Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Бременност по седмици и коя седмица на кой месец отговаря???

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 17:42 от Nadeto_1

# 1
Лунарните месеци вървят така:
от 1 до 4 г.с. = 1 лунарен месец
от 5 до 8 г.с. = 2 лунарен месец
от 9 до 12 г.с. = 3 лунарен месец
от 13 до 16 г.с. = 4 лунарен месец
от 17 до 20 г.с. = 5 лунарен месец
от 21 до 24 г.с. = 6 лунарен месец
от 25 до 28 г.с. = 7 лунарен месец
от 29 до 32 г.с. = 8 лунарен месец
от 33 до 36 г.с. = 9 лунарен месец
от 37 до 40 г.с. = 10 лунарен месец

А календарните всеки различно си ги смята май. Аз например се ориентирах по това:

# 2
Тази таблица не мога да я разбера  newsm78 .Защо някои месеци излизат с по четири седмици например 4 месец-от 14 до 17 седмица,а 6 месец излиза 5 седмици-от 22 до 26 седмица? newsm78

# 3
Защото само лунарните месеци са по 4 седмици, календарните няма как, те винаги са повече, затова по календарни някои идват по 5 седмици  Simple Smile

# 4
Защото само лунарните месеци са по 4 седмици, календарните няма как, те винаги са повече, затова по календарни някои идват по 5 седмици  Simple Smile
  newsm10

Друг вариант е да си смяташ по датата на термина - т.е. примерно както е моя термин на 14, всеки месец на 14 влизам в нов такъв.

# 5
  newsm10

Друг вариант е да си смяташ по датата на термина - т.е. примерно както е моя термин на 14, всеки месец на 14 влизам в нов такъв.
Да и аз така правя, много по лесно ми е  newsm10. Инъче за ЖК си следя лунарните, защото те по тях се водят  Simple Smile

# 6
Много ви благодаря!!! Изключително изчерпателни сте,както каза моя лекар брои ми ги по лунарни месеци а не по календарните седмици!!

# 7
аз най-лесно си ги смятам по датата на забременяване. Например моята е 30 август, значи около 30 ноември ще завърша трети календарен месец.

# 8
аз най-лесно си ги смятам по датата на забременяване. Например моята е 30 август, значи около 30 ноември ще завърша трети календарен месец.
Ако си знаеш датата на забременяването - това е най-добрия вариант за смятане несъмнено, но ако не си знаеш датата или не си сигурна ти остават другите начини за смятане Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт