Постоянна болка в корема ниско долу в дясно

  • 33 187
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Момичета помогнете със съвет.От доста време имам такава болка-ту отива към бедрото,ту към хълбока.Имам поликистозни яйчници,спирала.Ходих на гинеколог и според него нямам проблем,мислих за апандисит,но и според хирурга не е това.Вече се побърквам Shocked Не зная къде да отида,при какъв лекар.Изнервена съм от състоянието си,страхувам се да пътувам да не би случайно да трябва да вляза в болница по спешност.Ще се радвам,ако някой сподели имал ли е такъв проблем.

# 1
  • Мнения: 2 480
Жлъчка, апендисит? Потърсете мненията на други лекари. Да не се окаже, че е апендисит, но хурургъг не е бил достатъчно грамотен.  

# 2
  • Мнения: 29
Жлъчка, апендисит? Потърсете мненията на други лекари. Да не се окаже, че е апендисит, но хурургъг не е бил достатъчно грамотен.  
Peace
или някоя киста......можеш да смениш гинеколога.

# 3
  • Мнения: 1 844
Колко е това "доста време"?
Апандицитът не боли дълго време с еднаква сила на болката- или се засилва и се налага операция или възпалението отшумява и болката минава.
Ниско долу не мисля, че може да боли жлъчка, но не съм специалист.
Според мен най-вероятно е гинекологичен проблем или проблем с червата. На гастроендокринолог била ли сте?

# 4
  • Мнения: 29
Колко е това "доста време"?
Апандицитът не боли дълго време с еднаква сила на болката- или се засилва и се налага операция или възпалението отшумява и болката минава.
Ниско долу не мисля, че може да боли жлъчка, но не съм специалист.
Според мен най-вероятно е гинекологичен проблем или проблем с червата. На гастроендокринолог била ли сте?
PeaceИ аз съм съгласна с това мнение.От личен опит казвам,при мен беше киста,която трябваше да се оперира,но доста се полутах по гинеколози.

# 5
  • Мнения: 29
Ами боли си ме половин година...Затова и съм  изтрещяла вече и не знам при кого да отида.Ходих при гастро ,и да имам прегъната жлъчка,но тя е доста по нагоре.,а болката е ниско долу.А тези кисти гинеколога ме убеждава,че не болели.Значи те си растат всеки месец и изчезват.Но болките продължават след всеки цикъл,когато би трябвало кистите да ги няма.
  Момичета,благодаря за споделените мнения.  bouquet

# 6
  • Мнения: 29
Колко е това "доста време"?
Апандицитът не боли дълго време с еднаква сила на болката- или се засилва и се налага операция или възпалението отшумява и болката минава.
Ниско долу не мисля, че може да боли жлъчка, но не съм специалист.
Според мен най-вероятно е гинекологичен проблем или проблем с червата. На гастроендокринолог била ли сте?
PeaceИ аз съм съгласна с това мнение.От личен опит казвам,при мен беше киста,която трябваше да се оперира,но доста се полутах по гинеколози.
А уж ходя при един от най-добрите във Варна. newsm78

# 7
  • Мнения: 1 844
Апандисит можете да изключите спокойно, щом болката е от половин година.
За кистите- потърсете и друго мнение, ако все пак имате някакво съмнение в становището на гинеколога ви.
Възможно е да имате раздразнени черва, избягвайте вредни храни, мазно, газирано.
Друг вариант е просто да е на нервна почва- казвам ви го като психолог. Simple Smile
Моят съвет е да се успокоите, не се самонаблюдавайте и вижте дали пък състоянието няма да се подобри.
Успех.

# 8
  • Мнения: 100
Здравей,аз имам също болка там от 20години.При мен е от поликистозен десен яйчник.Според моята гинеколожка от пукането на тези филикули се получава срастване.И от там и болката.А може и да имаш хроничен апандисит.Когато е вече за операция няма да можеш да подскочиш.Или ще започнеш да повръщаш и да повишиш температура.Аз също имах.Продължи 4-5 години,докато стигнах да ме оперират.Успех и спокойно

# 9
  • Мнения: 1 656
най-вероятно е яйчника и тези кисти които постоянно се уголемяват и пукат. Аз също имах силни болки със съмнения за апандисит , но накрая излезе че е възпаление на пикочните пътища- може и при теб проблема да е в уретера

