвам се и аз в темата с молба, ако може който си е правил операция да казва къде си я е правил?
Много ми се иска да си махна диоптрите (-6,5), но много ме е страх. Бях чула добри отзиви за клиниките в Истанбул, но ... не мога да се наканя и все проучвам, и проучвам.

# 71
  • Мнения: 74
inesines,
Наистина казват, че е по-щадящ от lasik, но не знам дали се прави у нас и ако да - дали лекарите имат достатъчно опит. Трябва да имаш предвид и това.
Според мен основното, което трябва да провериш за себе си, е сравнението lasik спрямо lasek. Доколкото знам, на хората с нормални роговици лекарите не обясняват за двата метода, а директно ги насочват към lasik. За себе си знам, че дори да имах избор (заради тънки роговици нямах), щях да настоявам за lasek. Препоръчван ти хубаво да си изясниш същността на двата метода, с предимствата и недостатъците им - това е по-важно, отколкото да се концентрираш на една модификация на единия от методите, пропускайки другия. Ако имаш някакви въпроси, ще се радвам да ти отговоря доколкото мога.

Слънчогледи, доколкото разбирам, две са основните места - София (Вижън и Ден) и Варна (Св. Петка и Николай Чудотворец). След това, което се случва със sun girl, не бих препоръчала последното място. Даже не толкова заради усложнението (може да се случи навсякъде), а заради начина, по който се справят с това усложнение. За този род операции за себе си следвам правилото - прави се само, ако си убеден. Ако нямаш проблем, който да налага операцията, може спокойно да изчакаш известно време, докато си сигурна в избора си. Успех, каквото и да решиш!

# 72
  • Мнения: 141

Слънчогледи, доколкото разбирам, две са основните места - София (Вижън и Ден) и Варна (Св. Петка и Николай Чудотворец). След това, което се случва със sun girl, не бих препоръчала последното място. Даже не толкова заради усложнението (може да се случи навсякъде), а заради начина, по който се справят с това усложнение. За този род операции за себе си следвам правилото - прави се само, ако си убеден. Ако нямаш проблем, който да налага операцията, може спокойно да изчакаш известно време, докато си сигурна в избора си. Успех, каквото и да решиш!
Благодаря за отговора. Ами не съм сигурна и май наистина ще изчаквам, но ще следя темата , може да се появи нещо ново ( и сигурно).

# 73
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да благодаря на всички за мненията и най-вече на тези, които споделят своя злощастен опит. Аз от много години се чудя дали да се подложа на такава операция. Но в началото на своите колебания нямах достатъчно пари, а и диоптъра ми се променяше, а аз също знам, че е добре да не се е променял поне 1 година. Вече за мен парите не са особен проблем и диоптъра ми мисля, че е стабилен от няколко години. Имам късогледство доста висок диоптър: -5/-5.50 + астегматизъм 1,25 на двете очи и наистина ми е неприятно да нося очила и някакси се комплексирам, но благодарение на мненията, не бих се подложила на тази операция, както и поради още една причина. Когато през 2009 г. отидох във Вижън, за да си направя преглед, дали съм подходяща за лазерна операция, се оказа, че съм. Най-напред ми направи впечатление, че д-р Пешева, която тогава извършваше тези операции, си беше с очила. Второ управителката на болницата (за жалост не ѝ помня добре името) буквално ме натискаше да си направя операцията, въпреки моите възражения, че би трябвало диоптъра ми да няма промяна поне 1 година. Така че ми се стори по-скоро, че искат да ми вземат парите, а пък после ако ще да ми се покачи пак диоптъра. И на последно място д-р Пешева така и не можа да ми предпише очила, тъй като когато ми даваше да чета текст от близо, го виждах леко размазано. Мъчи се доста време и в крайна сметка нищо не се получи. Така че относно клиника Вижън - аз лично не бих я препоръчала. Ако някога все пак ми се наложи, със сигурност не бих си направила операцията в Бг.

# 74
  • Мнения: 4 569
Медеа Мис, мислила  ли си за лещи?
И аз не искам да нося очила /загрозяват ме, комплексират ме, не се харесвам, мразя ги/  и минах на лещи. Много съм доволна, чувствам се като нова и постоянно се гледам в огледалото.  Flutter
Не е прекалено скъпо удоволствие, трудно е напасването на марките лещи и разтвор.
Ако искаш ела в уютната ни темичка за лещи и питай каквото те интересува.  Peace
Аз за мен си съм решила, че оставам на лещи и дори да имам излишни пари няма да ги дам за лазерна корекция, а за нещо друго.

# 75
  • Мнения: 49
Естел бързоход.... поздравявам те за решението ти. Аз се обявявам твърдо против лазерните корекции. Знаете ли какво е да станеш сутрин и да ходиш със затворени очи до мивката или с отворени но без да мигаш. Защо ли, защото те болят като мигаш. А вече минаха повече от 8 месеца.

# 76
  • Мнения: 61
и да продължа ...
след като си напълня очите с химия за да ги отворя тръгвам на работа с размазано зрение , влизам на работното си място и колежките ми са без лица като филм на ужасите е повярвайте ми
добре че към обяд нещата се подобряват малко та да мога да работя и добре че работя това вече 7 години та се справям и без особено да виждам и до кога вече 6 месеца е така
ако имате пари не ги давайте да си увредите повече очите отидете на екскурзия или си купете нещо насладете се на живота с тях
а лекарите да си припомнят Хипократовата клетва и да помагат на хората с проблеми които не са никак малко а не да печелят като съсипват здравите очи

# 77
  • Мнения: 1 336
Не бих се подложила на лазерна корекция особено при нов, неизпробван метод. Всеки ден виждам колежката ми, която имала проблеми с очите преди години, отишла в София за манипулация с "най-новия" лазерен метод и сега вече 15 години не може да прочете нормално написан текст на лист и не се разделя с лупата. Аз съм с -7.50 и наистина бих се радвала да се разделя с диоптрите и сигурно могат да ми ги махнат, но според мен рискът от възникването на други проблеми с очите сега или в бъдеще никак не е за пренебрегване. Четох например в една чужда статия, че при хората с лазерна корекция е много по-трудно откриването на глаукома и преди очен преглед винаги трябва да се уведомява лекуващият лекар. Отделно има вероятност за сухота, възпаление, кератоконус и т.н. Рядко се случва, но се случва.
Аз се преглеждам в Света Петка Велико Търново и съм много доволна. Никой не ми е споменавал, нито ме е натискал да си правя лазерна корекция. Хубаво е да има възможност човек да се възползва от услугите на лазерната хирургия, когато наистина има нужда - отлепена му е ретината или пък има перде, но да се прави външна намеса и то хирургична при положение, че не е наложителна според мен не е оправдано. В крайна сметка никой не е пострадал от носенето на очила и лещи. А сега има такова разнообразие, че някои хора даже искат да носят без да имат диоптри.

Последна редакция: нд, 17 ное 2013, 18:06 от yani_cat

# 78
  • Мнения: 3
Естел Бързоход, мислила съм за лещи, но очите ми са изключително чувствителни и се притеснявам, че лещите няма да ми понесат, но сега ще прегледам темата за лещите, ако не - ще търся пак рамки, които да ми стоят максимално добре, че отдавна не съм си ги сменяла.

# 79
  • Мнения: 141
Момичета, знам че не е по темата, но ще си позволя да отговоря на medea_miss.
И аз бих ти препоръчала лещи - меки. Нося такива от вече 15 години а диоптъра ми не малък (към -6). Първия път като ги сложих не попаднах на свестен лекар и той само гледаше да си продаде стоката и съответно след месец ми се възпалиха очите (продаде ми седмични и каза - носи ги, а като е за първи път, трябва първия ден - 1 час, втория - 2 и т.н., а аз една седмица не ги махнах), но не се отказах. След това не съм имала проблеми, а повярвай ми имам чувствителни очи (няма да обяснявам, че съвсем не е по темата).
Много съм доволна тъй като преди година открих и така наречените торични лещи - тези с корекция и на астигматизма. Пробвай е моя съвет, има различни марки, различни водни проценти и т. н. . Най - добре да се консултираш с добър офталмолог.
ПО темата - май и аз започвам много да се разубеждавам за корекция Sad . Затова искам да благодаря на всички, които пишат тук и споделят своя опит от преживяното.   bouquet

# 80
  • Мнения: 505
Колкото и да ми се иска,толкова ме е и страх ShockedА знаете ли как стои въпроса за раждане след лазерна корекция?Дали би било естествено или секцио? Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 61
страха е за интелигентните хора а аз се оказах глупачка надвих го и сега страдам винаги съм имала този недостатък и съм вярвала в доброто и хората
не знам за раждането как стоят нещата но питай се дали ще си виждаш детето ако те сполети нещо както мен или syni наскоро разбрах за един мои познат които преди няколко гд се оперирал и  получил това с изпъкване на роговицата бил горкия като настъпана жаба

# 82
  • Мнения: 61
хайде да ми е честита новата диагноза 11 месеца след ласик
  Дифузен ламеларен кератит (ДЛК). Наречен „Пясъците на Сахара” той е възпалене под ЛАСИК капачето което може да има няколко причини. Някакво възпаление на роговицата след ЛАСИК хирургия е нормално. Но ако не е овладяно както при ДЛК  може да попречи на заздравяването и да причини известна загуба на зрението. Ако ДЛК възникне то обичайно се повлиява от терапии с антибиотици и стероиди. Също капачето може да трябва да се повдигне и да се почисти от възпалени клетки и да се предотврати увреждане на тъканта.
Ако искате правете си операции хора дори и безплатни да са не трябва да си причинявате това
още колко ли неща има да премина преди да ослепея напълно след тази козметична операция

