Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 6

  • 152 485
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
ЗДравейте момичета Hug
Имам един въпрос,тези дни ще пускам документи за детски.На удостоверението за доходите ми (от октомври 2011 до септември 2012) не е включен ноември 2011,но за сметка на това декември 2011 имам 2 суми.Въпроса ми е на декларацията в графичката,където се попълват доходите за ноември 0 ли да пиша? newsm78
Сорри за въпроса,но в нашето бюро са много "агресивни" Mr. Green и не ми се влиза в конфрунтации с тях,а счетоводителката не мога да я открия.
Да, както са записани сумите в удостоверението така ги вписвате в декларацията, най-вероятно възнаграждението за октомври е изплатено през декември, заедно с това за м. ноември. Което не означава, че пак няма да попитатт в АСП защо м.11 е с нула Simple Smile

# 721
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Служебна бележка / удостоверение...като кажете в банката те си знаят.Важното е бележката да има печат от банката.
За детските надбавки: Към документите описани на първа страница трябва да се приложи и удостоверение от банката, така ли?

Да.

# 722
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Служебна бележка / удостоверение...като кажете в банката те си знаят.Важното е бележката да има печат от банката.
За детските надбавки: Към документите описани на първа страница трябва да се приложи и удостоверение от банката, така ли?

Да.

Да, ако държиш да ти ги превеждат по банков път. Иначе не е нужно.

# 723
  • Мнения: 1 167
Благодаря Hug Hug Hug
А ако сметката ми е същата пак ли се взима удостоверение от банката newsm78

# 724
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Благодаря Hug Hug Hug
А ако сметката ми е същата пак ли се взима удостоверение от банката newsm78

Аз като ходих миналата седмица, носех копие, но ми го върнаха. Не им трябвало, щом не съм си сменяла сметката от последното подаване.

# 725
  • Мнения: 952
ЗДравейте момичета Hug
Имам един въпрос,тези дни ще пускам документи за детски.На удостоверението за доходите ми (от октомври 2011 до септември 2012) не е включен ноември 2011,но за сметка на това декември 2011 имам 2 суми.Въпроса ми е на декларацията в графичката,където се попълват доходите за ноември 0 ли да пиша? newsm78
Сорри за въпроса,но в нашето бюро са много "агресивни" Mr. Green и не ми се влиза в конфрунтации с тях,а счетоводителката не мога да я открия.
Да, както са записани сумите в удостоверението така ги вписвате в декларацията, най-вероятно възнаграждението за октомври е изплатено през декември, заедно с това за м. ноември. Което не означава, че пак няма да попитатт в АСП защо м.11 е с нула Simple Smile
Това озна4ава 4е не е написан / или поради техни4еска грешка е написано 2 пъти декември.
Каквато и да е при4ината с4етоводителката трябва задължително да я оправи.

# 726
  • София
  • Мнения: 974
Здравейте! Бих искала да попитам : има ли промяна в бланката за удостоверение за родените от майката деца? Моето е издадено месец април, но чак вчера успях да отида да подам документи за еднократната помощ за раждане. Обаче ме върнаха с обяснението, че тази бланка вече е невалидна.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Бих искала да попитам : има ли промяна в бланката за удостоверение за родените от майката деца? Моето е издадено месец април, но чак вчера успях да отида да подам документи за еднократната помощ за раждане. Обаче ме върнаха с обяснението, че тази бланка вече е невалидна.

Промяна няма,но удостоверението трябва да е актуално.Извади ново

# 728
  • София
  • Мнения: 974
Благодаря много, ♥Elfita♥ ! Но в случая не виждам как не е актуално, няма как за 4 месеца да съм родила още деца, нали? Или аз не тълкувам правилно...

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря много, ♥Elfita♥ ! Но в случая не виждам как не е актуално, няма как за 4 месеца да съм родила още деца, нали? Или аз не тълкувам правилно...

Може да ти е починало дете за тези 4 месеца.

# 730
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Благодаря много, ♥Elfita♥ ! Но в случая не виждам как не е актуално, няма как за 4 месеца да съм родила още деца, нали? Или аз не тълкувам правилно...

И племенницата ми я върнаха за това миналата година . Изкара си нова.

# 731
  • Мнения: 952
Здравейте! Бих искала да попитам : има ли промяна в бланката за удостоверение за родените от майката деца? Моето е издадено месец април, но чак вчера успях да отида да подам документи за еднократната помощ за раждане. Обаче ме върнаха с обяснението, че тази бланка вече е невалидна.

Промяна няма,но удостоверението трябва да е актуално.Извади ново
от м. 04 до м.10 са 6 месеца - удостоверението важи до 6месеца а освен това конкретно в нашата община е и изменено - преди беше за родствени връзки а сега ве4е е за родените от майката деца!

# 732
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
В шок съм.
Подавам си документите за детски вчера и служителката ми иска, освен приложените документи и трудовата книжка на мъжа ми.
Проблемът е, че той е приключил трудовоправните си взаимоотношения в края на юни и за последните 3 месеца се води без доход.
Такъв бил закона, ми казва лелята, тя не го била измислила.
Ама аз за такъв закон за първи път чувам.
Нямат ли някаква система, с която да изискват от НАП информация?
Има ли право наистина да ми откажат детски, ако не занеса трудовата книжка?

# 733
  • Варна
  • Мнения: 17 951
А какъв е проблемът да я занесеш?

# 734
  • Мнения: 838
Колко трябва да е доходът в семейството, за да кандидатствам за детски и колко време назад се гледа като период?

Общи условия

Активация на акаунт