# 10
  • Мнения: 3 831
Диагностицирането на болка ниско в дясно е едно голямо предизвикателство за лекарите. Казвам го от личен опит, защото и при мен имаше такъм проблем. И аз уж ходех при най-добрите, но им отне близо 2 години да разберат какъв е проблемът. Там може да боли от:
яйчници - кисти, поликистоза, ендометриоза и т.н - гинеколог;
хронично възпален апандисит, въпреки че официално няма такава диагноза, но при жените доста често се случва - хирург;
уретер + бъбреци - уролог и нефролог
дебело черво, тънки черво и т.н. органи в корема - гастроентеролог
засягане на нерв, прищипване, дискова херния и т.н. - невролог
За да се диагностицира такава болка, трябва да посетиш всички тези специалисти, а те от своя страна трябва да назначат по-задълбочени изследвания.
Аз бях се превърнала в топче за пинг-понг между различните специалисти, които не правеха нищо друго освен да ми пускат кръвна картина и да ми казват, че нищо ми няма. На мен никакви хапчета не ми помагаха - нито спазмолетици, нито обезболяващи. Накрая ми писна да ме е страх дали пък не е апандисит и отидох при един хирург с молбата да ме оперира. Той се шашна как някой отива доброволно да си прави операция и ми назначи едно по-специално изследване. Първо си почистих дебелото черво със специален препарат, на другия ден го напълниха с топла вода, биха ми контраст и ми направиха скенер. От него стана ясно, че апандиситът ми е разположен вертикално и зад дебелото черво и има данни за хронично възпаление около него. Имаше даже и подути лимфни възли. Направих си операцията, докторът доста си играл да го изкара лапароскопски, но успял. Хистологията показа, че апандиситът наистина е бил хронично възпален. Възстанових се за няколко дни, но болката отново си беше там. Тогава чак гастроентеролозите обърнаха внимание на оплакванията, до тогава все ме препращаха на хирург да не би да е апандисит. Направиха ми колоноскопия и откриха проблемът - имах възпаление на дебелото черво, там където то се свързва с тънките черва. Затова и апандиситът е бил хронично възпален. Това възпаление се оказа, че е причинено от автоимунно заболяване. Като започнах да си пия правилните хапчета, болката изчезна. Гастроентеролозите бяха много учудени, защото при мен липсваха основните водещи симптоми за това заболяване - имах само болка, но това още веднъж показва, че болестите не четат учебници.
Това не означава, че и при теб е такъв случай, но за да се разбере какъв е проблемът, просто трябват доста изследвания - скенер, рентген, ехограф, кръвни изследвания, колоноскопия, понякога дори и лапароскопска операция с диагностична цел. Както сама виждаш от написаното по-горе - уж една болка, а при едни от апандисит, при други от кисти, при трети от възпаление на пикочните пътища. Стискам ти палци бързо да попаднеш на правилните лекари, за да разбереш какъв е проблемът и да не се тревожиш повече.  Hug

# 11
  • Мнения: 29
Леле Смърфиетка какъв ужас.Момичета благодаря на всички ви за отзивчивостта  bouquetЩе ходя на друг гинеколог и да видим.

# 12
  • Мнения: 0
Леле Смърфиетка какъв ужас.Момичета благодаря на всички ви за отзивчивостта  bouquetЩе ходя на друг гинеколог и да видим.

Би ли споделила какво е станало? Тъй като аз имам същия проблем и вече се чудя къде и при кого да отида..  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 4 966
Смърфиетка,
Моля те напиши какво заболяване са ти открили,както и лечението какво е било.

Аз също имах такива болки,обаче вляво.
Гинеколози,ехография на органи,изследвания на урината,два пъти по спешност в Пирогов.Нищичко.

Накрая реших,че може наистина да е проблема за гастроентеролог.
Пак спешен кабинет в Исул.На мен ми казаха тогава дисбактериоза и евентуално дивертикулит.Ако се появи болката отново-ще ми изследват червата.
Предписаха ми хапчета,и на третия ден болката изчезна.Да чукна на дърво няколко месеца не се е появявала.

Но пък имам други симптоми,и вече си мисля,че и при мен проблема може да се окаже автоимунен.За това моля Смърфиета за повече разяснения.


А към авторката на темата-давай,изследвай си червата!

# 14
  • Мнения: 3 831
При мен се оказа болест на Крон, но няма типичните симптоми. Назначиха ми лечение със Салофалк и Буденофалк /това са имената на лекарствата, като второто е локален кортикостероид/ и ударна доза антибиотици в началото, пак бяха два видо, но не ги помня. Лекарствата ги пих близо 9 месеца, като още на първия почувствах облекчение. Сега болка нямам, но внимавам и какво ям. Сега по-големият проблем ми е хроничната умора и болката в ставите, но лечението е със системни кортикостероиди, а аз не искам да ги пия. Трая си неразположенията, но болката в корема с ужасното гадене и повръщане изчезнаха след лечението с харчетата.

Общи условия

Активация на акаунт