да питам за вигантола

  • 982
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Давай толкова,колкото е изписал педиатъра.Именно той преценява има или не нужда от Вигантол и ако има-каква.При всяко дете е индивидуално,така че не го сравнявай с другите деца.

# 16
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Нашата също е почти затворена, но продължавам да давам . Приемането на вигантол не се свързва само с размера на фонтанелката. до две годишна възраст се изпиват 2 шишенца минимум.Все пак сте зимно бебе и до лятото едва ли слънцето ще ви види голички....та мисълта ми беше,поради липсата на слънце ще пием Вит.Д Hug

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Когато има слънце е достатъчно да покажеш ръцете и личицето на бебка за да си набави вит.D .И въпреки че почти не пропускам слънчев ден за сл.бани не съм спряла Вигантола.Предписан ми е на ден по 2 капки.Въпросът е че забравям и слава богу надявам се така да се регулира приема и изработването на вит.D у бебка.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 271
Наистина, Вит. Д не се дава за да се затвори фонтанелата, а по нея само се съди дали има нужда от Вигантол.
На моя син му изписаха по 2 капки дневно, още като навърши 20 дни и до сега, все още педито казва по 2 капки да му давам. Спазвам го, защото недостига на вит. Д води до необратими последствия за организма.

# 19
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Давай толкова,колкото е изписал педиатъра.Именно той преценява има или не нужда от Вигантол и ако има-каква.При всяко дете е индивидуално,така че не го сравнявай с другите деца.
  202uu

# 20
  • Мнения: 7 640
фонтанелата не е единственият белег, според който се изписва вит.Д. Ако имаш доверие на педиатъра си, слушай го.

Общи условия

Активация на акаунт