Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Аз съм майка, която не желае и не поставя ваксини на детето си поради лични убеждения.
Искам да установя контакт с други майки със сходни виждания и практики, за да общуваме и обменяме опит.
Който иска да ми пише на e-mail hristina4141@abv.bg или скайп vanja..petrova

# 1
Това ми прилича на чиста уловка.И как така новорегистрирана изявява такова желание без никакьв коментар или контакт досега? Thinking

# 2
Всеки има право на мнение.
Все пак аз си предоставям "лични" данни публично. Simple Smile
Бях се регистрирала тук, когато бях бременна т.е. преди 3 години, но регистрацията ми е прекратена, защото не съм влизала отдавна. Затова сега се регистрирах отново.
Не че тогава съм била много активна в писането, но в четенето определено бях - тук затвърдих становището си по въпроса... И понеже идва ред за детските градини ми се прииска да общувам със себеподобни, особено след като онзи ден в новините дадоха майка, на която са отказали да запишат детето в градина поради липса на вписани имунизации.

# 3
Ами след като активно сте чели,защо сте пуснали нова тема?Би трябвало да знаете тогава коя е темата.

# 4
elbosi благодаря за активността. За да се откроя. Търся личен контакт, най-вече с майки от Димитровград.

# 5
  • на брега на морето
Аз съм в голяма чуденка - нашият педиатър настоява на дъщеря ми да се направи манту. А аз не съм съгласна.

# 6
Мантуто не е достоверен метод.Само в Бг се прави.Че поне снимка пьрво да се направи.Щото някой лекар не е сигурен какво е!!!

# 7
  • на брега на морето
Че поне снимка пьрво да се направи.

Детето няма проблеми, снимка й е правена по повод простудно заболяване, но нищо страшно не се откри на нея. Май педиатъра следва календара за ваксините.

# 8
Има ТБ Голд тест за туберкулоза-но е скьп.Преди год. на дьщеря ми заради голямо манту/беше пила преди това кортикостероиди/ и изписаха лек. за туберк.Давах го няколко дни,но като прочетох за страничните ефекти,го спрях.Детето си е здраво,няма манту,че и БЦЖ от години.Спамим темата!

# 9

И аз така не ваксинирам второто, поради убеждения затвърдени И тук.

Елбоси, темата е различна от дългата, така че да не спамим онази пък!

Накратко, години наред голямото дете имаше странни симптоми, които нямаха никакво обяснение, и след поредната здрлавна криза с няколко заболявания драснах чертата, минах на хомео + аквасорс и второто никакви ваксини.

Чудя се обаче за ваксина срещу паралич след навършване на 2 години. Какво ще кажете?

Според хомеото той се лекувал, но аз не съм сред най-убедените.

# 10
  • Пловдив
Котьо, на колко г. е дъщеря ти? На моята и правиха тази година, тя е на 7. Ако знаех, че толкова трудно ще зарасне и толкова време мястото ще е гноясало и болезнено, никога нямаше да се съглася. Със сълзи ми  е плакала от болка.
Аз и по принцип не искам да слагам, но нямам подкрепата на мъжа ми, а сама ми е трудно да се боря  Tired.

# 11
  • на брега на морето
Преди няколко дни навърши 17.
Когато беше на 2 месеца й сложиха ваксина на рамото и стана страшно - силно зачервено, подуто, набра гной като цирей. Точно тогава се разболя от бронхиолит и постъпихме в болница та реакцията от ваксината ми беше най-малката грижа.  Обясниха ми, че реакцията към ваксината е спокойна, средна и бурна. Е, ние бяхме с бурната. Всъщност не пипаха мястото на ваксината; само махнаха сухата марличка, която бях сложила.

# 12

Цитат
               Когато беше на 2 месеца й сложиха ваксина на рамото и стана страшно - силно зачервено, подуто, набра гной като цирей. Точно тогава се разболя от бронхиолит и постъпихме в болница                                                                                                               
А не ви ли хрумна,че бронхиолитьт е предизвикан от ваксината???

# 13
  • на брега на морето
Не. Сестра й се разболя - хрема, температура, кашлица и т.н. След 2-3 дни и бебето се разболя.

# 14
Подбутвам темата. Отворена съм за контакт с майки, които НЕ ваксинират.

Общи условия

Активация на акаунт