Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Винаги има случки, които си спомняме с много умиление и които влизат стопроцентово в роднинския фолклор.

Има и други теми за такива случки, но Коледа е подходящо време, за да отворя тема за Дядо Коледа, а и без него, за Снежанки, Джуджанки и т.н.

Моята случка-фафорит от изтеклата седмица е следната:

16 месечната ми дъщеря се е добрала до един памук и усилено си маха грима с него (Наблюдавала е леля си как си чисти лицето).

И още една:

Преди 3 дни я заварвам седнала на пода в нейната стая, отдалечава си ръчичката с разперени пръстчета напред и повтаря "Ай,... ай, ..., ай", а на показалеца й се мъдри доста масивен сребърен пръстен. (мой е и го е изровила с голям труд от една кутия за бижута, която всъщност беше добре прибрана!)

# 1
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ами те са много, но ще разправя фаворитите ми.
На година и 2 месеца - мия чиниите аз, тя зад мен на пода в кухнята си играе. По едно време нищо не чувах и се усъмних, че става нещо. Обръщам се и какво да видя - нашата красавица докопала едно червило орисувала си лицето, ръцете, краката и продължава да рисува върху стъклото на балконската врата. Хубаво - от стъклото лесно се почиства, но от нея - не. И коритото й още е оцветено до половината в розово, защото от там вече не успях да го махна.

След още един месец сме за седмица при родителите ми, защото наблизо живееше една моя приятелка, която чакаше второ и исках да съм близо за паметното събитие. Хубаво ама баща ми наскоро бе боядисвал прозорците. Останалата боя уж прилижно прибрана на един рафт, до който ля(юбимата дъщеря не стига. Е, да де ама ние си мислехме така. По принцип ме придружаваше до тоалетната, но един ден не го направи. Та докато аз си вършех работата там чух че нещо падна и се отваря вратата на кухнята. Нашата да вземе да си премести коша за боклук /той е с капак/, да се качи на него за да докопа боята. Е, да де, ама тя паднала и при падането се отваря. Пода бял, стените орисувани, тя също и се виждат бели стъпки към мивката в кухнята, където нашата отива да се измие. Тогава ми призля и когато се обадих на баща ми да го питам дали случайно има разредител, защото така и така, той от смях не можеше да ми обясни къде го е прибрал. Когато и тя самата бе очистена, измита и прилежно намазана с лосион вече и аз можех да се засмея.

Последната отпреди месец /за справка 2 години и 5 месеца/. Понеже много искаме да сме като мама, искаше да си сложи и дамска превръзка. Аз естествено отказвам, следва рев и тръшкане, при което таткото заявява - ами сложи й една малка да й мине мерака. Е, хубаво ама тъкмо ги бях свършила. Склоних и й сложих голяма с крилца с изричното условие, ако й стане неудобно да я махнем. Е, да де ама тя допреди 5 месеца бе с памперс, как да й е неудобно от една тънка превръзка!  Flutter На сутринта съвсем забравих, че вечерта съм й сложила превръзка и отидохме на ясла. По стечение на обстоятелствата баба й отиде да я вземе, а тя естествено не знаеше. Леличките в яслата - също. Е, да де ама те я попитали - каква е тази превръзка на толкова малко дете. Те не знаели защо е сложена и затова не посмели да я махнат. Бабата реагира спокойно - ами тя много обича да си играе с превръзки и сигурно е поискала да й я сложат. Много скъпо удоволствие - реагирали леличките там.
Е, вечерта след посещението на гърнето малката реши, че превръзката е цапана и си я махна и изхвърли.  Laughing

# 2
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
 Joy

# 3
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Сетих се и още една. Беше на година и половина в периода, в който тъкмо отказваше да ползва гърне, но не искаше и памперс. Та слагам я аз на гърнето, тя става и бяга по голо дупе. Бяхме на гости в майка ми. Обиколихме къщата с нея и тя накрая се скри в гардероба на баба си. Майка ми каза - остави я, тя сама ще излезе. Е, излезе след няма и минута, но като я сложих на леглото без проблем даде да й сложа памперса, а аз забелязах че дупето е мръсно. Като погледнахме в гардероба - вътре се мъдреше акото.