# 83
  • Мнения: 2
Здравейте на всички вас, които се чудите, събирате информация с месеци, а може би и с години относно лазерната корекция. Казвам се Мартина на 26г и съм като всички вас, но с една огромна разлика - оставих зад гърба си своите -10 диоптри. Нека Ви разкажа своята история, с която искренно се надявам да бъда полезна на всички вас, кито като мен се чудите кой и от къде да попитате, къде да прочетете повече информация и до каква степен да вярвате на нея. Това бях и аз до преди 3 месеца. Дори не помня от кога нося очила- винаги съм ги носила-още от дете, може би 3 клас..., диоптрите ми растяха с всяка изминала година, най-вече в пубертета, естествено като повечето то вас, които от деца носят очила изпитах детската жестокост и всички подигравки на гърба си, което от своя страна остави у мен един вечен комплекс в това отношение, криех се, отказвах да нося очилата си, да излизам с тях, но и това не успявах да правя дълго, защото просто без тях не можех. В последствие преоткрих лещите, това беше и моето временно спасение, махнах ужасните очила с дебело стъкло и започнах да нося тях, но с течение на годините,независимо, че бяха меки лещи, предизвикваха постоянни възспаления и дискомфорт на очите ми, които не продължаваха никак кратко. Всички знам, как понякога толкова ти се спи, че забравяш за тях, но те са там и това е проблем за теб и очите ти в последствие. И така още преди доста години започнах да събирам информация за лазерна корекция от всички възможни места - интернет, форуми, познати, приятели, доктори и т.н. Първоначално и доста дълго време се бях спряла да направя своята корекция тук в България, но колкото повече информация получавах, толкова повече се разколебавах и вие сте чели, всички тези мнения, негативни емоции, неприятни случки и т.н. , четох за къде ли не Вижън, Варна, София... всичко за което можете да си помислите докато не започнах все по-често да срещам мнения и чудесни отзиви за клиниката Eye Star в Турция. С течение на времето прекарано в търсене и събиране на информация, бях обобщила, че в тази клиника работят с техника от най-ново поколение и не само работят, но знаят, как да работят с нея и постигат чудеса. Защото и тук съм била къде ли не, но макар и модерни частните кабинети не гарантират практика и знание, как да използват оборудването си. Спомних си, че преди години  моя приятелка ми бе споменала за това, че майката на нейна колежка от университета се е оперирала там и е невероятно доволна, но на онзи етап смятах , че крекцията би струвала ужасно много и не мога да си го позволя, камо ли в чужбина. НО ето, че преди около 6 месеца се концентрирах в това, да разуча подробно Eye Star, естествено имах всички свои колебания и страхове, въпроси, лутания - след форумите, мненията, видео клиповете в YouTube , и всичко възможно стигнах до сайтът на клиниката http://www.eyestar.bg/  - където ясно и подробно са описани видовете корекция и това, как протча самата операция от това, да вземете решение за нея, до организирането, пътуването, пристигането, операцията и вашето завръщане в родният ви град. Надявам се, че не съм отекчила никой от вас, пиша Ви всичко това, за да бъда полезна на хората, защото знам, колко е трудно да се решиш на подобно нещо- защото всички знаем,че очите са възможно най-деликатният орган и всички трябва да е безкррайно прецизно в това отношение. И колко важно е да си информиран добре, от човек минал по този път и през всички въпроси в главата ти. През цялото време до мен бе и моят съпруг, който ме подкрепи и окоражи да  се реша на тази стъпка. Свързах се с Еми, представилката за България на  Eye Star, чийто телефон има посочен в сайта, и макар да бе около коледните празници, тя бе така любезна и подробна да отговори на всички мои въпроси и обаждания, което от своя страна остави у мен една сигурност и уважение към това, как могат да си вършат работата хората- защото тук малко преди да се ориентирам към клиниката в Турция се сблъсках с много грозна картина при преглед за да проследя диоптера си при един наш водеш Доцент , спомянах, че събирам инф за лазерна корекция и при това, той просто пртупа и загърби и прегледа и всичко, не бях променяла диоптера си от години и той дори не отчете това, макар, че някоко пъти казах, че не виждам добре вечер при шофиране и се страхувам, той сякаш виждаше в мен само парите си за лазерна корекция и само и единствено това говореше, тръгнах си със старите диоптри, макар реално да съм имала нужда от 2 повече, за да виждам добре, което после уточниха в Турция и крайно разочарована от това, как тук правят бизнес на гърба на нашето здраве. Но да се върнем към Eye Star - свързах се с Еми и всичко се оказа толкова лесно, приятно и удобно, сякар организирах екскурция, с такава и нагласа тръгнах от тук за там с моят съприг, с такава нагласа останах и се върнах тук след операцията, НО вече без очилата с огромното стъкло със заплашителният - 10 диоптер. Simple Smile Макар и да пристигнахме в 5 сутринта на автогарата в Истанбул, бяхме посрещнати от екипа на клиниката, който бе неотлъчно до нас, и дори организира екскурзия за групата ни след деня на операцията, грижеха се за нас, като за техни лични гости. С ръка на сърцето си ви казвам, че такова отношение не само, че няма да получите тук, но и не можете да мечтаете за него. Възхитена и очарована съм от поведението им, отноението и р/се работата им. Бяхме настанени в своя хотел, който бе избран специално за нас, в близост до клиниката и бе страхотен, държа да отбележа, че Еми се бе погрижила за всички, резервации, коли, престоя в клиниката и изпращането ни. След настаняването се запознахме с още хора българи мисля дошли с техен близък за подкрепа с някои от които пътувахме дори в автобуса заедно си се познахме по очилата хахах. Имахме свото време да се поразходим и видим хубавият Таксим в който ще остана вечно влюбена, заради всичко, което преживях там. След което всички, цялата група бяхме придружени от служител на клиниката до самата клиника, макар и да се намираше буквално на 1 пряка от нас. Всеки един от нас пациентите, премина през обстойн и прегледи и бе констатирано неговото състояние. Само ще спомена, че такава техника няма тук. Аз, която обикалям от дете по всички известни доктори не бях виждала някои от уредите, през които минах в Турция. Страхувах, се,че съм с наистина много голям диоптер и това би било проблем, но в края на историята ще видите, че той е само минало. След прегледите отнво имахме своето време, дали за почивка или разходка, с групата с която бяхме настанени в 1 хотел българи се поразходихме всички те бяха чудсни и все още се чуваме и пишем в fb. Преживяването ни там бе едно вълшебство за всеки еидн от нас.Следобед се върнахме в клиниката и бяхме удобно настанени и обгрижвани от служителите в нея, дори по случай Св Валентин подариха на дамите по една червена роза, което бе много приятна изненада Simple Smile В клиниката имат правило на ден се приемат максимум 10 души, за да може всеки един от тях да получи това от което има нужда и внимание. Самата операция не трае никак дълго, а  и операция е плашеща дума - процедура, може би около 5мин...., с подготовка и всичко, реално е секунди на око. Цялата работа е да гледаш в една зелена точица - това е, не само звучи , но и е просто, без болка, без нищо от това, което си мислите. О , и най-важното през цялото време в клиниката има жена, която говори български, тя през цялата операция ми държеше ръката и ме успокояваше, тък като аз съм страхлива, до скоро не си бях продупчила ушите дори. Simple Smile И това е, след операцията не изпитваш болка, парене или каквото и да е, аз която до преди това не можех да се движа по улиците без очила или лещи, си излезнах след операцията сама без да ме води никой, макар, че валеше и си стигнах без никакъв проблем до хотела. Най-важното е часовете след корекцията да сте със затворени очи, аз се прибрах в хотела и си спах 12 часа Simple Smile, не че ме е боляло нещо, пр да седиш със затворени очи все води до заспване хаха. Така още рано , рано сутринта станах и махнах лепенките с които лежах, както бях подробно инструктирана и не можех да повярвам - виждах сама в тъмното на чуждо място без очила, без лещи.... - това е моето чудо и искренно се надявам да споходи и вас. В деня след операцията всички бяхме отново на контролен преглед, където ми бе съобщена най-хубавата новина - че от  -10.00 съм на 0 и не се налага да нося очила или лещи, не мога да ви опиша, каква благодарност и любов изпитвам към този екип и колко съм благодарна, че попаднах в тените ръце. Ако съм знаела, нямаше да губя години. След прегледите ни бяха организирали екскурзия по случай Св Валентин, посетихме аквариума в Истанбул - друга моя мечта Simple Smile Беше страхотно наистина, нямам търпение да се върна там отново. Няма да съжалявате, дори напротив ще съжалявате,че не сте се решили по-рано! Все още 3 месеца след корекцията не мога да повярвам, вечер все си казвам,че трябва да сваля лещите Simple Smile Чувствам се страхотно и нямам никакви оплаквания. Това е моята Истанбулска приказка! Simple Smile Пожелавам успех на всички вас!

