Асоциации на имена

  • 7 509
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 547
Че правя асоциации правя /царица съм им даже/, но що се отнася до имената..., абе, не ми ли харесва едно име, ако ще и най-миловидното и прекрасно създание да го носи все тая.

Дами, темата е чудесна, защо не се опитаме да запазим добрия тон?  Simple Smile

# 31
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Да, правя асоциации-с исторически личности ,артисти ,певци, политици,писатели и героини от филми и романи.Също и с реклами Grinning
Например: Ема-с героинята от романа на Джейн Остин" Емма"
Александър-с Александър Македонски
Елизабет-с кралица Елизабет и Елизабет Тейлър
Екатерина-с Екатерина Велика
Алиса-естествено с'' Алиса в страната на чудесата''
Даниел-писателката Даниел Стийл /не го харесвам като мъжко име/
Вероника-с Вероника Кастро /актриса/
Ариана-с бирата Mr. Green
Волен-с Волен Сидеров
Ния-с героинята на Димитър Талев


# 32
  • Мнения: 8 891
В повечето случаи правя асоциации, особено ако името не е много масово. Правя асоциации и с познати, и с герои от книги, и с публични личности. От някои асоциации мога да се отърся, от други - не.

# 33
  • Мнения: 857
Правя асоциации с хора, които познавам в живота си лично. И то хора, които съм познавала предимно в детството си - мои съученици, роднини, съседи.
С фолк певици, известни личности не правя асоциация - много са далеч от моя свят.
Хората, с които се познавам сега, са след редукция   Wink и харесвам всички тях  Simple Smile.

# 34
  • Мнения: X
Правя асоциации с рядко срещани имена, но ако човек се казва Георги, Иван или Димитър трудничко бих го свързала, с когото и да е. Laughing А, да правя и асоциации с фолк певици, за съжаление. Казвам за съжаление, понеже покрай чалгарките намразих няколко иначе не лоши имена.

# 35
  • Мнения: 1 488
правя асоциации най-вече със хора които познавам

# 36
  • Мнения: 2
Да правя асоциации но най вече хора, това беше и причината да изменим името на  свеки на която е кръстена дъщеря ми. Правя асоциации с една позната която не мога да я понасям и затова решихме вместо Мария да е Мариса.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
И аз като повечето от вас правя асоциации - кои добри, кои-не чак дотам, но когато една мама примерно представя името на детето си или на свой близък, го казва с такава любов, че в такива случаи не изпитвам каквато и да било неприязън към самото име, а напротив Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 364
Да, правя асоциации (понякога), но с хора които познавам, а не с известни/неизвестни публични личности. Най-малко пък с певци и певици...

# 39
  • Мнения: 3 830
Правя асоциации с хора, които познавам, но са само за 2-3 имена. Обикновено нещо, което ме е впечатлило в живота или личността им.

# 40
  • София
  • Мнения: 23 090
Правя асоциации с хора, разбира се, въпреки че ми се иска да не е така.
Например имам непоносимост към името Мария, заради едно Миме, което ми погоди много кофти номер, при положение, че ме имаше за най-близка приятелка. От тогава всички Марии са низвергнати от мен.  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 296
Малкият ми син се казва Давид. Познайте с кого обикновено асоциират името му?
Правя асоциации с хора, които познавам, но са само за 2-3 имена. Обикновено нещо, което ме е впечатлило в живота или личността им.
И аз така.

# 42
  • Мнения: 399
Малкият ми син се казва Давид. Познайте с кого обикновено асоциират името му?
Правя асоциации с хора, които познавам, но са само за 2-3 имена. Обикновено нещо, което ме е впечатлило в живота или личността им.
И аз така.
Да ти е жив и здрав малкия Давид,сигурно е голям сладур...но аз това име вече го свързвам с онзи плужек от ББФ!  Crazy Знам,че е тъпо,ама...много бях "впечатлена" от него... Embarassed

# 43
  • UK
  • Мнения: 4 308
Винаги за всяко име правя асоциации с личности, които познавам. Когато избирахме име, обсъждахме само такива, с които не познаваме никого и двамата. Борис може да е най-изтърканото и банално име според съфорумките, но аз не познавам никой друг с това име. И все пак е достатъчно често срещано, за да не го свързвам с Борис Дали, например, а не както Волен с Волен Сидеров  Laughing

# 44
  • Мнения: 591
И аз правя асоциации с хора.
Едно име, колкото и хубаво да е, не мога да харесам, ако притежателят му ми е бил неприятен.


Колкото и кофти да звучи и аз съм така  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт