Колко АМ за 4-месечно бебе ?

  • 3 130
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 255
Аз да се включа за да кажа, че драстично намалихме количеството след като захраних на 5 месеца. Вече хапваме 5 пъти на ден, а млякото е три пъти по 150 - 170 мл., плюс около 60 мл. след пюрето и след кашата.

# 31
  • Мнения: 263
и моят ядеше по 5-6пъти по 150гр,но сега не,през първите месеци не е имал колики,та за това не знам как е при коликите по колко ревът,възможно ли да е колики???вчера рева 2пъти по 20мин,прави ми впечатление,че като се успокои само най-малкото движение от моя страна и пак започва да реве newsm78 вече не знам,пак сме на лекар днес

# 32
  • Мнения: 1 262
И аз захраних заради това често и бързо огладняване, но той пак си пие много мляко, даже не му и стига. Е, аз му давам засега само няколко лъжички пюре, колкото да го опита и като че ли на това ядене, на което му давам пюре, се засища за по-дълго.  Rolling Eyes Но мляко си пие пак толкова - 180-200 мл и все не му стига и реве за още.  Rolling Eyes Голям гладник е, миналата седмица го мерих - 7.600, до консултацията ще е станал 8 кг. Като се замисля че някои бебета на 1 год са 9-10 кг, моя май скоро ще ги чукне.  ooooh! Много съм се притеснила за тия килограми, дали ще почне да качва по-малко?!

# 33
  • Мнения: 646
Много съм се притеснила за тия килограми, дали ще почне да качва по-малко?!
По принцип би трябвало да започне да качва по по-малко от предишните месеци, но това си зависи и от много неща- ген,количество на яденето и т.н.
Не винаги повечето килограми означават проблем, и ако сега наддава повече на килограми другите месеци може да расте повече на височина а на кг да не мрадне.

# 34
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Моята Габи днес навърши 5м.
Хапва си 7 пъти по 120мл.
Тежи 7500кг. но всяко дете е различно.

# 35
  • Мнения: 84
Ние сме на месец и ядем вече по 120 мл. на всяко хранене 7 пъти,а понякога и 8, в денонощието.

# 36
  • Мнения: 1 262
Моя стана нещо кошмарно - когато не му давам пюре почнах да му давам по 200 мл мляко и въпреки това огладнява след 2 часа и половина - не може да изчака дори 3 часа. Малко преди да са се минали 3 часа от предното хранене и се е наял пак.  ooooh! Само на храненето дето му давам пюренце пие малко по-малко мляко и издържа около 3 часа и половина. Направо с тоя гладник се чудя какво да правя - дали да не почна да му давам пюре на повече хранения?!  newsm78

# 37
  • Мнения: 84
Не знам, на нас ни е рано за захранване с пюрета,но все ми се струва че до тогава ще пие дозата на 8 месечно бебе  Laughing

Мама все казва - метнал се е на вуйчо си !  Crossing Arms (брат ми е 120 кг.  ooooh! )

# 38
  • Мнения: 646
Моя стана нещо кошмарно - когато не му давам пюре почнах да му давам по 200 мл мляко и въпреки това огладнява след 2 часа и половина - не може да изчака дори 3 часа. Малко преди да са се минали 3 часа от предното хранене и се е наял пак.  ooooh! Само на храненето дето му давам пюренце пие малко по-малко мляко и издържа около 3 часа и половина. Направо с тоя гладник се чудя какво да правя - дали да не почна да му давам пюре на повече хранения?!  newsm78

Защо не опиташ едното хранене да е с пюре а другото хранене да е с каша, или може да започнеш да му слагаш бисквити с млякото? newsm78
И аз този месец изчаквам ваксините и започвам да захранвам ,че вече хич не ни стига яденето(5 пъти по 210мл-в готов вариант 230мл)направо имам чувството ,че и 300мл. да му дам ще си ги изяде  #Crazy

# 39
  • Мнения: 1 262
Аз в другата тема за Хумана  писах, но до 3-тия месец моя се засищаше от млякото, откакто стана на 3 месеца започна големия зор.

# 40
  • Мнения: 1 262
Моя стана нещо кошмарно - когато не му давам пюре почнах да му давам по 200 мл мляко и въпреки това огладнява след 2 часа и половина - не може да изчака дори 3 часа. Малко преди да са се минали 3 часа от предното хранене и се е наял пак.  ooooh! Само на храненето дето му давам пюренце пие малко по-малко мляко и издържа около 3 часа и половина. Направо с тоя гладник се чудя какво да правя - дали да не почна да му давам пюре на повече хранения?!  newsm78

Защо не опиташ едното хранене да е с пюре а другото хранене да е с каша, или може да започнеш да му слагаш бисквити с млякото? newsm78
И аз този месец изчаквам ваксините и започвам да захранвам ,че вече хич не ни стига яденето(5 пъти по 210мл-в готов вариант 230мл)направо имам чувството ,че и 300мл. да му дам ще си ги изяде  #Crazy
Аз започнах да му слагам 1-2 лъжички каша в сутрешното мляко, но не усетих да се засища много от нея.  newsm78 По-скоро се засища от пюрето, което давам 2 часа и половина след първото хранене та да изкара 3 часа до второто.  Laughing До третото вече издържа повече заради пюренцето. Сега мисля да почна да му давам помежду храненията сутрин плодово пюренце, за да може да изкара 3 часа до следващото хранене и отделно малко пюре на обяд(може би зеленчуково, но пък не съм въвела достатъчно зеленчуци; тамън ще почна), пък ще видим дали ще ме огрее. Бисквити не искам да му слагам, че са много сладки.

# 41
  • Мнения: 646
Аз бих пробвала направо обедното хранене почти изцяло да го заместя с пюре.
Поне така си мисля де,като захраня ще видя как е,че едно е да говориш без да знаеш,съвсем друго като имаш поне бегла представа как седят нещата  Laughing

# 42
  • Мнения: 1 262
Ще видим какво ще каже лекарката - дали ще се замества, а на мен проблема в момента ми е сутрешното хранене - какво да направя, че да издържи до следващото 3 часа без да му увеличавам дозата, че повръща.  Laughing Въпрос с повишена трудност.  Laughing

# 43
  • Мнения: 646
В колко часа му е сутрешното хранене и по колко яде(сега) и в колко заспива вечер?

# 44
  • Мнения: 1 262
Вечер обикновено заспива около 12, сутрин става в 9-10, понякога в 8.  Rolling Eyes Давам му по 200 мл, но малко повръща - много му е като количество.

Общи условия

Активация на акаунт