Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 ноем. 2011, 16:20 ч.

болнични

• 3 278
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте, извинявам се, но не открих къде точно да пиша по тази тема и затова реших тук  Wink Та да питам аз ползвам 4 дена болничен защото детенцето ми се разболя личната му лекарка ми даде болничен лист един жълт с датите и местоработата ми и всички други данни които са необходими, но аз нямам платени здравни осигуровки фирмата в която работя ми ги плаща, но преди време аз като бях безработна не съм си ги платила за няколко месеца и сега са ми прекъснати ще ми изплатят ли нещо или този болничен е невалиден в случая
знам със сигурност че първите 3 дена ми ги изплаща фирмата така: 70% от дневната надница но на която ни осигуряват а 4-тия ден от нои ама незнам дали поне фирмата ще изплати тези 3 дена нищо че нямам здравни осигуровки

# 1
Ако в момента се осугуряваш здравно ще ти го платят този 1 ден  Peace
Но нека и друг каже , че не съм баш 100% сигурна как беше...

# 2
Здравните осигуровки са ти за да посещаваш лекар, демек сега нямаш право на прегледи по здравна каса, дори и при личната при неплатени повече от 3 вноски
За заплащането на болничните е необходимо да си осигурена за фонд ОЗМ - демек да работиш по трудов договор, и не зависи от това дали си с прекъснати здравни права

# 3
а ми ок тогава на постоянен трудов договор съм вече 1 година в тази фирма значи няма значение че съм с прекъснати здравни осигуровки пак ще ми ги изплатят е браво дано е така Hug

# 4
Няма значение , да  Peace
Преди малко питах позната , която по същия начин е с прекъснати права - изплащат се. Това не зависело  Peace

# 5
eee момичета зарадвахте ме щом нямат общо изплащането на болничния въпреки че нямам здравни осигуровки това е добре че и без това нямам пари да си ги възстановя но другия месец ще си ги платя  Peace

# 6
Аз разбрах , че си с прекъснати здравноосигурителни права , а не че не си здравно осигурена  newsm78

# 7
e чакай че и аз се обарках
да точно така с прекъснати здравни права съм
а иначе работодателя ми плаща вече 1 година всички осигуровки

# 8
  • Бургас
Болничния за гледане на дете е повече. По-рано беше 100% , сега не съм сигурна колко е, но е почече от болничния, който би ползвала, ако ти си болна.

# 9
аха утре съм на работа и ще звънна в нашето счетоводство да питам и ще ви пиша пак

# 10
така преди малко се прибрах от работа и ви пиша
говорих със счетоводството казаха
болничните за мен и за гледане на дете са едни и същи като обезщетения а те са така
първите 3 дена работодателя плаща 70% от надницата ти но на това на което те осигуряват а всеки следващ ден нои изплащат по 80% от надницата ти пак върху това на което те осигуряват
това е актуалното инфо
лека вечер на всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт