Магията на изтока - фенове на азиатски филми и сериали - 8

  • 44 527
  • 708
  •   1
Отговори
# 15
  • DE
  • Мнения: 9 068
Относно "Спирита" сутринта ме пусна колко да питам нещо по "работа" и повече не мога да вляза.
Та реших да ви попитам и вас, тъй като знам, че доста от вас гледат на руски. Нещо съм зациклила с една дума който не мога да измисля как да я пиша на български. Ще се радвам на всяко предложение.
Става въпрос за престъпна група, занимаваща се с телефонни измами и теглеща пари от обща сметка. Поствам откъс от субтитрите, ако някой може да помогне как да преведа "Шестёрки" в контекста ще съм много благодарна.

тех, кто снимает деньги со счетов, называют "шестёрки".

260
00:15:40,920 --> 00:15:43,750
Афёры с переводами хорошо продуманы.

261
00:15:43,750 --> 00:15:46,930
"Шестёрки" нигде долго не задерживаются, их словно и нет.

262
00:15:46,930 --> 00:15:49,800
"Шестёрки", как правило, с самого краю организации,

# 16
  • Мнения: 6 726
дането, явно си е "термин", който няма как да се преведе буквално на бг. Може би "шестаците", като дадеш обяснение в скобички какво означава. Имаш ли идея как са го превели на английски? Да видим дали можем да съчетаем нещо от английският и руският превод.


didkapan, ако мислите, че така ще е по-добре няма проблем. Въпросът е, че превода на български леко се забавя и сериалите, които в момента се превеждат вече ги има като линкове в предишна тема като нови сериали, а понякога започват да се превеждат още докато върви настоящата тема. Изключения правят само някои по-стари сериали, които се сдобиват с превод сега, но аз уж следя каталозите в Мастерс и Замунда и гледам да дам линкове за тях. Ако съм пропуснала нещо казвайте, че да оправим пропуска Simple Smile.

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 13:27 от 2в1

# 17
  • София
  • Мнения: 15 449
  Ами щом са на края на веригата, явно те първи горят, нещо като бушоните.Но понякога руската дума няма  и не може никак да се преведе на български, като насквоз, много обяснения могат да се напишат, но никое толкова точно.

# 18
  • MJF
  • Мнения: 8 558
Влизам да похваля японския сериал Dosokai. Love Again Shokogun.. За 9 серии нито един път не съм прескочила с мишката. Хареса ми и ми беше интересен. Малко забавен дори понеже се нагледах на първосигнално реагиращи хора, като изключвам двамата тийнеждъри, за които е разбираемо но не е задължително  Naughty. Всички сюжетни линии са интересни. За подчертаване на мислите си сценариста ме забавляваше как е поставил до двамата главни героя за семейни партньори два първосигнални субекта. Единия от тях беше определено по японски преигран, което все пак ме дразнеше. Но като вече посвикнала/ориентирала се в този им похват го преживях.
С една дума ако ви се гледа темата "зряла любов" може да го пробвате. Аз определено ще си поиграя да видя актьорите къде, какво друго са изиграли. Макар че най-силната страна на сериала е сценария.

2в1  Hug е такъв образцов домакин на темата , че това което прави е напълно достатъчно. Всеки при интерес за секунди може да провери в нет пространството дали има на разбираем за него език даден филм/сериал. А "най-интересните" е много относително понятие  Peace

# 19
  • Мнения: 174

тех, кто снимает деньги со счетов, называют "шестёрки".

260
00:15:40,920 --> 00:15:43,750
Афёры с переводами хорошо продуманы.

261
00:15:43,750 --> 00:15:46,930
"Шестёрки" нигде долго не задерживаются, их словно и нет.

262
00:15:46,930 --> 00:15:49,800
"Шестёрки", как правило, с самого краю организации,
дането, хубаво щеше да е, да има и англ. субове, но според мен е диалектизъм и нарицателно на групировката (в кавички е, т.е. както е "Главорезите" например), което може да замениш с нещо подобно от български - дума която отговаря на тази (да побългариш думата, за да се разбере по-добре от зрителя и ще е още по-добре ако е широкопопулярна диалектна дума). Това което ми идва на ум е: фалшификаторите(много дълга... символи в секунда, а Simple Smile ), чейнчаджии, гамените и т.н., а ако искаш да се придържаш към думата (все пак е име на банда) може да са "Шестаците" примерно, но не ми звучи добре. Simple Smile
Надявам се да съм ти помогнала и от малкото субове да съм хванала идеята. Simple Smile

# 20
  • DE
  • Мнения: 9 068
Благодаря за споделените предложения. След известен размисъл реших да ги пиша "наглите"  newsm62 или нещо такова. Предполагам, че зрителя ще разбере закачката.

