Януарските хипопотами много скоро ще са мами! - тема 13

  • 28 724
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
ditkins , благодаря за инфото! Сега поръчах на моя сладур да купи орехи, а той ми вика :"Все ще намерим домашни от някъде". Викам на мен сега ми трябват, а не някога! Все едно го карам да ги бере. Вчера и бадеми му поръчах, ще видим кога ще ги донесе. Аз трябва да лежа и да се пазя, иначе сама ще си купя.
Menina , още не съм показала на лекаря резултатите, но горе-долу 115 е добре. Той и преди беше в тези граници, та аз затова засилих месото, за да не падне. Даже ям месото с храни, богати на вит.Ц. Храни, богати на калций ям в другото време на деня и т.н., та очаквах да се е вдигнал.
Живи и здрави, декември и аз ще се присъединя към лекциите. Явно са много полезни. Особено за мен, както нямам никакъв опит. А ще бъде хубаво и с вас да се срещаме1

# 31
  • Мнения: 330
Да Дидка забравих че си с кола. Провери пак за болничния в НОИ аз сега видях че вчера са ми завели болничния явно нещо има забавяне този месец.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 367
Ето ме и мен в новата ни темичка и благодарности на Венуш за хипопотамското оформление
Дидка, ама ти наистина си много бърза с прибирането, добре, че не се придвижваме пеша, че както говорихме днес с тази мечешка походка, още да се влачим Simple Smile

# 33
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Дзак.
Да се запиша да ви следя когато мога Whistling
Контракциите ми май понамаляха,но още се поизлежавам усърдно Flutter
Шоки на магнерич ме сложиха сега.От 3-тия месец бях на Магне Б6,но док реши да го сменим сега.
Кофтито е,че болничния ми навъртя 180 дни за тази година и сега трябва да си пускам отпуска ама каквото е.Да си седи бебо на топло пък това няма да го мисля Crossing Arms
Лека и прекрасна вечер мами и бебчета  bouquet

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Дзак.
Да се запиша да ви следя когато мога Whistling
Контракциите ми май понамаляха,но още се поизлежавам усърдно Flutter
Шоки на магнерич ме сложиха сега.От 3-тия месец бях на Магне Б6,но док реши да го сменим сега.
Кофтито е,че болничния ми навъртя 180 дни за тази година и сега трябва да си пускам отпуска ама каквото е.Да си седи бебо на топло пък това няма да го мисля Crossing Arms
Лека и прекрасна вечер мами и бебчета  bouquet
Поспаланчо, то контракции може да имаш и без да ги усещаш, не знам как, ама..
Затова си почивай.И аз това правя.И моите 180 дни изтичат на 20 този месец и след това минавам на платен отпуск.Дали ще се отрази някак си на обезщетенията, получавани до момента  Thinking , не знам.

# 35
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Ами Шоки аз ги усещам.Усещам как се стяга матката и целия ми корем става ужасно твърд и понякога са леко болезнени,а като се отпусне бебо започва да беснее вътре.Явно и на него не му е много комфортно Thinking

# 36
  • Мнения: 75
  Жeни* една женица от нашия блок имала цяла градина с орехи на село и продава домашни,без  черупките за 10лв.,килото.Аз от нея вземам.
 Еее,значи  не само аз не бързам с покупките.Добре, успокоих се newsm03.
 И ние вече пием желязо,но е Малтофер Фол,добре че ми мирише на шоколад,та си го дъвча без проблем newsm10

# 37
  • Мнения: 1 732
Хайде и аз тук,да не ви изпусна,макар че рядко пиша ви следя изкъсо Wink
Благодаря за новата тема,и заглавието и оформлението е супер.
Ние с бебка сме добре-и двете растем,а тя и дивее из коремчето доста интензивно.
Само хубави новини и емоции да има в новата тема!

# 38
  • София
  • Мнения: 179
Хайде и аз да се отчета в новата тема.
Този хемоглобин май на почти всички ни е нисък.
Аз пия Тотема за 10 дни, ям само дреболии, телешко, броколи, цвекло, ядки. Отделно ям брашно от коприва разбъркано в мед.
Дано да си го вдигна, че.....док. ми каза че бебка си наваксва с всичко, но ниския хемоглобин ще повлияе на мен след раждане - капене на коса, разваляне на зъби....ужас.
Момичета вие само в Мола на Стамболийски ли ходите на лекции? Някой не ходи ли в The Mall на Цариградско?
Беше станало въпрос за болничните - на мен за миналия месец (който ми беше първия болничен досега) не са ми ги привели още, някой да знае кога да го очаквам, като дати са от 03.10 до 02.11.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 991
Здравейте и от мен.
Не пиша по темите, защото докато изчета всичко и вече има поне една-две мами на моето мнение по някоя тема и не виждам смисъл да пиша "и аз" Simple Smile
Но искам да дам съвет за мамите с хемороиди. Аз от първата бременност си имам един, външен. Няма мазило, което да ме облекчи, ако се е възпалил. Само едно просто нещо-калиев перманганат. Взема се от аптеката (на прах е). Прави се бледо розова вода (много малко се слага от праха) и се правят бани. Аз правех сутрин преди работа един леген и седях вътре 10тина минути и вечер след работа също. За три дни само сутрин и вечер и ми минава болката. Пък ако имате време през деня, сигурна съм, че за ден и половина ще мине гадната болка. И след това вече може да се слагат кремчетата.
Тази бременност не съм допускала до сега да се възпали, но си имам едно прахче в аптечката Simple Smile Дано да съм помогнала!  Hug

И да попитам. Някой спомена за ядките, но без фъстъци. Какво сте чували за фъстъците? Не са полезни ли, или са много калорични?  newsm78


Само да допълня, че банята трябва да е със студена вода, защото топлата разширява кръвоносните съдове и усилва болката. И стоите колкото може по-дълго. То ако боли много, няма да ви се става от легена Simple Smile

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 17:51 от ashley777

# 40
  • Мнения: 8
Здравейте мамчета честита ни нова хипопотамска темичка страхотна е!!!
За покупките вече сме се подготвили за родилния дом напълно, малко раничко според някои хора, но така се чувствам по спокойна, само дано всичко е наред до края Господ да ни пази всички още малко остана, нямам търпение вече!
Лека вечер от мен, нека има само положителни емоции до край! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 41
  • Мнения: 75
  Фъстъците са силен алерген,не се препоръчват  по време на бременност както и другите храни които са алергени.Предполага се че могат да отключат алергия при бебето.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Ашли, фъстъците не са сред препоръчителните ядки, защото се водят едни от най-пълните с нитрати ядки.И по принцип не ги препоръчват, не само при бременност.А и освен това могат да предизвикат и алергия.
Ванинце, браво на вас, че сте се подготвили с покупките!
Поспаланчо, докторите обясняват, че при контракция матката започва да се свива/контрахира /защото е мускул, който като се раздразни отговаря със свиване/ и за да не се получи разкритие и да не навреди на бебче това, е нужна почивка и лекарства, както и да няма ядове  Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 364
p2424 ако от  работата ти са ти завели болничния в НОИ на 1.11 - очаквай да ти изплатят дните от октомври на 15.11 или на 17.11. На мен утре ще ми изплатят остатъка от октомври,  но моя е изчислен и е по-бързо.

Аз да попитам - на 11.11.11г.(много яка дата - сигурно родилниците ще са препълнени Wink ) ще има ли лекция в мола на цариградско от 10ч. и каква ще  е темата? може и да успея да отскоча, че тази  седмица си имам помощник в нас - моя мъж си е в къщи Simple Smile

# 44
  • Мнения: 0
Дзак(каквото и да означава това) и аз тука!  animal037
Венушче, мерсаж! Добре започваме хипо-темата, дано не се изпозаколим виртуално до края й.
Една молба  към всички във фбк групата: моля,  споделяйте и тук всяка информация, която може да се класифицира като важна, ако не е проблем(например:дати на срещи и подобно инфо). И се извинявам, ако молбата ми е неоснователна.
Danny Milanova, добре дошла!
imam nadejda, така е, както си го мислиш – имаме си първи бебчета.

Общи условия

Активация на акаунт