Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 486
  • 759
  •   1
Отговори
# 105
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Подсещам, че за еднократната помощ - искат документ за родствена връзка  newsm78.

# 106
  • Мнения: 8
При подаване на документи за 2-ра година детски, необходимо ли повторно представяне на : удостоверение за поредност на родените деца и удостоверение за семейно положение/ при нас няма сключен брак и само аз ще представям бележка от работодател/ ? Предварително благодаря за отговора.

# 107
  • Мнения: 228
Здравейте,
за еднократната помощ за раждане искат ли бележка за поставени ваксини?

# 108
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
Здравейте,
за еднократната помощ за раждане искат ли бележка за поставени ваксини?
Не.

# 109
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
При подаване на документи за 2-ра година детски, необходимо ли повторно представяне на : удостоверение за поредност на родените деца и удостоверение за семейно положение/ при нас няма сключен брак и само аз ще представям бележка от работодател/ ? Предварително благодаря за отговора.
Те и за първата година не са ви искали поредност на роденото дете и удост. за сем. положение...

# 110
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да попитам нещо, моя приятелка е пенсионерка, но има непълнолетна дъщеря. И днес я подсетих, че може да си иска детски. Та за пенсионери ,какви документи  newsm78 .

- бележка за ваксини, бележка от училище, че редовно посещава (те май бяха на всеки 6 месеца  newsm78 ) и декларация за доход, защото тя освен пенсия няма друг  newsm78.



И още нещо, тя си я отглежда в провинцията и там детето е на училище, но адресна регистрация и постоянен адрес е София. Временен адрес ли да си вади или да идва да си подава в София. Ако направи временен адрес, веднага може ли да кандидатства за детски  newsm78

# 111
  • Мнения: 228
Здравейте,
за еднократната помощ за раждане искат ли бележка за поставени ваксини?
Не.


мерси!

# 112
  • Мнения: 114
И аз преди време писах и ми помогнахте, обаче се оказа, че надвишавам сумата. Сега вече мога да подам за детски, обаче не ми стана ясно как стоят нещата с адреса. newsm78 По лична карта съм на един, а реално живея на друг. Детето, от раждането си е писано на този втория адрес. Личната лекарка, като ще издава бележка ще пише втория адрес. Та това разминаване проблем ли е . Мога ли да напиша реалния си адрес или трябва по лична карта или да изваждам временен? Съвсем се обърках. И още един въпрос, майка ми почина и последната и пенсия я получихме наследниците. Някаква бележка трябва ли да представям и от къде ? И също така не си спомням точната сума, а приблизителната. Може ли да пиша завишено сумата напр.150лв или трябва да е точно. Може да е смешно, но бяхме толкова объркани, че не помня точно колко беше. Благодаря предварително на всички които се отзовават.  bouquet Да са живи и здрави те и техните семейства!

# 113
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
И аз преди време писах и ми помогнахте, обаче се оказа, че надвишавам сумата. Сега вече мога да подам за детски, обаче не ми стана ясно как стоят нещата с адреса. newsm78 По лична карта съм на един, а реално живея на друг. Детето, от раждането си е писано на този втория адрес. Личната лекарка, като ще издава бележка ще пише втория адрес. Та това разминаване проблем ли е . Мога ли да напиша реалния си адрес или трябва по лична карта или да изваждам временен? Съвсем се обърках. И още един въпрос, майка ми почина и последната и пенсия я получихме наследниците. Някаква бележка трябва ли да представям и от къде ? И също така не си спомням точната сума, а приблизителната. Може ли да пиша завишено сумата напр.150лв или трябва да е точно. Може да е смешно, но бяхме толкова объркани, че не помня точно колко беше. Благодаря предварително на всички които се отзовават.  bouquet Да са живи и здрави те и техните семейства!
Ти в декларацията ще си пишеш адрес по лична карта. За пенсията не съм сигурна, напиши сумата, пък подай без бележка. Не пречи да звъннеш и да попиташ разбира се в АСП, където ще подаваш.

# 114
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За пенсията имате издаден документ за погребението и в данък наследство се споменава това, но в същото време ви намаляват с 1000 лв дори май беше без документ, разходи за погребение. Та с една дума този приход го споменавате в данък наследство  newsm78 . Просто подсказвам, за останалото си питайте.

# 115
  • Мнения: 114
За пенсията получих запис и при плащането на сумата в пощата, го взеха. Така че нямам бележка. Или аз нещо не разбрах. И за данък наследство не разбрах, но и там ме чакат много документи предполагам. Ала-Бала, благодаря за бързия отговор. Hug Да разбирам ли, че  подавам с адрес на личната карта, но детето се води на друг адрес от раждането още -това не е ли проблем? В момента не мога да си сменя личната карта, но мога да извадя удостоверение за временен адрес. Тогава адреса по лична карта или временния адрес да пиша?

# 116
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
За пенсията получих запис и при плащането на сумата в пощата, го взеха. Така че нямам бележка. Или аз нещо не разбрах. И за данък наследство не разбрах, но и там ме чакат много документи предполагам. Ала-Бала, благодаря за бързия отговор. Hug Да разбирам ли, че  подавам с адрес на личната карта, но детето се води на друг адрес от раждането още -това не е ли проблам? В момента не мога да си сменя личната карта, но мога да извадя удостоверение за временен адрес. Тогава адреса по лична карта или временния адрес да пиша?
Ти подаваш в АСП по адреса на личната карта, няма значение че живеете в друг квартал или град.

# 117
  • Мнения: 114
Благодаря ти от сърце за бързия отговор, Ала-Бала!  bouquet Сега остава да отида и до банката да ми дадат бележка/ или там каквото трябва за социалните/ на коя сметка да превеждат. Дано там да знаят какво трябва и утре до лекарката . Другата седмица, ако се оправя ще подавам документите. Последно  да уточня детето е в ДГ -в случая отпада бележка от училището. Акт за раждане, трудовите доходи, бележки за наема, лични карти, бележка от лекаря за ваксините, нещо пропускам ли? newsm78

# 118
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
Благодаря ти от сърце за бързия отговор, Ала-Бала!  bouquet Сега остава да отида и до банката да ми дадат бележка/ или там каквото трябва за социалните/ на коя сметка да превеждат. Дано там да знаят какво трябва и утре до лекарката . Другата седмица, ако се оправя ще подавам документите. Последно  да уточня детето е в ДГ -в случая отпада бележка от училището. Акт за раждане, трудовите доходи, бележки за наема, лични карти, бележка от лекаря за ваксините, нещо пропускам ли? newsm78
Това е, успех Simple Smile

# 119
  • Мнения: 114
 HugПП Последен, може би глупав въпрос- има ли бележката от личния лекар, някакъв срок на валидност. Примерно 3 дни, 2 седмици ?

Последна редакция: чт, 05 яну 2012, 18:18 от as-g

Общи условия

Активация на акаунт