# 21
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 512
2в1  Hug е такъв образцов домакин на темата , че това което прави е напълно достатъчно. Всеки при интерес за секунди може да провери в нет пространството дали има на разбираем за него език даден филм/сериал. А "най-интересните" е много относително понятие  Peace

Подкрепям, 6o6ul4o-san. Каталогът на Замунда е на челно място, за тези които сега се запознават. Всеки чете, интересува се, ако има желание и иска да гледа азиатски продукции, намира и сам начините (в случая и линковете, публикувани така прилежно винаги в първи пост на всяка тема).

Началство, аригато за темата! Ще се старая да бъда редовна и изпълнителна и в №8! Трябва да успея да тласна още повече dovede към самурайчетата.  Laughing


Дано в тази тема най-после отново се появи и Нария!!!!! Doko ni iru no, Nariya-chan?


Аз реших да се отделя за малко от Джонитата (но само за малко  Laughing) и да изгледам това, което все още ми липсва на екран с представители на друга много популярна агенция в Япония - Amuse. За това се спрях на Kamiki Ryunosuke. Четирима от Amuse вече отдавна са ми слабост - Hiraoka Yuta, Miura Haruma (Ох!), Kaku Kento и Sato Takeru, за това сега е ред на друго талантливо момче, което се снима от дете и има завидна за 18-те си години филмография. Спрях се на две заглавия с него - сериалчето 11-nin mo Iru! (2011), което се излъчва по TV Asahi всеки петък (излязоха 4 серии, но само две са преведени на английски, започвам да го следя) и един тв филм - Kokoro no Ito (2010). Историята във филма ми хареса - глуха жена, която отглежда сина си с надеждата той да се превърне в пианист от най-висок ранг. Синът й (в ролята Kamiki Ryunosuke) потиснат от големите очаквания и надежди на своята майка, науча истината за нейното минало...

П.П. Филма с Kim Nam Gil бих могла и да си го спестя. Нямам нищо против мъжелюбците, не веднъж аз самата съм отваряла тема тук, не ме притесняват, но този филм ми дойде... в повече. В сравнение с прекалено откровените сцени в No Regret - Joo Jin Mo и Jo In Sung в A Frozen Flower са чисти и невинни като момини сълзи (макар, че съм чела доста отрицателни коментари за двамата, нищо че само се целуваха). Приемам ги хомосексуалните и те душа носят, но когато ми ги покажат толкова откровени на голям екран, вече започват да ми идват нанагорно. Изкуство аз в тази продукция не открих, историята не ме грабна, а самият Ким Нам Гил - след всичко останало, което съм изгледала с него и най-вече като показани качества и отлична игра, тази негова роля му си струва, че е била просто стъпка към кариерата му на голям екран. Нищо повече. Иначе се порадвах и на друг мой любим корейски актьор, също в началото на неговата кариера - Kim Dong Wook. Много ми стана симпатичен в Coffee Prince, особено с всичко, което каза героят му в 11-та серия.

И една от новите реклами на Mukai Osamu от мен.
В Корея болкоуспокояващи за жени рекламират "ония тримцата" (да не отварям дума и за тях, че започва да ми се мае тиквата), а в Япония продукти за жени рекламира Осаму. Ще ме довършат, все едно не ми стигат на екран, а така съвсем полудявам.  Praynig

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 15:17 от rossonera

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 55

...Ще се старая да бъда редовна и изпълнителна и в №8! Трябва да успея да тласна още повече dovede към самурайчетата.  Laughing


Надявам се! Пък и няма да ти е много трудно  Joy.

# 23
  • Мнения: 2
Благодаря за темата!
Аз съм нередовна последно време, спряла съм и да гледам и от време на време само си пускам по някоя песничка, за да не забравя съвсем, но време нямам за сън дори вече Laughing
Другият месец ще наваксвам Grinning

# 24
  • BG
  • Мнения: 4 456
Добро утро! Искам да ви попитам нещо- от кой сериал или филм са тези кадри в началото на клипчето( от петнайстата секунда нататък става въпрос ) ? Ако някой знае , моля да пише.



# 25
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен в новата тема. Аз напоследък изгледах доста сериалчета:
     - Secret Garden
     - My girl
     - Buzzer Beat
     - You're beautiful
     - Mary stayed out all night
     - Zettai Kareshi (Идеалният любовник)
Всички много ми допаднаха, с изключение на Mary stayed out all night, където главната героиня така и не я възприех до края на сериала. Бях приятно изненадана, че сюжет като този на Идеалният любовник ще ми донесе толкова емоции. Kurosagi го изгледах до четвърта серия, но окончателно се отказах да продължа. Главната актриса в My girl играе наистина невероятно добре и филма беше много приятен за гледане.

