Искам да го напусна, но как...?

  • 11 850
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 751
Sorry, ако се повтарям, но нямах време да изчета постингите на всички. А пиша, защото преди повече от седем години преживях същото, макар и след по-дълга връзка с бащата (4 години) и че живеехме вкъщи - това не му пречеше да се държи идентично:тотален психически тормоз.
Мила мамо, детенце, багажа и БЕЖ! Нищо, ама нищо на тоя свят не заслужава детето ти да расте в такава обстановка и майка му да е изтерзана. Ако и бебоче - всичко усеща. Убедена съм. И аз като теб треперех само от звука на асансьора - "дали се прибира", усещах се като полуидиот, като беше вкъщи, абе не бях човек. Имахме един дом, учителската заплата на майка ми и моите майчински. Друга помощ отникъде. Грам не съжалявам, че се разделихме. Според мен такова не се променя. Животът е пред теб и бебончо. Не се отчайвай, не се вкопчвай в идеята, че, разбираш ли, той е бащата...Нямаш и идея колко неща още ще преживееш. Светът и животът не се изчерпват с един човек (Пфу! Особено пък мъж Joy). Той има равни  права с теб, щом е припознал детето, но имаш право да му откажеш да го взима и да се вижда с него. Той трябва да заведе дело за регламентиране на свижданията. Не се бой, че ще ти отнеме детето. Няма да те лъжа, че прецеденти има, но законът е такъв, че трябва да се докаже, че майката вреди на детето, заплаха е за него, за да й го отнемат. И аз имах твоите страхове и напълно те разбирам, но със страх не се живее, а се съществува. А и съм сигурна, че не на това искаш да научиш детенце.
Прекрасно е, че родителите ти ще те подкрепят. все ще намериш познат/и, които да ти препоръчат адвокат. Успех! И не позволявай страхът да зароби живота ти, че е един и никой няма да ти върне миговете как детенце расте!

# 31
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Много гадно ми става като чета такива постинги.
Аз не съм била в твоето положение, а и на никой не го пожелавам, но съм запозната с такъв случай отблизо. Сестра ми забременя и се омъжи. За възможно най-неподходящия мъж/ако изобщо може да се нарече мъж/. От както роди и всичко изведнъж се срина. Той започна неистов тормоз над сестра ми със всякакви заплахи, само да вметна, че е полицай/аз и затова не ги долюбвам особенно, ще ме прощавате/ и използваше и пистолет за заплахите. Беше й казал, че само да си помисли да го напусне и щял да ни застреля и разни такива, абе беше идиот и простак от класа. Слушаше само и единствено майка си и баща си, а те едни......без думи. Абе нещастници. Спирам с подробностите, че е цял роман. Само да кажа, че тя му даваше възможност за промяна няколко пъти, но такива хора рядко се променят, а той нямаше и желание-а и защо ,то така си му беше добре.
Е, накрая въпреки заплахите му, не издържа и си събра багажа. Ние я подкрепихме напълно, а аз дори й помогнах за развода. Сега майка ми й помага в отглеждането на детето, а тя работи и си живеят доволно и щастливо. Баща ми също помага.
Избора е твой, ти знаеш най-добре. Но според мен, не бива да се мъчиш заради детето.

# 32
  • Мнения: 235
Живота е такъв какъвто си го направим. Така че преодолей страховете си и си тръгни от него. СТрахове ще има винаги за всичко, но не можем да им робуваме докато живота ни се изплъзва между пръстите. Имаш и дете, което не заслужава да живее в подобна среда. Рано или късно това ще рефлектира необратимо и върху него. Едва ли би искала това. Живота е пред теб. Стегни се, вземи живота си в ръце и му се наслаждавай. Може би ще имаш проблеми около раздялата ви, но след лошото идва и хубавото. Не мисля, че ще ти вземе детето, случва се но рядко и най-вече при безотговорни майки. Имаш и хора, които са зад гърба ти, а това е много важно. Така че давай смело и дай на теб и детето нужното спокойствие и семеен уют.

# 33
  • Мнения: 357
     Мила, като чета това, което си написала имам чувството, че познавам и мъжа ти, и майка му, и баща му! Този човек е израстнал със скандали и разправии и ще се държи така докато е жив, това е въпрос на възпитание. Промяна няма да има, повярвай ми! Аз я чаках 8 години, но три месеца след като родих събрах смелост да кажа край, с тази разлика, че живеехме при родителите ми и този, който си трагна беше той. Този характер ми е до болка познат - днес си принцеса и те обожава, а утре си курва или боклук! Това ли е любовта му?
     Аз съм на 21г., а сина ми е на 5 месеца. От два месеца съм разделена със "съпруга" ми, който при първите проблеми тръгна да се занимава с 15-16 годишни курвички. И аз да търпя? Защо? Да чакам от него обич и уважение? До кога? Да разчитам на него, че ще бъде БАЩА? Как? Реших го много бързо и подадох документи за развод след поредния скандал, в който той намеси и родителите ми. Баща ми му скръцна със зъби и той се изнесе набързо. После идва да ме убеждава, че ме обича, че ще се промени ... дрън-дрън Тия съм ги слушала.
     Искам да ти кажа само НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ОТ НИЩО! Обърни се към родителите си и бъди смела, всичко ще се наради! Трудно ще ти бъде, щом му прощаваш толкова лесно, значи още го обичаш, но повярвай ми в момента, в който се разделите и ти останеш сама със себе си безкрайно ще се разочароваш от него, той сам ще ти помогне да го намразиш. Не се притеснявай от думи и залахи, той друго няма какво да направи освен да те заплашва. Явно смята, че ти никога няма да събереш смелост да си трагнеш и разчите на това, но в момента, в който кажеш край, той ще стане абсолютно безпомощен.
      Не е толкова трудно да си трагнеш, по-трудно ще ти бъде да удържиш на решението си, когато дойде да ти се обяснява и да те моли, да ти говори дълбоки приказки и да използва детето, за да се добере до теб. Моят "съпруг" не е потърсил детето от момента, в който се убеди, че между нас е свершено, вече месец и половина не е виждал сина си! Това баща ли е?
     Замисли се  какво те очаква, ако останеш с него и не само теб, а и детенцето ти! Аз реших, че моят син ще е по-щастлив, ако расте спокоен и обичан дори и без баща, а не в семейство, в което майка му и баща му немогат да се понасят. Обмисли всичко много добре, дори да му дадеш последен шанс не протакай окончателното си решение. Действай, сега детето е малко и няма да преживее травмата от раздялата на родителите си, докато след няколко години вече ще разбира. Вземи правилното решение за теб и детето, но бъди силна и го устоявай до край! Няма как да ти го вземе, съди го за издръжка, ако ти създава проблеми обърни се към полицията, ако трябва съди го за тормоз, бори се !
      И най-важното стани пак веселото и самоуверено момиче, което предполагам, че си била преди да те затворят в тоя ад! Училище, работа, родители, приятели - огледай се, има смисъл! Ще откриеш, че не всичко е толкова черно колкото ти изглежда! Най-важното е, че имаш едно малко слънчице, което винаги ще те кара да се усмихваш!
      Давай смело напред! Нищо не е свършено, всичко тепърва започва! Ще се изненадаш колко бързо може да се появи друг човек, който да се интересува от теб, да те разбира и да те обича. Не го търси,  той сам ще те намери!

# 34
здравей миличка и моят живит е такъв и аз искам да напустна мъжа си защото немога да го понасям вече  мързиги да работи по цял ден спи нямаме пари за хляп и му викам стани да потърсиш от някой на заем а той остави ме да спя  всичката работа аз я върша гледам си детето..готвя..пера..чистя..паля печката..правя си распалки и така ставам за мъж и жена всичко сама сиго варша а личните броблеми много са обичах го наистина но вече истинах тои сам си го направи мислиа че имам чуства кам друг

# 35
  • Мнения: 1 072
Мила, искрено ти съчуствам.  Hug Мисля, че знам какво ти е! Ако имаше регистрация, бих ти писала на лични.
Млада си още - цеият живот е пред теб!
Прави са момичетата като ти казват да говориш с родителите си и да получиш подкрепата им. Да помислиш дали ще имаш финансовата възможност да останеш сама с бебчето и кой ще ти помага докато почнеш работа.
Мисля, че трябва да се изнесеш и да не отлагаш с надеждата, че нещата ще станат по-добре. Те никога не стават. Може би е добре да напишеш оплакване в полицията за тормоз, дали има кой да те посъветва как точно  newsm78. Когато те обижда да викаш и ти, за да те чуят съседите, може би ще помогне театър "помощ! бият ме, взимат ми детето" така че да има свидетели. Според мен много мъже, които се правят на герои, всъщност не очакват жената да е силна, да потърси помощ, особено от полицията, да предприеме нещо. Незнам дали те съветвам правилно.. Да оставиш детето на вашите в деня на изнасянето или на скандала. Мисля, че е добре да станеш настъпателна, да му покажеш, че не те е страх. Тогава е по-малко вероятно да продължи да те заплашва. Потърси помощ в организация на жени, пострадали от семейно насилие. "Насилие" не е само физическо, а по-страшно е ако е системно психическо.
Незнам... много е трудно. Но това е моя ред на мисли. Успех!

