За приятелството между мъж и жена

  • 3 975
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 634
Единствения начин да имам приятелка жена е тя да е толкова грозна, че да не изпитвам към нея никакво сексуално привличане.

Искаш да кажеш, че щом всички мъже не изпитват сексуално привличане към дадена жена, то тя е  грозна?

Не. Щом не изпитва сексуално желание значи жената е грозна и следователно меже да са приятели. За друг може да е прекрасна.

Казвам ви аз, че тази работа с възможността на приятелството е еднопосочна.

# 31
  • Мнения: 4 965
...
Ми то всеки с вкуса си .Моите приятели не са грозни,просто не ме привличат сексуално.

Всъщност, имам приятел-мъж, когото обичам като по-голям брат и живеех дълги години със заблудата, че е грозен /по единствената причина, че е далеч от типа мъже, който ме впечатлява визуално/. Преди години го запознах с моя приятелка, която ме обяви за сляпа, защото това бил най-хубавия мъж, който била виждала. Е, мен не успя да ме убеди, че е хубав, но двамата вече 10-тина години са много хубаво семейство. Същата пък определено твърди, че не разбира какво ми е харесало в мъжа ми...  Wink

# 32
  • Мнения: 6
Единствения начин да имам приятелка жена е тя да е толкова грозна, че да не изпитвам към нея никакво сексуално привличане.

Искаш да кажеш, че щом всички мъже не изпитват сексуално привличане към дадена жена, то тя е  грозна?

Не. Щом не изпитва сексуално желание значи жената е грозна и следователно меже да са приятели. За друг може да е прекрасна.

Казвам ви аз, че тази работа с възможността на приятелството е еднопосочна.
Октоподката с рокличката ме е разбрала добре.  Peace
Няма шанс един нормален мъж да бъде приятел с жена която го привлича сексуално. Освен ако не е обратен и жените са му абсолютно безразлични от сексуална гледна точка.
Другия вариант е мъжа да е нормален, обаче жената да е толкова сива, обикновена и скучна, че по никакъв начин да не го привлича сексуално. Тогава няма проблем да има чисто и искрено приятелство между мъжа и жената.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 957

Казвам ви аз, че тази работа с възможността на приятелството е еднопосочна.

А, що? Една от най-добрите ми приятелки казва, че не би могла да бъде приятел на мъж, който поне малко не я привлича физически.  Grinning Но не си ляга с тях, не иска.

# 34
  • Мнения: 3 634
Но не си ляга с тях, не иска.

Мазохистка или моралистка?!  Laughing

# 35
  • Варна
  • Мнения: 957
Но не си ляга с тях, не иска.

Мазохистка или моралистка?!  Laughing

Кукувица с идеалистични цели! Казва, че добър приятел е по-трудно да се намери от добър любовник, а добър любовник - по-трудно от добър съпруг.

Може, Никсън, може - срещнали са се в момент, когато не е било възможно да станат любовници (въпреки, че си оценяват по достойнство физическите качества) - той влюбен в друга, тя - също, после приятелството ги завладяло, щото сродният мироглед не прощава, а след толкова години приятелство се ценят за толкова много други неща, че физическите качества са някъде на заден план.

# 36
  • Мнения: 3 634
Ментова, много сложно, бе!  Mr. Green Има ли привличане следва да има и консумация, приятелството ще почака. Иначе се нарушава хормоналния баланс, почва едно общуване на ръба на флирта и накрая няма секс, ама няма и приятелство.

# 37
  • Мнения: 11
Не казвам, че някой е тъп. Има разлика между това да си прост и това да нямаш по-задълбочени мисли и наблюдения по даден въпрос. И на мен ми се ще да вярвам, че е възможно чисто приятелство без всякакви материални и нематериални интереси. Един автор беше казал, че човек има истински приятели само на 12. Но това беше отдавна вече може и на тази възраст да няма...
Които се похвалиха, че мъжете им имат такива приятелки, че даже и жените им познават, какво биха казали, ако тези приятелки нямат половинки? Това е реторичен въпрос, аз говоря от опит, така че каквото и да се изпише знам каква е истината. И пак повтарям ще ми се тези предразсъдъци да ги няма наистина в действителност! Мъж и жена приятели без нито единият да има притеснения, партньор или материални интереси.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Палмичка, много филми имаш още за гледане  Mr. Green
Но, ок, имаш право на мнение все пак   Peace

И на мен ми се ще да вярвам, че е възможно чисто приятелство без всякакви материални и нематериални интереси.

Които се похвалиха, че мъжете им имат такива приятелки, че даже и жените им познават, какво биха казали, ако тези приятелки нямат половинки?

Мъж и жена приятели без нито единият да има притеснения, партньор или материални интереси
.

Какви материални интереси, бе жена? Ние за какво говорим, ти къде отиваш?  ooooh!


Хайде сега пак си прочети въпроса и после го редактирай ако сметнеш за нужно Crazy  Laughing

Приятелите са ми били приятели и "със" и "без" половинки  Mr. Green Това няма нищо общо. Освен ако не гледаш прекалено първосигнално и повърхностно на нещата  Peace


Я пак  Thinking  Joy
Да, случва се.
Това, че не се е случило на теб, не значи, че не съществува.


п.п. Не ми разясни обаче какво общо имаше България в случая  Whistling

# 39
  • Варна
  • Мнения: 957
Да, Палмичка, точно най-добрата приятелка на мъжа ми няма половинка. Ама нали ти казах, че тя ми беше много добра приятелка преди да се влюбя в мъжа ми. Той по-късно ми стана приятел (както казва Октопод с рокля, гледахме да не се объркаме хормонално Grinning). Кръстница на детето ни е. Често сме заедно, тримата. Защо?

Сложно, не сложно, по-ценно нещо от приятелството няма. Най - младото ми приятелство е 12-годишно, а най-дългата любов трая 8 години. Единомислието ми носи невероятна наслада, почти на физическо ниво. Laughing

# 40
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Всъщност всеки разбира,че има ли привличане,е трудно да бъдете приятели.Въпроса е като цяло дали може да има приятелство между двата пола.

# 41
  • Мнения: 3 647
По темата - Да, може  мъж и  жена  да са  само приятели.

Изказвания от рода, че жената  трябва да е грозна  или  респективно мъжа, лично на мен са ми смешни.  Най- добрият ми приятел е мъж! Познаваме се от студентските години и понеже постоянно се мъкнехме заедно  ни мислиха за двойка. Тази година  излизаме  да  разхождаме  бебето ми и  едни  състуденти,   наши общи,  го похвалиха  колко  много  приличало на него.....  hahaha hahaha hahaha hahaha
 
 Мъжа ми не е показал  някаква ревност към него. Все пак  преди да се съберем и двамата сме  имали   и продължаваме  да имаме  приятели, който  няма да  зарежем само поради самият  факт, че  сме се събрали да живеем заедно.

Мъжките приятелства са много по-трайни от женските такива.  

# 42
  • Мнения: 6
Ето един нагледен пример. С тази девойка, като я гледам така, последното нещо което ми минава през ума е да станем приятели с нея. Всякакви варианти ми минават през ума, само не и думата "приятелство" Който, както иска да го разбира.  Peace

# 43
  • Мнения: 4 841
Може ли според вас да се роди спонтанно и искрено приятелство между 50 годишен мъж и 15 годишна девойка? И това приятелство да устои във времето примерно 25 години - докато той стане на 75, а тя - на 40? И никога нищо сексуално да не е имало в помислите и на двамата?
Представяте ли си го?

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Лично аз говоря за хора с не толкова голяма възрастова разлика и много далеч от примера, който ти си дала.
Моите приятели са на моята възраст, или година-две по-големи.

Общи условия

Активация на акаунт