дали ще можем да помогнем на едно момче?

  • 780
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Не знам дали тук е мястото, но щом е благотворителна тема вероятно е тук. Тази вечер се прибирам в нас и дъщеря ми ме посреща от вратата с думите на развълнувано дете от това колко жесток може да бъде живота. Срещнала е едно момче, което е малтретирано от баща си, били 7 деца, българи са, жената, която я е запознала с него е нейна учителка, тя кара курс за фризьорка при нея. Тя го е намерила една вечер на улицата пребит до смърт и го е закарала в болница. Не може да се върне в тях защото там  е бияча и жалкото е, че живеем в държава, която не помага в такива ситуации. Някога и аз и детето ми бяхме малтретирани от бившия ми мъж и никой не ни помогна, нито полиция, нито прокуратура, нито центрове за защита. Знам какво е да те е страх да се прибереш вкъщи. Момчето в момента е прибрано в някакъв дом в Пловдив, не знам кой точно, но като направи 18 години ще го изхвърлят от там. Няма дрехи-ходи с буквално с парцали. Аз ще му намеря от приятели , но трябва да му намерим и работа. Каквато и да е , за да има как да преживява. Има хора, които имат много и не го оценявят, защото не знаят какво е нямане. Ако някой може да помогне да му намерим работа, каквато и да е ще добре. Мъчно ми е за такива нещастни деца. Който иска да помогне с инфо да ми пише. БЛАГОДАРЯ НА ВСЕКИ ,КОЙТО ИМА СЪРЦЕ ЗА НЕЩАСТИЕТО НА ДРУГИТЕ И ИСКА ДА ПОМОГНЕ!

# 1
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Има момичета от Пловдив, които помагат на деца и семейства. Пуснала съм линк към темата ви в тяхната тема. Хубаво е да се свържете с тях и дано заедно успеете да помогнете на детето. Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=566282.new#new

# 2
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
exactly за работа е много трудно. В момента пазара е много свит, дори за хора с професионален опит и умения.... Положението се усложняма в случая и от това, че детето не е пълнолетно. За да го наеме на работа , работодателя трябва да попълне куп документи и работата да отговаря на куп изисквания, които инспекцията по труда проверява.... 
За момента с дрехи е най бързото нещо с което може да се помогне . Би ли пуснала, възраст, размери... нещо, което да ни ориентира какво да събираме,  както и адрес на който да се изпращат /адреса на ЛС/ .... телефон за контакт....
Това, че в момента е настанено в "някакъв дом" не е решение.  Съжалявам, че не ти е помогнато когато си имала нужда, уви, все още положението не е розово, но.... мисля, че детето трябва да бъде настанено в център за защита и да се предприемат законови опити за защитата му, защото като непълнолетно, родителите могат да измислят доста начини /не всички приятни/ да си го приберат, а и да създадат проблем на приютилите го. Трябва и да продължи образованието си, за да има шанс за работа след 18 , а това с криене трудно ще се получи....
Очаквам подробности за дрехите с които да помогнем  Peace

Общи условия

Активация на акаунт