# 36
  • Мнения: 5 288
  Sad Ужас! Една мама от форума не е писала почти месец. Дано всичко да е наред! Надявам се че с бебо вече са при нейни родители!!! Praynig

# 37
  • Мнения: 3 760
Sad Ужас! Една мама от форума не е писала почти месец. Дано всичко да е наред! Надявам се че с бебо вече са при нейни родители!!! Praynig
А ако не сте-СПАСЯВАЙТЕ СЕ!!!
Той няма да се промени. Успех, мила!

# 38
Дано наистина вече си в къщи на уютно!
Минах точно през същия ад , с разликата, че бях в къщи и го напъдих много бързо.
Разбира се, че имаш право да си щастлива и ще бъдеш, само дано си си в къщи вече наистина!
Целувки и успех!

# 39
  • Мнения: 59
Rolling Eyes защо винаги трябва да започвате с това: "това и аз съм го преживявала" и т.н. или пък: "оправия от това няма"...недейте така..
Жената е живяла една година с тоя мъж- това не е малко, ама не е и много... хубаво има свекърва ама само ми кажете: вие всичко това не сте ли го преживявали? Тука има няколко месечно бебе...Ами и аз дето не съм имала свекърва нито за ми се пречка, нито да ми помогне....Всеки е минавал през всичко това. Опитвам се да кажа на "Една мама от форума" и най-вече на вас, форумстващите с къде къде по-голям опит в "самотните" родители: в началото е трудно и го знаем всички, защото сме майки, всички са изморени и изнервени, всички имаме нужда от нежност и от блага дума, от любов и секс...Но не отписвайте това създадено семейство така...Поговорете, успокойте се, бъдете толерантни...а пък детето като спре да су буди посред нощ и да реве  толкова Laughing ще ви стане по-лесно..Погледни в сърцето и разбери дали има любов... тепърва ще имате трудности и тепърва на детето ви ще му никнат зъби и битовизмите ще ви затискат...
Здраве ви пожелавам  Hug

# 40
Здравейте!
Не съм писала одавна, а може би трябваше... Вие ми даодхте толкова много хубави съвети, а аз така и не ви казах какво се случи. Извинявайте!

Та ситуацията си е същата като преди. Не съм се изнесла и още не съм събрала смелост да си събера багажа. Продължава да ме е страх адски много за детето...

Малко след като писах тук и нещата се пооправиха... До колкото е възможно... И до следващия път, когато с нещо му попречих и реши да си изкара всичкия яд на мен.
Днес беше поредната гадост...
Беше ме помолил да му напиша една фактура и аз забравих. След което бях доволно наругана как може да съм забравила, как не съм се сещала за него през деня и т.н.
После ми забрани да излизам без него навън с детето, щото съм била много разсеяна и щяло да ни удари нещо... Каза, че и педиатърката трябвало да сменим, че аз съм я била избирала и не била добра... С много студена вода съм къпела детето... и какво ли още не избълва по повод отглеждането на детето и това при положение, че няма представа как минава един ден на бебока и какво му трябва. Вижда го вечер за по 5 минути и то ако е възможно да не го взима, а да го гледа от мойте ръце.
Преди известно време го помолих да гледа бебето за 1 час да отида да си платя интернета, след което ми каза да не го моля повече, защото му било психическо и физическо натоварване...
Сега ще ми кажете, че той най-вероятно няма да иска да ми вземе детето, ама не! под достойнството му ще е! та той има син! неговата гордост... Нищо че няма пари да му купи памперси... и че не знае как се слага памперс и няма и желание да се научи. Важното е че има жена да му гледа детето и като се прибере да му прислужва...
Преди известно време стана въпрос нещо и се оказа, че не ми знае рожденния ден... толкова мъчно ми стана и се разплаках, а той ми каза, че не можел да помни всички дати и че нямало значение... било важно че знае през кой месец е...  не ми позволи дори да си порева..
Никога не ми се е извинявал за нищо... Никога не ме е оставял да си порева за каквото и да било... "Стига си ревала" и почва да ми крещи...
Бе гадна история...
Ще трябва да я приключвам, ама да видим дали ще успея да се справя!
Най-трудно ми е да кажа на родителите ми, защото те ме предупреждаваха още в началото.
благодаря ви за подкрепата!

# 41
  • Мнения: 429
Това е подобна история на зълва ми, само че е яла як бой цели 7 години. Накрая тихом мълком без да му дава обяснения (той заминава в командировка), а тя с дечицата хваща първия влак и отново се връща при родителите си. Вече 3 години е разведена, но травмата по децата не е заличена. Сега е свободна, родителите и гледат децата, а тя живее втори живот.
Накратко ти написах историята на зълва ми, но решението взимаш ти, а знай родителите прощават. На всичко са готови за децата си, те да са добре, ще преглътнат всичко, но да те запазят. А колкото до детето не смятай, че ще успее да ти го вземе, не забравяй, че такива ербапи се страхуват от полицията, достатъчно му е 3 оплаквания да има срещу него и може и в затвоара да го тикнеш. Закона е на страната на майката.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 751
Мамче от форума, смятам, че във всяка цитирана дума или постъпка на мъжа ти от последния ти постинг се съдържа и отговорът на твоя въпрос.
1. Веднъж детенцето ти е на тази възраст, както и ти. Времето, което имате сега, никой няма да ви го върне. Недей да правиш моята, и на мнозина други мами, грешка да позволяваш егоистичното същество вкъщи да ти отрови тези дни с унижения и обиди!
2. Децата (е, може би не бебоците) винаги усещат лъжата - а да живееш в семейство, в което липсва не само обич, но и уважение, си е голяма житейска лъжа.
3. Уф, как не може да ми падне тоя твой съпруг, да го завра в... . Такива лумпенизирани критикари и душевни вампири най-обичам да ги ям на закуска smile3508 newsm66

Маменце, знам, че е страшно и сложно да вземеш решение. Разбирам те напълно. Но, както са писали и много други мами, за да отгледаш добро и достойно детенце, преди всичко трябва да уважаваш себе си, ти да се чувстваш добре и да живееш пълноценно.
Кураж и вярвам, че ще се справиш!  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 1 444
Здравей мило момиче, ЧБМ. Аз имах подобни отношения със съпруга си, правих какви ли не опити да поправя нещата, дори родих второ дете, превърнах се в един огромен компромис и така 15 години.Резултат нищо положително, освен че се сдобих със здравословни проблеми на нервна почва, сърцето ми се пръскаше от ужас като наближи часът да се прибере вечер татето.Сега като се запитам защо съм търпяла и на какво съм се надявала не мога да си отговоря, място не си намирам от яд, че съм изгубила толкова години в надежда да се "промени".Няма такова нещо, не подлежи на промяна такъв тип човек, винаги ще си му крива ти за всичко, този тип хора им викат "енергийни вампири" и има резон.Чудя се защо съм се страхувала толкова от него и да го изгоня, просто все едно бях омагьосана, скована от ужас, а той го съзнаваше много добре и така ме държеше в подчинение.Сега се чувствам чудесно, няма нерви, няма страх, извода ми е от тези 15 години, че живота е адски кратък и не си струва заради нищо и никой да търпиш унижения, обиди, болка.Всичко това се отразява и на децата, да не говориме, че губиш уважението пред детето си като гледа как те унижава баща му, нищо че е малко още, те всичко усещат.
Та моят съвет като препатила- НЕ СИ СТРУВА, ХВАЩАЙ СИ БЕБЕТО И ЧАНТАТА И МУ ............................... НА ТАРИКАТА. Живота е един и имаш право да го изживееш достойно, с усмивка и радост в сърцето. Успех и бъди смела, не е хич трудно, после и ти ще се чудиш защо си търпяла.Мъже много, но нито един не заслужава подобни жертви, извличай от тях топлина, нежност и грижи, ако не ти го дават не ти трябват това е истината.

# 44
  • Мнения: 2 863
Мъже много, но нито един не заслужава подобни жертви, извличай от тях топлина, нежност и грижи, ако не ти го дават не ти трябват това е истината.
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт