Тема Незабравима ( Unutulmaz ) 222- След финала

  • 39 208
  • 737
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 315
Привет и от мен,приятели! lovekiss lovekiss lovekiss
Пожелавам на всички релаксиращ уикенд!!!
Боб,Бганьо прекрасни стихове  bouquet
Иве и Леман,благодаря за споделените легенди Hug
РЕКСИ,съкровище къде си?????Липсваш ми Weary

                                                        txtloves txtloves txtloves txtloves txtloves txtloves txtloves



и линка за анкетата newsm80 newsm80 newsm80

http://www.televizyondizisi.com/index.php/unutulmaz-ciftler-anketi/57891/02/
Пробвах пак да гласувам ,но ми дава "грешка в страницата"!

# 331
  • Мнения: 315
Здравейте приятели   bouquet Heart Eyes Laughing
Чудесни клипове, и мнения в проза и рима лъхат ,като есенен повей.......от страниците на общия ни дом.Релаксиращ и усмихнат уикенд и от мен.Мемолито вчера не го дадоха.......а тука чета , е имало доста желаещи да го проследят. Laughing Laughing Laughing


Боби, иначе никакви ни няма , а сега каква активност!/имам предвид себе си/
Малко съмнително, а?
 hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

# 332
  • Мнения: 315
Гласувах!
Без да искам пуснах едно гласче и за Йозлем и Бурак!
Не ,че Бурак не е готин , но като двойка със Серхан са недостижими!
Не мога да си представя ,че на турските фенове повече им харесва двойката от "Перла" newsm78 newsm78 newsm78,а пък с любовната история сравнение изобщо не може да става!
Не мога да отрека ,че Каванч беше първия артист , който ме впечатли с играта си с очи.Явно това е типична черта на турската "школовка".Обаче Бат Серхо го удари от земята Angry cry smile3506! box

# 333
  • Русе
  • Мнения: 2 197
Здравейте, компания! Hug
Тук съм вече!  261uu

Малииииииииии,Боб, страхотни стихчета от теб чета! smile3521Много ми харесаха, двойно "Браво"! smile3501 smile3501 smile3501
Ето ти един бонус!



# 334
  • Мнения: 32

Искам да ви споделя това  , което Леман   love001    love001  love001 ми разказа , когато превеждаше тази песен ...

Когато казват  Leylayim за някого , няма точен превод на думата … В Турция има една легенда за Лейля и Меджнун / надявам се , че правилно ги изписвам  Crazy  /… И двамата били деца на богаташи . Запознават се и се влюбват един в друг до полуда ..Но майката на Лейля научава за тяхната любов и понеже искала да я омъжи за друг , й забранява да излиза от къщи .. Когато Меджнун разбира за това , отива да живее в пустинята и там губи разсъдъка си  от любов към Лейля . За това и името на мъжа в тази легенда е Меджнун , което на български означава луд .. Лейля отива да го види в пустинята , но за съжаление той не я познава … И тогава тя се омъжва за другия мъж , по настояване на майка си . Но Лейля никога не ляга при съпруга си , казва му , че тя принадлежи на друг  и че , ако той я докосне ще се самоубие.
А по това време Меджнун  разбира от приятеля си , че любимата му се е омъжила за друг . Пише й писмо , в което я обвинява в изневяра към любовта им.. И проклина мъжа й и тях двамата . .. Не след дълго съпругът на Лейля умира  и тя свободна като птица отива пак в пустинята да търси Меджнун .. Намира го измършавял , загубил дар слово , и от мъка и скръб по него , Лейля умира . Разбирайки за смъртта й и Меджнун умира ….   smile3518 
И така от тогава , когато си лудо влюбен в някого , когато изпитваш към него неописуеми чувства , когато се възхищаваш от него … , казваш , че към него си Leylayim  или   Mecnunm ..  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Другата дума с по – особен превод е  HERCAI .

Така се казва за някой , който е непостоянен , капризен човек , който се отмята от думата си … И за тази дума има легенда .
Някога е имало две цветенца , които заедно растели и по едно и също време цъфтели ..Двете били неразделни .. Един ден едното от тях казало на другото : „ Всички цветя цъфтят през пролетта и лятото , ти искаш ли ние да цъфтим през зимата  и всички да гледат само нас , и да ни се възхищават ? „ Другото цветенце се съгласило . Дошла зимата и то цъфнало тогава , пробило снега и плахо подало главичка навън … А другото цвете се уплашило и останало под снега , да цъфти през пролетта . За това на онова цвете , което цъфнало през зимата му казват  KARDELEN  / нещо , което пробива снега /   или това е нашето кокиче .. А другото цвете , което се отметнало от думата си , нарекли  HERCAI ..





ОХ......... аз така се обърках из страниците : чета и коментирам ,където ми поподне!
Ивче ,чудесен клип и чудесни "Притчи"!!!! newsm51 newsm51 newsm51 smile3525 smile3525
това  е любимата ми песен от филма, благодаря  за превода на серията и се радвам, че отново открих песента, че някъде я бях затрила

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 18:44 от magistra

# 335
  • Мнения: 32
Привет дружина
Имаше клип с тази песен, ако някой го пази,  моля baby_neutral baby_neutral baby_neutralпратете ми го
пак си имаме председател и то какъв, не само майстор на перото, а и художник
много здраве и късмет, когато му дойде времето всичко да е на ред,
пък и аз баба  пак ще ставам, дай боже всекиму и да не ни е уроки Praynig Praynig Praynig

# 336
# 337
  • Мнения: 570
Привет дружина
Имаше клип с тази песен, ако някой го пази,  моля baby_neutral baby_neutral baby_neutralпратете ми го
пак си имаме председател и то какъв, не само майстор на перото, а и художник
много здраве и късмет, когато му дойде времето всичко да е на ред,
пък и аз баба  пак ще ставам, дай боже всекиму и да не ни е уроки Praynig Praynig Praynig

# 338
  • Русе
  • Мнения: 2 197
Привет дружина
Имаше клип с тази песен, ако някой го пази,  моля baby_neutral baby_neutral baby_neutralпратете ми го
пак си имаме председател и то какъв, не само майстор на перото, а и художник
много здраве и късмет, когато му дойде времето всичко да е на ред,
пък и аз баба  пак ще ставам, дай боже всекиму и да не ни е уроки Praynig Praynig Praynig
http://www.youtube.com/user/rosisan22?feature=mhum#p/u/28/hvMyTTlCoLI

Заповядай, Магистра, клипа с песента! Party

# 339
  • Мнения: 315
Привет дружина
Имаше клип с тази песен, ако някой го пази,  моля baby_neutral baby_neutral baby_neutralпратете ми го
пак си имаме председател и то какъв, не само майстор на перото, а и художник
много здраве и късмет, когато му дойде времето всичко да е на ред,
пък и аз баба  пак ще ставам, дай боже всекиму и да не ни е уроки Praynig Praynig Praynig
Да са Ви живи и здрави "маминките", спокойно да бременеят! newsm17 newsm17 newsm17

# 340
  • Мнения: 315
Наш Хубавелко най - сполучливо е станал! А Меца каква е само наперена! hahaha hahaha hahaha hahaha

# 341
  • Русе
  • Мнения: 2 197
Наш Хубавелко най - сполучливо е станал! А Меца каква е само наперена! hahaha hahaha hahaha hahaha
Как са ги нагласили! Като "Спешно отделение". hahaha

# 342
  • Русе
  • Мнения: 2 197



Искате ли да си припомним това? newsm03

# 343
  • Мнения: 3 203
Боб оставам без думи  smile3505 smile3505 smile3505пред  твоята невероятно талантлива муза . newsm51 newsm51 newsm51 Дълбок поклон  newsm20 newsm20 lovekiss lovekiss lovekiss

# 344
  • Мнения: 27 735
                                                                                                           

Общи условия

Активация на акаунт