Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 496
  • 759
  •   1
Отговори
# 690
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На мен ми искат и декларация за семейно положение.

На мен никога не са ми искали. Нямаме брак, дали има общо?
Ние също нямаме брак, но всяка година подавам и такава декларация.

Явно всяка община с номера си (и аз съм в Сф иначе). Утре мисля да ида да подам документите.

Ходих, подадох, никой не ми е търсил подобен документ.

Моите съм забелязала, че всеки месец към 20-то число ги превеждат  Peace

# 691
  • Мнения: 832
Здравейте! На 07.10. се роди вторият ми син. Доколкото разбрах в м.Ноември би следвало да подам документи за детски и за него. За големият подадох през Април и ми обясниха, че като се роди бебето би трябвало само да подам данни за него, а вече следващия Април да подготвя целия комплект документи. И сега освен молбата-декларация, акта за раждане, бележка от работодателя (необходима ли е?), какви други документи са ми необходими? И трябва ли да попълвам сумите от доходите в декларацията?

# 692
  • Мнения: 221
Здравейте! На 07.10. се роди вторият ми син. Доколкото разбрах в м.Ноември би следвало да подам документи за детски и за него. За големият подадох през Април и ми обясниха, че като се роди бебето би трябвало само да подам данни за него, а вече следващия Април да подготвя целия комплект документи. И сега освен молбата-декларация, акта за раждане, бележка от работодателя (необходима ли е?), какви други документи са ми необходими? И трябва ли да попълвам сумите от доходите в декларацията?



Подавате молба без доход.Взимате само бележка за имунизациите на бебето.Няма да попълвате никакви доходи.Вече през април ще подадете с доход.

# 693
  • Мнения: 59
Привет, искам да попитам, може би вече е обсъждано, но не го намерих доста сте изписали Simple Smile

1.Има ли определени месеци, в които се подават декларациите или може да е всеки месец?
Идеята ми е в момента, в който доходите ни паднат под 350лв да подам декларация.
2.Забелязах в сайта на нои, че осигурителния ми доход за месеците, в който получавам майчинство  е по-висок от парите който получавам, в декларацията кое влиза, осигуритлния или това, което съм получавала
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 694
  • Мнения: 6 214
Привет, искам да попитам, може би вече е обсъждано, но не го намерих доста сте изписали Simple Smile

1.Има ли определени месеци, в които се подават декларациите или може да е всеки месец?
Идеята ми е в момента, в който доходите ни паднат под 350лв да подам декларация.

Точно така трябва да направиш.  Peace

# 695
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Привет, искам да попитам, може би вече е обсъждано, но не го намерих доста сте изписали Simple Smile

1.Има ли определени месеци, в които се подават декларациите или може да е всеки месец?
Идеята ми е в момента, в който доходите ни паднат под 350лв да подам декларация. Да.
2.Забелязах в сайта на нои, че осигурителния ми доход за месеците, в който получавам майчинство  е по-висок от парите който получавам, в декларацията кое влиза, осигуритлния или това, което съм получавала Това което си получавала....
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 696
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
2.Забелязах в сайта на нои, че осигурителния ми доход за месеците, в който получавам майчинство  е по-висок от парите който получавам, в декларацията кое влиза, осигуритлния или това, което съм получавала
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Щом можеш да провериш осигуровките, значи имаш ПИК. Провери си реалните плащания от НОИ - тях пишеш http://www.noi.bg/eservicesbg/reports/reportsegn

# 697
  • Мнения: 1 326
Има ли начин да се провери в някъде в интернет дали вече са преведени надбавките?

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Има ли начин да се провери в някъде в интернет дали вече са преведени надбавките?

Нет банкиране на твоята сметка,ако имаш
Не е ли рано за детските ?

# 699
  • Мнения: 221
Има ли начин да се провери в някъде в интернет дали вече са преведени надбавките?

Нет банкиране на твоята сметка,ако имаш
Не е ли рано за детските ?


Не е рано.Аз днес ги получих.

# 700
  • Мнения: 59
Благодаря за бързите отговори. Златни сте   bouquet
От отговорите ви разбрах, че за моите доходи се гледа реално колко съм получавала, е не осигурителния доход.
 А да попитам за съпруга ми, при него кое се гледа, коко е взел чисто, или на колко са го осигурявали?

# 701
  • Мнения: 221
Благодаря за бързите отговори. Златни сте   bouquet
От отговорите ви разбрах, че за моите доходи се гледа реално колко съм получавала, е не осигурителния доход.
 А да попитам за съпруга ми, при него кое се гледа, коко е взел чисто, или на колко са го осигурявали?


При съпруга ти се гледа брутен доход, а не нетен.

# 702
  • around the world
  • Мнения: 651
Имам следния въпрос:
За самосигоряващо се лице(управител) какво се записва в декларацията за доходите? Лицето се самоосигорява на 420 лв.. Записва се като брутно възнаграждение сумата от 420 лв. за всеки от месеците или 0.00 лв.?
  bouquet

# 703
  • Мнения: 221
Имам следния въпрос:
За самосигоряващо се лице(управител) какво се записва в декларацията за доходите? Лицето се самоосигорява на 420 лв.. Записва се като брутно възнаграждение сумата от 420 лв. за всеки от месеците или 0.00 лв.?
  bouquet



записва се 420.00лв.

# 704
  • Мнения: 2 286
Момичета, другия месец трябва да подам документи са детски - и понеже все не мога да запомня от кога до кога - щом подавам ноември, ми трябва бележка за доходите от ноември,2011 до октомври,2012?
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт