Сделки в семейството

  • 5 624
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 662
tonkabonka, искрено ме разсмя. Laughing

Аз първоначално отговорих много сериозно, но погледна ли от по-забавната част, съм склонна към подобни "сделки".Много обичам разни игри-белот, табла, монополи и т.н., и съм склонна да предлагам различни неща, за да чуя заветното "добреееее, ще играем" от мъжа ми.Laughing

# 46
  • София
  • Мнения: 23 036
tonkabonka, искрено ме разсмя. Laughing
При нас това се случва поне веднъж седмично. Що пари съм "заработила" по лесния начин, ехеееее...  Joy

Да си призная обаче, че понякога дори и парите, не са в състояние да ме изкушат да се вдигна до магазина. В такива случаи казвам на мъжа ми, че не съм за някакви си пара, при положение, че просто мога да бръкна в портфейла му и да си ги взема.    Wink

# 47
  • Мнения: 11 747
tonkabonka , аз помислих, че го изкара като виц, а той наистина ти вика 'Айде ма'?  Confused

Мъжът ми: "Жено, бЕгай да ми купиш една бира".
Аз: "Оооо, забрави!".
М: "Айде ма, ше ти дам 20 лв".

# 48
  • София
  • Мнения: 23 036
tonkabonka , аз помислих, че го изкара като виц, а той наистина ти вика 'Айде ма'?  Confused
Joy
Виж сега, той вкарва необходимата за това интонация. Спокойно! Правим си театро.
Даже не е Айде ма, а "Аре ма"  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 11 747
Да, и аз си го представих като 'Аре, ма', но и на шега ми звучи кофти. Даже в бързината ми мина мисълта да пусна тема с анкета по въпроса 'говорят ли ви мъжете ви на 'ма''. Не ми е и хрумвало дори, ама сега се замислих, че може да се окаже масово явление.

# 50
  • София
  • Мнения: 23 036
pina, а аз ще пусна анкета "Склонни ли сте да драматизирате".  Peace
Казах вече, че това са шеги между нас. Пък кой както го разбрал. Не изпитвам необходимост да ви убеждавам в семейната си хармония.

# 51
  • Мнения: 21 264
   Моя ми говори на ма, като се лигави. Даже ми и намига мръснишки при това.

    Дали има бъдеще нашата връзка? Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 11 747
Дали има бъдеще нашата връзка? Rolling Eyes

Ако ти му говориш на 'бе' - да, имате бъдеще.

# 53
  • София
  • Мнения: 23 036
Дали има бъдеще нашата връзка? Rolling Eyes
Ан-ке-та   newsm18

# 54
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Сделките са основата на стопанския живот
на семейния също. И двете страни печелят.

# 55
  • Мнения: 720
Хич ме няма по сделките. Действам с изнудване Embarassed

# 56
  • Мнения: 1 129
Ако следната ситуация е вид сделка, значи сме сключвали.  Mr. Green

Мъжът ми: "Жено, бЕгай да ми купиш една бира".
Аз: "Оооо, забрави!".
М: "Айде ма, ше ти дам 20 лв".
Е, при такава оферта отивам, какво да правя.
 Joy

Ти или си мазохист, или непукист или  newsm78 сега нали знаеш колко коментари ще има от рода на "Как така мъжът ти ти вика "ма"?! УжасТ! Недопустимо!" и прочее неща. Бива, бива откровеност, ама ти се оля  Laughing

П.П: И с моят мъж така си говорим, макар че той не ми предлага пари, а се съгласява да направи нещо, за което го врънкам от месеци. Пази си козове в ръкава, хитреца!  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 2 161
Е, ами че сделките са ежедневие в нашето семейство! Тази схема я въведох аз. Всичко, за което ме помолеше мъжът ми, беше посрещнато с : Какво ще ми дадеш? Обаче и той се научи да се пазари, а преди не знаеше. Аз не пия никакъв алкохол, но снощи така ми се допи един капкомер с нещо, че му казвам: Оф, много ми се пие нещо. Хайде да си налеем. Е, да, но вече бяхме се качили горе и естествено, на никого не му се слиза. И той, новоизпеченият сделкаджия, ми казва хитро: ако слезеш да напълнеш две чаши, утре каквото ми кажеш ти купувам! Едно кремче!!! И мисли, че аз ще припадна от радост. Ама аз да не се продавам! Я внимавай как ми говориш- гордо го срязвам. Не знам защо, беше решил, че кремчето е върхът на моите желания. Вярно, че все нямам и все купувам, защото нямам, но за един крем да слизам долу... няма да стане. Още повече, че поръчката ми със страхотни кремчета и лосиончета дойде скоро. Но в нашето семейство се правят сделки ежедневно, ние сме като дърти чейнчаджии пред хотел Черно море. И аз съм специалистът по пазарлъка. такива попадения имам, че просто наистина понякога си мисля, че трябва да имам титла "академик" пред името си.

# 58
  • Мнения: 25 446
Сделките са основата на стопанския живот

На стопанския или на селскостопанския, уточни, моля те.  newsm78

# 59
  • Мнения: 12 648
Леле, не знаех, че от тая тема е провокирана другата тема.  
Ма, тонке-бонбонке, много сте напреднали. Моят ми вика - Тичай за бира, че штъ набия. Понякога тичам, понякога ям бой. Семейна демокрация - имам право на избор.  Ама не ми говори на ма.

Общи условия

Активация на акаунт