АМ на кисело????????????

  • 2 049
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте мами,
да питам дали имате такъв случай, че не знам каво да си мисля вече.
Сутринта оставих половин шише АМ в хлаидлникадо камерата на високо....а таиз вечер е като айрян..иам вкус на айрян.Възможно ли е?
Питам зашото свекарва ми все ме кара да почна да двам кисело мляко вместо АМ и вс еказва че ще го направи тайно зад гърба ми......и сега не знм каво да ис миля.
Възможно ли е АМ да стане с консистенция и вкус на айрян?
И може ли АМ остнаало от ноща да се даде на следващата вечер ако е седяло в хладилник? Ще му се промени ли вкуса и вида?
Благодаря предварително

Последна редакция: нд, 13 ное 2011, 21:48 от 505150

# 1
  • София
  • Мнения: 1 149
Възможно ли е АМ да стане с консистенция и вкус на айрян?

Не  Mr. Green Май свеки има пръст в тая работа  Grinning
ПП Май доста си бързала, докато си писала - доста грешчици  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 44 028
АМ се дава до час след приготвянето. Какво е това оставяне и даване часове по-късно.
С консистенция и вкуп на айрян не мисля че може да стане, но пък не съм и оставяла толкова часове млякото, че да пробвам.

# 3
  • Мнения: 171
На моето АМ пише, че остатъка от приготвеното мляко може да се дава най-късно в рамките на един час.

# 4
  • Мнения: 31
Благодаря ви момичета,
по принцип и аз не давам.....ама малко зор с финансите..а имам само за 2 шишета.....чакаме половинката утре вдругиден да вземе аванс...и заотва реших да го запазя... уж щеше да го пие през ноща а взе че заспа докъто и го направя...и сутринта го сложих в хладилника.... Confused

# 5
  • Мнения: 27
АМ се дава до час след приготвянето. Какво е това оставяне и даване часове по-късно.
С консистенция и вкуп на айрян не мисля че може да стане, но пък не съм и оставяла толкова часове млякото, че да пробвам.

 Peace

На моето АМ пише, че остатъка от приготвеното мляко може да се дава най-късно в рамките на един час.

 Peace
На моето АМ пише, че остатъка от приготвеното мляко може да се дава най-късно в рамките на един час.


С или без финанси, не бих рискувала здравето на детето си  Peace

АМ се дава максимум до 1 час след приготвянето и не се слага в хладилник!!!!

Не пречи да и/ му сложиш шишето докато спи, стига да не е минал 1 час от приготвянето му! По-добре е от варианта в хладилника!! Ние с изцедена кърма си я храним спейки, цока си докато спи! Не мисля, че с АМ е по-различно!

# 6
  • Мнения: 31
Прави сте момичета,
Благодаря ви  Hug
ПОпринцип млаката като спи не приема нищо нито вода нито др.шише или биберон, ако се събуди тогава ....и затова не и го дадох.....Сбърках.Може и да се е развалило и затова да е станло такова.А сме на АМ мляко от няма месец.Чудя се дали трябва да продължава да го пие..тя е на 9 м.яде всичко почти...и от ДК и от общата маса..и малко още се кърмим ама не и достига че одхранвам с АМ....и се чудя дали да не я храня малко по обилно с друга обща храна и макото къмра и да не давам АМ .
Вие как процедирахте? Embarassed Hug

# 7
  • Мнения: 1 897
Ние процедираме,като до годинка даваме предимно мляко,АМ/кърма,а от общата храна лично аз след годинка.
Малко е да му намаляваш млякото и да увеличаваш другата храна,защото бебето до 1г.има нужда предимно от мляко,ако наистина нямате възможност за АМ изчакай още 1м.и минете на кисело,не е проблем след като и кърмиш.

# 8
  • Мнения: 185
Вярно е че бебето се нуждае от мляко до годинката, но след 6 месец има нужда и от витамини, минерали, антиоксиданти, които се съдържат в плодовете, зеленчуците и месото. Лично аз съм изгледала голямата си дъщеря по старите разбирания с ранно захранване и кухня от 7 месец, не се притеснявай щом нямаш възможност за АМ, си давай кисело мляко но разредено, питай педиатърката ти, тя ще ти обясни! Не приемай крайни мнения, води се по детето си!

# 9
  • Мнения: 1 262
За АМ знам, че се дава до 1 час след приготвянето му. Не се приготвя за следващ ден и не се съхранява в хладилник.  Rolling Eyes На всяка кутия би трябвало да го пише.
За даване на кисело мляко вместо АМ знам, че преди години не е имало АМ и ако жената не е имала кърма, са давали кисело мляко на бебетата. Но тогава са си правели домашно кисело мляко, а сега това по магазините не се знае колко е мляко. Иначе и аз съм се замисляла по въпроса - киселото мляко е естествен продукт, не е резултат от някоя химична лаборатория, има си пробиотици и т.н., но в днешно време не знам дали изобщо се продава истинско кисело мляко.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 654
Първо: не може АМ да се подкваси в хладилника от само себе си.
Второ: АМ, веднъж разтворено, не се дава след повече от час след приготвянето му.
Трето: почти съм убедена, че свекърва ти е сложила кисело мляко в шишето и чака да дадеш на детето и след това да ти каже - видя ли, ти му даде, нищо му няма, давай си му кисело. Което не те съветвам да правиш още  Peace

# 11
  • Мнения: 15 379
Първо: не може АМ да се подкваси в хладилника от само себе си.
Второ: АМ, веднъж разтворено, не се дава след повече от час след приготвянето му.
Трето: почти съм убедена, че свекърва ти е сложила кисело мляко в шишето и чака да дадеш на детето и след това да ти каже - видя ли, ти му даде, нищо му няма, давай си му кисело. Което не те съветвам да правиш още ; Peace

Първите 2 точки - абсолютно.
Третата - аз пък съм убедена, че коварната свекърва е сипала киселото мляко в шишето Twisted Evil.

# 12
  • София
  • Мнения: 92
Аз съм забравяла обикновено прясно мляко и на стайна температура на следващият ден е било като кисело мляко , но за АМ не знам дали е възможно.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 268
АМ се дава максимум до 1 час след приготвянето и не се слага в хладилник!!!!
Ей това, ако може някой да ми каже защо се изисква? Ама обосновано, не с аргумент "защото така пише на кутията" Wink

# 14
  • Мнения: 1 897
Според мен,защото след като се разтвори сухото в-во с водата,след дълго време се образуват бактерии,не знам дали това е причината,но дори и проблема да е само в това което пише на кутията,аз пак не бих рискувала.

Общи условия

Активация на акаунт