Коледа 2011 - тема 2

  • 113 131
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 892
Днес си поръчах някои оръдия на труда! Няма връщане назад, ще има коледно сладкоправне, че и соленоправене. Нямам търпение.
Вчера получих подарък - много красиви пингвини в/у снежна топка, до купих си още неща, днес ще извадя украсата от кутиите  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 13 ное 2011, 16:55 от NinoTino

# 16
  • Варна
  • Мнения: 283
 santa2
нямам друго коледно за запис, но съм се надъхала много за идните седмици Embarassed

# 17
  • Варна
  • Мнения: 634
petia_tag, а за половин доза от щолена на Джемма колко суха мая слагаш, и всъщност в рецептата тези 120 гр. суха или прясна мая са ?
И аз мисля следващата седмица да се пробвам с половин доза от този щолен .

# 18
  • Мнения: 5 059
Малко коледно настроение от мен, от миналата година

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
petia_tag, а за половин доза от щолена на Джемма колко суха мая слагаш, и всъщност в рецептата тези 120 гр. суха или прясна мая са ?
И аз мисля следващата седмица да се пробвам с половин доза от този щолен .

маята в рецептата е прясна. 6 гр суха= 20 гр прясна.

# 20
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Толкова се каних на тия медени къщички,но не се престраших да направя.

# 21
  • София
  • Мнения: 64
Запис ... Кога стана време вече за 2-ра тема... а още няма декември... хихихих сууупер сте Grinning Hug

# 22
  • Мнения: 1 243
време ли е за щолените значи? срещам най-различни препоръки - да се направи 3-4-5-6 седмици преди коледа... дали не зависи от рецептата?
 newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 2 658
ето и един от щолените ми. Два прилично големи от половин доза продукти. :




Аз слагам една и половина прясна, турска мая за половин доза.

# 24
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Tatitt, мерси за новата тема! Peace Но.. липсват рецептите от 2010 г. и другите полезни неща след тях, просто са в следващия постинг! Добави на 1 стр. и линк към старата тема! Добре ще е да се добавят и линковете от първата.. Ако някой ги е събирал!? Аз ще се опитам, че така или иначе не съм я изчела, но няма да успя до утре.. Някои от линковете на 1 стр. не работят и това трябва да се провери и да се махнат!!

Сиси, има линкове, както към първата тема от тази година, така и към последната от 2010.
Добавих всички рецепти сега в първия пост - и за 2010 и за 2011. Велма актуализираше поста, така че, вярвам повечето линкове от старата тема са добавени. Ще продължа да прибавям разбира се и новите от тази тема....  Peace

Ох, Петяяяя! Нямам търпение значи  Party

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Tatitt ,благодаря за новата тема.   bouquet

RuVe,благодаря за рецептата за сладките с канела и орехи. Hug Днес ги правих. Ето и резултата...



Правих и забравените сладки на КОТКА.



Хубава вечер !  Close-mas:

# 26
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Честита нова тема.  Heart Eyes Аз мисля от следващата седмица да подхващам сладките. Тази година категорично няма да правя АКК, обаче взех да се навивам за щолена на Джемма. Още има малко време да се поколебая.  Thinking

# 27
  • София
  • Мнения: 3 090
lulumba, не се колебай! И да остане, ако това ти е притеснението, може да се яде и след Нова година. Аз, да си призная, повечето неща ги правя, защото ми е кеф от самото правене. Пък приятели и познати са много щастливи да получат коледни кутии със сладки. АКК-то също отива за подарък, миналата година единият го подарих за НГ.
Трябва обаче много добре да се знае дали са трайни някои сладки, т. е. може ли да се направят по-рано и да издържат до празниците. Мианалата година така се прецаках с едни с бонбони ММ. Пресни бях страшно вкусни, но като престояха 10-тина дни до Коледа бяха твърди като камък.  Е, ядяха се с мляко, така че и те не останаха.

# 28
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Тук съм и аз  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 11 818
Tatitt, чудесно!! Peace  bouquet Благодаря за труда! Аз, ако видя нещо, ще пиша! Hug

Браво на неделните опити!

Общи условия

Активация на акаунт