висок ФСХ

  • 5 245
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Здравейте! Има ли сред вас момичета, които са забременели с високо ФСХ. На 28 год. съм и се оказа, че ФСХ ми е 14,73 при реф.ст-ти 12,5 и Естрадиол 230 при реф.ст-ти 46-607 /на 4 ден от МЦ/. Пролактинът също ми е малко завишен, но това не ме притеснява, защото се регулира с лекарства, но ФСх-то....  Cry Възможно ли е да се сбъдне мечтата ми - да имаме поне едно детенце, какво сте правили вие-инвитро, инсеминация, къде бихте ми препоръчали да ход занапред, защото от 2 мес. съм толкова объркана и притеснена, че... Sad

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 113
mishoko,
и двете си деца съм заченала ин-витро при стойности на FSH > 18. Сега съм на 35, а при първата бременност бях на 26 (и пак ми беше над 18). Така, че изобщо не се отчайвай.

# 2
  • Мнения: 263
Охххххххх,ако знаеш как ме успокои Simple Smile Днес си пуснах хормоните отново, да видим какво ще излезе, дано има хубави новини. а между другото къде си ходила на консултации и кой ти прави инвитрото, че незнам вече на къде да се насоча, в повечето клиники в софия имат часове чак за 2013 г Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 1 326
...незнам вече на къде да се насоча, в повечето клиники в софия имат часове чак за 2013 г Sad

Как така "в повечето"  Shocked- сигурно имаш предвид д-р Стаменов, при него наистина записват за след една година...?  Но в "Щерев", примерно, можеш да си вземеш час за след около две седмици, най-много месец...  newsm78 Доколкото знам, и при д-р Владимиров не се чака много за първичен преглед...

# 4
  • Мнения: 263
Току-що се връщам от днешни преглед и о, чудо  Laughing хормоните ми са в норма, дори и ФСХ, но и гинеколожката беше в шок /тъй като както споменах в началото ст-те на пролактина са много различни/, защото от миналия петък до днес, за една седмица без никакво лечение, пролактинът ми е в норма, от ехото - никакъв проблем, освен,че съм с по-малка матка ок. 27, а нормално трябвало да е над 32, но при евент. бременност малко повече почивка и хормони нямало проблем. Сега остава само преди ову да отида не ехо да видим какво се случва. И естествено следващия МЦ отново хормончета, за да ги следим. Немога да поврвам още, стискайте палци всичко и следващия месец да е ОК. Ами в клиника Малинов примерно, исках час за др Сигридов, но той се занимавал само с бременни, защото него ми препоръчаха. За сега съм при Табакова, днес бях при нея, много приятна, внимателна, всичко ти обяснява, изслушва те най-вече.
Пращам на всички много позитивна енергия и една кошница със спокойствие  Hug

# 5
  • Мнения: 515
Здравейте!
Дали някой може да коментира и моите резултати?Изследванията са правени на 3-ти ден:
   
LH   9.58   IU/l   М(1.7-8.6) Ж(фол 2.4-12.6, овул 14-96, лут 1.0-11.4, мен 7.7-59

   FSH   10.14   IU/l   М(1.5-12.4) Ж(фол 3.5-12.5, овул 4.7-21.5, лут 1.7-7.7, мен 25.8-134.8

   Estradiol   96.83   pmol/l   М:28-156;Ж:от1-10г.22-99.1,фол 46-607 овул.315-1828,лут161-774,мен. до201)

# 6
  • София
  • Мнения: 35 916
Здравейте!
Дали някой може да коментира и моите резултати?Изследванията са правени на 3-ти ден:
   
LH   9.58   IU/l   М(1.7-8.6) Ж(фол 2.4-12.6, овул 14-96, лут 1.0-11.4, мен 7.7-59

   FSH   10.14   IU/l   М(1.5-12.4) Ж(фол 3.5-12.5, овул 4.7-21.5, лут 1.7-7.7, мен 25.8-134.8

   Estradiol   96.83   pmol/l   М:28-156;Ж:от1-10г.22-99.1,фол 46-607 овул.315-1828,лут161-774,мен. до201)



ЛХ и ФСХ са високи - може да има проблем с О.
На колко си год.?

# 7
  • Мнения: 515
ЛХ и ФСХ са високи - може да има проблем с О.
На колко си год.?
На 33  Rolling Eyes
И мен ме притесниха,особено в комбинация от краткотраен (2 дни) и оскъден МЦ,седем месеца опити и тестове за О,които не отчитат такава...
П.П.Много ти благодаря,че ми отговаряш  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 35 916
ЛХ и ФСХ са високи - може да има проблем с О.
На колко си год.?
На 33  Rolling Eyes
И мен ме притесниха,особено в комбинация от краткотраен (2 дни) и оскъден МЦ,седем месеца опити и тестове за О,които не отчитат такава...
П.П.Много ти благодаря,че ми отговаряш  Simple Smile

Май по 2 пъти ти отговарям Simple Smile
Може да е и инцидент - едно изследвание не е достатъчно за каквито и да било заключения.
Правила ли си ФМ? Ако не - добре е да направиш  /със същото име ли си в др. сайт ?/

# 9
  • Мнения: 515
Май по 2 пъти ти отговарям Simple Smile
Може да е и инцидент - едно изследвание не е достатъчно за каквито и да било заключения.
Правила ли си ФМ? Ако не - добре е да направиш  /със същото име ли си в др. сайт ?/
Да,да,аз съм и в другия форум,но съм с друг ник-нейм. Чудех се къде ще ми обърнат внимание и затова така се получи  Laughing Вече ще пиша само тук.
ФМ-фоликулометрия ли е?Не,не съм правила нищо досега,но си пуснах Инхибин и Анти-мюлеров на своя глава и сега чакам резултата.С тези изследвания състоянието на яйчниците ще се изясни,нали? Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 263
Според мен изследванията са ок, защото 3 ден от ММ е фолик. фаза. А какви са тези ст-ти мен 7.7-59? Ако са ст-ти по време на МЦ Thinking то тогава само ФСХ е ниско и предполагам с някакви лекарства се коригира, но това вече трябва  да се консултираш с гинеколог. Прогестерон и пролактин изследвани ли са, щитовидните хормони изследвала ли си ги, защото и те влияят на ФСХ-то?

# 11
  • Мнения: 483
mishoko,
и двете си деца съм заченала ин-витро при стойности на FSH > 18. Сега съм на 35, а при първата бременност бях на 26 (и пак ми беше над 18). Така, че изобщо не се отчайвай.
Анче а антимюлеров хормон колко ти е? И по време на стимулацията колко яйцеклетки имаше?
С какви лекарства протече стимулацията?
Лека бременност!

# 12
  • Мнения: 515
Прогестерон и пролактин изследвани ли са, щитовидните хормони изследвала ли си ги, защото и те влияят на ФСХ-то?
Изписаха ми ги за следващия месец,защото ги искат на 3-ти ден,включително и прогестерон....странна работа  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт