Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 483
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
second ,я си подай документи.
Ние имаме брак,но нямаме право на детски.Който може да взима

# 61
  • Мнения: 26
Здравейте, имам код, за да проверявам в сайта на НОИ кога е преведено майчинството. Интересува ме при подаването на документи за детски надбавки в декларацията трябва да попълня сумите, които са ми преведени по месеци или базата върху която са изчислени?

# 62
  • Мнения: 2 200
Здравейте, имам код, за да проверявам в сайта на НОИ кога е преведено майчинството. Интересува ме при подаването на документи за детски надбавки в декларацията трябва да попълня сумите, които са ми преведени по месеци или базата върху която са изчислени?
Попълва се получената сума.

# 63
  • Мнения: 26
Здравейте, имам код, за да проверявам в сайта на НОИ кога е преведено майчинството. Интересува ме при подаването на документи за детски надбавки в декларацията трябва да попълня сумите, които са ми преведени по месеци или базата върху която са изчислени?
Попълва се получената сума.
Благодаря много !  bouquet

# 64
  • Мнения: 45
Здравейте, сега се върнахме от консултация и взех бележка за детските за сложените ваксини на детето, и сестрата ме пита кой адрес да пиша, защото по лична карта се водя на друг адрес от този на който живеем с детето и мъжа ми и с него нямаме брак! В крайна сметка писа този на който живеем, правилно ли е това или трябва да е по лична карта / моя /?

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, сега се върнахме от консултация и взех бележка за детските за сложените ваксини на детето, и сестрата ме пита кой адрес да пиша, защото по лична карта се водя на друг адрес от този на който живеем с детето и мъжа ми и с него нямаме брак! В крайна сметка писа този на който живеем, правилно ли е това или трябва да е по лична карта / моя /?

ще подаваш в социалните по ЛК и е хубаво на бележката да пише адреса по ЛК
пробвай и така обаче

# 66
# 67
  • Мнения: 115
А дали от 2012 г. ще има промяна в размера на минималния доход на член от семейството, който до сега беше 350 лв ?

# 68
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
А дали от 2012 г. ще има промяна в размера на минималния доход на член от семейството, който до сега беше 350 лв ?
Не.

# 69
  • Мнения: 270
Здравейте, отзивчиви дами!

Имам молба да поставя пред вас следния казус:
Майката е в допълнителен отпуск за гледане на малко дете, съответно предходните 12 месеца има нулев доход- била си е в майчинство. Дотук добре. Проблемът е при бащата- първите 6 месеца е бил управител на фирма със брутно възнаграждение 600лв, след това продава фирмата и е безработен-няма никакви доходи. Не е регистриран в бюрото по труда. За първите 6 месеца счетоводителката на фирмата ще му издаде удостоверение, но след това какъв документ следва да представи и от къде да му го издадат?

# 70
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
Здравейте, отзивчиви дами!

Имам молба да поставя пред вас следния казус:
Майката е в допълнителен отпуск за гледане на малко дете, съответно предходните 12 месеца има нулев доход- била си е в майчинство. Дотук добре. Проблемът е при бащата- първите 6 месеца е бил управител на фирма със брутно възнаграждение 600лв, след това продава фирмата и е безработен-няма никакви доходи. Не е регистриран в бюрото по труда. За първите 6 месеца счетоводителката на фирмата ще му издаде удостоверение, но след това какъв документ следва да представи и от къде да му го издадат?
Да си напише една декларация, че за периодът от-до не е получавал доходи.
А какъв е този допълнителен отпуск за гледане на малко дете?!

# 71
  • Мнения: 270
Мерси! А декларацията в свободен текст ли да бъде или има някакъв образец?

Става дума за допълнителния платен отпуск за отглеждане на малко дете по чл.53 КСО, т.е. втората година от майчинството.

# 72
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
Мерси! А декларацията в свободен текст ли да бъде или има някакъв образец?

Става дума за допълнителния платен отпуск за отглеждане на малко дете по чл.53 КСО, т.е. втората година от майчинството.
Значи обезщетението за бременост и раждане, както и 240-те лв., които майката получава за втората година са доход и се декларират! Работодателя издава удостоверение с доход 0,00, но може в забележка да напише, че лицето е в отпуск по чл....КТ...и получава обезщетение от НОИ.
Декларацията свободен текст.

# 73
  • Мнения: 270
Да, за майката ясно, вече са и дали такова удостоверение от фирмата, където работи.

Много ти благодаря още веднъж!

# 74
  • Мнения: 140
Много хубава тема,мерси за информацията.

Общи условия

Активация на акаунт