Фотография - 68

  • 44 343
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Здравейте!! Много красиви снимки имате!!

Аз искам да ви питам нещо в страни от професионалната фотография. Искам да си взема готоапарат ,тип САПУНЕРКА. Обаче съм се спряла на варианта:

http://www.technopolis.bg/b2c/details//394131/P11050101/%D0%A6%D … N-IXUS-115HS-GREY

и този:

http://www.technopolis.bg/b2c/details//394062/P11050101/%D0%A6%D … %82-SONY-DSC-WX7B

Моля, ви, посъветвайте ме кой е по -добър от двата??

Еднакво добри са. Сонито ще прави по-студени снимки. И от двата ще можеш да си изпечаташ спокойно снимка с размери дори над 10х15см.

# 46
  • Мнения: 6 039
И аз да се запиша Simple Smile))
Окопирали сте бгМама, на начална страничка - mini_79
Банери на Малена долу...

Лили, кеде има мой банер? На Мими79 го видях веднага щом отворих форума.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 675

Яна и кучето by vitaminka*, on Flickr

Пак се запънах с текстурите, искам да направя нещо по-така с този кадър...
Мъчих с текстури, филтри, това успях да сътворя, всичко друго ми стои изкуствено, но пак ще мъча след час, че сега ми се оплете главата Simple Smile
Малена, докато писах съобщение ми изскочи голям банер на цялото ми долна лента, трябваше да принтскрийна, после пак Wink

# 48
  • Мнения: 641
Здравейте,

Фрии, честита 1x публикация - много го харесвам този твой кадър
Малена, банерът излиза в долната част на екрана при броузване из форума - за реклама на твоя фотосесия в Mall of Sofia

Аз съм в някаква фотографска дупка - никакви идей, снимам си само едно и също - детето - както казваше Трънче малко по-напред в темата, писна ми от мене си.
Получих подарък отражатели и дифузер 5 в 1- още едно чудо за мъкнене като излизаме на разходка с малкият, комшиите вече съвсем неразбиращо ще ме гледат. Една майка ми вдигна наскоро скандал, че съм се опитвала да снимам без разрешение задника на дъщеря и Laughing А даже не беше влязла в кадър, просто правех клоузъпи на детето ми, а дъщеря и тичаше на има няма 20 метра в страни и даже не беше в посоката, в която снимах Simple Smile

От мен едно отегчено от майка си и фотографските и залитания дете

Stop shooting me! by daniela.stoianova (Espa), on Flickr

Хубав и усмихнат ден

# 49
  • Мнения: 161
Една майка ми вдигна наскоро скандал, че съм се опитвала да снимам без разрешение задника на дъщеря и Laughing А даже не беше влязла в кадър, просто правех клоузъпи на детето ми, а дъщеря и тичаше на има няма 20 метра в страни и даже не беше в посоката, в която снимах Simple Smile

 Joy Joy Joy Ама, как пък не те беше срам да се опитваш да й снимаш задника  Joy

# 50
  • Мнения: 0
Идвам с молба, събирам теми за м. Декември по проекта 30 дни... Мисля, целия месец темите да са с Коледна тематика или просто теми, пък ако някой иска да си ги снима Коледно...
Ето линк към темата, аз по-късно ще се понапиша няколко...
Благодаря предварително на всички, знам че пак ще помогнете... : http://www.flickr.com/groups/539533@N22/discuss/72157627414851814/

Няколко дни от проекта ми, много се забавих, срам ме е вече от мене си...

Day 5. Still life + candle by Kemerova, on Flickr

Day 4. Reflection by Kemerova, on Flickr

Day 6. Bokeh by Kemerova, on Flickr

# 51
  • София
  • Мнения: 614
Аз пуснах няколко идеи за месечния проект, този път бих искала да опитам, ако ми е по силите.
Миналата Коледа бях попаднала на много интересен проект, но ми е трудно да го открия отново - Hourly photo project на 25-ти декември. Идеята е да се снима на всеки час - от ставането до лягането, като условието беше снимките да са минимум 12. Можеше да се снима и със сапунерка, и с мобилен телефон, без значение - идеята е да се хване денят в целия му блясък и празничен хаос  Grinning  Естествено, не е нужно да се качва снимка на всеки час, може и на партиди или пък на следващия ден. За мен би било много интересно и вълнуващо Flutter  Може и да си определяме един ден през всеки месец, в който да снимаме по такъв проект  Peace

Още нещо, изпаднало от есенната серия. Просто листа, но друго няма  Laughing


DSC_0201-0 by Tsubi /Цецето/, on Flickr


DSC_0205 by Tsubi /Цецето/, on Flickr

# 52
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
ЗДРАВЕЙТЕ ИСКАМ ДА ВИ ПИТАМ НЕЩО НО НЕЗНАМ ДАЛИ Е ЗА ТУК ВЪПРОСА МИ ....НО НЕКА ПРОБВАМ .
Разгледах снимките ви просто са невероятни и искам да попитам дали с моя фото апарат мога да правя снимки които (ох незнам как да се изразя) лицето да е на преден фон  а останалия пейзаж е размазан или замъглен

това е моя апарат  http://www.technomarket.bg/products/09057612/panasonic-dmc-fp8ep-k    но незнам имали такава функция
много ще съм благодарна ако някой ми помогне

# 53
  • Мнения: 4 915
Трудничко е. Пробвай на Макро режим или с Оптичното приближение. И детето да е по-далеч от фона. Но няма да постигнеш качеството, каквото се прави с ДСРЛ камерите.

Ей тези съм правила със сапунерки в макро режим май:








# 54
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
ДА ТОЧНО ТОЗИ ЕФЕКТ И АЗ ТЪРСЯ НО НЕРАЗБИРАМ КАКЪВ Е ТОЗИ МАКРО РЕЖИМ

# 55
  • София
  • Мнения: 1 675
... дали с моя фото апарат мога да правя снимки които (ох незнам как да се изразя) лицето да е на преден фон  а останалия пейзаж е размазан или замъглен ...

Дефокуса на фона зависи от обектива, не от камерата. В твоя случай няма да се получи, освен ако не снимаш буболечки на макро режим (копченцето с цветенцето).

Бобо by vitaminka*, on Flickr
Липсваха ми външните снимки, но направо ми замръзнаха пръстите навън онзи ден  Sad

# 56
  • Мнения: 4 915
Макрото е за снимане много отблизо. Обикновено се отбелязва с този знак:
Какви режими имаш на апарата?
Пробвай с оптичното приближение също.

# 57
  • Мнения: 4 864
Това Sony дето съм го харесала има тоя режим...Което ме дърпа към него Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 1 675
Макро режим имат всички фотоапарати  Laughing
Иначе и аз съм ЗА сонито, имат хубава оптика, сърце не ми дава да го продам моя Sony DSC W80

# 59
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
АХА РАЗБРАХ ЗА РЕЖИМА СЕГА ОСТАВА ДОВЕЧЕРА ДА СЕ ПРОБВАМ-БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ПОМОЩА ДАНО УСПЕЯ

Общи условия

Активация на акаунт