бездомни кучета

  • 3 732
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Не ставай смешна. И не измествай темата. Имах 2 кошмарни операции и съсипани от притеснение родители за нещо, за което нямам вина. И на най-перфектните хигиенисти може да се случи, повярвай ми.

Може да се случи, но в резултат на лоша хигиена. И ако обичаш смени тона, с който ми говориш! Naughty

# 61
  • София
  • Мнения: 10 197
Ох, Вселена. Никой не е стопроцента стерилен. Дори и ти можеш да си пипнеш с мръсни ръце устата без да се усетиш.
“Заразяване с кучешка тения може да се наблюдава и при директен контакт с куче (в резултат на останали онкосфери).“
От тук, първият линк от търсачката, не е като да съм търсила с дни http://lechitel.info/index.php?option=com_content&view=artic … esti&Itemid=2

# 62
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Ох, Вселена. Никой не е стопроцента стерилен. Дори и ти можеш да си пипнеш с мръсни ръце устата без да се усетиш.
“Заразяване с кучешка тения може да се наблюдава и при директен контакт с куче (в резултат на останали онкосфери).“
От тук, първият линк от търсачката, не е като да съм търсила с дни http://lechitel.info/index.php?option=com_content&view=artic … esti&Itemid=2

Ох, бъръльо-бъръльо, никъде не съм го твърдяла. Ако заразяването става така както го описва ванеса йо: в ресторанти /масово в Бг с липса на добра хигиена, т.е. масово трябва да сме заразени/, по въздуха /носители на тази тения са кравите, овце и пр., прави сметка какво трябва да е по селата, епидемия/, във водата /така се разпостранява холерата, чували сте тук пък за каква мор иде реч/, въздуха /!!!/, то 80% от населението у нас трябва да има тения. Разбирам, че за целта на темата нещата трябва да бъдат представени апокалиптично, но по този начин целия разговор и темата просто олекват. Лекарите не напразно първото и най- важното, което съветват: миене на ръце, миене на продукти. Но не, това са глупости,  нашата съфорумка знае най- добре, тя е най- компетентна. цитирам: ...И да не ми разправят, че се получава от лоша хигиена...Това всяване на паника просто е адски несериозно!

# 63
  • Мнения: 19 244
Не съм изчела темата. По-късно ще го направя. Днес звънях в Екоравновесие да дойдат и кастрират глутницата около нашия блок. Според вас кога да чакам резултат? Как изглеждат кастрираните кучета? Имат ли жълт печат на ухото или нещо друго . Поне в Германия имаха такъв печат, но още не съм се ориентирала в БГ как е.
Готова съм да им се обаждам всеки ден или в общината да звъня, не знам. Но не мога да повярвам, че в европейска държава има такава напаст.
Въобще как човек може да се справи с бездомните кучета, ако общината или Екоравновесие не си свършват работата? Аз сама няма да тръгна да ги тровя. Няма ли някакви фирми, които да ги прибират срещу заплащане и да се оправят с тях?

# 64
  • София
  • Мнения: 1 508
В София кастрираните кучета се познават по това, че им е кръцната част от ухото, като на тази картинка (надявам се да се вижда картинката) - http://4.bp.blogspot.com/_dU_iAYPw56s/TKOdee79JXI/AAAAAAAACu4/2p … cf8b5f-797528.jpg

По-принцип отрязаното трябва да има формата на триъгълник, но не винаги е така.

За другото не мога да ти помогна, за съжаление положението с прибирането даже на агресивни кучета е трагично, и едва ли някой ще си мръдне пръста, ако ще и телефона да си строшиш от обаждания. Все още няма организации, които се занимават с такива работи, Екоравновесие е общинска и си мисля, че те са единствените, които печелят от бездействието си, и че те са основната причина за трагичното положение с кучетата. Да се надяваме, че скоро ще има зоополиция, както обеща вчера министър Найденов.

Общи условия

Активация на акаунт