ЕВРОВИЗИЯ - 7-ма тема Подготовка за Баку 2012

  • 27 506
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 764
Мисля, че Десислава ще спечели и ще отиде на Евровизия, дори преди да съм чула песента.  SadСъс сигурност ще гласувам за някой друг, а може би вече е решено и  всичко е само проформа. Как мислите?

Божее! smile3555 Докъде стигна света - във френския форум да ме уведомят какво е написал друг българин по въпроса.  Laughing Край, няма надежда - един известен анализатор, когото французите кръстиха "философът на българката Евровизия" е писал, че е решено десислава да ни представя. А щом той е писал, значи наистина е така. Кофти работа.
Та извинявам се, че се самоцитирам, но напълно отговаря на очакванията ми тази новина.

# 46
  • Мнения: 0
Нищо чудно, че както всяка година пак ни натиска чувството за предопределеност на избора. Десислава се спрягаше от медиите за фаворит, преди още да има песен, за да кандидатства - щеше да я прави румънски екип, а в последния момент се оказа песен на екипа, правил "На инат". Ако настина ни представлява на Евровизия, независимо как звучи песента, ще има дълго да се чудим, къде свършва чалгата и къде започва стойностното #Crazy Morphea, може ли линк за интервюто на "философа на българската Евровизия".

# 47
  • Мнения: 9 180
В темата за Б-я в escforum.net освен доста интересни писания се намира и песента  New 5 - Направено от Българи

 Sick - друго не мога да кажа за песента.

# 48
  • Мнения: 906
Аз имам големи очаквания от песента на Десислава. Няма да крия, че от години ми е сред най-любимите певици, което ме е вкарало достатъчно навътре в нещата, за да знам, че тя не е просто поп-фолк певица. Още от 2000 насам е пяла и поп, латино, фолклор, че дори и хеви метъл.
Чуйте това и кажете дали не е една стойностна рок балада, която дори и МТВ са излъчвали? newsm78



Встрани от Десислава- има някакъв хляб в песните за Евровизия, които съм чул досега, но нещо не мога да се уловя за определен момент от тях, за да си кажа 'Ето това е хита на Евровизия тази година!'. Дано на Деса песента да е хубава, тя ако се стегне може да направи много.

# 49
  • Мнения: 1 764
Morphea, може ли линк за интервюто на "философа на българската Евровизия".
Няма интервю. Joy Просто бях написала в темата за България, че хич не харесвам Десислава и ми бяха  казали какво са прочели. Аз не чета ескфорум, защото не знам английски. В същото време французинът пише, че се радва за участието на Софи Маринова. Да ви кажа и аз се радвам и очаквам с интерес песента и.

Moмичета, нямахме ли някъде приложен календар с евровизионните събития? Защо ми се струва, че имаше нещо такова? newsm78 Сега прочетох, че Малта ще избира на 27 и 28 Януари, а не мога да разбера новина ли е или не. На полуфинала ще има 24 песни, а на финала ще останат 16. Oтивам да търся някъде за календар на събитията, че да го сложи Туон в първия пост.
Календара във френския форум не става. Много е подробен и включва като събития и рождените дни на потребителите. Опасявам се, че такъв календар трябва някой да го направи.  Embarassed

Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 17:20 от Morphea

# 50
  • Мнения: 262
Morphea, на 1 стр. на темата има  "Календар за полуфиналите и финалите"- дело на  Tuon   bouquet  

# 51
  • Мнения: 9 180
 Embarassed
Tuon e лоша и не е добавила някои дати.

# 52
  • Мнения: 0
Още един претендент за първото място в бг-селекцията - т.нар. Цецо Елвиса. Според него май ще има скандал   
http://tv7.bg/news/2244512.html

# 53
  • Мнения: 262
Песен № 3  Ceco Elvisa & Daniela - "Love goes around"
Песен № 27 "Не се обръщай" -Bee in the Bonnet   - след натискане на стрелката за play, се отваря нов прозорец за песента.

# 54
  • Мнения: 9 180
Добавих датите в календара Mr. Green Някой само да ме светне какво стана с датата на нашата селекция Blush
Също и линкове към песните,които вече са представени.

 offtopic
Аааа 14 януари е полуфинала,каза го Цецо Елвисаа,а финала Blush newsm78



Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 23:10 от Tuon

# 55
  • Мнения: 262
Tuon, браво за твоята експедитивност! Но нека се съобразяваме с официално публикувания график - все още няма конкретни дати.
Не съм очарована от песните №3 и 27, но  най-добре е да се чуят последователно всички (до  тридесет  песни - Чл. 19) за да ги сравним.

# 56
  • Мнения: 9 180
Пфу... Crossing Arms
Нашата селекция стана по-сложна и от Медиофестивален.

# 57
  • Мнения: 1 764
Morphea, на 1 стр. на темата има  "Календар за полуфиналите и финалите"- дело на  Tuon   bouquet  
Пък аз се пулих в полезните линкове.  Flushed
А датата 14 януари вече я отразихме. Според мен може да се смята за официална след като е обявена по Канал 1 - линк на 2ра страница.
Melodifestivalen не ми се струва чаК толкова сложна - някак по-структурирана и по-ясна ми е. Доколкото знам има само някакви си 6 полуфинала и един втори шaнс, последван от финал. Нищо работа.  Wink Обаче швейцарскатаа. ooooh! То англоговорящи, та немскоговорящи. че и френскоговорящи - 3 радия и една телевизия/а дали пък не беше обратното Laughing/ Много организатор много нещо. Представям си как, ако в България се избере такъв сложен вот, някой няма да си е свършил работата и ....
Туон може ли да си анализираш символното значение на аватара, че ме хвърля в недоумение.  Mr. Green Кви са тез бели чорапки, а да не се чувстваш тук като у дома си? Wink

Момичета, много ми хареса песента на Елвиса. Много! Бих я подкрепила само ако той я изпее добре на живо, не съм сигурна как се справя с живото пеене. А коя е Даниела?

Последна редакция: вт, 22 ное 2011, 16:41 от Morphea

# 58
  • Мнения: 1 764
Исландия
14, 21 и 28 Януари  - полуфинали от по 5 песни. По 2 песни ще се класират за финала чрез телевот, а жури ще избере още 2 песни от отпадналите.
11 Февруари  - финал с 8 песни

# 59
  • Мнения: 262
Момичета, много ми хареса песента на Елвиса. Много! Бих я подкрепила само ако той я изпее добре на живо, не съм сигурна как се справя с живото пеене. А коя е Даниела?
Според линка http://19min.bg/news/3/7563.html  Даниела Златанова е реализирала дуетно парче с Danny от Финландия (намерих един Danny http://fi.wikipedia.org/wiki/Danny#cite_note-tiitto_disco-9 , но не намирам техния дует). После записи с Цецо/Цветелин, който пее страхотно!!!   http://life.dir.bg/news.php?id=9944709#appComments

Може би след прослушването на 23.11.,  "Академията" ще обяви и датите -  нереално е 22 песни на един полуфинал.

Общи условия

Активация на акаунт