На мен ми бе много весело, но на баба й не чак толкова, защото дрехите й имаха лек аромат.  Laughing

# 4
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Един ден преди 2/3 месеца след известно затишие в стаята
решавам да видя какво прави малкия юнак.Влизам и какво
заварвам-кой знае как докопал крема за подсичане,отворил го
и маже ли маже с възможно най-щастливата си физиономия.
Седи срещу мен и ми се хили,а цялото му лице(кой може
да каже защо без устата и очите)ръчичките и дрешките-
бели.Приличаше на палячо.
   Наскоро беше когато докопал една жилетка и решил да се
облича сам.Така прекрасно се беше облякъл,че в единия
ръкав(добре че беше къс)си беше вкарал главата,другия
беше улучил-ръчичка.Изглеждаше много смешен и доволен.
  Весели празници на всички мами
  и изобретателните им малчугани!

# 5
  • Мнения: 1 983
ами и при нас са много веселите случки, например миналата седмица падна по ръце и глава, между една табуретка и шкаф, чувам туп, обръщам се и виждам само два крака как стърчат, докато я дигна такъв смях му ударих, та и тя забрави какво е станало, оня ден например напипала новия брой на Playboy, седи и го разглежда внимателно, и когато стигна до страниците с камелия, започна настойчиво да казва " мама, мама " и да сочи с пръст Embarassed

# 6
  • Мнения: 4 390
Лятото. Седнали сме в заведение. Велина (тогава 2.2 г) решава, че й се ходи по нужда.
Застава до масата на някакви тинейджъри, хваща се здраво и почва да се напъва, и да вика, колкото глас има - Аааакай дупееееееееееее, ааакаааайййй дупеееее! Embarassed Crazy Blush
Умряхме с мъжа ми от срам. Embarassed После от смях. Laughing

# 7
  • Мнения: 3 506
... кой знае как докопал крема за подсичане,отворил го
и маже ли маже с възможно най-щастливата си физиономия.....

Ооо, това при нас е класика, всички кремове са особено притегателни. Кремът за подсичане съм го "изпускала" поне 3 пъти, даже единия път го документирах... Действието се развива върху масата за повиване на бебето, където някак си беше успял да се покатери  Laughing

# 8
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
еййййййййййй,разсмяхте ме до сълзи с тези истории smile3501 smile3532
Нашта мома,понеже е още бебе,не прави такива пакости,но има една смешна случка,на която много се смяхме.Излизаме с таткото на кафе и като се връщаме,какво да видим-беба в кенгуруто,баба и я носи,но дядо и го сложил обратно,тази част за краката надолу.Някакси са я вкарали,ама беба разкрачена и седи кротко .Голям смях падна,а то горкото помисли,че му се радваме и започна и то да се смее на глас.

# 9
  • Мнения: 1 370
При нас също има доста случки, но най - фрапиращата беше, когато на 13 месеца, беше лапнал цигара в устата. Ние с мъжът ми си гледахме тв и той пристигна с цигарата. Щах да умра Grinning

# 10
  • Варна
  • Мнения: 389
И ние имаме доста весели случки,но сега ще споделя последната.Моят палавник е на 2г8м.Вчера ходихме на разходка в морската градина.Там му направиха впечатление деца,които караха ролери.След като се прибрахме в къщи той взе две коли и се качи отгоре и започна да ги приплъзва напред все едно е на кънки.Аз му казвам"ще счупиш колите,какво правиш".А той отговори,че е направил ролери Grinning[/size]

# 11
  • Мнения: 174
Дребосъчко е още много малък да измисля какви ли не бисери, ама ме разсмя до сълзи със следната комедийка: Бяхме на гости у майка ми, а аз на същия ден имам рожден ден Party и тя ме поздравява,целува ме и ми казва"... и голяма да пораснеш... Mr. Green" и бебчо чул, вдига ръцете и показва колко голям ще порасне Joy колко му трябва на едно дете

# 12
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Онзи ден, докато се храним - щерката прави опити да яде с лъжичка, но повечето неуспешни - тя хванала лъжичката съвсем накрая и естествено я изсипа цялата върху панталона. Като видя и вика на себе си "Браво!".  hahaha Какво браво, бе, маме, не виждаш ли, че се изцапа? - питам аз. А тя: "Леле!"  Rolling Eyes

 Joy Joy Joy

# 13
  • Мнения: 5 577
Акахме веднъж тип дръдонки, и изпаднали от памперса.

Сменям аз гащеризона и те се сипят ...  Blush

Занапред ме чакат още истории, като гледам вашите.  Joy

# 14
  • Мнения: 229
Една вечер,след работа, тъкмо съм ги прибрала от яслата и бързам да приготвя вечерята. Идва едната мома ядосана при мен в кухнята и с присвити уснички ми казва: "Дай ми една вода, да пия, че Виктория ми вдигна кръвното" Joy
Къде е чула израза не знам, но ми беше много забавно.  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт