Отчаяна съм от тези банки!

  • 11 826
  • 154
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!

Отдавна ви чета и научавам много полезни неща от вас, но днес реших да пиша, защото ми се плаче.
Преди 5 години с мъжа ми си купихме апартамент с кредит. Тогава и аз работех и горе-долу се справяхме с вноската. Но преди година и половина забременях и сега съм в майчинство и си гледам детето. Знаете какви са парите, та само мъжа ми опъва финансовия каиш, а аз се чувствам толкова безполезна. Започнахме да закъсваме здраво за пари и от два месеца не сме си плащали вноските. Родителите ни са пенсионери, няма кой да ни помага. От банката вече звънят през ден и ни заплашват, че ще ни вземат апартамента. Просто не знам какво ще стане, ако това се случи. Къде ще ходим с бебето да се тъпчем при нашите или при техните? Дъщеря ми е още много малка да я дам на ясли и да почна някаква работа, пък и те само нас чакат в яслите, знаете колко е трудно да се намери место. Родителите ни живеят в други градове, няма кой да я гледа. Просто не знам какво да правя вече. А имаме да плащаме още 15 години. Как ще се издържи това - не знам. Ако има и някой друг като мен, да ми пише и да ме успокои с някакъв съвет.

Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 10 547
Просто отидете възможно най-бързо до банката, отпуснала ви кредита и се опитайте да го предоговорите. Друг съвет не мога да ти дам, да съчувствам също.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Веднага в банката и искайте предоговаряне на кредита. Има си естествено такса. Могат за една година да ви намалят вноските наполовина а в това време да си стъпите на краката. Не е трябвало да чакате въобще а веднага да се задействате.

# 3
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Здравей,
пишеш, че си забременяла преди година и половина, т.е. детенцето ти би трябвало да е на около 9 месеца.
Аз се върнах на работа, когато синът ми беше на 8 месеца и наех гледачка.
А ако родителите ви имат възможност да помагат за гледането на детето, ще си спестиш тези разходи и същевременно ще имате повече приходи, с които да погасявате кредита.
Успех!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Както са те посъветвали, отидете в банката и предоговорете кредита. Банката няма интерес да ви вземе апартамента, защото после тя ще трябва да се занимава с продажбата му, и това е последния ход, когато всички други възможности са изчерпани. Убедена съм, че няма да ви откажат предоговаряне, например намаляване за определен период на месечната вноска, плащане само на лихва, докато си стъпите на краката или друг вариант. Но идете веднага, не чакайте още един месец да мине. Успех!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Ако родителите ви, твойте или неговите не работят, го оставете на тях да го гледат за година- две. Ти можеш да си намериш някаква работа. До тогава предоговорете кредита.
Кофти е да не си с детето си, но ще за малко.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
Успокоение в случая няма. Ако вече сте закъсняли с две вноски - веднага отидете и поискайте някакво предоговаряне. След още 30 дни ще станат 90 дни просрочие, след което в повечето банки ще задействат механизми за събиране на "изчервения" кредит, като около 120-150-я ден от просрочието кредитът ви ще стане съдебен. С думи прости ще си търсят парите по съдебен ред и е много вероятно да си ги получат.  Confused

Не си заравяйте главата в пясъка, а търсете варианти, щом родителите ви не работят активно, помолете някой да ви помага с детето. Това няма да продължи "завинаги" и така няма да влезете в черните списъци с лоша кредитна история. В противен случай в бъдеще и gsm на изплащане няма да ви продадат.

Успех! Peace Praynig

# 7
  • Мнения: 481
не разбирам как може да ви отпуснат кредит, след като още тогава е било ясно, че сте в състояние да погасявате вноските само ако работите и двамата!
Това е толкова абсурдно от страна на банката! ( а и от ваша страна също!) Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 4 300
Е, по тая логика никой, който живее сам и няма житейски спътник, не трябва да получава кредит  Laughing

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Също и доходидите в определени сектори, паднаха драстично.

# 10
  • Мнения: 46 436
Отчаяна си, защото нямате пари, не виждам нищо лошо, което са направили банките, за да озаглавиш така темата  Rolling Eyes

...Просто не знам какво да правя вече...

Същото, каквото щеше да правиш, ако бяхте под наем - да намериш средства за месечните си задължения.
Ако наистина няма вариант - посъветвали са те вече - отиваш в банката и мислите вариант заедно.
Или го продавате.
Но не чакайте!

Успех!

# 11
  • Мнения: 75
Абе, мацо!!! На гол г*з ..... собствен апартамент!!!
Искам да ти кажа нещо разумно, ама какво?! Освен да викнете няколко камери от местната телевизия (в момента реалитата са много фешън) и да наблегнете на личната трагедия, друго не виждам. Така банката може и да се почувства задълженa да прави пиар чрез вас и да споразумеете нови условия. Успех!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 12 550
Отчаяна си, защото нямате пари, не виждам нищо лошо, което са направили банките, за да озаглавиш така темата  Rolling Eyes

Мда, ама като са им отпуснали кредита, не са били отчаяни.

Пълно е такива. Лошите кредити вече са 18 на сто.

# 13
  • Мнения: 481
Е, по тая логика никой, който живее сам и няма житейски спътник, не трябва да получава кредит  Laughing
ако не може да си позволи да си плаща вноската - НЕ
ти нали работиш в банка - би трябвало по-добре от всички нас да знаеш какви гаранции изисква една банка
 Wink

# 14
  • Мнения: 4 300
Ами те очевидно 4 години и кусур са си плащали вноските. Естествено, че като кандидатстват двамата за кредит ще се гледат доходите и на двамата.
И понеже си млада и не знаеш, но тук например има изписани десетки страници защо аджеба не се отпуска кредит, или по точно защо не се отчитат обезщетенията при майчиство, като доход, И всеобщото мнение е, че това е дискриминация и голяма несправедливост.

Общи условия

Активация на акаунт