# 84
  • Мнения: 141
Мартина, благодаря за споделения опит   bouquet. И аз бях чула добри отзиви от позната за точно тази клиника в Турция.
Случайно да казаха как стоят нещата с раждане и бременност?

# 85
  • Мнения: 2
6 месеца след корекцията има списък и оределени неща с които трябва да се съобразяваш,, предполагам естественото раждане е едно от тях. Разбира се не се прилага при бременни жени, но едва ли има проблем след този период, аз самата не съм раждала и това също ми предстои надявам се скоро Simple Smile Успех!

# 86
  • Мнения: 276
Две години след операция на очите - махнах - 5 диоптъра, виждам чудесно и се чувствам чудесно. Операцията си я направих в Турция. Нямала съм проблеми даже за миг с очите.

# 87
  • Мнения: 6 549
Две години след операция на очите - махнах - 5 диоптъра, виждам чудесно и се чувствам чудесно. Операцията си я направих в Турция. Нямала съм проблеми даже за миг с очите.

Това е страхотно. А работата ти свързана ли е с компютър и оказва ли това влияние след операцията?

# 88
  • Мнения: 276
Близо два месеца ми трябваше да свикна със зрението си. Работя на компютър и затова бях в болнички, но една от момичетата с които бях на операция започна работа два дни след операцията, на комп работи и тя. Явно при всеки е различно, но пак казвам не съжалявам, всичко е ок при мен.

# 89
  • Мнения: 59
Аз бях в клиниката в Истанбул. Обаче до операция не се стигна, защото не бях подходяща. Тогава много плаках, но сега като чета опитите ви момичета, направо се успокоявам, че не съм се подложила. Явно съм имала късмет. Наистина съжалявам за всички, които са си изпатили.  Cry

# 90
  • Мнения: 6 549
Каква беше причината, поради която ти казаха, че не си подходяща?

Иначе евала, така се прави. Като не си подходящ, трябва да се казва, независимо за какъв вид операция става въпрос. А не да се вземат парите на хората.

Гуш  Hug

# 91
  • Мнения: 124
Аз бях в клиниката в Истанбул. Обаче до операция не се стигна, защото не бях подходяща. Тогава много плаках, но сега като чета опитите ви момичета, направо се успокоявам, че не съм се подложила. Явно съм имала късмет. Наистина съжалявам за всички, които са си изпатили.  Cry

Лисугерище, проблемите се появяват тогава, когато пациентите не са подходящи за лечение, а повечето клиники и болници (да не кажа всичките) го правят това, за съжаление.  И аз казвам евала, затова че са ти отказали, така трябва да е, за какво трябва да усложняват нещата само само за да вземат парите на хората. Ти в коя клиника си била не разбрах? Simple Smile

# 92
  • Мнения: 108
Някой скоро не се ли е подлагал?  Rolling Eyes

# 93
  • Мнения: 124
А ти Том Джери, направи ли си такава корекция или ти предстои? Simple Smile

# 94
  • Мнения: 108
Lady, не, не съм, нито предстои  Confused
Просто се начетох на доста негативни коментари и се наплаших. Явно не при всеки е успешна и не всеки е подходящ....а това все пак са очи, не е нещо друго.
Не знам, наистина не знам... ooooh! ooooh!

# 95
  • Мнения: 124
Lady, не, не съм, нито предстои  Confused
Просто се начетох на доста негативни коментари и се наплаших. Явно не при всеки е успешна и не всеки е подходящ....а това все пак са очи, не е нещо друго.
Не знам, наистина не знам... ooooh! ooooh!

Определено е така - не всеки е подходящ, а и това е правилното. Важно е да намериш хубаво място, където да си сигурна, че ако не си подходящ пациент, няма да ти направят лечение само само, за да ти вземат парите.

# 96
  • Мнения: 6 301
Предстои ми лазерна корекция в края на този месец, но като попаднах на тази тема изпаднах в ужас  ooooh!

# 97
  • Мнения: 49
Хора, замислете се и премислете сериозно.Това са очи, дори и обикновенна санитарка да си може да си загубиш работата ако не дай си боже очите ви реагират на оперативната намеса както мойте.Да не говорим ако сте програмист например. Вече година и седем месеца само проблеми след интра ласик. Имаше и месеци когато не можех да чета нормален шрифт, а сег отново съм с астегматизъм.Рефракцията ми постоянно се мени. Който се интересува от проблеми след иласик процедура просто да прочете предишните ми постове

# 98
  • Мнения: 5
Здравейте, някой скоро подлагал ли се е ?
И имате ли някакви отзиви за др Петкова от клиника Вижън?

Общи условия

Активация на акаунт