Перална с горно зареждане,съвети...

  • 30 205
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте,искам да си взема нова перална,мястото е ограничено и затова искам да взема с горно зареждане.Моля,да ми дадете съвет за марка,може и модел,но да е с горно зареждане.WHIRLPOOL имат мои близки ,доволни са...Препоръчват ми също Electrolux ,Bosh  i AEG. За момента не намирам никакви мнения за тези перални.Най-много отзиви чета за WHIRLPOOL,като повечето са положителни.Малко се колебая в избора,затова се надявам да ми помогнете.

# 1
  • Мнения: 3 453
  Аристон Хотпойнт, две години вече съм супер доволна. Преди това изчетох всичко в нета за пералните с горно зареждане, правих сравнения и тази си струваше Peace

# 2
  • Мнения: 115
Уърпул с горно зареждане, вече 10 години.Няма проблеми!Майка ми с първия модел който излезе на пазара в България от 1999г. Уърпул с горно зареждане.Няколко пъти идва майстор да вади банел от барабана.Но такъв дефект не се води фабричен  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 8 999
Пералнята с горно зареждане е най-гадното нещо, което е влизало в моя дом. Мразя я! Искам да се счупи, да се разпадне на съставните си части и да разпръсна праха й над някоя пустинна местност.
Има перални с намален обем на корпуса, но с предно зареждане. И пак са си с вместимост 5 кг. пране.  Моето място също е ограничено, но със сигурност ще си купя точно такава.

# 4
  • Мнения: 5 462
Пералнята с горно зареждане е най-гадното нещо, което е влизало в моя дом. Мразя я! Искам да се счупи, да се разпадне на съставните си части и да разпръсна праха й над някоя пустинна местност.Има перални с намален обем на корпуса, но с предно зареждане. И пак са си с вместимост 5 кг. пране.  Моето място също е ограничено, но със сигурност ще си купя точно такава.
Използвам я вече 11 - 12 години , мразя я , но не се чупи пущината и .
Не ми харесва как пере , не ми харесва , че е изключително шумна . #2gunfire

# 5
  • Мнения: 7 779
Пералнята с горно зареждане е най-гадното нещо, което е влизало в моя дом. Мразя я! Искам да се счупи, да се разпадне на съставните си части и да разпръсна праха й над някоя пустинна местност.
Има перални с намален обем на корпуса, но с предно зареждане. И пак са си с вместимост 5 кг. пране.  Моето място също е ограничено, но със сигурност ще си купя точно такава.
пералните с горно зареждане са по-тесни(отпред и отзад) но на дълбочина са еднакви с нормалните.
докато тези , за които ти споменаваш , са широки като стандартните (отпред и отзад) , но на дълбочина са по-малки.
въпросът е накъде е ограниченото място - отпред/отзад (широчината) или в дълбочина.
в случая предполагам че широчината е проблем/color]

# 6
  • София
  • Мнения: 95
Имала съм 2 перални досега - и двете с горно зареждане. Първата беше с нарка Tatramat mini, закупена през далечната 91-ва година, когато се редяхме на опашка без да знаем какво точно ще можем да купим. На нас се падна пералня, която преживя 5 премествания по квартири, накрая дойде с нас до София и дефектира миналата година в ролята си на подарък на една студентка, която пра с нея 2 години преди това. В момента пера със Зануси.
Не разбирам защо се смята че има разлика в прането на пералня с горно и с предно зареждане. Който е недоволен от начина на пране на пералнята си, би трябвало да помисли за по-квалитетен перилен препарат и да носи бельо и ризи само по веднъж, преди да ги сложи за пране.
Смятам, че техниката, която се предлага на пазара е с много добри качества и при избор на домакински уред не робувам на марка, а избирам според цената, която мога да си позволя и функциите, които ми се предлагат.
Смело с пералнята с горно!

# 7
  • Мнения: 1 100
Седем години имахме WHIRLPOOL с предно зареждане, техник не е идвал вкъщи, от две години я ползва зълва ми и все така няма проблеми.
Пак от 2 години сме с WHIRLPOOL с горно зареждане - е, няма такъв боклук. Ставаше все по-шумна, а в момента дрънчи така здраво, все едно всеки момент ще се разбие на парченца - ще трябва да викаме майстор да я види. Надявах се като е нова пералнята, да не се занимавам с майстори, но уви. Confused

# 8
  • Мнения: 115
Казвате шумна.............хъм не мога да кажа че е по шумна от на свеки с предно зареждане  newsm78 А за това че не пере има една приказка-Не пере пералнята, а праха  newsm78

# 9
  • Мнения: 92
Имам пералня WHIRLPOOL с горно зареждане вече10г не е мръднала.Не е шумна,а относно качеството на прането зависи от праха най-вече и от степента на замърсеност.Но щом изпирам без проблема дрехите на малката,която се учи да яде сама и е чудо.Аз лично съм много доволна от избора си.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 773
Защо говорите глупости? Пералнята с горно зареждане не пярала добре Crazy Купете си свестен прах и ще пере! Свекърва ми от 5 г. е с такава и е много доволна. Още едно предимство е, че ако забравиш да сложиш някоя дреха, винаги може да я отвориш и да я пуснеш, за разлика от тези с предното зареждане.

# 11
  • Мнения: 5 207
Прахът е важен, но е важна и пералнята - колко дълга е програмата, какъв е ритъмът, как качва температурата (има ли ензимна фаза), как центрофугира след прането и между плакненията и т.н. Пера все с хубави прахове (не произведени за нашия пазар), но със старата Канди дрехите ми не бяха такива, каквито са със сегашния ми Уърпул. Уърпул пере страхотно, но малко по малко се саморазрушава като слушам какво е блъскане, скърцане и тракане.
Barbera, Имам пералня с предно зареждане и съвсем спокойно си я отварям и добавям дрехи.

# 12
  • Мнения: 8 999
Е, мояте е Миле. Пере перфектно. Безшумна е. Но я мразя. Не ми се обяснява надълго и нашироко, но тъй като барабанът се вижда, то виждам и гадориите натрупани по него. Няма изчистване това чудо, винаги има мърляв вид. На тези с предно зареждане поне не им се виждат "червата" в такава степен, в каквато се виждат на тези с горно зареждане. Моята е с размери 60Х45. Точно със същите размери има и перални с предно зареждане и капацитет 5 кг.
Не ми се влиза в спорове, споделих само, че това е уредът, който ненавиждам и с нетърпение очаквам да се счупи.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 773
Прахът е важен, но е важна и пералнята - колко дълга е програмата, какъв е ритъмът, как качва температурата (има ли ензимна фаза), как центрофугира след прането и между плакненията и т.н. Пера все с хубави прахове (не произведени за нашия пазар), но със старата Канди дрехите ми не бяха такива, каквито са със сегашния ми Уърпул. Уърпул пере страхотно, но малко по малко се саморазрушава като слушам какво е блъскане, скърцане и тракане.
Barbera, Имам пералня с предно зареждане и съвсем спокойно си я отварям и добавям дрехи.
Много ми е интересно как я отваряш след като се вижда до къде стига водата?

# 14
  • Мнения: 5 462
Защо говорите глупости? Пералнята с горно зареждане не пярала добре Crazy Купете си свестен прах и ще пере! Свекърва ми от 5 г. е с такава и е много доволна. Още едно предимство е, че ако забравиш да сложиш някоя дреха, винаги може да я отвориш и да я пуснеш, за разлика от тези с предното зареждане.
Не е само до праха .
И сега пак ли ще си го мерим , кой е по по най .Пера с качествени прахове, споко.
Или ще се плюем кой е по мърляв. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт