Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 455
  • 759
  •   1
Отговори
# 615
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! нямам време да чета цялата тема. Някой би ли ми подсказал откъде мога да изтегля бланката на молба-декларация за получаване на детски надбавки, може би и тук някъде...


http://asp.government.bg/ASP_Files/M.D-7.doc   

# 616
  • Мнения: 471
Здравейте, искам да попитам нещо. Детето ми е на 1г и започвам да вземам майчинство 240лв, досега вземах повече и не влизах в доходите за детски. Сега обаче 1г. ще отговарям на условията. Но прочетох, че се подават доходите за 1г назад. Това означава ли, че сега не мога да вземам детски, а чак след 1г.

# 617
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
Здравейте, искам да попитам нещо. Детето ми е на 1г и започвам да вземам майчинство 240лв, досега вземах повече и не влизах в доходите за детски. Сега обаче 1г. ще отговарям на условията. Но прочетох, че се подават доходите за 1г назад. Това означава ли, че сега не мога да вземам детски, а чак след 1г.
Не, сега подавайки документи за детски ви се гледат доходите за 12 месеца назад. Така че сумирайте си брутният доход и преценете, ако не този следващият също и така докато дохода падне под 350лв.

# 618
  • Мнения: 471
Благодаря! Hug

Последна редакция: чт, 27 сеп 2012, 21:55 от e4o_me4o

# 619
  • Мнения: 2 172
Аз да се похваля,че днес успях да си подам документите в Столипиново  Laughing
Който е хубав минава направо вътре без да чака  Flutter Joy

Шегата настрана,но дойдоха двама готини полицаи,направиха се,че ми взимат картата и ме вмъкнаха вътре да мина преди всички /а тълпата беше ухаааа/  #Crazy

# 620
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Аз да се похваля,че днес успях да си подам документите в Столипиново  Laughing
Който е хубав минава направо вътре без да чака  Flutter Joy

Шегата настрана,но дойдоха двама готини полицаи,направиха се,че ми взимат картата и ме вмъкнаха вътре да мина преди всички /а тълпата беше ухаааа/  #Crazy

Е,тва е
И тъй като знам,че наистина си хубава,явно е помогнало  Grinning

А полицаите по каква линия са в социалното?Или при вас са постоянно присъствие

# 621
  • Мнения: 2 172
Елфи благодаря  Blush Накрая ми казаха,че една красива усмивка е достатъчна за благодарност/понеже ги питах искат ли кафе  Embarassed /.Направо срам ме хвана  Laughing

Полицаите пазят тълпата  Laughing .Двама вътре казват кой да се качва и 6-7 отвън въдворяват ред  Shocked Страшно беше,но се оттървах от чакане  Whistling Циганките се развикаха и заръкомахаха,но ги усмириха  Laughing

# 622
  • Мнения: 951
Елфи благодаря  Blush Накрая ми казаха,че една красива усмивка е достатъчна за благодарност/понеже ги питах искат ли кафе  Embarassed /.Направо срам ме хвана  Laughing

Полицаите пазят тълпата  Laughing .Двама вътре казват кой да се качва и 6-7 отвън въдворяват ред  Shocked Страшно беше,но се оттървах от чакане  Whistling Циганките се развикаха и заръкомахаха,но ги усмириха  Laughing
Малко извън темата, но не можах да издържа..  newsm78 чудех се само дали някой от Вас се замисля, за ОГРОМНОТО натоварване и стрес , на които са подложени социалните  работници.

# 623
  • Мнения: 951
Е аз не се въздържах, понеже през целият ден бях на приемна.
Вечерта като се прибирах, главата ми бучеше и виждах двойно, изсмукана и изцедена!
Няма другаде такава професия! И за де ми скочат, ще кажа - не се оплаквам, а просто споделям.
Ясно, че на чужд гръб и сто тояги ще са малко.

# 624
  • Мнения: 2 172
И това какво общо има с цялата работа?
Аз просто изпреварих тълпата  Whistling
Да не би да съм ощетила социален работник с присъствието си  ooooh! Отишла съм в 08:30.

Извинявам се много,но имам 3 деца/две от които карам всяка сутрина градина и на обяд взимам едното,а другото вечерта/.Разкарвах се точно 4 пъти до социалното и се връщах предвид всичките чакащи 200 човека.Съжалявам,но не мога да вися цял ден с тълпата,чакащи молби за помощи  Stop
Благодарна съм на досетливите полицаи  Peace

# 625
  • Мнения: 951
И това какво общо има с цялата работа?
Аз просто изпреварих тълпата  Whistling
Да не би да съм ощетила социален работник с присъствието си  ooooh! Отишла съм в 08:30.

Извинявам се много,но имам 3 деца/две от които карам всяка сутрина градина и на обяд взимам едното,а другото вечерта/.Разкарвах се точно 4 пъти до социалното и се връщах предвид всичките чакащи 200 човека.Съжалявам,но не мога да вися цял ден с тълпата,чакащи молби за помощи  Stop
Благодарна съм на досетливите полицаи  Peace
А защо трябва да има общо???
Да са ти живи и здрави децата, много са сладки.
Просто си разсъждаваме на глас с колежката!;

Проблем ли е?

# 626
  • Мнения: 2 172
Не е проблем ,разбира се,но изглеждаше,че е насочено към моето "срамно деяние"  Thinking

# 627
  • Мнения: 114
Elfi4ka, няма нищо лошо в "срамното ти деяние" и никой не казва подобно нещо. Peace Не мога да повярвам, че веднъж поне си с предимство пред малцинството.  А за работата на социалния работник, мисля че всички, които са чакали на опашка пред социалните и са се изнервили, могат да преценят какво напрежение е, всеки ден да работиш в такава обстановка. #Crazy Според мен социалните работници / не само в приемните, а и по домовете, и по различните центрове, приюти,  защитени жилища и т.н/ са поставени на огромен стрес и навсякъде хората се карат с тях, като че ли те измислят правилата и законите. Whistling Дано да не оспамих темата. Благодаря на момичетата, които помагат тук във форума !

# 628
  • Мнения: 951
Elfi4ka, няма нищо лошо в "срамното ти деяние" и никой не казва подобно нещо. Peace Не мога да повярвам, че веднъж поне си с предимство пред малцинството.  А за работата на социалния работник, мисля че всички, които са чакали на опашка пред социалните и са се изнервили, могат да преценят какво напрежение е, всеки ден да работиш в такава обстановка. #Crazy Според мен социалните работници / не само в приемните, а и по домовете, и по различните центрове, приюти,  защитени жилища и т.н/ са поставени на огромен стрес и навсякъде хората се карат с тях, като че ли те измислят правилата и законите. Whistling Дано да не оспамих темата. Благодаря на момичетата, които помагат тук във форума !
За мене е важно да благодаря! Hug

# 629
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Здравейте! Имам един въпрос относно детските ,по-скоро математически.Осиновихме сина ни през месец юни,т.е.от 20.06.2012г.От тази дата съм на 240лв майчинство.Преди това брутния ми доход е 700лв месечно,като декември получавам още една брутна заплата всяка година. Съпругът ми по справка декларация за дохода за месеците от януари 2012г получава бруто455.40лв, а дотогава е получавал 404.80лв. Въпросът ми е кога мога да пусна молба да получавам 35лв детски надбавки? Благодаря предварително  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт