Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 482
  • 759
  •   1
Отговори
# 585
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Благодаря ти tediko   bouquet Но да , за съжаление това е поредния парадокс в нашата мила родина Sad В нито една институция не знаят какво да кажат и направят Sad

Едното решение е да изчакаш и да подадеш документите, когато тези месеци не влизат вече в изчислението, но ще изгубиш детските няколко месеца.Общо взето институциите няма да помогнат освен това, което са направили.

# 586
  • Мнения: 15
Здравейте, бих искала да попитам дали доходите от граждански договор влизат в изчисляването за детските надбавки. Благодаря Ви предварително.

# 587
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
Здравейте, бих искала да попитам дали доходите от граждански договор влизат в изчисляването за детските надбавки. Благодаря Ви предварително.
Да.

# 588
  • Мнения: 30
Здравейте, видях по-горе коментара за гражданските договори, но бих искала да попитам.
Фирмата ми няма дейност, защото съм по майчинство.От април 2012 тече втората година, т.е. вече получавам 240 лв. Имам работа по граждански договори - професията ми го позволява. До момента всички ангажименти по граждански договори са били отразявани в справките на НОИ. След април месец до момента няма никакво отразяване на този ми доход. Счетоводителката ми настоява да подам молба за детски, аз се притеснявам да не сме в нарушение. Въпросът ми е - дали като самоосигуряващо се лице, макар и по майчинство, тези ми доходи не се отразяват?
И втори въпрос - при подаване на данни за доход коя сума се упоменава: сумата по гражданския договор или сумата, която чисто съм получила?

# 589
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Здравейте, аз да попитам и тук, някой има ли представа, как се попълва часта за доходите в молба-декларацията за получаване на детски надбавки, там където се описва по месеци, ако през годината сме ползвали болничен. Включват ли се в таблицата сумите от болничния. В смисъл нали след табицата освен, че в нея е сметнат общо и средномесечно, после отново се пише брутен доход, облагаем по "Закона за данъците върху доходите на физическите лица, а след това има следното: "обезщетения за временна неработоспособност"
Болничния като такова обезщетение ли се приема?
Тъй като в служебната бележка на мъжа ми е описан брутния доход, но този от болничните не е включен, а най-отдолу счетоводителката е написала, че за еди кой си месец лицето е получавало болнични, без да е посочена сумата.

Трябва ли да искаме извлечение от разплащателната сметка на мъжа ми за да видим какво е превело НОИ, тъй като не знаем сумата точно до стотинка? Ще послужи ли то като официален документ или те ще си направят справка?

Трябва ли в таблицата, където се описват доходите по месеци да се вписват и тези получени от болнични? Ако пък не се опишат те няма да влезнат в средномесечната сума, която се получава накрая?  От друга страна сумите получени от болнични, облагат ли се според Закона за данъците?

# 590
  • Мнения: 15
А за тези доходи от граждански договори трябва ли да се представя служебна бележка от работодателя. И един последен въпрос в графите за доходите по месеци какво се вписва взетата сума от майчинството или базата върху която се изчислява то. Много ви благодаря предварително за професионалните ви отговори. страхотни сте.

# 591
# 592
  • Мнения: 2 200
А за тези доходи от граждански договори трябва ли да се представя служебна бележка от работодателя. да И един последен въпрос в графите за доходите по месеци какво се вписва взетата сума от майчинството или базата върху която се изчислява то. получената сумаМного ви благодаря предварително за професионалните ви отговори. страхотни сте.

# 593
  • Бургас
  • Мнения: 7 306
Здравейте, искам да ви попитам ако се подаде молба за детски , но се окаже, че надвишаваме 350.00 лв на човек, има ли някаква санкция? Питам, понеже мъжа ми не е на твърда заплата всеки месец и може и да ги надвишим за 50 лева или нещо такова.

# 594
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, искам да ви попитам ако се подаде молба за детски , но се окаже, че надвишаваме 350.00 лв на човек, има ли някаква санкция? Питам, понеже мъжа ми не е на твърда заплата всеки месец и може и да ги надвишим за 50 лева или нещо такова.

Не,просто няма да ви одобрят за детските
Смятай и подай пак,когато ще сте в прага

# 595
  • Мнения: 156
Зла Гад, по месеци си ги добавяш болничните, а на следващата страница ги пишеш само тях където е упоменато. Някъде най-отгоре на страницата беше. Болничните са "обезщетения за временна нетрудоспособност" Би следвало в служебната бележка на мъжа ти да пишат колко болнични е взел... не са си свършили работата! А справка никой няма да направи, всичко си правим ние сами, ТЕ, като институции не са свързани една с друга... Болничните не се облагат с данъци.

# 596
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Би следвало в служебната бележка на мъжа ти да пишат колко болнични е взел... не са си свършили работата!

И как според теб работодателят дава справка за пари,които не е дал и изобщо няма представа колко са???

За болничните от НОИ не даваш документ.От социалните ги виждат.Ти трябва да си ги попълниш обаче в молбата.Може да помолиш да ти направят разпечтка от социалните,с Пик код да ги видиш или от извлечението на сметката ти

# 597
  • Мнения: 156
Би следвало в служебната бележка на мъжа ти да пишат колко болнични е взел... не са си свършили работата!

И как според теб работодателят дава справка за пари,които не е дал и изобщо няма представа колко са???

За болничните от НОИ не даваш документ.От социалните ги виждат.Ти трябва да си ги попълниш обаче в молбата.Може да помолиш да ти направят разпечтка от социалните,с Пик код да ги видиш или от извлечението на сметката ти
В моята служебна бележка винаги ги пише... как според теб ги знаят? Или сега, като се замисля... дават тази сума, която е за дните, които изплаща работодателя Thinking А останалите никъде не ги пише и никога не съм давала бележка за тях... Тогава може би си ги проверяват.

# 598
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
В моята служебна бележка винаги ги пише... как според теб ги знаят?

Пишат дните,които те изплащат от болничния или и това,което превежда НОИ?

# 599
  • Мнения: 156
В моята служебна бележка винаги ги пише... как според теб ги знаят?

Пишат дните,които те изплащат от болничния или и това,което превежда НОИ?
Редактирах се Peace

Общи условия

Активация на акаунт