Плетки коледни творим и с любов ще ги дарим - 78

  • 93 811
  • 735
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 59
Инок, честита ти нова рокличка! Носи си я с удоволствие!  bouquet

Разгледах ти албума и видях невероятни неща!  Подскажи ми, моля те, къде да потърся подробности за този модел:
http://content.foto.mail.ru/mail/inok1980/1095/i-1273.jpg
Изключително стилен и елегантен!

Благодаря, това е жилетка от Жемчужный паучок. Жакет крючком от Oscar de la Renta. Само че според мен ефектът е повече от снимка, а не от модела  Mr. Green

# 256
  • Мнения: 2
Благодаря, това е жилетка от Жемчужный паучок. Жакет крючком от Oscar de la Renta. Само че според мен ефектът е повече от снимка, а не от модела  Mr. Green

Благодаря!  bouquet

# 257
  • София
  • Мнения: 59
Инок, тази рокля си поиграх да я увелича максимално, за да видя подробности, и мисля ,че искам още повече детайл - само на две куки ли е плетена? Сподели прежда, куки, т.н.

тити, качих и снимка с увеличени елементи на плетка

# 258
  • София
  • Мнения: 1 654
Inok, прекрасна е новата ти рокля!
Наистина всичките ти плетива са невероятно стилни и елегантни   bouquet

# 259
  • Мнения: 9 903
благодаря ти, Инок, отдалеч не е трудно да се сбърка. Сериозна работа е  Peace

# 260
  • Мнения: 2 199

Inok страхотна рокля и снимката и колажа за страхотни.
Запис с една шапка за едно бебенце  Laughing Heart Eyes


Owl Hat by Dry Thyme, on Flickr

# 261
  • Мнения: 0
Инок,да ти е честита новата рокля,със здраве да си я носиш!Прекрасна е,както и всичките ти други плетива!Аз също сим им хвърлила око на тези рокли,само че се колебая с избора на прежда.Поотпусна ли ти се вискозата след изпиране?Ефекта на вискозните прежди е много голям,но отпускането им е единствения недостатък.

# 262
# 263
  • Мнения: 286
Пуфи, честит рожден ден и от мен, макар и със закъснение  bouquet

Инок, роклята е супер; Блу айс чудесно е елечето, много ми допадна; лилавото комплектче на Села ви също ми хареса - обичам си лилаво и това е; Кармела, шапките са разкошни, недей да разплиташ, подари я на някого Heart Eyes; синьо - зеленото пончо също ми хареса, както й веселата бебешка шапчица на Суха Мащерка, браво, момичета, прочетох последните странички на един дъх, много красиви неща  bouquet

Ето моите последни творения, за сега минах на шалчета http://svhristova.snimka.bg/hobby/pletivo.578697.25636380 и следващата снимка - едно къдраво от букле, много мекичко стана; едно детско на цветя, плетено е от останали прежди в три ката http://svhristova.snimka.bg/hobby/pletivo.578697.25648658 и едно жълто на големи дупки  Laughing http://svhristova.snimka.bg/hobby/pletivo.578697.25648665 - на това последното мисля да му зашия малко цветя, но се чудя по цялата дължина ли да ги подредя или само в двата му края, какво ще кажете newsm78?

Искам да помоля Снежинка за схема на бялото цвете, много ми хареса.
Спорна седмица ви пожелавам  bouquet

# 264
  • Мнения: 2
Искам да помоля Снежинка за схема на бялото цвете, много ми хареса.
Спорна седмица ви пожелавам  bouquet

Схемата - утре. Нарисувах я и ще я сканирам.Това цвете го знам от години и в зависимост от преждата, която имам, се получава всеки път различно. Бялото, което показах, е от Мерино делукс на ЯрнАрт.
Шалчетата ти са чудни и наистина по едно цвете като гарнитура ще им дойде много на място.  Heart Eyes за манекенката!

Пропуснах да поздравя сръчните ръчичики, показали хубаво елече, лилаво комплектче, весела шапка, за вас   bouquet

Редактирам се: Намерих схема, която е максимално близо да това, което аз правя:http://i065.radikal.ru/0908/55/30f848e1892d.jpg
Тук посочват заповането на 39 бримки, аз го правя на 41,45, но да са нечетен брой. И друга разлика - ако преждата е по-плътна, на втория ред правя не по два, а по един високи пълнежи. Така по-стегнато се свива цветето (според мен).

Последна редакция: нд, 20 ное 2011, 22:52 от Сне*инка

# 265
  • Мнения: 361

Carmela Biscuit може ли обяснение как се плете Робина?
Благодаря

# 266
  • Мнения: 1
Инокче, както винаги си перфектна! Ти явно си на вълна Ванеса Монторо! Simple Smile

# 267
  • Мнения: 1 523
Инок, красота!!!
Блу айс, много хубаво елече, гърба е като предниците ли?
Карамелена, какво не му харесваш на Робина? и двете ти шапки са идеални!
Мащерке, весела шапчица, ще събира погледи по улиците!
И аз се нареждам с нещо подобно 

# 268
  • София
  • Мнения: 1 654

Carmela Biscuit може ли обяснение как се плете Робина?
Благодаря

Аз го плетох в обратна посока на тази от указанията и с по-тънка прежда.
Принципно идеята е да се получи плитка шапчица от гладка лицева плетка
(като мъжките еврейски шапчици), към която се наплита в перпендикулярна посока
право парче от жартиерна плетка.
Преждата ми е Мерино делукс на Ярнарт, куки 3.5 мм
Начало 95 бримки в кръг (с provisional cast on - т.е. началните бримки са живи.
Най-прост начин - заплитат се с помощен конец необходимият брой бримки и
следващият ред се плете с преждата на шапката. Когато му дойде времето
помощният конец се измъква, а бримките се нанизват на кука и се плетат според модела).
Около 10 реда (всичко плетох на око, като си мерех)
без свиване, след това разделих бримките на 5 части, маркирах 5 бримки и пет пъти на всеки трети ред свивах по две бримки отляво и отдясно на маркираните бримки (т.е. свивах по 10 бримки на всеки трети ред), след това на всеки втори ред и последните редове на всеки ред,
докато останаха 10 бримки, които събрах и завърших тази част на шапката.
След това започнах (cast on) 25 нови бримки, добавих живите начални 95 бримки към обръча и започнах да плета жартиерна плетка (само опаково и от лицевата, и от опаковата страна; същото е и ако се плете само лицево и от опаковата, и от лицевата страна).
На всеки втори ред последната 25 бримка се изплита заедно с поредната от тези 95 бримки на
горната част на шапката. Така постепенно правото парче се прикрепва към горната част.
Когато се изчерпят 95-те бримки и се завърши кръга, се изплитат още 5 см от правото парче
(25-те бримки) за захлупване.
Понеже основно чета модели на английски и българската ми терминология е ужасна.
Дано някой е разбрал нещо  Embarassed

Иначе моделът го има много добре описан на руски.
Разликата е, че се плете с по-дебела прежда, по-дебели куки,
най-широката част на шапката е 80 бримки, периферията е от 20 бримки.
Започва се от върха с 5 бримки и се наддава надолу до увеличаването им до 80 бримки.

Какво не му харесвам на моя Робин - с по-дебела прежда може би наистина
щеше да стои по-добре, но най-вече на моята глава не стои добре.
Завиждам (благородно  Mr. Green) на жените (имам такава приятелка),
на които каквато й шапка да сложат на главата си, им стои добре.
Аз съм от другия тип - много малко модели шапки ми приличат  Cry

Дидка, Мащерка, много са ви сладурски детските шапки  Hug

# 269
  • Мнения: 20
Пуфи, да си жива и здрава и да продължаваш да твориш още много красоти!  bouquet
Аз си имам дъщеря рожденичка на 15 ноември и го празнувахме  в събота, така че сме се почерпили. Grinning

Здравейте!!!!!!
Някой да е попадал на схема за този   шал
http://prikachi.com/images.php?images/233/4052233A.jpg

Вижда се,че е витка с листа покрай нея и не е нищо сложно,но бих била по-спокойна ако имам пред себе си точна схема.
Amelly, ето какво изплетох:



От разплитана прежда е и затова не е много добре.
Ето и схемата, която си направих:



Това са лицевите редове. В опаковите бримките се плетат така, както се виждат.

Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 09:18 от Весела Ахрима

Общи условия

Активация на акаунт