# 26
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 512
Ohayou!

dovede, добре те плъзнах.  Laughing

нощен гост, ще откриеш отговора в подписа на 2в1 (последния линк). Това със сигурност не е откъс от филм, нито от сериал с Lee Joon, а от клип. Ако имаш въпроси относно филмовата кариера на Lee Joon с радост ще ти отговоря. Аз при него пропуски нямам, завършила съм и чакам с какво отново да го започна.  Laughing

6o6ul4o, ще те зарадвам с нещо днес. А това описание на героя му ме довърши... "He takes on the role of business executive Yoon Joon-soo who has looks, education, talent and everything else. He is manly and pure. He is naïve enough to protect something with his life and takes responsibility for his words and actions". Влюбих се...

Изгледах снощи Kokoro no Ito (2010). Филмчето много ми хареса, а и по принцип страшно много харесвам филми с подобна тематика (казвала съм го неведнъж) - силният характер, смелостта да се бориш и да отстояваш правото си на равноправен член на това общество, въпреки че си различен от останалите и не можеш да чуваш... Аз не гледам на тези филми като драми, нито се разстройвам, а винаги откривам позитивното, което актьорите, сценаристите и режисьорът на продукцията искат да ни покажат.

От My Asian Cinema са решили днес да ме зарадват с филм на Okada Masaki, един от последните му, който чаках с нетърпение, и в който участва също така Ayase Haruka - Princess Toyotomi (2011). Но и за мен няма пълно щастие - пуснали са продукцията без субтитри на английски. Новичък е филма, излезе през месец май в Япония, но го свалям, ще го изгледам първо без, а след това ще чакам субтитри. Както направих и с новия филм на Oguri Shun преди няколко дни.

И отново една от най-новите японски реклами от мен. Топли, топли ви ги пускам, в момента вървят по всички японски канали, които гледам. - Ashida Mana & Okada Masaki - Canon PIXUS



# 27
  • BG
  • Мнения: 4 456
Мерси за отговора rossonera. Eми много е хубаво момчето, тъкмо се чудех как съм го изтървала този красавец така между капките да мине, пък той в к-поп групичка се е скрил Wink И какво може да гледам с Lee Joon rossonera,я да те изпитам малко Laughing

# 28
  • Мнения: 6 726
нощен гост, клипът който си дала е компилация от няколко клипа на различни групи (MBLAQ-Y , 2 PM-Heartbeat, Big Bang-Tell me goodbye, JYJ-Ayy girl, TVXQ-Keep your head down, F.Cuz-Midnight sun, Shinee-Lucifer), а песента е Empty на JYJ. Както rossonera ти е казала това, за което питаш не е драма или филм, а част от клипа на MBLAQ - Y.

А Lee Joon можеш да го гледаш в Jungle Fish Season 2 , Housewife Kim Kwang Ja's Third Activities и за малко в Ninja Assassin.


Вио, щом ти е харесала Lee Da Hae можеш да пробваш Hello! Miss, Chuno/Slave Hunters или Miss Ripley, макар че последният на мен не ми хареса.

Последна редакция: ср, 16 ное 2011, 10:28 от 2в1

# 29
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 512
И какво може да гледам с Lee Joon rossonera,я да те изпитам малко Laughing

Мен питаш, за това ще ти отговаря.

Ехх, как обичам да ме "изпитват" на материал, който и от сън да ме бутнат, ще започна да рецитирам.  Laughing

Ненагледното ми момче няма кой знае колко сериала или филми, все още пробива, а и неговата работа все пак е да пее и забавлява на музикална сцена, снимането на екран е като допълнителен бонус за нас, неговите почитателки. За съжаление и нищо с него не е преведено на български освен Ninja Assassin (доста абсурден за мен филм на Rain, в който Lee Joon е в ролята на младият Rain).
Ще ти пусна линк от стар мой пост от месец август, когато гледах филма, който най-много ме впечатли и беше точно с негово участие - цък. Останалите му две роли са в Jungle Fish 2 (сериал) и Jungle Fish 2 (филм, 2011), който свалих от тук (още си пазя линка в папката ми с име Lee Joon).
Септември тръгна новината, че е приел участие в новата драма "Fly Again", която ще започне излъчване по SBS през януари, но слава богу той се отказа от нея. Казвам слава богу, защото партньорка в него трябваше да му бъде една моя "много любима и ненагледна" актриса Goo Hye Sun, която само като видя като име в някой каст, ме отказва от гледане.



Общи условия

Активация на акаунт