Всички майки ли правят или са правили БХС и ФМ

  • 15 131
  • 208
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 551
Правила съм и БХС и ФМ и фетална ехокардиография в 20-та г.с. Но така или иначе БХС-то си е чиста статистика - не е адекватно изследване.

Виж за другите две съм на мнение, че задължително трябва да се правят, независимо от цената. За мен това е много важно. Не бих могла да живея в безтегловност до раждането, а после ако има проблем и е било възможно той да бъде видян, а аз да не съм направила необходимото, ще се самоунищожа от чувство за вина.

# 16
  • Мнения: 4 615
Аз БХС не съм правила. Не ми беше обяснено подробно за изследването. Сметнах го като статистическо и водещо само до стрес. ФМ си направих 3, но само една ми беше препоръчана от док.

# 17
  • Мнения: 163
Първия път, нищо, че беше преди три години, даже не бях чувала за БХС и ФМ и честно казано си живеех по-спокойно. Втория път много мислих и направих фактически само една ФМ. Просто сметнах, че не е нужно да си докарвам допълнителен стрес, а и лекарят ми каза, че няма нужда, ако беше изразил някакво съмнение със сигурност щях да направя всичко.  Wink

# 18
  • Мнения: 1 041
Първия път- преди шест години- и аз не бях чувала за ФМ и БХС, съответно не съм ги и правила.
Този път напрвих само първите две ФМ, за третата още се чудя, но по-скоро ще я пропусна.
БХС не съм правила  Peace

# 19
  • софия
  • Мнения: 2 140
На ФМ ходих два пъти,БХС не съм си правила.

# 20
  • Мнения: 1 100
И с двете бременности правих всички изследвания. Този път на ФМ им изгубих броя, защото имаше съмнения за проблем и ме подлудиха от изследвания.
В случаи на ограничени финанси, БХС спокойно може да се пропусне. Peace

# 21
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета!
 Аз записах час за ранен БХС във Варна при Д- р.Максим Яков, защото в Бургас наистина положението е.... Sad
Мисля да ги направя, на 36 години съм, забременях с ИКСИ, искам да направя всичко необходимо, за да съм спокойна, че съм отговорна и че всичко е ОК.
Разбира се всички тези прегледи доста ме изнервят и ме държат в напрежение, притеснявам се какви ще са резултатите, но ако не ги направя ще бъда още по-неспокойна.
Затова, смятам да си ги правя, поне тези, които препоръчват Simple Smile
Дай Боже всичко да е ОК  с всички ни, пожелавам ви лека и безпроблемна бременност  Grinning Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 39 723
През първата бременност не съм правила. През втората правих ФМ и ФЕ.

# 23
  • Мнения: X
Само втората ФМ съм правила, БХС - не, въпреки че гинекологът ме убеждаваше. За ФМ съм на мнение, че трябва да се прави при специалист или по-добре да не се прави. Специалистите в България се броят на пръстите на едната ръка.

# 24
  • Мнения: 3 621
И ако тогава знаех колкото сега, нямаше да си направя, въпреки съвета на лекаря.
Една добра ФМ върши много повече работа.

Мен лекаря ми ме убеди да си направя БХС, като ми каза, че в комбинация с резултата от БХС, втората и най-важна според него ФМ дава много повече информация отколкото само ФМ.

# 25
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 047
БХС не съм правила,НТ ми бе 1.3мм. и не беше нужно.ФМ ми направи моят д-р и не съм заплащала нищо.  Peace

# 26
  • Мнения: 3 621
БХС не съм правила,НТ ми бе 1.3мм. и не беше нужно.ФМ ми направи моят д-р и не съм заплащала нищо.  Peace

Kакто много пъти е писано във форума ФМ е специално изследване и не всеки гинеколог може да го прави.

# 27
  • Мнения: 61
До тук И БХС и три пъти ФМ съм правела,предстои ми още 1-2 пъти ФМ до края.Само да уточня,че съм в чужбина,и тук БХС не е по желание,а е задължително,така че никой не те пита искаш,или не..Ходя на частно,и ФМ струва 200 евро,много са,но нямам избор..Доктора,който ми следи бременността никога не ме е питал,а директно си е заявявал,че на следващия преглед примерно ще правим ФМ.

# 28
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 047
БХС не съм правила,НТ ми бе 1.3мм. и не беше нужно.ФМ ми направи моят д-р и не съм заплащала нищо.  Peace

Kакто много пъти е писано във форума ФМ е специално изследване и не всеки гинеколог може да го прави.

Именно,но лекарят ,при който бях на ЖК правеше.Добър приятел е на баща ми и не ми е взел допълнително пари. Peace

# 29
  • Мнения: 3 241
Правила съм и двете.

БХС допълва първата ФМ, така че според мен има смисъл да се прави.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт